featured

THY’nin yıllık strateji ve vizyon toplantısı başlıyor. THY’nin 2023-2033 dönemi stratejik hedefleri… Detroit uçuşları için tarih verildi

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, ABD İstanbul Başkonsolosu Sayın Julie A. Eadeh’ı THY’nin genel yönetim binasında ağırladı.

Önemli konulara değinen Ahmet Bolat yapmış olduğu açıklamada Türk Hava Yolları’nın 2023-2033 dönemi stratejik hedefleri hakkında bilğiler verildi.

16 Ocak ve 17 Ocak tarihleride Antalya’da tüm yöneticilerin katılımıyla gerçekleştirilecek yıllık strateji ve vizyon toplantısı olan Türk Hava Yolları Yönetim Zirvesi 2023’te önemli kolularda açıklama yapılması bekleniyor.

Ayrıca Detroit şehrine yapılması planlar seferlere değinen Ahmet Bolat 2023 yılı yaz sonunda uçuş planladıklarını bildirdi.

İşte Ahmet Bolat’ın o paylaşımı;

ABD İstanbul Başkonsolosu Sayın Julie A. Eadeh’ı Genel Yönetim Binamızda ağırladık. Yeni görevinde başarı dileklerimizi ilettikten sonra keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Türk Hava Yolları’nın 2023-2033 dönemi stratejik hedeflerine dair bilgiler verdik. Türkiye ve A.B.D. arasındaki ekonomik, ticari ve kültürel ilişkilere olan katkımızın önümüzdeki yıllarda katlanarak artmasını planlıyoruz. Bu katkının bir kısmı uçak ve motor alımları ile bakım paketleri ise, diğer önemli bir yarısı da turizm ve ilgili endüstri kollarında olacak. (Bu alandaki kararlarımızı, önümüzdeki hafta Antalya’da tüm yönetici arkadaşlarımızın katılımıyla gerçekleştireceğimiz yıllık strateji ve vizyon toplantımız olan Türk Hava Yolları Yönetim Zirvesi 2023’te alacak, 2022 yılı resmî finansal sonuçlarımızın açıklanmasını takiben kamuoyununa duyuracağız. Sadece şu kadarını söyleyeyim. Bugünkü çoğu büyüklük parametresinin ikiye katlandığı bir Türk Hava Yollarından bahsediyor olacağız.)

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ 1673506917696

Konuşmamızın devamında, Şubat ayında ABD’nin Los Angeles şehrinde yapmayı planladığımız tanıtım organizasyonu hakkında fikir alışverişinde bulunduk. ABD’den 2 milyon Turist Getirme Projemiz kapsamında, ilk defa ilan edeceğimiz, “Türkçeyi İstanbul’da Öğren-Dizileri Daha Rahat Seyret” paket programından bahsettik. Konaklama dahil 4 haftalık cazip fiyatlarla oluşturulmuş bir öğrenim paketini Amerikalı ev hanımlarına sunacağız. Paket kapsamına alacağımız oteller ile anlaşmaları tamamlamak üzereyiz. Geçtiğimiz Kasım ayında Miami’de düzenlediğimiz etkinliğimizde Türk dizilerine olan ilgiye paralel, Türkçemize olan ilginin de bu paket fırsatları ile daha da artacağına inanıyoruz.

Sohbetimizin sonunda, Türkiye’deki İnanç Turizmi olanakları ve keşfiyle tarihi değiştiren “Taş Tepeler”e olan ilgiyi konuştuk. Sayın Başkonsolos geçen haftalarda anne ve babası ile birlikte Kapadokya’yı gezme fırsatı bulmuş. Detroit’in Livonia kasabasında yaşadıkları için de buraya Şikago üzerinden geliyorlarmış. Bu nedenle Detroit şehrine planladığımız seferlerimizin ne zaman başlayacağını çok merak ediyorlar. Eğer Boeing, 787 uçaklarımızın teslimini hızlandırılırsa yaz sonunda açmayı planladığımızı belirttik. Malum Detroit doktoramı yaptığım Michigan Üniversitesi’ne yaklaşık 40 dakikalık mesafe. Açılış seferi bahanesiyle hatıralarımı 30 sene sonra tazeleme fırsatı bulacağım için ben de dört gözle bu müjdeyi bekliyorum.

Başkonsolosa ziyareti ve keyifli sohbeti için teşekkür ediyoruz.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ 1673506919472

©AirlineHaber.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkan Yorumlar

  1. 1 sene önce

    Ahmet Bey Antalya toplantısında çalışanlar için ek bir zaman açıklaması yapmanızı bekliyoruz sendika sözleşmelerinin üzerine yapacağınız zam bizim motivasyonumuzu arttıracaktır. 2033 hedeflerinizi planlarınıza hızlıca ulaşmanın en önemli yolu çalışanların moralleridir. saygılar…

2 Yorum

  1. 1 sene önce

    Ahmet Bey Antalya toplantısında çalışanlar için ek bir zaman açıklaması yapmanızı bekliyoruz sendika sözleşmelerinin üzerine yapacağınız zam bizim motivasyonumuzu arttıracaktır. 2033 hedeflerinizi planlarınıza hızlıca ulaşmanın en önemli yolu çalışanların moralleridir. saygılar…