THY’DEN İNGİLTERE UÇUŞLARINDA ‘LAPTOP’ DAĞITIMI BAŞLADI

THY’DEN İNGİLTERE UÇUŞLARINDA ‘LAPTOP’ DAĞITIMI BAŞLADI

Atatürk Havalimanı çıkışlı İngiltere tarifeli uçuşlarda business class yolcularına yönelik dizüstü bilgisayar dağıtımı uygulaması başlatıldı.

Türk Hava Yolları (THY), Atatürk Havalimanı çıkışlı tüm İngiltere tarifeli uçuşlarında business class yolcularına yönelik dizüstü bilgisayar dağıtımına başladı. Alınan bilgiye göre, uçuşlara getirilen elektronik cihaz kısıtlamasına yeni çözümler geliştirilmesi kapsamında THY, Atatürk Havalimanı çıkışlı tüm İngiltere uçuşlarında business sınıfında dizüstü bilgisayar dağıtma uygulaması başlattı. THY’nin sabah saatlerinde düzenlediği İstanbul-Manchester tarifeli seferinde business class yolculara dizüstü bilgisayar verildi. Uçuş öncesi kişisel bilgisayarlarını THY personeline teslim eden business sınıfı yolcular, uçak içinde şahsi işleriyle meşgul olabilmek için kabin personelinden dizüstü bilgisayar talep edebilecek.

Kişisel veriler korunacak
Katlanarak tablet olma özelliğine ve ayrıca dokunmatik ekrana sahip dizüstü bilgisayarlar, yolcuların kişisel bilgilerini koruyabilecekleri bir güvenlik sistemi ile sunulacak. Yolcular, bilgisayar kullanımı sonrasında, arzu ederlerse verilerini harici bir saklama birimine (USB) kopyalayabilecek ve bilgisayar kapatıldığında yolcunun tüm kişisel çalışmaları otomatik olarak ve tamamen bilgisayardan silinecek. Atatürk Havalimanı çıkışlı tüm ABD uçuşlarında söz konusu uygulama 6 Mayıs’ta başlatılmıştı.

Geri

Bir Yorum

  1. eyy laptop   - Tarih: 12 Mayıs 2017 - Saat 12:25   - Cevap Yazın

    abd, bizim aleyhimize olan suriyeli bir gruba silah verir, o silahların yarın bize dönmeyeceği ne malumsa artık, uçuşlarımızın güvenliğine çamur atar, milyonlarca dolara x ray cihazı vs aldırır,biz de abd yolcularına laptop dağıtırız, almanya, fetocuların iltica taleplerini kabul eder onların arabasını bilmem nesini para döker alırız yetmez ihale üstüne ihale veririz, hollanda, bakanımıza hakaret eder, onlara sadece geçen sene 22 milyar euroluk iş veririz, ingiltere, aleyhimize ne varsa arkasındadır, onlardan uçak motoru alırız, sözde ortak uçak yapmak için anlaşma yaparız yetmez ab üyesi ülkelerin çoğunun vatandaşları ülkemize sadece kimlikleriyle gelir,vergi ödemeden ev,arsa,işyeri sahibi olur! biz, kısasa kısas demedikçe, bu kadar teslimiyetçi,tepkisiz,onursuz oldukça paraya bu kadar taptıkça daha çook laptop vs dağıtırız,şerefimizi ayaklar altına alırız ! demek ki neymiş, şöyle büyüdük, böyle geliştik, dünya bizden korkuyor falan hepsi hikaye,palavraymış tek gerçek paraymış !

    2

    0