THY’nin bilet fiyatları düşürmesi için imza kampanyası başlatıldı

THY’nin bilet fiyatları düşürmesi için imza kampanyası başlatıldı

Fransa’da yaşayan Türkler Türk Hava Yolları’nın biletlerinde indirime gitmesi için imza kampanyası başlattı.

Fransa Türkleri Birliği derneği, change.org sitesi üzerinden, “Diaspora ‘daki Türkler için daha ucuz bilet »başlığıyla imza kampanyası başlattı.

Yayınlanan bildiride, imza kampanyasının amacının Türk Hava Yolları’nın yurtdışındaki gurbetçilere daha ucuz bilet satması olduğu kaydedildi. Açıklamada, “Bu dilekçenin amacı, Türkiye’ye gitmek için uçak biletlerinin çok pahalı olduğunu düşünen Fransız-Türk vatandaşlarını ve bütün dünyada Türk vatandaşları bir araya getirmektir. Bu hareketle, diaspora üyeleri için Türk Hava Yolları tarifesi indirimlerinden yararlanmayı umuyoruz.” denildi.

Yurtdışındaki Türk gençlerini Türkiye ile bağlarının kopmaması için bu indirimin önemli olduğu kaydedilirken, ayrıca onlarca gurbetçinin hayattını kaybettiği kara yolculuğunun da tehlikelerine dikkat çekildi.

Bildirde, yurtdışında yaşayan Türklerin Türkiye’ye gelen turistler göre çok daha fazla harcama yaptığı hatırlatılırken, zor zamanlarda bile THY’yi destekleyen gurbetçileri unutulmaması gerektiği kaydedildi.

Kampanyaya puana kadar 760 kişi ise imza atarak destek verdi. Siz de kampanyaya katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Geri

5
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Fransa

OnurAir gidiş dönüş 400 liraya uçarken tercih etmezsiniz sonra da THY hatta tek el olmaya yakın olunca fiyatları indirin dersiniz. Madem THY’nin fiyatlarından şikayetçisiniz AtlasGlobal veya Pegasus’la uçun.

Afyonlu

euro 8-9 iken sesi cikmayan malum yere oy veren zihniyet euronun dususuyle sinirlenmeye baslamis 😀 Ayyyy yavrum kiyamam size Yazik

Angarali

Biz euros 3bucuk liraykanda sikayerciydik yavrum akp liler sizin gibi 3 kurus icin got bas oynatmaz biz kiyariz sikinti yok

Cem

Asıl Turkiye’deki dış hat biletlerin fiyatlarını düşürsünler geçen yıl 2500 TL olan bilet şuan 6000 TL

İmkansız

Düşüremez çünkü o bu hizmeti ilk sağlayan olduğu için en fazla fiyatı rekabet kurulunca o vermek zorunda tabi en iyi hizmetide 19 milyon imza toplansin yinede sonuç değişmez bknz Turkcell Turk Telekom en ucuz hizmeti verebilir mi tabikide hayır onlar en iyi hizmeti vermekle üst fiyatı belirlemekle mükellef