THY’de Kaptanlar Artık Yıldızsız

THY’de Kaptanlar Artık Yıldızsız

Türk Hava Yolları’nda uygulanan bir uygulama daha sona erdi. Kaptan pilotların şirkette ki 10. yıllarını tamamladıktan sonra kullandıkları yıldız uygulamasına son verildi. Sırmaların yanında bulunan bu yıldız kaptan pilotlar için özel bir anlam ifade etmesine karşın Baş Pilot Ramazan Sarı’nın imzasını taşıyan bildiri ile uygulamanın sona erdiği bilgisi paylaşıldı.

Geri

14
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Yıldızlı/emekli kpt

Aferim üst yönetime,sırada ne var,onları da açıklayın artık,kokpit yeni kıyafetlerde 80 yıllık pilot brövesini kuşa döndürdünüz,ortasındaki ay-yıldız kalktı,çember oldu,aferim,şapkalar Cımhuriyet klasiğinden Lufthansa/arap karışımı küçük bir kaskete dönüştü,aferim,en muhteşemi de oardesü/trençkot,her tarafı parlayan düğmeli napolyonun süvari birliği gibi,aferim,tam Türk kültürü

Nesinden rahatsız oldunuz?

Yakında üç sırmaya da düşürürsünüz. Yıldızla uğraşacağınıza personelin sorunlarıyla ilgilenin. Her geçen gün daha kötüye gidiyor. Personelin arasına karışıp dert dinleyin.

pilot

rezalet.
yakışır…

Cpt

Varan turizm kravatlarimizda hayirli olsun…

zorko

da ayri …

Sadece öğrenmek için

Bu yıldız olayı bildiğim kadarıyla başka şirketlerde yok, niye bu denli problem oldu anlayamadım. Tamam tecrübeli olanları ayırıyor olabilir ama, diğer firmalar bunu nasıl sağlıyor. Bence kalkmasının üniformaya zararı yoktur.

Casl

Bütün kuşları becerdikten sonra kaldırsalar yıldızı belki bir anlamı olacak ama ortada bu kadar mesai, eğitim, kültürel, doğrudan üst tipe kaptan alımları, akademiden mezun pilotların avro sorunları, dar gövdede uçan pilotların maaş farkı sorunları varken bunlarla uğraşmak çok da iyi niyet gibi gelmiyor bana, Allah sonumuzu hayır etsin, sürekli herşeyi değiştirerek gerçekten yapmak istediklerini yapabilmenin önünü açıyorlar bu adamlar, anlamayacak kadar zeka geriliğimiz yok, yok ama yeterince kalabalık olamayınca yapacak birşey de yok, elvada yıldız elvada adil düzen.

Haydar

Liyakat her yerde bitti Yeni KAPTANLAR anlaşılmasın diye yapıldı. O kadar çok ki

37 kpt

Yildiz takmak guzel bir onurdur kaldirilmasi cok yalnis hele ki asli gorevi kaptanlik olan bir insan tarafindan. ama soylediginiz cok yanlis kaptan kaptandir mesuliyet aynidir yeni eski ayni gorevi yerine getiririr

IDG

İyi bir karar. Kaptan 4 sırmayla olunur. Bu işte ikinci pilotluk ve kaptanlık zamanı vardır. Hak eden 3 ve 4 sırmasını alır. Aksi taktirde askeriye gibi onlarca rütbe olurdu. Bu işin göstergesi tüm dünyada iki tanedir.

1990

Tabi tabi sırf sizin mesleğiniz yıldızlara eş hatta galaksilere.Nedir bu meslek şovenistliğinde gelinen nokta anlamıyorum.Bu dünyada herkes mesleğini doğru dürüst yaptığı müddetçe en büyük değere sahip olmalı oda vicdani rahatlık.Yoksa yıldız yaldız galaksi hepsi boş hepsi şekil

1990

Oldu mu şimdi….nasıl uçacak şimdi bu uçaklar yıldızsız..Kaldırılacağına bir de yaldızlı yapmaları lazımdı…

merak etme sen

Senin için özellikle KALDIRmış olabilirler aman dikkat et

Oda spreyi

Pilot değilsen şöyle söyleyeyim.. Bu mesleki bir kıdemdir. Uçak yıldızla uçmaz, ama havacılıkta “Star Captain” denen bir kavram vardır. Yıllarını gökyüzünde geçirmiş insanların bir nevi rütbesidir. Her şey elimizden gittiği gibi şimdi bu da gitti. Çok önemli mi? Hayır, değil. Ancak denizcilik gelenekleri olduğu gibi havacılık gelenekleri de vardır. Ve biz her geleneğe tecavüz ettiğimiz gibi ona da şu an aynısını yapıyoruz.

Pilotsan ve bu yorumu yapıyorsan zaten halimiz Allahlık…

Herkese emniyetli uçuşlar, iyi bayramlar.