THY’den Pilot Eğitime Büyük Yatırım

THY’den Pilot Eğitime Büyük Yatırım

THY (Türk Hava Yolları) uçuş eğitim merkezi, milyon dolarlık dev yatırımla büyük bir atağa geçti. Avrupa’nın ve Ortadoğu’nun en büyük eğitim merkezi olma yolunda radikal kararlar alınırken, tahsis edilecek yeni hizmet binasına geçişten önce simülatör uçak sayısında artış kararı alındı.

THY UÇUŞ AKADEMİSİ’NDE 165 PİLOTUMUZ EĞİTİM GÖRÜYOR
THY Uçuş Eğitim Başkanlığı’nda gerçekleştirilen eğitimlerde, bir uçakta pilotun ve kabin personelinin başına gelebilecek her türlü olasılık verilen eğitimlerle gösteriliyor. Eğitim merkezindeki faaliyetlere ilişkin bilgi veren Şekerci, “THY Uçuş Eğitim Merkezi yerel otoritelerden ve Avrupa sivil otoritelerden yetkilendirilmiş bir eğitim merkezidir. Şunda THY Uçuş Akademisi’nde 165 pilotumuz eğitimlerine devam etmektedir. Yaklaşık 16 ay süren pilotluk eğitimlerini aldıktan sonra havayollarında pilot olarak uçuşlarına devam etmektedir” diye konuştu

AVRUPA’NIN VE ORTADOĞU’NUN CAZİBE MERKEZİ OLMA YOLUNDA İLERLİYORUZ
Tam donanımlı simülatörlerle eğitim verildiğine dikkat çeken Şekerci, “Uçuş Eğitim Merkezi’nde 10 adet tam donanımlı ve Avrupa sivil havacılık otoritesi tarafından yetkilendirilmiş simülatörlerle eğitimlere devam ediyoruz. Yeni eğitim projesi ile beraber bünyemize yeni 4 simülatör ile beraber hızlı bir şekilde büyümeye devam edecektir. THY Eğitim Uçuş Merkezi bünyesinde bulunan ve yeni alınacak olan eğitim cihazlarıyla beraber Avrupa’nın ve Ortadoğu’nun cazibe merkezi haline gelme yolunda çalışmalarına hızla devam etmektedir” şeklinde konuştu.
UÇUŞ EKİBİ TAHLİYE TATBİKATINI BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRDİ
Kabin memurları Uçuş Eğitim Merkezi’nde aldıkları eğitimleri tatbikat eşliğinde pekiştirme fırsatı buldu. Kabin memurları senaryoya gereği uçakta çıkan yangında güvenli şekilde uçağı terk etti. Açılan tahliye slidelerinden tek tek atlayan kabin memurları güvenle uçağı terk etti.
SİMÜLATÖR UÇAKLARDA UÇUŞ EĞİTİMLERİ VERİLDİ
Öte yandan, eğitimleri tamamlayan pilot adayları ise gerçeği ile birebir aynı olan simülatör uçaklarda pilotluk deneyimi yaşadı. Deneyimli kaptan pilotlar eşliğinde simülatörde pilot koltuğuna oturan adaylar geleceğin en iyi pilotu olmak için çaba sarf etti. (sabah)

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.