THY’deki ilk kadın genel müdür!

THY’deki ilk kadın genel müdür!

Türk Hava Yolları’nın pilot yetiştimek için Aydın’da kurduğu THY Aydın Çıldır Havalimanı İşletme Şirketi Genel Müdürlüğüne Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA.DER) Başkanı Sunay Karamık getirildi.

Türk Hava Yolları iştiraklerinde ilk kez bir kadın genel müdürlük koltuğuna oturdu. Türkiye’de başta siyaset olmak üzere tüm karar alma mekanizmalarında kadın oranını arttırma misyonu ile çalışmalarını yürüten Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA.DER) Başkanı olan Sunay Karamık THY’nin uçuş okulunun Genel Müdürü oldu.

Sunay Karamık, Instagram hesabındaki profil bölümüne ”GENEL MÜDÜR (CEO) TURKISH FLIGHT ACADEMY, THY Aydın Çıldır Havalimanı İşletmeleri” yazdı.

SUNAY KARAMIK KİMDİR?
İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. 1994’te Harvard University, Extension School, Special Studies in Administration and Management bölümünü bitirdi. Aynı yılın sonunda (KRM) Karamık Yönetim Danışmanlık A.Ş.’ni kurdu. ADLER Learning International’da Koçluk eğitimi aldı.

Kanal E, TRT1 ve TRT Okul’da; insan kaynakları, kariyer ve kişisel gelişim programları hazırlayıp sundu, Kariyer Koçu olarak görev aldı. POWER dergisi ve iş arama portalı Monster’da köşe yazarlığı yaptı.

Kurucu üyesi olarak Kadın Girişimciler Derneği’nde (KAGİDER) Genel Sekreterlik ve Özel İstihdam Büroları Derneği’nde Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. KA.DER’de Sayman ve Genel Sekreter, KAGİDER Kadın Fonu’nda İcra Kurulu Üyesi olarak görev aldı.

2001-2002 arasında, Mehmet Ali Bayar başkanlığında Demokrat Türkiye Partisi Genel Yönetim Kurulu Üyeliği, 2006-2007 arasında AK Parti istanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

 

 

Geri

5
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
donanım

Cinsiyeti değil donanımı önemli. Nerde eğitim almış ? Nerelerde çalışmış ? Geçmişinde ne gibi başarılar elde etmiş? Bunlarıda yayınlarsanız genel müdürümüzü daha iyi tanımış oluruz

Elestiri

Elbette bir bayan olusu guzel .Ana yine hukumet kanadindan

Çocuklarımız...

Çoçuklarımızın hakkını niye yediniz. Sunay karamık hanımefendi. Çocukları sınava aldınız ki hatta için tek aday hemcinsiniz idi. Mimarlığı bırakıp gelmişti. Pilot olmak istiyordu. Hakkını yediniz. Yiye yiye nereye varabileceksiniz.

Özgeçmişi çok iyi...

Bence Bayan olması havacılık sektörüne çok şey katacaktır…..

Anonim

Taralda patetes ayıklamaya benzemez bu iş .HAVACILIKTAN bahsedıyoruz orda bulunmuş bunu yapmış mış mış görecegiz bakalım.