THY’nin Olaylı Uçuşunda Hastalanan Yolcu Taburcu Edildi

THY’nin Olaylı Uçuşunda Hastalanan Yolcu Taburcu Edildi

Olaylı Uçuşta Hastalanan Yolcu Taburcu Edildi

Sivil havacılık konularında kaza ve olayları rapor eden Avusturya Salzburg merkezli Aviation Herald ilginç bir olayı duyurdu.

İddiaya göre; 5 Temmuz 2016’daVietnam Hanoi’den İstanbul’a gitmekte olan TK-168 Sefer sayılı THY Airbus A330-300 galley’de başlayan duman yüzünden tırmanmayı durdurdu. Yangın söndürüldü. 25 Dakika içinde uçak Hanoi’ye geri döndü. Bir yolcu hastahaneye kaldırıldı.

A330-300 Uçağı 3 saat yerde kaldı. Daha sonra 3,5 saatlik bir gecikme ile İstanbul’a kalktı. Bir yolcu kalkıştan sonra uçak tırmanırken, kabin memurlarının ellerinde yangın söndürücüler ile önden arkadaki galley’e doğru koşmaya başladıklarını söyledi. Arkada duman gözle görülecek kadar yoğundu.

Söylentiye göre; yangın fırında unutulan ekmekler yüzünden çıktı. Koşuşturma ve kargaşa sonrasında, mide bulantısı çeken bir yolcu kusmaya başladı. Baş ağrılarından şikayete başlayınca, beyin kanaması tanısı ile yoğun bakım ünitesine yatırıldı. Yolcu iyileşti ve 15 Temmuz’da hastaneden taburcu edildi. 19 Temmuz’da uçarak evine gidebileceği bildirildi.

Aviation Herald yolcunun tibbi geçmişine dayanarak başına gelen olayın uçakta yaşananlarla ilgili olup olmadığı konusunda sorduğu sorulara havayolundan bir yanıt alamadı.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments