Avrupa’da 5 yıldız yarışı… Lufthansa’mı? Yoksa THY’mi (Video’lu)

Avrupa’da 5 yıldız yarışı… Lufthansa’mı? Yoksa THY’mi (Video’lu)

 

Son yıllarda Avrupa’da güçlenen Emirates, Etihad ve Qatar gibi şirketlere karşı Avrupa’da liderliğini, tüm dünyada da güçlü pazar payını korumak isteyen Lufthansa sürpriz bir kararla, 2015 yılına kadar tüm sınıflarda 5-yıldızlı servis vereceğini açıkladı. First Class, Business Class ve Economy Class olmak üzere üç farklı sınıf sunan Lufthansa ayrıca yeni olarak Premium Economy Class seçeneğinide sunacak. İkram servisini 5-yıldızlı kaliteye çıkarmayı hedefleyen Lufthansa aynı zamanda ikramı porselen tabaklarda sunmayı planlıyor. Yemek servisini, servis arabası yerine doğrudan mutfaktan sunma imkanlarınıda gözden geçiriyor.

Frankfurt ve Münih havalımanlarında Lounge’larında kalitesini yükseltecek olan Lufthansa, 2015 yılının sonuna kadar toplam 106 adet geniş gövdeli uçaklarında yeni Premium Economy Class hizmetini sunmaya başlamış olacak. Toplam 3600 adet Premium Economy koltuğun takılacağı bu projenin Lufthansa’ya maaliyeti yaklaşık 172 milyon Euro. Koltuk aralıkları ise 97 cm olacak.

Şu an; ANA All Nippon Airways, Asiana Airlines, Cathay Pacific Airways, Hainan Airlines China, Malaysia Airlines, Qatar Airways ve Singapore Airlines Skytrax’ın 5-yıldızlı Havayolu şirketi ünvanına sahipler. Uzun zamandır 5-yıldızlı statüye ulaşmaya çalışan THY’nin hedefi, Avrupa’nın ilk 5-yıldızlı havayolu şirketi olmak. Lufthansa’nın da bu hedef doğrultusunda hareket edeceğini açıklaması sanırım rekabeti daha da kızıştıracak.

 

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
YHT

THY önce kokmuş 737’lerinden arınsın!