THY’den yılın rekoru

THY’den yılın rekoru

Bayram tatili nedeniyle havaalanları büyük bir doluluk yaşarken, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi bugün itibariyle yılın rekorunu kıracaklarını açıkladı.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, İstanbul Havalimanı’ndan bugün çıkış yapacak olan toplam 85 bin yolcu ile yeni merkezlerinde çıkış seferleri baz alındığında yılın rekorunu kıracaklarını duyurdu.

Ramazan Bayramı tatiline çıkanlar sınır kapılarında yoğunluğa yol açarken tatilciler havayolu şirketlerinin de yüzünü güldürdü. Ramazan Bayramı tatili bugün Türk Hava Yolları’nın İstanbul Havalimanı’ndan çıkış yapan yolcu sayısını 85 bine taşıyacak.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, İstanbul Havalimanı’nda çıkış yapan yolcu sayısıyla yılın rekorunu kıracaklarını açıkladı. Konuyla ilgili twitter hesabından Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, “İstanbul Havalimanı’nda bayram bereketi! Bugün İstanbul Havalimanında yılın rekorunu kırıyoruz. 501 çıkış seferi ile 85 bin yolcumuzu uğurluyoruz. Şimdiye kadar yüzde 90 zamanında kalkış ile operasyon güzel gidiyor. Mutluluk ve emniyet ile gidin” açıklamasını yaptı.

BAYRAM TATİLİ SÜRESİNCE 1 MİLYON 930 BİN YOLCU TAŞIYACAK

THY, 1-9 Haziran tarihlmeri arasında 129 ek sefer yapacak. 930 bini iç hat olmak üzere 1 milyon 930 bin yolcu THY ile uçacak. THY toplamda 12 bin 624 sefer yapacak. Bu arada 6 Nisan’da Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na gerçekleşen ve ‘Büyük Göç’ olarak adlandırılan taşınma operasyonunun ardından İstanbul Havalimanı, toplamda 10 milyon yolcuya ev sahipliği yaptı

.

Geri

3
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Nadya komonaçi

Cumartesi gununden beri trabzona bir tane pas bulamadim, gercekten cook dolu ucaklar, masallahi var

Aklım Havada Ne İşim Var Yerde

Ataturk Havalimani 2018 rekoru 1 günde 230 Bin yolcu..

Referans Ne

Bu rakam tek başına neyi ifade ediyor? Hiçbir şeyi! Geçen sene Ramazan ayında Atatürk Havalimanından kaç yolcu uçtuğunu da söylerseniz bu 85 bin rakamını mukayese edebiliriz. Paylaşılmadığına göre! 🙂