THY’den bagaj jesti Miniport ofisleri açıldı.

THY’den bagaj jesti Miniport ofisleri açıldı.

Türk Hava Yolları (THY) yolcularının İstanbul’u rahat gezmeleri ve alışveriş yapmaları için bagajlarını ücretsiz ‘Miniport’ ofislerine alacak.

Atatürk Havalimanı ile Taksim arasında bagaj taşıma hizmetini başlattıklarını belirten THY yetkilileri, “Artık yolcularımız bagajlarını Miniport ofislerimize bırakarak gün boyu rahatça hareket edecek.” dedi.

THY’nin Miniport ofisleri açıldı. Atatürk Havalimanı ile Taksim arasında bagaj taşıma hizmetimi başladı. THY yolcuları bagajlarını Miniport ofislerimize bırakarak gün boyu rahatça hareket edebilecek.

CHECK-OUT SONRA BAĞAJLAR TESLİM

THY’den yapılan açıklamada, “Miniport sayesinde yolcularımız Taksim ve tarihi yarımadada yer alan otellerinden check-out yaptıktan sonra bagajlarını teslim edebiliyor. İstanbul’daki son günlerini rahatça gezerek ya da alışveriş yaparak geçiren yolcularımızın bagajları olmadığı için havalimanına saatler öncesinden gitmesine de gerek kalmıyor.
Taksim Miniport ofisimiz haftanın her günü 07.00-23.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Yolcularımızın uçuşlarından en az 5 saat önce valizlerini ofisimize teslim etmesi gerekiyor.” denildi.

MİNİPORT OFİSLERİ

İstanbul’a gelen yolcular otellerine gitmeden bagajlarını havalimanındaki Miniport ofisimize teslim edebilecek. THY konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: “Kendileri gün içinde fuar, toplantı ve kültür turlarına katılırken ya da alışveriş merkezlerini dolaşırken bagajları doğrudan Taksim’e getiriliyor. Atatürk Havalimanı’nın dış hatlar terminalindeki metro katında bulunan Miniport ofisimizde herhangi bir saat kısıtlaması bulunmuyor. Ofisimizin açık olduğu her saatte bagaj teslimi yapılabilir.”

BAGAJ TAŞIMA HİZMETİ NASIL OLACAK?

THY kaynakları bagaj taşıma işlemlerinin ayrıntılarını şöyle anlattı: “ Yolcumuz, Miniport ofisimizi ziyaret eder ve uçuş bilgilerini görevliye bildirir. Gerekiyorsa online check-in işlemi yapılır, bagaj teslim alınır ve karşılığında bagaj teslim fişi verilir. Yolcumuzun bagajı Taksim Miniport ofisinden Atatürk Havalimanı dış hatlar metro katındaki Miniport ofisine Aras Kargo aracılığıyla taşınır. Yolcumuz bagajını Atatürk Havalimanı’ndaki Miniport ofisinden teslim alır, check-in alanındaki kontuarlara teslim eder ve biniş kartını alır. Miniport Taksim ofisimizden haftanın her gününde 3 ring düzenlenir:

Miniport bagaj taşıma hizmetimiz Atatürk Havalimanı’ndan Taksim doğrultusunda da gerçekleştirilebilir. Miniport bagaj taşıma hizmetimiz özel güvenlik kriterleri gerektiren uçuş noktaları olan Amerika, İsrail, Kanada, İngiltere’ye seyahat eden yolcularımız için geçerli değildir.”

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Başarılı
4 yıl önce

19.06.2016 tarihinde Taksimden bagajımı teslim ederek gün içinde boğaz turumu yapıp emirgan morusunda gezdim 00:50 uçağına kadar büyük yükten kurtuldum çok başarılı bir uygulama bagaj alma saati ahl den 23:00 son yetişemedim trafikten ama thy çalışanları arayarak yardımcı oldular Aras kargo ile Denizli’ye gönderlilmek üzere valizlerini yolladılar mükemmel bir uygulama çok ilgili yapıcı ççalılanları var THY İLE KALİTEYİ HER AŞAMADA HİSSEDİYORSUNUZ Teşekkürler THY ✌️

mafaky
4 yıl önce

Deneme için dahi olsa, THY yolcuları için sınırlı da kalsa, güzel bir hizmet. Başarılı ve kalıcı olmasını dilerim. Acaba sadece THY değil, diğer havayolları da 3. Havalimanı için buna benzer nasıl bir kolaylık düşünüyor???