THY/TEKNİK A.Ş ÇALIŞANLARINA SAYGILARIMLA;

THY/TEKNİK A.Ş ÇALIŞANLARINA SAYGILARIMLA;

Çelik İş Sendikası Türk Hava Yolları Teknik A.Ş İstanbul Havacılık Şubesinin 16 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştireceği Genel Kurulda Şube Başkanlığına Aday olacağımı ve bilinmesi gereken bazı konuları siz değerli üyelerimizle paylaşmak istiyorum.

Gerek gelen tepkiler, gerekse uygulamalardaki yanlışlar nedeniyle Havacılık Şubede bir kan değişikliğine ihtiyaç olduğunu düşünmekteyim. Mevcut Şube Yönetiminin üyeleri ile olan iletişim kopukluğu, delege seçiminin de haksız uygulamalar yapılması, seçilen delegelerin birçoğunun mevcut yönetim ve temsilcilerinin tanıdıkları vasıtasıyla telefon ile aranarak rica ve hatır sözü belirlenmesi niyetlerini göstermektedir.

Bu durum karşısında üyelerin 3/2 ’si tepki olarak seçime katılmamış ve oy kullanmaya gitmemiştir. Bu durum kafalarda birçok soru işaretinin oluşmasına üyelerin mevcut yönetime karşı bakış açısının değişmesine sebep olmuştur.

Bu süreç içerisinde istenen; tek aday üzerinden belirli delegeler aracılığı ile seçime gitmek ve sorgulamayan biat eden bir yönetimin istenmesidir.

Süreç içerisinde çeşitli mobbing uygulamalarıyla karşı karşıya bırakılmaya çalışılsamda (delegeleri etkileme, tüzük konusunda delege olmayanın başkanlık için aday olamayacağına dair sözlü bildirimleri olması, üst sendikal yönetiminden gelen sözlü tacizler aslında vermiş olduğum kararın ne kadar haklı ve doğru olduğunu göstermektedir.)

Kaldı ki Demokrasinin en temel kaynağı seçimle gelmiş kişinin kendi yönetimini belirlemesi iken çamur at izi kalsın denilerek bazı kişilerin adamı olduğum bazı kişilere vaatlerde bulunduğum yönünde kasıtlı ve haddini aşan imalarda bulunulmaktadır.

Buradan belirtmek isterim ki bu güne kadar hiç kimsenin adamı olmadığım gibi hiçbir kişiye hiçbir şekilde vaat anlamında bir fikir beyan etmemişimdir.,Amacın ;hep beraber çalıştığım arkadaşların haklarını sonuna kadar savunmak olması gerekirken böyle çirkin oyunların olması, niyet göstergelerinin ve haklı davamda ne kadar doğru bir karar vermiş olduğumun göstergesidir. Eğer bu tür yaklaşımlar bizi doğru yola sevk edecek ise atanmış yönetime ricam her bölgede sandık kurarak tüm personele şu soruyu sormanın zamanı geldiğini düşünmekteyim

“Mevcut sendika yönetiminden memnun musunuz?”

Çıkacak sonuç,memnunuz olursa,adaylık tan çekilmeyi göze almaktayım aynı şekilde 2 yıllık atanmış ama bu güne kadar seçim yapmamış, çalışma alanlarımıza gelmemiş, sorunlarımıza yeterli çözüm üretmemiş ve sendikacılığın sadece plastik kol saati ve sırt çantasından ibaret olduğunu düşünen, mevcut atanmış yönetimin düşünce yapısının da aynı fikirde olmasını umut etmekteyim.

Sonuç olarak; Değerli çalışma arkadaşlarımın ve delegelerin bu konuları bilmesi ve kişilerin hakkımda vukuu bulan iddialara itibar etmemesi, seçim çalışmalarını kendi gelecekleri için yakından takip etmeleri menfaatleri gereğidir.

Unutulmamalıdır ki; şirketimiz ekmek kapımız ve geleceğimizdir, eski sendikal düşüncelerden arınıp genç ve dinamik düşünce yapıları ile yapıcı bir planla geleceğimizi şekillendirmek kendi ellerimizdedir…Geleceğimizin doğru ellerde şekillenmesi en temel düşüncemizdir…Tüm arkadaşlarımızın her türlü sorularına direk çözüm olması için şahsımla temas kurmalarını rica ederim..iyi çalışmalar. Saygılarımla.

