THY’NİN KIRIM GEÇİREN B737’SİNİN EKİBİ İSTANBUL’A DÖNDÜ

THY’NİN KIRIM GEÇİREN B737’SİNİN EKİBİ İSTANBUL’A DÖNDÜ

Bildiğiniz üzere Türk Hava Yolları Lviv-İstanbul  TK442 seferinde Boeing 737-800 TC-JVI kuyruk tescilli uçağı Ukrayna Lviv Havalimanı’ndaki pistten çıkmış ve uçakta hasara yol açmıştı . Hava trafiği geçici olarak kapatılmış ve sonra ki gelişmeler sonrasında havalimanı uçuşlara açılarak trafik normal seyrine dönmüştü.

Airlinehaber’e Lviv den gelen bilgilere göre THY uçuş ekibi pistin kaygan olduğunu ileri sürerek meydanı suçlarken Lviv havalimanı yetkilileri ise pistde herhangi bir kayganlık tespit edilmediğini iddia ediyorlar. Tabii ki netice otoritelerce netleşecektir.

Uçak bulunduğu toprak zeminden çekilmiş v gereken tamirleri yapılmak üzere Lviv deki hangara çekilecektir. Resimlerde görüleceği üzere en azından burun iniş takımı mutlaka değişecek gibi görünmekte. Tabii ki resimlerden elde ettiğimiz bilgi ile karar verilemez. Teknik ekibin çok detaylı bir kontrol yapmadan nelerin değişeceğine karar vermesi mümkün değil.

Bu arada THY’nin ikinci Lviv seferinin (TK444)uçağı aynı meydana normal iniş yaptıktan sonra kırım geçiren uçağın ekibini alarak saat 01,10 da Atatürk havalimanına indiler.

AirlineHaber Ailesi olarak THY’ye geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Geri

3
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Ragnarrr

Aldıkları ahlardan dolayı bugünleri arayacaklar,İnsanlar küçük ama Allah çok büyük gözünü sevdiğim..

llllll

sen de bi tarafına kına yakarsın

Rnav

Ayhan Uçarcan öğlene kalmaz çıkartır uçağı