Tianjin'deki Boeing Fabrikası Yenileniyor

Tianjin’deki Boeing Fabrikası Yenileniyor

Boeing Tianjin Kompozit Limited Şirketi’nin 3. Aşama Genişleme Projesi, Çin’deki ilk ortak girişimlerinden biri olan Boeing tarafından yapılan önemli bir adımdır. Proje, Cuma günü resmi olarak başlatıldı ve Tianjin’deki fabrikanın üretim kapasitesini iki katına çıkarmayı hedefliyor.

Boeing’den yapılan açıklamaya göre, proje 2019 yılında ilk fabrika bölgesinde başladı ve yeni tesisin yaklaşık 58.000 metrekarelik bir alanı kapladığı bildirildi. Bu yeni tesis, daha üst düzey ve kompleks parçaların kullanıldığı montaj çalışmaları için daha fazla alan sağlayacak.

Boeing yetkilileri, projenin önemini vurgulayarak, Çin’le kurulan ortaklığın gurur verici olduğunu belirttiler. Önümüzdeki yıllarda Çin’de kalma kararlılıklarını vurgulayan yetkililer, kompozit imalatı, araştırma teknolojisi, eğitim ve sürdürülebilirlik gibi alanlarda Çin’le işbirliği yapmaya devam edeceklerini ifade ettiler.

Boeing Tianjin Kompozit Limited Şirketi, 1999 yılında kuruldu ve Boeing’in Çin’deki tedarik zincirinde en büyük kompozit malzeme üretim merkezi konumunda. Şirketin ürettiği parçalar, tüm Boeing uçak modellerinde kullanılıyor.

Boeing, Çin’deki varlığını ve ortaklığını vurgulayarak, 1973 yılında Çin’e ilk Boeing 707 uçak parçalarının teslimatını gerçekleştirdiğini ve o zamandan bu yana 2.000’den fazla uçağı Çinli müşterilere teslim ettiğini belirtiyor. Ayrıca, 10.000’den fazla Boeing uçağında Çin’de üretilen parçaların kullanıldığını da ifade ediyorlar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir