THY’NİN SKANDAL UYGULAMASI

THY’NİN SKANDAL UYGULAMASI

THY kredi kartı iade işlemlerinde, bir ay öncesine kadar sessiz sedasız değişikliğe gitmiş, değişiklik bilgilendirilmesi herhangi bir platformda bildirilmediği gibi THY ile çalışan seyahat acenteleri bile bu konuda bilgi sahibi edilmemiştir. Bu durumda iade isteyen yolculara ve acenteleri THY’nin uyguladığı politika ile de zor durumda bırakmıştır. Yeni uygulamada, THY ‘den iade almak isteyen yolcuların, satış yapıldığında alınan slip’in üstündeki referans numarası olmadan iade yapamayacağını beyan etmiştir ve müşterilerin ödeme sliplerini saklamalarının bilgisini, müşteri iade talebi olduğunda vermektedir. Bu geç bildirim ile müşteri slip bulamaması durumunda iade gerçekleşememektedir veya mail order, otomatik ödeme gibi ödemelerde de Acenteleri zor durumda bırakmaktadır. Bu uygulamada akıllara şu soruyu getirmiştir;

Peki THY’nin Web sitesinden veya Müşteri Destek Hattından Bilet Satın Alma İşlemi Olan Biri İadesini Nasıl Alacaktır?

THY’nin web sitesinden veya müşteri destek hattından bilet satın alma işlemi olan biri iadesini istiyorsa nasıl bir prosedür işlenecektir. Bu yöntem ile satın alma işlemi gerçekleştiren biri iade istediği zaman elinde slip olmayacağından, THY tarafından nasıl bir iade gerçekleştirebilecektir veya nasıl bir prosedür izleneceği soru işareti.

Gelen tepkiler ise, böylesine büyük bir kuruluşun Türkiye’nin bu olumsuz ortamında Türk acentelere ve Türk yolculara bu konuda daha da esnek davranabilmesi gerektiğine dairdir. THY’nin bu kadar katı kurallar uygulaması acenteleri ve müşterileri olumsuz etkilemeye yol açabilir.(turizmtatilseyahat)

Geri
Etiketler:

8
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLR~ 1 yıl önce

İstanbul İzmir parkuru: İnternet üzerinden aldığımız bilet kardan iptal edilmesine rağmen internet üzerinden iade yapılmadı, call center’ı arayıp 15 dakika uğraştıktan sonra bilet satış ofislerine başvurmamız gerektiği söylendi, oraya gittiğimizde yanımızda biletimizi aldığımız kredi kartının olmadığı için işlem yapılamadığı, 2. gidişimizde kart olmasına rağmen bankadan onay kodunun olduğu slip istendi, (internetten aldık slip nasıl alacağız sorusuna istinaden bankadan cevabı verildi) en son bankanın internet şubesinden de bu numara olmayınca bir de uzun süren banka telefon görüşmesi sonunda onay numarasına ulaşabildik. Bu aralar çok seyahat ettiğimizden aynı güzergahta 6-7 biletimiz vardı bu durumda istenilen bilgilere ulaşmanın ne kadar zor olduğu konusuna… Devamını oku »

Anonim~ 1 yıl önce

Kesin yanlış anlaşılma vardır…İade slip li slip siz mutlaka yapıyorlardır..Bir yolcu iade konusunda sorun yaşamış olabilir bunu kendi anladığı şekilde bilgi verdi ise ortaya menfi bir haber çıkmıştır.. Tüketici kanunları gereği iade yapılmaması söz konusu olamaz diye düşünüyorum..

Tk personel~ 1 yıl önce

Böyle birşey yok. Online işlemlerde alınan biletlerde iadeler otomatik gerçekleştiriliyor. Fakat fiziksel posla yapılan işlemlerde anında iade alabilmek için slip olması işi hızlandırıyor. Slip yoksa bilet den referans bilgisine ulasilip yine iade ediliyor. Bilip bilmeden haber yapmayın.

hasan~ 1 yıl önce

haber alıntı.Airlinehaberin haberi değil. Haberi airline yazmış gibi yorum atıyorsunuz ya pes yani

Tk personel~ 1 yıl önce

Haber alıntı da olsa dogrulatmadan yayinlamamak lazım. Böyle saçma şey mu olur. Sorumlu habercilik yapmak lazım. Bir terör sitese de tek Thy ye iftira atmak amacıyla uydurma haber yapsa bunu alıntı yapmak ne kadar ahlaklı. THY bu ülkenin en önemli ve değerli markasıdır zarar görmesi kimseye birsey kazandırmak.

Chicago~ 1 yıl önce

Bir yolcu iadede sorun yaşadı ise ve nedenini tam anlayamamış ve konuyu bu şekilde intikal ettirmiştir..Tüketiciyi koruma kanunları gereği kurallar çetçevesinde iade slipli veye slipsiz yapılır diye düşünüyorum eski tecrübelerime istinaden..

Fo~ 1 yıl önce

Gene boş haber peşindesiniz. Slipsiz iade hiçbiryerde yok.

Wiki~ 1 yıl önce

Wikipedia’dan: “Maneki Neko, Japon kültüründe çok önemli yeri olan ve özellikle tüccarların dükkânlarına bolluk ve bereket çağırdığına inandığı bir Japon halk sembolüdür. Anlamı çağıran kedi olan maneki nekonun birçok farklı versiyonunu halen Japonya’da birçok dükkânın kapısında ya da kasanın yanında görmek mümkündür.” Bu kedi sol patisini surekli asagiya dogru kapayip acar ki bu da “para gelsin, para gelsin” demektir. Asya’ya seyahat ettiyseniz, bunu kesin gormussunuzdur. Arzu edenler arama motorundan daha detayli bilgiyi alabilirler. Demek istedigim, THY artik Maneki Neko gibi oldu. Surekli kaynak yaratma pesinde. Sizin benim param onlarda kalmis, hic onemli degil – hepsi kazanc onlara. Daha neler gelmistir… Devamını oku »