THY’NİN İKİZ PİLOTLARI ARTIK AYRI ‘HAVALARDA’

THY’NİN İKİZ PİLOTLARI ARTIK AYRI ‘HAVALARDA’

THY’nin ikiz kardeş olan pilotları Patrizia J. Dietrich ve Constanze Dietrich’in yollarını Emirates ayırdı

Türk Hava Yolları’nın ilk yabancı ikiz pilotları olan Alman Dietrich kardeşleri, Körfez ülkelerinden Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) dev havayolu şirketi Emirates ayırdı. İkiz kardeşi ile THY’de uçan 32 yaşındaki Patrizia Jacqueline Dietrich’in geçtiğimiz yıl Emirates Havayolları’ndan gelen teklifi kabul ederek bu şirkete geçtiği ortaya çıktı. Alman ikizler Constanze ve Patrizia Dietrich, 2014-2016 arasında THY’nin Boeing 777 tipi uzun menzilli uçaklarında ikinci pilot olarak uçuyorlardı.

2008-2013 yılları arasında Lufhansa’nın bölgesel uçuşlarındaki Embraer 195 tipi uçaklarında pilotluk yapan Constanze, THY’de 3 yıldır Boeing 777 tipi uçaklarda ikinci pilot olarak uçuyor. Constanze’nin ikiz kız kardeşi Patrizia ise 2 yıl THY’de uçtuktan sonra geçtiğimiz yıl nisan ayında Dubai’nin yolunu tuttu. Patricia şu an Emirates Havayolları’nda da Boeing 777’lerde ikinci pilot olarak görev yapıyor. Türk Hava Yolları’nın ilk ikiz pilotları ise Hava Kuvvetleri kökenli Hasan ve Hüseyin Denktaş kardeşlerdi. Asker kökenli ikizler birkaç sene arayla 1983 ve 1985 yıllarında THY’ye girmişler ve aynı dönemde uçmuşlardı.

Geri

4
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

doğrucu davut~ 1 yıl önce

böyle bir sene önce olmuş haberler sitenizde yer alıyor. Ama sitenizin kurucusu duayen teknisyen Sefa İNAN ın yıllardır. Başkanlığını yaptığı UTED seçimleri ile ilgili herhangi bir haber yok sitede ne iş?

Tr~ 1 yıl önce

Türkiye uçuş saati olmayan pilotlar için bir geçiş aşaması
Uçuş saatini doldurup hedef Emirates gibi şirketlere geçebilmektir
Diğer kardeşi THY de devam ediyorsa bu Emirates ile olan görüşmede başarısız olduğundandır
Tabi bu duruma sebep kendilerinin türkiyeye gelirken verdikleri sözü tutmamaları olduğu gibi umdukları yönetimi bulamamalarından kaynaklıda aynı zamanda
Sebepsiz ve gereksiz büyümeninde ayrı bir etkisi var tabi

EK~ 1 yıl önce

Emirates ile ucmus olanlar bilirler. Anonslarda bir pazarlama unsuru olarak daima o ucustaki tum ekibin konustugu dillerin sayisini ve listesini o gunku ucusta verilen hizmette kullanilabilecek diller olarak sayarlar.

THY de Turk haric tum tabiyetlerin havayolu olma hevesinde oldugundan, yerli yolcuda oldugu gibi yerli ucus ekiplerini istemiyor olabilir. Ne de olsa o kuresel filan degil, bir kainat havayolu.

Turkseniz THY ile yapacaginiz bir ucusunuzda (kontuardan baslayip ininceye kadar) biraz dogal aksaniyla beraber Ingilizce konusun da anlayin hizmet farkini. “Chicken or pasta”dan cok daha fazlasini isitirsiniz, merak etmeyin.

cpt~ 1 yıl önce

kaptan istihdamini anladik da hala bu fo lari niye gondermessiniz anlamak zorr bu kadar turk fo bosta iken