THY’de Toplu Sözleşme süreci başladı

THY’de Toplu Sözleşme süreci başladı

Türk Hava Yolları (THY) Yönetimi ile Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş) arasında 25. Dönem Toplu İş Sözleşmesi sürecinin ilk toplantısı bugün başladı. THY Genel Müdürlü binasındaki VİP Salonunda saat 14.00 başlayan ilk toplantıya Hava-İş Sendikası ve THY yetkilileri katıldı.

Hava-İş Sendikasından sözleşme süreci ilgili olarak çalışanlara yapılan duyuruda,  “Sizlerle de paylaştığımız gibi çalışma şartlarındaki iyileştirme ve ücretlerinizde hakkınız olan artış taleplerimizle, devrim niteliğindeki bu yeni Toplu İş Sözleşmesi için gerek ilk toplantıda, gerekse sonrakilerde, süreç ne zaman neyi gerektirirse, haklarınız için yanımızda yer almanızı canı gönülden arzu ediyoruz” denildi. (Dünya)

Geri
Etiketler:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Comment
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Havacı
4 yıl önce

TİS taslağının hazırlık aşamasında personelden doğru dürüst fikir alınmadı. Son dakika gönderilen anketlere de personelin çoğu itibar etmedi. Bunların yanısıra hükümet SGK primini her zaman olduğu gibi yıllık %4-5 değil, %29 arttırdı. O yüzden en yüksek maaş almamız gereken ilk üç ayda maaşlar düşük geldi. Bununla ilgili işçinin alım gücünü koruyacak bir önlem düşünülmüş mü? %10 ve %9’luk zamlar bizi ancak geriye götürür. 2013’deki %3’e ve üstelik 3 senelik imzalanan TİS ‘te yaşadığımız mağduriyeti yaşamayalım. Ayrıca imzalanan TİS’lere aykırı olarak ikramiyelerimizi 8 gün geç alıyoruz ve içeride 15 günlük paramız kaldı. Bununla ilgili eski Hava-İş yönetimin açtığı dava ne oldu?… Devamını oku »