THY’DEKİ “ByLock” FIRTINASI SONUCUNDA SUÇSUZ OLANLAR…

THY’DEKİ “ByLock” FIRTINASI SONUCUNDA SUÇSUZ OLANLAR…

Değerli okurlarımız;

Bir kez daha yeni yılınızı kutluyor ve sağlıklı,başarılı ve Mutlu bir yıl geçirmenizi temenni ediyorum. Henüz 2,5 yıldır yayında olan bir haber sitesi olarak geldiğimiz nokta mükemmel ötesidir. Bu başarılı gidişatı tabii ki siz değerli okurlarımıza borçluyuz. Size olan bu borcumuzu yine sizlerin yanında olarak ödemeye devam edeceğiz. Çalışanlardan yana olan tavrımızı kimse değiştiremez. Çünkü sizler varsanız bizler varız.

Bu haftaki Köşe yazım olarak başka bir konu planlamıştım.Ancak son dakikada gelen bir bilgi, yazının konusunu anında değiştiriverdi. Çünkü konu suçsuz olduğu belirlenmiş çalışanlardı ve AirlineHaber’den yardım bekleniyordu…

Konuyu Birlikte Değerlendirelim…

Bildiğiniz üzere, ilk defa AirlineHaber sayfalarında yer alan, THY ve ortaklıklarında BYLOCK kullanıcısı olmak suçlaması ile işlerine son verilen çalışanlarla ilgili haber yapıp bu tehlikeden bahsetmiştik. (Tıklayın)

Şüphesiz, THY’nin, Emniyet teşkilatlarından gelen bilgiyi değerlendirmemesi düşünülemezdi. Bu nedenle THY, kendine emniyet tarafından ulaştırılan kişilerin işlerine son vermek zorunda kalmıştı. Tabii ki bunların içlerinde, BYLOCK’un değil kullanıcısı olmak, ne olduğunu bile bilmeyenler de vardı. Yukarıdaki yazımda anlattığım üzere, bir şekilde, telefonlarına bulaştırılan uygulama ile başları belaya girmiş olanlar olsa gerek… Neyse ki, sapla,saman ayrıştırılma çalışmaları sonucunda, ülkemizdeki By Lock şüphelisi olarak içeride yatan, tutuklanan, işine son verilmek zorunda kalınan kişilerden 11.480 kişinin suçsuz bulunduğu netleşti.

Bu 11480 kişilik liste içinde yer alan ve yapılan incelemelerde suçlu görülmeyen THY ve Ortaklıklarındaki listelere ulaştık.

THY ve Ortaklıklarından toplamda 91 kişi bu suçlama ile karşı karşıya kalmış. THY ve ortaklıklarında çalışan ve işlerine son verilen 91 kişinin 32 si suçsuz bulundu ve Türkiye genelindeki 11.480 kişinin içinde yer aldı.

THY ve Ortaklıklarında ByLock kullanıcısı olarak geçen 91 kişinin tüm bilgileri bizde olmasına rağmen, suçlananların, gerek aile,arkadaş ve gerekse dostları karşısında zor duruma düşmemeleri için yayımlamadık. (Tüm Liste Elimizde) 

Şimdi yine aynı titizlikle savcılık tarafından suçsuz bulunanları,isimlerini ifşa etmeden sadece sayı olarak vereceğiz.

THY’de ByLock Kullanıcısı olarak şuçlanan 57 kişiden 14 kişi savcılıkça suçsuz bulunmuş

THY/Teknik A.Ş’de: Suçlanan 26 kişiden 12 si savcılıkça suçsuz bulunmuş.

THY ve ortaklıklarından ise, Suçlanan 8 kişiden 6 sı savcılıkça suçsuz bulunmuş.

Kısaca; THY ve ortaklıkları toplamındaki işten çıkartılan 91 kişinin 32 si savcılık makamı tarafından suçsuz kategorisinde değerlendiriliyor.

Şimdi ne olacak. İşten çıkartılmak zorunda kalınan 91 kişinin suçsuz olanlarının,bence mutlaka özlük hakları ile işe geri alınmaları gerekiyor. Bunların içinde,yetiştirilme maliyetlerinin yanı sıra deneyimin çok önemli olduğu lisanslı teknisyenler bile var. Suçsuzluğu ispatlanmış arkadaşların, tekrar işe başlatılmaması, bilgi ve deneyim israfı olmasının yanı sıra, kul hakkı yenmesidir.

THY Üst Yönetiminin dikkatine sunulur! 

 

Geri

38
Kimler Neler Demiş?

avatar
500

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bravo
Guest
Bravo~ 9 months ago

Sefa bey bir kez daha suçsuz ve güçsüzden yana tavır aldınız. Size bu toplum ne kadar teşekkür etse azdır. Bu arkadaşlar suçsuz bulunduklarına göre işe alınmamaları vicdansızlıktır. Suçlu olanı, tabii ki kimse savunamaz savunmamalı da. Ancak ispat dilmiş bir suçsuzluk durumunda işe tekrar almamak sizin dediğiniz gibi kul hakkı yemekten daha ötedir. İçeride 3-4 ay yatanları var. Yazık günah…

23

0
Aviation
Guest
Aviation~ 9 months ago

İsimleri yayınlamamanız büyük incelik. Bir zamanlar FETÖ cu denilerek işten çıkartılanların bir çoğu dışarıda başka şirketlerde çalışıyorlar ama isimleri FETÖ cu diye çıktığından aileleri bile zan altında kaldı. THY bir özrü bile çok gördü. Bakalım bu kişiler için ne yapacak.

15

0
211
Guest
211~ 9 months ago

211 kişinin kul hakkı ve vebali de unutulmamalı. Biz unutmadık, unutmayacağız!

11

0
211
Guest
211~ 9 months ago

211 kişinin vebali üstünüzde !unutmadık!

9

0
İade-i İtibar
Guest
İade-i İtibar~ 9 months ago

Sefa Bey yazınız her zamanki gibi çok güzel. Fetö’nün bylock kumpası sonucunda mağdur olan devlet memurları KHK ile işlerine geri dönebilecekler. THY’nin de yapılan soruşturmalar ve kovuşturmalar sonucu temize çıkmış, suçsuzluğu ispatlanmış kişileri, geriye dönük tüm haklarını vererek acilen işe döndürmesi gerekmektedir. Aklanan bu kişilerin işlerine döndürülmemesi durumunda mağdururiyetleri devam edecektir.

15

0
Hak
Guest
Hak~ 9 months ago

THY Yöneticilerimiz bu gelişmelere kulağınızı ve gözünüzü kapatamazsınız

8

0
Hak
Guest
Hak~ 9 months ago

Siz devletten büyük değilsiniz.devlet masum olanları ise alırken siz almıyorum diyemezsiniz

10

0
Osman
Guest
Osman~ 9 months ago

211 kişinin tamamına yakını suçsuz bulundu. Reis de sapla samanı ayıracağız dedi. Şimdi şirket ne yapacak acaba?

10

0
Teknik
Guest
Teknik~ 9 months ago

İşten çıkarmalar yaşandığında yıllarca aidat aldığı üyesine sırtını dönen sapsarı sendikal anlayışın temsilcisi Ali Kemal ve yönetimini unutmamak,hatırlamak ve hatırlatmak gerek!!!

10

0
sefa abi
Guest
sefa abi~ 9 months ago

Sadece haksız yere bylock suçlamasına maruz kalanlar değil, thy’deki feto ve akplilerce mobbing’e uğrayarak ve fetocularla beraber fırsat bu fırsat denilip thy’den atılan muhalifler ve bilhassa yetişmiş,tecrübeli,bilgili eski personel de işe geri alınmalı ama nerede bu yönetimde o izan ? 2 yıldır başka tarikat ve cemaatlerin adamlarını ve polislikten istifa edenleri thy’ye dolduruyorlar yani eski tas eski hamam. Bu arada thy’de hala bolca kripto fetocular var hepsinin cvleri,referansları da ortada yönetimin bunları bilmemesi imkansız ama hesap sorulup atılacaklarına terfi ve tayin ettiriliyorlar. Ya yönetim de bunlardan ya da yönetim aleyhine fetocuların elinde çok koz var ondan korkuyorlar,birşey yapamıyorlar ya da… Read more »

Teşekkürler Sefa Abi
Guest
Teşekkürler Sefa Abi~ 9 months ago

THY deki çalışma hayatım boyunca etrafımızda olmasından huzur bulduğum, gurur duyduğum, dernek başkanımız ve arkadaşımız olarak bizi anlayan, bizim dilimizi konuşan, özellikle uçak teknisyenleri için en iyisini en güzelini isteyen, hatta bu uğurda emekli edilmeyi dahi göze alıp yönetime ve maliye bakanına rağmen vergisiz maaş davasını sürdürüp kazanan ve üyelerine kazandıran Sefa İNAN abimiz bir kez daha bize ne kadar düşkün olduğunu otaya çıkardı. Başından beri masumiyet karinesini düstur edinmiş olan Sefa Abi ye ve bu vesile ile masumiyetimizin ortaya çıkarılmasında başrol oynayan Avukat Ali AKTAŞ bey ve arkadaşlarına çok teşekkür ediyoruz. Burada yaşadıklarımı ve sıkıntılarımı dile getirip ajitasyon yapmak… Read more »

Anonymous
Guest
Anonymous~ 9 months ago

Öncelikle Sefa abiye sonsuz teşekkürler ederek başlıyorum..Canım babam bizi her zaman “sivil” sade sıradan vatanına milletine sahip çıkan siyasetle değil bilimle uğraşan insanlar olarak yetiştirdi.Tek minnet borcunuz devlete olsun diyerek eğitim hayatım boyunca devlet okullarında okuttu.Her kız çocuğu gibi benim en büyük kahramanım ve biliyorum ki çalışma çevresinde de herkesin çok sevdiği saydığı abisi,kardeşi,dostu..THY’nın emektar,çalışkan,işini seven ve sahiplenen,daha iyisi için çabalayan kendini geliştiren,sayısız lisans sahibi babam maalesef çok sevdiği mesleğinden birgün telefonunuzda bylock var fetöcüsünüz diyerek çıkartıldı..Ki biz bu topluluğun ne okulu ne dershanesi ne bankası ne dergisi ne bir çöpüyle bağlantısı olmayan,bu topluluktan arkadaşı olmayan,bylock ne demek tv den… Read more »

mustafa
Guest
mustafa~ 9 months ago

mevcut maduriyetin giderilmesi ve iade-i itibar için biran önce birşeyler yapılmalı.thy tekniken ansızın işten çıkartılan yönetici pozisyonundaki abilerimizin işe dönüşleri için sendikanın da birşeyler yapması gerekir.(pek umudum yok ya….)

7

0
Sendika
Guest
Sendika~ 9 months ago

Bu ne rezalet. Sendikalara güven bu kadar mı sarsıldı. Bir zamanlar sorun oldu mu sendikanın kapısı çalınırdı. Şimdi ise bir abilerinden destek ister hala gelinmiş. Güvensizliğe bakın. İş bitmiş yapı paydos

1

0
Tecnician
Guest
Tecnician~ 9 months ago

Suçsuzluğu kanıtlanan çalışanlar bir an evvel ise geri dondurulmelidir.

8

0
Teknik
Guest
Teknik~ 9 months ago

Suçsuzluğu kanıtlanan arkadaşlarımıza iadeyi itibar yapılması elzemdir.

8

0
Müslüman
Guest
Müslüman~ 9 months ago

THY Teknik yeter bu insanlara atılan iftira bir an önce kaldırılmalı

9

0
Teknik adam
Guest
Teknik adam~ 9 months ago

Bu mağduriyet içimizden ve yönetimden herkesin başına gelebilirdi.Masum insanlar istekleri dışında habersizce teknolojik bir savaşla bu çirkin lekeye bulaştırıldı,neyse ki savcılık tarafından arkadaşlarımızın haksızlığa uğradığı kanıtlandı.İftira ile çocuk çoluklarının rızkı elinden alındı,Thy yönetimindekiler bunun kendi başlarına da gelebileceğini görüp bu ayıbını haksızlığı temizlemeli işten atılanların gönlü alınmalı görevleri iade edilmeli THY nin kendi itibarı ve duruşu da böylece yükseltilmeli..böyle bir hatanın kurumu da zedelememesi ve itibarını düşürmemesi için arkadaşlarımız için tez zamanda çözüm üretilmeli.Yoksa bunun hesabı vebali iki dünyada da ödenmez

7

0
Aviyonik
Guest
Aviyonik~ 9 months ago

Suçsuzluğu kanıtlanan arkadaşlarımıza iade-i itibar geri verilmesi ve işe geri dönüşleri sağlanmalı.

9

0
AVİYONİK
Guest
AVİYONİK~ 9 months ago

SADECE MİTTEN LİSTE GELDİ DENİLEREK HİÇ SORGUSUZ SUALSİZ İŞ AKDİNE SON VERİLEN VE KAPI DIŞARI EDİLEN, YILLARINI ŞİRKETİNE ADAMIŞ, AİLESİNE HARCAYACAĞI ZAMANI DAHİ ŞİRKETİNE FEDA ETMİŞ KİŞİLERE VERİLEN ZARARLARIN TÜMÜ THY YÖNETİMİNCE İADE EDİLMEYE ÇALIŞILMALI (Kİ HİÇ BİR ZAMAN ESKİSİ GİBİ OLMAYACAKTIR) VE BUNLAR YAPILDIKTAN SONRADA KAMUOYUNA YAPTIĞIMIZ HATADAN VE VERDİĞİMİZ TÜM ZARARLARDAN DOLAYI TÜM MAĞDUR ETTİĞİMİZ ÇALIŞANLARIMIZDAN AF DİLİYORUZ DİYE AÇIKLAMA YAPILMALIDIR.

10

0
Teknik Aviyonik
Guest
Teknik Aviyonik~ 9 months ago

Teknikteki bir abimiz yıllarca fetö denilen vatan hainlerinin ne kadar pislik olduğunu anlatıyordu ve işin ilginci bylock kullanıcısı olarak işten çıkarıldı , bir an önce iade-i itibar yapılmalı

8

0
Avionic
Guest
Avionic~ 9 months ago

Suçsuzluğunu ispat eden arkadaşlarımızı bir an evvel işe iade edilmesi gerekmektedir.

9

0
Mağduriyetler Giderilmeli
Guest
Mağduriyetler Giderilmeli~ 9 months ago

THY yönetimi acilen aklanan kişilerin mağduriyetlerini gidermeli. Suçsuzluğu kanıtlanmış herkes işine dönmeli.

9

0
Avionic Team
Guest
Avionic Team~ 9 months ago

Bu kadar zaman zan altında bırakılan bu insanların mağduriyetlerinin giderilmesi, iadei itibaar ve işe geri dönüşlerinin derhal sağlanması tek temennimizdir. Abilerimize kardeşlerimize tek tek geçmiş olsun dileklerimle.

6

0
Mağduriyet Giderilmeli
Guest
Mağduriyet Giderilmeli~ 9 months ago

Mor beyin dalgasına takılan ve suçsuz olanların mağduriyetleri giderilmelidir. Kurunun yanında yaş da yanmasın.

3

0
211
Guest
211~ 9 months ago

Mahkemeyi kazandık, tazminatlarımızı da aldık ama mağduriyetimiz giderilmedi. İtibarımız ve işimiz iade edilmeli..

2

0
Maner
Guest
Maner~ 9 months ago

Aviyonik calisani feto karsiti bir abimizde ayni sebebten cikartilmisti.Buna ragmen vardir bir hayir insallah duzelir deme metanetinde bulunmustu. Bu durumdaki tum magdurlar acilen iadei itibar ve iş yapilmali

5

0
aviator
Guest
aviator~ 9 months ago

sefa bey desteklerinizden dolayı tüm camia adına teşekkür ederiz

4

0
Sevinme Sırası Bizde
Guest
Sevinme Sırası Bizde~ 9 months ago

Bilgi ve isteğimiz dışında Bylock IP adresine yönlendirildiğimiz için işimizden atılıp VATAN HAİNİ ve TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYELİĞİ ile suçlandık. Hakkımızda soruşturmalar, koğuşturmalar ve mahkeler oldu. Hatta ceza evinde yatanlarımız oldu. Çevremizdeki eş, dost ve arkadaş bildiklerimizden sırtını dönenler oldu. Ama biz suçsuzluğumuzu biliyor ve ALLAH’ın izniyle adaletin tecelli edeceğini, gerçeklerin ortaya çıkacağına inanıyorduk. En nihayetindede FETÖ nun mağdur sayısını artırma ve asıl Bylock kullananları gizleme planı ortaya çıktı. Şimdi THY yönetiminin bizlerin ve kendilerinin İade-i İtibarını yaparak FETÖ ‘yu değil mağdurları sevindirme zamanıdır.

6

0
asd
Guest
asd~ 9 months ago

32 kişiyi canı gönülden tebrik ediyorum.inşallah benim soruşturmamda tamamlanır bir an önce

4

0
Teknik3
Guest
Teknik3~ 9 months ago

Sefa bey bu haksızlığı gündemde tuttuğunuz için çok teşekürler. Birde dedikodu ile bu süteçte işten atılanların itibarı iade edilmeli. Ya da emeklilik hakkları verilmeli.

4

0
asd
Guest
asd~ 9 months ago

sefa bey 32 kişi mor beyin konusu ile mi suçsuz bulunmuş.hattı başkası tarafından kullanılan var mı 32 kişinin arasında?

0

0
Haydi Çelik-İş
Guest
Haydi Çelik-İş~ 9 months ago

Şimdiye kadar yaptıkları ile yeteneğini ve tecrübelerini sahada göremediğimiz Sendikamızın bu fırsatı değerlendirip rüştünü ispat zamanı gelmiştir, haydi Çelik-İş

6

0
Anonymous
Guest
Anonymous~ 9 months ago

Suçsuzlukları ispat edilerek aklanan arakadaşlarımızın itibarlarınında iadesi için işlerinin başına dönmeleri en büyük temennimizdir.

6

0
Anonymous
Guest
Anonymous~ 9 months ago

Bu süreçte işten atılıp ailesi itibarını kaybetmiş tüm personel için gerekli adımlar hızla atılmalıdır. Mağduriyetleri giderilmeli ülkemiz için faydalı olacak bilgili ve tecrubeli bu insanların kaybedilmemesi lazımdır.Ayrıca bu konuyu gündeme getirdiğiniz için teşekkürler.

4

0
Mesut
Guest
Mesut~ 9 months ago

Sefa bey , tarafsız ve detaylı yazilarinizdan dolayı teşekkürler

3

0
meraklı
Guest
meraklı~ 8 months ago

görevine dönen oldu mu ?

1

0
211 unutulmamalı!
Guest
211 unutulmamalı!~ 51 minutes ago

Bylock magdurları geri döndü ama hicbir sucu olmayan 211 icin bir şey yapılmadı. Masum olduğu kanıtlanan 211 de işe iade edilmelidir

0

0