featured

THY’nin Şangay uçuşları ocakta başlıyor

Kısa süre öncesine kadar “sıfır vaka” politikasıyla çok sıkı önlemler uygulayan Çin, 8 Ocak’tan itibaren ülkeye gelen yolcuların karantina zorunluluğunun kaldıracağını açıkladı.

Türk Hava Yolları (THY) ise 13 Ocak tarihi itibarıyla Şangay seferlerine başlamayı planlıyor. Çin Ulusal Sağlık Komisyonu tarafından yapılan açıklamada, 8 Ocak 2023ten itibaren COVID-19’un hastalık sınıflandırmasının Kategori A’dan daha az katı olan Kategori B’ye düşürüleceği aktarıldı.  Söz konusu tarih itibarıyla yurtdışından gelen yolculara uygulanan karantina zorunluluğu da kaldırılacak.

Karantina kaldırılsa da yolculardan kalkıştan 48 saat önce istenen negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu devam edecek. 9 Aralık tarihi itibarıyla Çin’in Guangzhou şehrine yaptığı uçuşlarda frekans artışına giden THY, Şangay seferlerine başlamaya hazırlanıyor. Koronavirüs salgını sonrası askıya alınan Şangay seferlerinin 13 Ocak 2023 tarihinde yapılması planlanırken, bilet satışlarının devam ettiği vurgulandı. Şangay seferi ile THY bu ülkede haftada 3 sefer düzenleyeceği belirtildi. Ülkeye yapılan diğer seferlerin de ocak ayından itibaren yeniden başlayacağı öğrenildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir