THY’den HAVA-SEN’e Beklenen Hamle ve HAVA-SEN’den Arkanızdayız Mesajı

THY’den HAVA-SEN’e Beklenen Hamle ve HAVA-SEN’den Arkanızdayız Mesajı

 

THY ve HAVA-SEN arasında sular ısınıyor. Hava-Sen başkanı İskender Çarkcı,yayınlamış olduğu mesajla, son gelişmeleri ve bundan sonra yapılacakları anlatan bir açıklama yaptı.

İŞTE O AÇIKLAMA

Değerli Basın Mensupları ve Arkadaşlarım,

HAVA-SEN olarak kurulduğumuzdan beri yoğun ilgi sonucu iki ay gibi kısa bir sürede dört bine yaklaşan üye sayısına ulaştık. Şimdi sıra kanunen yapmamız gereken delege seçimi ve Genel Kurul’a geldi. Çalışmalarımız devam etmekte olup üye listesi ofisimize asılmıştır.

Bu arada gelişmemizden rahatsız olan kesimlerden gelen tepkiler sonucu şirketimiz tarafından ben dahil 13 arkadaşımıza (4 kokpit + 9 kabin ekibi )  savunma vermesi istenmiştir. Hiçbir doğumun sancısız olmayacağını biliyoruz.

Savunmalarının hazırlanmasında kendilerine gerekli yardım yapılmakta olup bundan sonraki safhada da hiçbir arkadaşımızı yalnız bırakmayacağımızı maddi ve manevi desteğimizin yanlarında olduğunu bu vesile ile sizlere de duyurmak istiyorum.

Sosyal medya kanallarındaki yazışmalardan da belli olduğu gibi tüm üyelerimiz hatta henüz bize üye olmayanlar bile tam desteklerini belirtmektedirler. Kimseyle inatlaşmak ve şirketimize zarar vermek istemiyoruz. Halen diyalog yoluyla sorunlarımızı çözeceğimize inanıyoruz. Sonunda doğrunun , akl-ı selimin galip geleceğini biliyoruz. Tüm baskılara rağmen bize inandığınız ve güvendiğiniz için şükranlarımı sunuyorum.

Kaptan İskender Çarkcı
HAVA-SEN Genel Başkanı

Geri

Yapılan Yorum Sayısı (43)

 1. Metehan   - Tarih: 3 Nisan 2018 - Saat 23:24   - Cevap Yazın

  Size dişlerini gösterip hırlayan bir köpeği sevmeye çalışmanın bir anlamı yok. Hele ki kuyruğunu dikmiş ve saldırmaya hazırsa o saldırıdan kaçmanın tek yolu sizin bir kedi değil kurt olduğunuzu anlamasıdır

  33

  4
 2. Cockpit ve Cabin   - Tarih: 3 Nisan 2018 - Saat 23:27   - Cevap Yazın

  Hava-Sen doğru bildiğiniz yolda devam edin. THY’nin bu kadar bariz taraf tutmasının arkasında neler olduğunu bir gün göreceksiniz. Bu son kozumuz..ARKANIZDAYIZ ATILSAK DA SATILSAK DA .

  37

  1
 3. kpt   - Tarih: 3 Nisan 2018 - Saat 23:32   - Cevap Yazın

  Yazıklar olsun.yazıklar. Biz İlker beyin işine karışıyor muyuz ki onlar bizim işimize karışsın. Ayıptır insan utanır. İlker bey Hamdi Topçu’dan daha çok gaddar çıktı. Ancak yinede hayatı iki dudağın arasında. xxxx yarın ne der bilinmez.

  24

  1
 4. Harikasın Hava-Sen   - Tarih: 3 Nisan 2018 - Saat 23:41   - Cevap Yazın

  THY’nin acizliği çıktı ortaya. Mücadele toplumu yönetmekle olur.kaba kuvvetle değil. Carkcı çıkar konuşur, palabıyık çıkar konuşur ,İlker Aycı çıkar konuşur ve toplum karar verir. Bunlardan bir tanesi kaba kuvvet veya elindeki gücü kullanmaya çalışırsa bu acizlik işareti olarak algılanır. Zorbalıkla iş barışı sağlanmaz. Şunu bilin ki, İlker Aycı biraz dürüst olsa ve hava-iş ile hava-sen i baş başa bıraksa inanılmaz fark olur tarihi fark olur. İlker Aycı birilerinden korkuyor . Korkma İlker Bey, siz dürüst oynayın biz sizin de arkanızda oluruz.

  27

  1
 5. Hava-İş   - Tarih: 3 Nisan 2018 - Saat 23:52   - Cevap Yazın

  Hava-İş kendilerinin istenmediğini anlamış olması gerek. Hava-İş yönetiminden THY ye yönelik bir bildiri bekliyoruz. Bu bildiride Hava-İş ve Hava-Sen arasındaki yasal mücadelede THY’nin tarafgir tavrını eleştirip,bizi çalışanlarla baş başa bırakın demesi onlara ne kadar çok puan kazandırırdı bir bilebilseler. Hadi Hava-İş sizin sapsarı bir sendika olarak anılmanızı istemiyorsanız THY’ye sert bir mesaj yazın yeterli

  17

  1
  • KM   - Tarih: 4 Nisan 2018 - Saat 00:32   - Cevap Yazın

   Havaiş mi THY’ye sert çıkacak? Havaiş çalışanların hakları karşılığında THY yönetimini arkasına almış arpalığını kaybetmeme derdinde. Hiçbir zaman zam talep etmeyen, çalışma şartlarının iyileştirilmesini isteyen insanları aç gözlükle suçlayanlar, işlerinden atılsın diye dört gözle bekleyenler gece rahat uyuyor mu merak ediyorum.

   17

   1
  • Aidatçı   - Tarih: 4 Nisan 2018 - Saat 02:01   - Cevap Yazın

   THY nin bir dediğini iki etmeyecek ve boş kağıda imza atabilecek bir sendikası var. (Havaiş’in biz protokolde 4 maddede anlaşmıştık THY altına 4 tane daha koymuş dediği konu budur. Tatlıbal Havaiş yönetim kurulunun dahi haberi olmadan boş kağıda imzayı atmış, THY de boşlukları doldurmuştur)
   Havaiş’in aidat kaynaklı bir saadet zinciri olup ne iş yaptığı belli olmayan bir yığın adam bundan nemalanmaktadır, maaş almaktadır. Asla bu zincirin bozulmasını istemez.
   Yani böyle bildiriyi yayınlayamazlar. Sahiplerini ısıramazlar.

   16

   1
   • Son numara   - Tarih: 4 Nisan 2018 - Saat 14:28   - Cevap Yazın

    Yığın adam mı?adam demek o tiplere,adam gibi adam olmaları gerekir. Omurgasızdan adam olmaz ama!

    5

    1
  • ...   - Tarih: 4 Nisan 2018 - Saat 09:14   - Cevap Yazın

   Neden hava-iş. Sizin sendikanız hava sen deyilmi. Artık ordan medet umacaksın

   0

   2
 6. Misafir   - Tarih: 4 Nisan 2018 - Saat 00:42   - Cevap Yazın

  Gücün haklı çıktığı yerde, ADALET bekleme. Güce tapan insanların olduğu yerde HUZUR bekleme…PLATON MÖ 347

  13

  1
 7. Km1   - Tarih: 4 Nisan 2018 - Saat 01:02   - Cevap Yazın

  Son sayı 3380 kişiydi, THY bu 3380 kişiyi kara listeye aldıysa, çok değil 2 senede hepsini o yada bu sebeple atar. Tarih tekerrürden ibarettir. Gençlere yazık oldu biz dedik emekliliği gelmiş adamların, onlara bişey olmaz, zaten en az 5 evi 3 yazlığı var. Ama sen peki kabin memuru arkadaşım??? Neyin var işinden başka?

  2

  42
  • İşçi!   - Tarih: 4 Nisan 2018 - Saat 09:27   - Cevap Yazın

   Şerefi var sen bilmezsin.

   37

   1
  • Anonim   - Tarih: 4 Nisan 2018 - Saat 10:09   - Cevap Yazın

   Şeref,haysiyet,ahlak gibi elle tutulamayan fakat saydığın mal varlıklarından daha kıymetli seyleri var.

   27

   1
   • Şirket çalışanı   - Tarih: 4 Nisan 2018 - Saat 12:31   - Cevap Yazın

    2 seneye kadar İlker bey ve diğerlerinden,tip
    Md.lerine kadar hiç biri kalamaz yönetimde,devlet aptalmı sanıyorsunuz,burası tekstil işçilerinin kurumumu ki çok az risk taşısın,aklı başında kimse bu kargaşayı kabul etmez ve çalışanların istediği huzuru verir,zaten para istenmiyor,sorun çalışma şartları.

    17

    1
  • Kuzu   - Tarih: 4 Nisan 2018 - Saat 16:00   - Cevap Yazın

   Yarısı pilot desen, 2000 pilotu işten atacak yumurtalık bırak lufthansa, delta vb.yi, senin klavyende dahi yok.

   9

   1
 8. Pes artık   - Tarih: 4 Nisan 2018 - Saat 06:27   - Cevap Yazın

  THY yi yöneten çarpık zihniyet geçen yıl kendı rızasiyla maaş zammindan feragat eden çalışanlarını bugün sahte suçlarla işten atma ihanetinde bulunuyor. Yaziklar olsun size

  30

  1
 9. Captured   - Tarih: 4 Nisan 2018 - Saat 07:35   - Cevap Yazın

  Hava sen in Teknik a.ş de de örgütlenmesi için gerekli yasal işlemleri başlatmasını dört gözle beklemekteyiz.

  14

  1
 10. sergio   - Tarih: 4 Nisan 2018 - Saat 08:45   - Cevap Yazın

  Hak arayan insanlara bunu yapan şirket yöneticilerini kınıyorum, zorbalara yazıklar olsun, menfaat peşinde koşanlara yazıklar olsun, korkaklara yazıklar olsun, vicdansızlara yazıklar olsun.

  17

  1
 11. Anonim   - Tarih: 4 Nisan 2018 - Saat 09:18   - Cevap Yazın

  Anayasal hakkını kullanan insanlara savunma vermek ahlaksızlıktır. Utanının kendinizden.

  16

  1
 12. Anonim   - Tarih: 4 Nisan 2018 - Saat 11:25   - Cevap Yazın

  SEVGİLİ ARKADAŞLAR
  Sendika üyeliği kişisel tercihtir. Yasalarla güvence altındadır. Biz de insanların hangi sendikaya üye olduklarına/olacaklarına saygı göstermeliyiz. Tıpkı işverenden beklediğimiz saygı gibi.
  Ancak ben şu an hem çalışma şartlarından dolayı mutsuz, hem de Hava iş üyesi olarak yoluna devam edenlere sesleniyorum : Siz hiç mezbahada kesilen koyunları izledinizmi?
  Koyunlar teker teker kesime giderlerken, sırasını bekleyen diğer koyunlar hala önündeki yemi yeme çabası içindedirler. Nihayet sıra kendisine gelir de kasaplar sürüklemeye başlayınca son bir kez melemeye çalışır ama diğer koyunlar kafayı kaldırıp bakmazlar bile. Koyunun melemesini duyan etraftaki kasaplar da bazıları acıklı şekilde tebessüm eder, ama çoğunlukla umursamazlar ve bıçağı tek hamlede boynuna bastırırlar.
  Şimdi bir düşünün bakalım siz bu örnekte hangi roldesiniz.
  Ben 8 Nisanda Havasen üyeleri ikramiye alacak mı diye bekleyen arkadaşlarıma küçük bir söz söylemek istiyorum. Çünkü siz gelip bizlere, kesinlikle biz Havasene geçeceğiz diyordunuz. Şu saatten itibaren, sizlerin , bizim ikramiyemizin akıbetini beklemesini ben biraz evvel beraber avlandığı arkadaşı ölünce , onun cesediyle karnını doyurmaya çalışan vahşi doğanın avcılarına benzetiyorum. Ve bu kararınıza saygı duymuyorum.
  Halinden memnun olan ve Havasen’e geçmeyi hiç düşünmeyen arkadaşlarım, sizlere sonuna kadar ve tüm samimiyetimle saygılıyım. Hatta tebrik ediyorum. Her hal ve şartta mutlu olmayı başarabilmek, dünyadaki tüm psikologların formulünü aradığı bir irade. Lütfen bunu nasıl başardığınızı onlarla paylaşarak bilime katkı sağlayınız.
  Bizler için de yapabileceğiniz küçük bir iyilik kaldı geriye. Hava iş ten lütfen istifa ediniz. Çünkü siz her şekilde zaten mutlusunuz. Sadece dayanışma aidatı ödeyerek te bu mutluluğunuzu kaskolatırsınız. Ama dayanışma aidatına bile gerwk yok. Çünkü siz bu kadar mutluyken sizi şirketiniz asla üzmeyecektir.
  Hepinize emniyetli uçuşlar diliyorum. Hakkımı helal ediyorum. Sadece Havasene desteğimi sürdürmek için bu grupta kalmaya devam edeceğim. Ama artık burada hiç bir şey yazmayacağım. Korktuğum için değil, sözün bittiği yere geldiğim için.
  Mustafa İşgören.
  Kaptan Pilot

  28

  2
  • Koyun   - Tarih: 4 Nisan 2018 - Saat 19:18   - Cevap Yazın

   O koyun bu dünyaya kurban olmak için yaratıldı, ama sen koyundan farkım yok diyorsan orada haklısın. Önce şükrü etmeyi öğren ey nadannnnn…

   1

   12
 13. HELAL OLSUN   - Tarih: 4 Nisan 2018 - Saat 11:31   - Cevap Yazın

  Doğru yoldan hiç sapmadın, hiçbir hukuksuzluk ve adaletsizliğe göz yummadın, bunca baskıya ve zorbalığa göğüs gerdin Hava-Sen. Kimse beklemiyordu bu kadarını. Sen de satarsın korkarsın kaçarsın sandılar. Her seferinde daha da güçlendin daha da ilerledin. 1 kişinin burnu bile kanamaması için elinde hazırda kaç kokpit istifası var ben tahmin ediyorum, herkesi susturur herşeyi tersine döndürür o rakam. ama ona rağmen şirketimiz zeval görmesin diye uğraşıyorsun. Bu senin ve sana inanan insanların başarısıdır İskender Çarkçı! Gözlerim doldu bu yazından gurur duydum sizinle! Hala mütevaziliğini koruyorsun. Bu diğer koltuk sevdasına sizleri satan arkadaşlarınıza tarihi bir ders olur umarım. Bütün kalbimle inanıyorum, THY bu cahilleri kamburundan atacak ve sizlerle pırıl pırıl bir geleceğe ilerleyecek, çok az kaldı.. Bu yolda tarafsız ve doğru haber yapan Airline Haber e ayrıca sevgiler saygılar.. Allah Hükümetimize ve şirketimize zeval vermesin. Ayıklayın bu hainleri içimizden..

  21

  1
 14. Genç FO lar   - Tarih: 4 Nisan 2018 - Saat 11:58   - Cevap Yazın

  Arkanızdayız sonuna kadar varız

  15

  1
 15. Kaptanlar   - Tarih: 4 Nisan 2018 - Saat 12:36   - Cevap Yazın

  Gnl.md.yard.ve Başpilot ile idari görevdeki kpt.ve kabin amirleri size sesleniyoruz,yayınladığınız bülten ve maillerle,gnl.md ve yönetim kurulu bşk.dan randevu taleplerine aracılık yapmayarak,uçucuların büyük huzursuzluğunu görmemezliğe gelerek suça ortak oluyorsunuz,oldunuz,çalışanlarda,bu millet de,tarih de sizleri affetmeyecek.

  21

  1
 16. Biz   - Tarih: 4 Nisan 2018 - Saat 12:39   - Cevap Yazın

  Eyyy yönetim malum sendikaya destek olmayı bırak artık,bırakırsan Hava Sen in en az 4 de 3 üyeyi alacağını görür ve huzuru sağlarsın.

  8

  1
 17. thy   - Tarih: 4 Nisan 2018 - Saat 12:50   - Cevap Yazın

  şirket pilota ne kadar ihtiyaç duyuyorsa ve harıl harıl pilot arıyorsa aynı durum kabin memurları için de geçerli. bu yaz ve gelecek yıllarda o kadar fazla kabin memuru ihtiyacı var ki şirketin toplu işten çıkarma yapması demek kepenk kapatması demek. thy kendi başına karar alabilecek bir şirket de değil. o uçakların kalkmaması demek Türkiye’nin merakla beklediği turizm gelirlerini de baltalamak demek. o yüzden kimse merak etmesin. o beceriksiz yöneticiler en azından böyle bir hata yapabilecek kadar akılsız değil. ülkesini ve şirketini seven tüm havasenlilere selam olsun.

  11

  3
 18. baştan aşağı amatörlük.   - Tarih: 4 Nisan 2018 - Saat 13:01   - Cevap Yazın

  ben de bir havasen üyesiyim. fakat kabul edelim, ortada baştan sona bir amatörlük var. asıl şimdi yapılması gereken birlik beraberlik mesajları verilmiyor? hani neredesiniz kaptanlar? arkadaşlarınıza sahip çıkma zamanı, ama hiçbirinizi ortalarda göremiyoruz? hayırdır nerelerdesiniz? neden sesiniz soluğunuz kesildi? şimdi etraflıca düşününce bu yola koyulan insanların hiçbir planlarının olmadığını daha iyi anlıyorum. hiçbir profesyonel destek almadan bu yola çıkmak gerçekten hataydı. yaptıkları basın açıklamaları gerçekten amatörce ve başarısız. eski basın açıklamalarında hakarete varan kelimelere yer vermeyi mi dersin yoksa imla hatalarını mı? bastıkları bütün bröşürlerde benzer hatalar var. insanlar telegram yazışmalarını hiç düzeltmeden broşür yapmış yahu. küfürlü konuşanını mı ararsın, insanları küçük göreni mi?

  ortada bir yol planı yok, bu işe baştan telegram grubuyla başlamak hataydı. telegramla sendika mı yönetilir yahu. bu kadar amatörlük olur mu? olayı havaiş karşılığına kuracakken işin içine şirketi de kattılar, ekip planlamayı da. alenen şirketi suçlayarak şirketten olumlu bir tavır nasıl beklersin ki? şimdi bunların hatasını insanlar belki de işlerini kaybederek ödeyecek. çok kıymetli bir mücadeleye gerekli önemi vermediler. aylardır insanlar üye sayısı soruyor, onu bile açıklamadılar. sebebi 1 ay geriden gelmesiymiş. yahu güncel üye sayısını açıklasana o zaman. insanlarla dalga mı geçtiler anlamıyorum. ve yazılanlar gösteriyor ki bunlardan hiçbir ders almadılar. hala aynı kafa devam ediyor. tek fark savunmalar istenince herkes sus-pus oldu. gruptan 300 kişi ayrıldı hiç kimse ağzını açıp bir şey söylemedi yahu 30 saat boyunca. sendikacılık bu mudur? yazıklar olsun hepinize, insanlara umut verip onları yarı yolda bırakamazsınız böyle, üyeleriniz açıklama bekliyor ama dişe dokunur hiçbir şey yok.

  yazık ettiniz yazık…

  2

  19
  • Son numara   - Tarih: 4 Nisan 2018 - Saat 14:36   - Cevap Yazın

   Sen kendi imla hatalarını düzeltmelisin öncelikle. Sen havasen üyesiysen ben de Nasa’da çalışıyorum. Şu dediklerinin hepsi tamamen algı yönetimi amaçlı bir yazıdır. Yazık,cidden çok yazık. Bu sndika her türlü kazanacak,sizler de delireceksiniz. Sonra tıpış tıpış gelip üye olacaksınız. Bilmem anlatabildim mi !

   10

   1
  • ...   - Tarih: 4 Nisan 2018 - Saat 14:46   - Cevap Yazın

   Bu beğenmeyen arkadaşlar açıklayabilirmi. Yazının neresini beğenmemişler.

   1

   10
 19. Korkak kabinin arkadaşlarına hediyesidir bu   - Tarih: 4 Nisan 2018 - Saat 13:15   - Cevap Yazın

  Bizler bu işe yetenek ve bilgilerimizle girdik. Birilerinin lütfuyla değil.
  Korkup eteğk öpeceğime başka diyarlara göçerim başım dik olarak.
  Unutmayın Hitler zalim ve katildi ama ona o gücü veren korkak, aldanmış Alman halkıydı.
  Kabin ve yer personeli de Alman halkı gibi. Tercihtir, ama saygı duymak zorunda değilim.
  Şirketi yönetenler bindikleri dalı kestiklerini görüyorlar ama umurlarında değil.
  Benim umurumda

  17

  2
 20. kısmet   - Tarih: 4 Nisan 2018 - Saat 13:26   - Cevap Yazın

  Olsun kısmetimizde buraya kadar çalışmak varmış.Bu emeklerin bu eziyetin bir karşılığı olacaktı.Kaderimizde işten atılmakta varmış demekki.Bir çok arkadaşımdan iyi dilekler aldığım gibi bir çok arkadaşımdan da hiççç destek alamadık.onların vermediği bu destek bugunleri hazırladı umarım başlarını yastığa koyduklarında içleri rahat uyurlar umarım başlarına bir şey geldiğinde yardım eden birini bulamazlar umarım dara düştüklerinde elllerinde kimse tutmaz umarım en kısa zamanda şirketten defol olup giderler.Bir sözümde kaptan dostlara yıllarca ben ben ben dediniz ama hava-sen sayesinde artık biz demeyi öğrendiniz birlik beraberlik getirdiniz uçuşlara.Artık masaya yumruk vurma vakti hadi kaptan dostlar sesimizi daha sert duyuralım haydi varmısınız bu zulme dur demeye haydi haydiiii

  9

  1
 21. Amatör Troll   - Tarih: 4 Nisan 2018 - Saat 13:31   - Cevap Yazın

  Hava-Sen’li olmadığın o derece aşikar ki, başka türlü gelişmelerden bu derece bir haber olman imkansız. Yanlış platformda oynuyorsun evlat. Trollük uğruna aldığın para neyse söyle 2 katını vereceğiz git başka yerde oyna.

  8

  1
 22. Kabinkabinkabin   - Tarih: 4 Nisan 2018 - Saat 16:08   - Cevap Yazın

  Kabinnnn. Beyninimi kaybettin , korkakmisin.ancak cogunlukla kazanilir bu durum , mutluysaniz yorgunum.bunedir , , ,,,,ole bole sikayet edip durmayin susun ve devam edin biryerde bayilip kalincaya dek , hicmi.durusunuz farkindaliginiz ,durum.degerlendirmeniz kalmadi , sasirdinizmi, hava is yuzunden neler yasiyoruz , bu saticilara cevap yokmu, delirdinizmi yahu

  8

  1
 23. KPT   - Tarih: 4 Nisan 2018 - Saat 16:17   - Cevap Yazın

  ÇARKÇI kaptanım, kaptanlar olarak sonuna kadar arkanızdayız. Bizler yanlış insanlar değiliz, doğru ve iyi insanlarız. İyiyi ve güzeli isteyen insanlarız. Şirketimizi ve devletimizi seviyoruz. İşimizi profesyonelce yapıyor ve yapmaya çalışıyoruz. Tek şey istiyoruz. Bizlere birazcık kulak verilsin, sorunlarımız dinlenilsin ve gerçekten çözüm bulunmaya çalışılsın. Bizler uçuş emniyeti diyoruz, birazcık profesyonel yönetim diyoruz. Kısacası Ekip planlamanın uçucular üzerindeki acımasız ve insafsız tahakkümüne son verilsin diyoruz…

  7

  1
 24. hayırlı olsun   - Tarih: 4 Nisan 2018 - Saat 16:23   - Cevap Yazın

  sefa bey, hayırlı olsun. siz de sansüre başladıysanız diyecek bir şeyim yok. yazdığım muhalif yorumlar yayınlanmıyor. üzücü.

  2

  3
 25. ??   - Tarih: 4 Nisan 2018 - Saat 17:14   - Cevap Yazın

  THY pilotları için yorgunluktan uyuyor diye bir açıklama yap THY nın başındakı seni orda tutsun mantığınız alıyor mu?
  Üye sayıları istifa sayılarını güncel tutabilecekleri sistem vardır kimse gazelden okumasın bir ay geriden geliyor diye kimseye yutturulamaz.
  hava iş’ in yönetiminde 3 kaptan pilot yönetici olarak 3 tane temsilci toplam 6 pilot bulunmakta İskender bey yöneticiliği kabul etmiş olsaydı şayet yanında kendi ekibinide kurmuş olacaktı ne oldu şimdi daha mı iyi oldu sadece 13 kişimi atılacak sanıyoruz THY gecen yıl zam ertelenmeseydi 1500 belkide daha fazla personel atılacaktı şimdi 13 kişiyi işten çıkarsa thy batar mı? THY TÜRKİYENİN ŞİRKETİ. Bir pilot uçmam diyebilir mi? Kaç kişi bu şirketten ekmek evine götürüyor. Her daim iletişim kurulmasından yana olunmalı. Asmakla Kesmekle hiç bir şey olmayacağını herkes biliyor.
  Kim yetkiyi alırsa alsın thy ile masaya kim oturursa otursun hiç bir zaman istenilen olmamıştır. Devir 60 lar veya 80 ler devri değil daha uzlaşmacı daha mantıklı daha sağ duyulu olunmalı kimse ekmeğinden olmasın.

  1

  22
  • Pes artık   - Tarih: 4 Nisan 2018 - Saat 18:53   - Cevap Yazın

   Yorumun sahip olduğun ahlaki degerleri ortaya koyuyor.Sadece ilk cumlene cevap versem yeter sanırım. Paraları hüpleten sendika başkanı yerinde kalacak, buna destek verenler yerinde kalacak,kusur bulunamadığından site davasıyla karalanmaya çalışılan Çarkçı gidecek.Ne çok meraklısınız harama ve günaha.

   7

   1
  • Temsilmis   - Tarih: 5 Nisan 2018 - Saat 02:23   - Cevap Yazın

   O 3 kaptan yonetici 3 temsilci kaptan olmus ama adam olamamis ki havasende binlerce kaptan var.havasen kurulmadan once nerdeydiniz a be hava yok yonetimi?

   1

   2
 26. ?? isaretliye   - Tarih: 4 Nisan 2018 - Saat 17:23   - Cevap Yazın

  Suçlamalamışsın bay trol. Çarkcı kaptan sendika başkanıdır Tüzel kişiliği vardır. THY nin pilotu olarak konuşmuyor. Sendika başkanı şapkasıyla konuşuyor ve konuşmalı da. Sen tam biat eden bir tipsin.Çarkcı kaptan Hava-İş le çalışır mı o seviyeye düşermi. Yoksa çoktan yönetimdeydi ve belki de başkandı ama Hava-İş gibi yıpranmış bir sendika da olamazdı. Anladın mı sen bay trol

  9

  2
 27. Koyun'a   - Tarih: 4 Nisan 2018 - Saat 22:57   - Cevap Yazın

  Allah hiç bir hayvanı kurban olsun diye yaratmaz.Bilesin.

  2

  1
  • Koyun   - Tarih: 5 Nisan 2018 - Saat 18:02   - Cevap Yazın

   Kuranı aç oku ey cahil.

   0

   3
 28. ??   - Tarih: 5 Nisan 2018 - Saat 10:39   - Cevap Yazın

  cevaplara bak hele gerçekler acımı geldi de trol demeler başladı. o kadar kelime kullanıldı kıldıklarınıza başkan ve tüzel kişilik mi THY den bahsederken onların hiçbir önemi kalmıyor maalesef. iyi veya kötü temsilci sizde olabilseydiniz en azından çabanız amacınız olurdu şimdi ne olacak onu yazın buraya ne hava sen ne havaiş işsiz kalınca kaç ay atılacaklara mali destek verebilecek gazelden okumayalım lütfen iletişime geçilsin thy havaiş havasen otursunlar konuşsunlar dedik anlaşılan o ki burda şakşakçılık yapmayan trol oluyor havasen trolleride yorumlara cevap veriyor bu iş böyle uzar gider gitsin bakalım nereye kadar.

  1

  11
 29. KİMİ TAKLİT EDİYORSUNUZ.   - Tarih: 19 Nisan 2018 - Saat 23:39   - Cevap Yazın

  SİZİ, BİRBİRİNE ŞEREFSİZ DİYE HİTAP EDEBİLENLERİ BU ŞİRKETE NASIL DOLDURDULAR BİLEMİYORUM. BİZE SİVİL HAVACILIK NEZAKET İŞİDİR DEMİŞLERDİ.

  0

  0