AirlineHaber Bizi Facebook'dan takip edin

AirlineHaber Bizi Twitter'dan takip edin

THY’DEN 3.HAVALİMANI’NA İLK BİLET KASIM’DA

THY’DEN 3.HAVALİMANI’NA İLK BİLET KASIM’DA

THY Yönetim Kurulu Başkanı Aycı “Uçaklarımızın tamamı dolu, hepsi havada. Taşınma hazırlıkları sürüyor, 3. havalimanına bilet satışlarını kasımda başlatmayı öngörüyoruz” dedi.

Türkiye’nin vizyon projelerinden olan üçüncü havalimanındaki çalışmalar devam ederken, hava yollarının da hazırlıkları sürüyor. Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, “Önce operasyonel üniteleri taşıyacağız, ardından yönetim birimlerini götüreceğiz. İlk etapta 500 milyon dolarlık maliyetimiz olabilir ancak Yeşilköy’deki binamızı satıp, ek gelir oluşturabiliriz. 15 Temmuz gibi sebeplerle süreç uzadı fakat 29 Ekim 2018’de ilk uçuşumuzu planlıyoruz. Bilet satışlarımızı da kasımda başlatmayı öngörüyoruz” dedi. 50 bin kişiye istihdam sağladıklarını, 336 uçağa sahip olduklarını hatırlatan Aycı “Uçaklarımızın tamamı dolu, hepsi havada, şu anda uçak ihtiyacımız var. Bu yıl öngördüğümüz 1.500 istihdamı da yakalayacağız. ‘Batman ve Superman’ ile ‘Morgan Freeman’ kampanyaları, dünyada şirketimize olan ilgiyi artırdı. Şimdi daha eğlenceli bir reklam teması üzerinde çalışıyoruz” diye konuştu.

Uçaklar doluyor zarar azalıyor 
THY, 2017 yılının 2. çeyreğinde 194 milyon TL zarar açıkladı. Şirket, geçen yılın aynı döneminde 656 milyon TL zarar etmişti. Gelirlerde yaşanan artışa dikkat çeken İlker Aycı “Yolcu gelirleri yüzde 5 artarak 2,2 milyar dolara, kargo gelirleri yüzde 29 artış ile 327 milyon dolara ulaştı. Esas faaliyet kârımız 189 milyon dolar oldu. Turizmin canlanmasıyla beraber yolcu sayısı yüzde 8,5 artarak 17,3 milyon olarak gerçekleşti. Doluluk oranı 4,1 puan artışla yüzde 77,7 oldu. Üçüncü çeyrekten itibaren düzelme daha hissedilir olacak. Yılı 100 milyon dolar kârla kapatmayı hedefliyoruz” dedi.

KARGODA DA BÜYÜYOR
Kargodaki artışa dikkat çeken Aycı, şöyle devam etti: Yüzde 31 artışla 289 bin ton kargo taşıması yaptık. Kargo uçak sayımız 55’ten 65’e yükseldi. Özellikle dünyada mal taşımacılığında yaşanan noktalara odaklandık, Çin gibi… İhracattaki artışın da etkisiyle kargoda emin adımlarla büyüyoruz.

Yolculara Nusret menüsü
Üst üste 9’uncu defa “Güney Avrupa’nın En İyi Hava yolu Şirketi” seçildiklerini anlatan İlker Aycı “Bu yıl ‘business’ sınıfı ikram kategorisine damga vurduk, bu alanda birçok ödül aldık. İkramlarımız azalmadı, daha da çeşitlendirdik. Uzak Doğu mutfağını kurduk. Anketler gösteriyor ki, memnuniyette ilk üçteyiz. Şimdi Nusret’le görüşüyoruz. Onun menülerini sunabiliriz” dedi.

Talep fazla ise bilet pahalı olur
tFiyat eleştirilerine cevap veren İlker Aycı, şunları anlattı: Kudüs ve S. Arabistan pahalı diyorlar, buralar kutsal mekânlar. Mekke’de hac ve umre trafiği yoğun. Talep çok, böyle olunca fiyatlar hâliyle yükseliyor. Bordeaux ucuz, çünkü talep yok, uçak boş, kampanyalarla doldurmaya çalışıyoruz.

Geri

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
herşeyin palavraİlker efendi !!! Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
İlker efendi !!!
Ziyaretçi
İlker efendi !!!

Thy ve onu yönetenleri neresinden tutsan elinde kalır. Siyasi çiftlik,torpilin,hemşehriciliğin rezalet seviyesinde yapıldığı,liyakate,bilgiye,tecrübeye önem verilmeyen,çalışanların kutuplaştığı,eski personele yapılan mobbinglerin ayyuka çıktığı,torpille işe alınanların torpille 3 ayda müdür olduğu yer. Thy korkunç zararda bunu istedikleri kadar reklamla,sponsorlukla vs saklasınlar nafile aklı başında herkes bunu biliyor şirketin net karı,zararı ne onu adam gibi açıkla da görelim. Aylarca uçak yatırdın,sen ve seni oraya getirenlerce bizi kıskanıyorlar dediğiniz hangi büyük firma böyle bir şey yaptı? Devlet el altından destek verdi her zamanki gibi de birşeyler yapıldı yoksa batıyordu şirket. Tasarruf diyorsun bu işe niye baştan başlamıyorsun? Yöneticilerin huzur hakları,bindikleri lüks arabalar,yemek yedikleri lüks restorantlar,kullandıkları… Devamını oku »

herşeyin palavra
Ziyaretçi
herşeyin palavra

Abd’de ceo’ların nasıl başa geldiklerini anlamaya çalışan,tedbili kıyafetle temizlik yaparak şov yapan, sosyal medyada boş işlerle uğraşan,reklama para saçmakla marifet yaptığını sanan,sendika başkanıyla kol kola poz verip çalışanların zamlarını vermeyen ve daha birçok trajikomediye imza atan bu zat, lufthansa,klm,united gibi büyük şirketlerin sitelerine girsin oradaki yöneticiler ne zaman,nasıl işe girmiş,nasıl ve hangi sürelerde yükselmişler,şirketlerin kar,zararı ne,uzaktan yakından alakasının olmadığı ve her zaman heryerde olduğu gibi torpil ve referansla girdiği havacılık sektöründe kimler yönetici olabilir,yöneticilik ve işler nedir,nasıl yapılır diye iyice araştırsın,öğrensin,ders alsın öyle konuşsun…

2

0

Yazdır Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült