THY’DEN YOLCULARA RAMAZAN’DA ÖZEL MENÜ

THY’DEN YOLCULARA RAMAZAN’DA ÖZEL MENÜ

Türk Hava Yolları (THY) Ramazan ayı boyunca yolcularına iftar ve sahur için özel menü hazırladığını duyurdu.

THY Basın Müşavirliği tarafından yapılan duyuruda,  Ramazan ayı boyunca iftar ve sahur saatlerine denk gelen uçuşlarda taze ürünlerle, özenle hazırlanan Ramazan menüleri ikram edileceği belirtilerek, şöyle denildi:

İFTAR MENÜSÜ

“Türk Hava Yolları ikram şirketi TURKISH DO&CO tarafından hazırlanan özel ikram konseptinde, Ramazan ayı süresince iftar saatlerine denk gelen iç hat ekonomi sınıfı uçuşlarda yolculara özel kutular içinde ev yapımı pide ile hazırlanmış sandviç, hurma, hazır çorba, zeytin ve küçük kutu içinde baklava ikram edilecek. Bu dönemde belirli dış hat uçuşlarda seyahat edecek ekonomi sınıfı yolculara da yine özel kutularda özenle hazırlanan iftar menüsü servis edilecektir.

İftar saatine denk gelen iç hat uçuşlarda Business Class yolculara pastırma, peynir çeşitleri, hurma, zeytin çeşitleri ile zenginleştirilen iftariyelik tabağı, Türk mutfağından en lezzetli sıcak yemek seçenekleri ve Ramazan sofralarının vazgeçilmezi Güllaç, Ekmek Kadayıfı, Trileçe ve Sütlaç gibi tatlılar sunulacaktır. Business Class menüleri her hafta değişecek olup menülerle birlikte yolculara Demirhindi ve Gül şerbetleri de ikram edilecektir.

İMSAK VE İFTAR SAATLERİ DİKKATE ALINACAK

Türk Hava Yolları belirli dış hat uçuşlarda sahur saatlerinde uçuşta olan yolcular için uçaklarda sunduğu ikram servisine ilave olarak, sağlıklı ürünlerden oluşan sahur paketleri de ikram edecek olup, bu dönemdeki Umre seferleri için de Ramazan’a özel menüler hazırlanmıştır.”

 Bu arada THY, Ramazan’da özel ikram uygulaması yapılacak seferler belirlenirken en doğu ve en batı noktaların imsak ve iftar saatleri dikkate alınarak hazırlandığını da belirtti.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.