İsmail ERCAN

Saw Dar gövde lokasyonu Bay 2 Uçak bakım Teknisyeni

Tel: 0532 281 05 64

 

Geri

100
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SAW

hayırlısı başkanım 🙂

A.S.M.T.S

ŞU kendine FAN PÖRSİ diye isim yazan arkadaş;Ben HATA mağduruyum. 2500 euro’m TALTA sayesinde ve özellikle Atanmış Başkan Yavuz GÜVER sayesinde duman oldu gitti. Ne geçti elime ???? Sadece bir kaç kağıt parçası. Hani sen Yavuz Güverin yeri yurdu belli diyorsun yaaaa !!!! Gittim ben yanına hiç bir şeyi kabül etmedi. Gözümün içine baka bakaa yalan söyledi. Havadan civadan birşeyler sıraladı geçiştirdi. Ama bende bizim gibi mağdur olan çoğu kişide biliyor ki HATA nın Türkiye de patlamasının sebeplerinden biri de Yavuz Güver dir. Dediğin gibi para mı istedim ama alamadım. Şimdi buradan yüksek sesle bağıra bağıra söylüyorum; YAVUZ GÜVER i… Devamını oku »

:)

son 3 senede alabildiğiniz zam 7.94, bu kafayla önümüzdeki 3 yılda da bi %7 alıp asgari ücret seviyesinde yaşamaya, aynı işi yaptığınız insanları kötüleyip, boş beleş yatıp sizin aidatlarınızla A6ya binen, koruma tutan insanlara yardakçılık edersiniz.

çlk

Mevcut şube başkanı bugüne kadar ne yapmışta bundan sonra ne yapacak. Ferhan isimli şahısda sayenizde Ankara da keyfi yerinde. Ama bu insanların ahı çıkar birgün. İsmail onlar gibi olmayacak gibi görüyorum.

ortadan kardeş

Biz Ferhan a sendikacılığı yapar diye güvendik bizi basamak gibi kullandı Ankaraya yerkleşti. Sen yazvuz a ne ara güvendin 🙂 adam emekli olacak hem sendikadan da para alma peşinde bugüne kadar sahada kendini gösterememiş bir başkan seni ne derece önemser.Ayrıca atama ile geldiler Kim atadı Kimin adamı bunu iyi anla ;)hata talta gibi paraları hiç olan emekleri hiç olan arkadaşlara sorunuz siz yavuz u. ismaile çamur atmadan önce.

fan pörsi

kardeş kimseye çamur atmıyoruz sen atıyorsun yavuz güverin yeri yurdu belli parası heba olduğunu düşünen adam gelir alır parasını yada hesabını yavuz güvere sorar. ve aklıma geldi hep hata talta olayını sorguluyorsunuz ama hiç mağdur olanı görmedim bir Allahın kulu mağdurum diye yazmadı. 🙂

hata

Hata sınavlarından dolayı yetkisi alınanlar… Ben mağdurum.

hata ya

gel sendikaya ara hakkını buradan yazması kolay 🙂

ORTADAN

Sendikacılığı bilmek lazım neyin ne olduğunu bilmek lazım vebali büyüktür. bilmek lazım ne hakemlik yapmaya nede nede rentacar cılık yapmaya benzemez.çok dalda oynayana cambaz derler. Çünki daha sendikanın ve hatta şube nin ne olduğunu ne yapabileceğini sınırlarının ne olduğunu bilmeyen kişilerle yola devam etmek hepimize zarar getirir.Hele bu şekilde bir çıkışla.Ne tabanın var ne söylemin var ne tecrüben ama bu sana bir tecrüne olmuştur ki bir daha kimsenin gazı ile gemiye binmezsin.Yanlış söylemler isimler dikkat Çeker ama herkez duyar sonra adama neoluyor orada derler.Neyse sözün kısası düşünce iyi oluşum orta sonuç kötü.Zaten hepsi mükemmel değil de iyi olsaydı başarıya yürünürdü.Sen… Devamını oku »

verin gazı

verin gazıııııı verinnn

Braveheart

Çok cesurca ve girişimci bir hareket.destek gördüğü taktirde güzel şeyler başaracaksın kardeşim.

Dolap İsmail

Arkadaşlar, yıllardır İsmail I tanıdığini söyleyen,aynı iş yerinde beraber çalıştığını söyleyen arkadaşlar,çıkarlarından ödün vermeyen arkadaslar; İsmail bugun kendi yararına ne yapmış ki ,bu çocuğu iyilik timsali gibi göstermeye çalışan bir kaç yardakcisi insanları kandırmayın ,bu adamın geçmişini herkes biliyor. Kendisine bile yararı olmamış biri. Söylediklerinin yüzde 90 inin yalan olduğunu biliyorsunuz. Yapmayın insanların aklıyla dalga geçmeyin ,bu da vebaldir.

ahl eski mng

İsmail i eskiden beri tanırım. Verdiği sözü tutan sonuna kadar sözünün arkasında olan bi arkadaşımız. Kendisi şube başkanlığına adaylık cesaretini göstermiş ve aday olmuş.Bu nedenlede arkasından atıp tutmaya başlamışlar.Çünkü bunlar haktan hukuktan anlamaz. Rakip birisi olursa hemen çamur atmayı bilirler. Bu kadar korkmayın. Kendisine başarılar diliyorum.