featured

TUI Airways uçağı iniş takımlarında ceset bulundu

Gambiya yetkilileri, Gambiya’dan İngiltere’ye uçan bir uçağın iniş takımlarında bir erkeğe ait ceset bulunduğunu duyurdu.

Gambiya hükümet sözcüsü Ebrima G. Sankareh yaptığı açıklamada, Gambiya’nın başkenti Banjul’dan Londra’nın Gatwick havaalanına uçan TUI Airways uçağında siyahi bir erkeğe ait kimliği belirsiz ceset bulunduğunu belirtti.

ABC News’in haberine göre Sankareh, uçuşun geçtiğimiz günlerde olduğunu ve Gambiya hükümetinin olayla ilgili İngiltere’nin Sussex Metropolitan polisinden bu hafta bilgi aldığını söyledi.

Sözcü, “Verilen bilgilere göre, ölen siyahi erkek, adını, yaşını, milliyetini veya seyahat güzergahını tespit etmek için gerekli kimlik belgeleri olmadan saklandığı uçağın tekerlek yuvasında bulundu. Bu nedenle kim olduğu şu aşamada belli değil” dedi.

Gambiya makamlarının İngiliz polisiyle işbirliği yaptığı ve cesedin DNA testi için morga kaldırıldığı, soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Afrika’dan Avrupa’ya giden uçaklarda ve gemilerle yapılan kaçak yolculuklara daha önce de rastlandı.

2015 yılında Hollandalı yetkililer, Amsterdam’ın Schiphol Havalimanı’nda Afrika’dan gelen bir uçağın iniş takımlarında bir ceset buldu.

Kasım ayında, Nijerya’dan 11 günlük bir okyanus yolculuğunun ardından Kanarya Adaları’ndaki bir geminin dümeninde üç kaçak yolcu bulundu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir