THY’de Mortgage skandalı iddiası: Atılanlar var

THY’de Mortgage skandalı iddiası: Atılanlar var

“Eski Özelleştirme Dairesi Başkan Yardımcısı Yalçın Atlı, Türk Hava Yolları’ndan ödediklerinden daha fazla kira yardımı alarak Mortgage sistemiyle ev sahibi olanların olduğunu iddia etti.

Ekonomik zorluklarla boğuşan bir dönemde maaşlar ve ödemelerle gündeme gelen Türk Hava Yolları’nda (THY), yeni bir iddia ortaya atıldı.

TELE1’de Namık Koçak’ın sunduğu “Çürüme” adlı programa katılan eski Özelleştirme Dairesi Başkan Yardımcısı Yalçın Atlı, THY’den aldığı kira yardımının ödediği kiranın üzerinde olduğunu ve bu parayla ipotekli satış sistemi olan Mortgage aracılığıyla ev sahibi olanlar olduğunu ileri sürdü.

Atlı, “Bir arkadaşımla sabah konuştum. Bir müdürümüz aradı ve evin kirasının 500 dolardan 550 dolara çıktığını söyledi. Türk Hava Yolları, tamamını ödüyor ve 10 bin doları kira yardımı olarak veriyor. Ev kirasıyla birlikte Mortgage yapanlar da var. Bu paralar yurtdışında ortak hesaplara yatırılıyor. Yani bir şirket hesabı açıyorsunuz ve oraya paralar yatırılıyor. Sonra siz, müdür olarak, bu parayı çekiyorsunuz ve kira ödüyorsunuz. Bu konuda yakalanan ve işten çıkarılan insanlar da var” şeklinde konuştu.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

 1. 2 ay önce

  Doğrudur da işten atılmışlar var mıdır şüpheli zira yolsuzluk yaptığı ispatlanan ve görevden alınan adamın birileri devreye girince yine aynı yere atandığını bilmeyen yok ve haberdeki olayla birlikte bedava upgrade yapılması,bedava bilet verilmesi,
  kargo taşınması gibi işlerde de yıllardır şaibeler olduğu duyuluyor. Koskoca şirket güç zehirlenmesi yüzünden ne hallere düştü yazık…

  Cevapla
 2. 2 ay önce

  Akape sayesinde ülke ve ona bağlı olarak tüm devlet kurumları, şirketlerinde akla hayale gelmeyecek şaibe,iddialar bitmek bilmiyor Thy’deki iddialar da öyle, nereden mi biliyorum ne kadar iddia varsa hepsi ya sümen altı edildi ya da ismi geçenler soruşturulmadı veya dava edilmedi de ondan ! Mesela zimmet suçlu işlediği iddia edilen biri Thy’den uzaklaştırıldı babası geldi yönetimle görüştü (nasıl baba ki yönetimle görüşebiliyor) af,aman diledi tekrar işe alındı aynı yere gönderildi aynı haltı tekrar işledi !!!

  Cevapla