THY’nin üçüncü rüya uçağı İstanbul’da

THY’nin üçüncü rüya uçağı İstanbul’da

THY’nin, teslimi için 2017’de Boeing ile görüşmelere başladığı ve geçen yıl 25’i kesin, 5’i opsiyonlu olmak üzere anlaştığı 30 B787-9 Dreamliner tipi uçağın üçüncüsü de dün İstanbul Havalimanı’na indi.

Türk Hava Yolları’nın (THY), “rüya uçak” diye tabir edilen B787-9 Dreamliner tipi üçüncü uçağı İstanbul’a geldi.

THY’nin, teslimi için 2017’de Boeing ile görüşmelere başladığı ve geçen yıl 25’i kesin, 5’i opsiyonlu olmak üzere anlaştığı 30 B787-9 Dreamliner siparişinin üçüncü bugün filoya katıldı. Park pozisyonuna çekilen uçakta, Gümrük Muhafaza ekipleri inceleme yapıldı.

Üçüncüsü teslim alınan Boeing 787-9 Dreamliner ile THY’nin uçak sayısı da 340’a ulaştı. İşlemlerinin tamamlamasının ardından uçağın yakın zamanda tarifeli seferlerine başlaması planlanıyor.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Comment
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Turk
1 yıl önce

thy yeni ucak alacagina yolculara yer hizmetçileri personelinin kopege muamele edercesine yaptığı hareketlere ceki duzen versin
daha bagaji bile yükleme yapamiyorlar bir cok kişinin bagaji istanbulda kalıyor bir sürü transfer yolcu ucagini ya kaciriyor ya kostur koştur gitmek zorunda kaliyor… bu kadar rezalet bir organizasyon dunyada anca 3. dunya ulkelerinde bile yoktur. onlari bile avrupa sömürüyor onlarda bile bazi standartlar var! overbook ucaklarin bir bordingine bir bakin… ( bana yarim turkceniz veya basic ingilizcenizle duzeltme yapmaya kalkmasin kimse)