THY’DEN ABD YASAĞINA KARŞI ‘EXPHONE’

THY’DEN ABD YASAĞINA KARŞI ‘EXPHONE’

Türk Hava Yolları ‘eXPhone’ uygulaması ile uçuşta da kesintisiz iletişim sunuyor.

THY’den yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

Yolcu memnuniyetine odaklı çalışma anlayışıyla üst üste 6 yıl “Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi” seçilen Türk Hava Yolları hizmete alacağı eXPHONE uygulaması ile yolcularına uçuş sırasında da kesintisiz iletişim imkânı sunuyor.

Türk Hava Yolları filosundaki Boeing 777 ve Airbus 330 tipi uçaklarda sunduğu Wi-Fİ ve Canlı TV hizmetlerine ek olarak eXPhone ile mobil cihazlardan (konuşma hariç) güvenli bir şekilde internet erişimi ile e-posta kontrolü, sosyal medya hesap (facebook, twitter…) güncellemeleri ve sms alışverişinin yanısıra mobil mesajlaşmaya (whatsapp, line gibi) imkân sağlayan uygulama, Nisan ayı itibari ile yolcularımızın hizmetine sunulacak.

Entegrasyon temsilcileri Panasonic/AeroMobile olan uygulama uçak kalktıktan belli bir süre sonra kabin ekipleri tarafından yolculara anons edilecek. Ardından telefonunuzun “Data Roaming” modu aktif olması koşuluyla herhangi bir işleme gerek olmaksızın eXPhone uygulaması otomatik olarak devreye girecek. Uygulama uçak inişe geçene kadar ki süre boyunca kullanılabilecek.

Projenin entegrasyon temsilcileri Panasonic/AeroMobile olup, saha kabul testi ilgili müdürlüklerimizin katılımı ile kabin görevlimizin kişisel cep telefonu üzerinden canlı olarak gerçekleştirilmiştir.
Yolcularımız uygulamanın kullanım detaylarına Skylife’tan ulaşabilecek. Uygulama yolcuların hizmet aldığı operatörlerin uluslararası dolaşım ücreti ile aynı olup yolcuların faturalarına yansıyacaktır. (borsagundem)


Geri

3
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Auto Update

Telefonlarındaki işletim sistemleri ve uygulamaları otomatik güncellemede olanlar çok dikkat etmeli. Zira roaming ücretine ilaveten THY de bir miktar ücret yansıtıyor olabilir. THY bu, hayrına yapmaz hiçbir şeyi.

Hayret

Hayret bir şeysin. Binme o halde benim canım Türk Hava Yolları’ma. Ağzıyla kuş tutsa yaranamıyor THY. Uçmayın THY ile o halde.

Merak etme

Merak etmeyin ben zaten hiçbir zaman uçmuyorum THY ile. Emirates, Singapur ve daha bir sürü havayolu zaten kalkıştan sonra müsaade ediyordu cep telefonu kullanımına ki yanlış hatırlamıyorsam 2009’dan beri. Halihazırda olması gereken, yıllardır yolculara sunuluyor olması gereken, sert rekabet için olmazsa olmazları daha yeni uygulamaya koyup yeni bir şeymiş gibi reklam etmiş THY. Sıkmayın canınızı, size forever THY, afiyet olsun.