THY YÖNETİMİNE AÇIK MEKTUP - Airline Haber

THY YÖNETİMİNE AÇIK MEKTUP

Bilindiği üzere Teknik A.Ş ile Çelik İş arasındaki Toplu İş sözleşmesi kilitlendi. Çelik İş in son derece mütevazi isteklerine karşı Teknik A.Ş yönetiminin tavrı gerçekten endişe verici. Çelik İş sendikasının zam istek çıtasını %14 gibi çok düşük bir seviyede tutmasına rağmen Teknik A.Ş, dolayısıyla THY yönetimin anlaşmaya yanaşmama tavrını anlayabilen beri gele…

Ne yapmak isteniyor?

THY A.O şemsiyesi altında %100 THY AO sermayeli Teknik A.Ş çalışanları her nedense üvey evlat gibi görülmekte.
Bu yanlış bakış açısına nasıl gelindi anlamak mümkün değil. THY A.O nun, Teknik A.Ş çalışanlarına yönelik ne garezi olabilir ki diye düşünüp duruyorum.

THY A.O ile Teknik A.Ş nin birbirinden ayrılmasına sebep olan çalışanlar değil ki…
THY çalışanlarına sözleşme sonrası 5000 TL verilir. Tekniğin sesi çıkmaz. Çünkü onların toplu iş sözleşmesi bitmiş ve 1500 TL ile geçiştirilmiştir. (itiraz edecek değiller ya)

Antalya’da yapılan motivasyon toplantılarında İlker Aycı AO çalışanlarına ve yöneticilere ekstra ikramiye verir Teknik A.Ş ye yönelik yine ses yok. İşin ilginç yanı Teknik A.Ş yönetimi bu yanlışı dile bile getiremez. Sonuçta, İlker Aycı bir şekilde (!) ikna edilir ve Teknik A.Ş çalışanları da bu ekstralardan nemalandırılır.

Burada suçlu İlker Aycı değildir. Ağlamayana meme verilmez denir ya işte öyle bir şey…
Gelelim pas bilet sorunlarına; 

Bu konuda da üvey evlatlık devam etmekte. Bir çok kere hem de THY’nin Genel kurullarında,pas bilet kullanımındaki yapılan yanlışlığı izah ettiğim ve İlker Aycı’nın olumlu baktığını söyleyip, not aldığı pas bilet ve sinyorite konusunda hala gelişme yok.

THY A.O ana şirket Teknik A.Ş yan şirket gibi düşünülüyor olsa gerek…Halbuki THY’nin uçaklarının tüm bakım ve arızalarını giderip gerek uçuş ekibinin gerekse yolcuların emniyetli bir uçuş yapabilmelerini sağlayan Teknik AŞ çalışanları. Aynı zamanda da müşteri uçaklarına hizmet edip,yüksek miktarda maddi katkı sağlıyorlar.
Örneğin; Teknik A.Ş de Müşteri uçakları bölümünün ilk yöneticisi olmam nedeniyle yabancı uçaklara verilen hizmetin adam/saat ini çok iyi bilirim. Biz dar gövdeli uçaklarda,teknisyen adam saatini 80 dolar geniş gövdeli uçaklarda ise 130 dolar gibi bir rakama fatura (workorder)edip muhasebeye sunarken, Teknik A.Ş’nin çalışanları, teknisyenin yabancı uçaklara hizmet verirken kazandırdığı saat ücretini bir günde alamıyor.

Teknik A.Ş nin yönetim kadrosuna baktığım zaman son derece korkak bir yapı görüyorum. Yönetim kadrosunun aldığı ücretlerle çalışanların aldığı ücretlerde çok büyük fark var. Hal böyle olunca koltuğunu makamını korumak adına sorunlar yukarıya aktarılmıyor.

İlker Aycı Bey, Teknik yönetimine, nasıl gidiyor işler, var mı bir sorun dediğinde, her şey normal efendim. sorun yok diyorlardır. Malum sorun getiren yönetici sevilmez diye düşünüyorlardır.

İlker Aycı beyin zamanı olsa da Airlinehaber deki yorumlara bir baksa…Baksa da görse sorun var mı yok mu?

Teknik A.Ş yönetimi baksa da önemi yok. Ağızlarını açmaya korkarlar. Onlar zaten sorunu biliyor ama insanımızın genel yapısı gereği, “aman bana ne ben kendi maaşıma bakarım” diyorlardır.
Anlayamadığım konu; Sendikayı işveren seçti/seçtirdi…Sendika 3 senelik toplu iş sözleşmesi için %14 gibi çok ama çok komik bir istek yapıp yönetimin gözüne girmeye çalıştı. Buna karşı Teknik A.Ş yönetimi %8 dedi.
İşte o zaman ben tamam dedim. Bunlar,%14 de anlaştılar ve sendikayı sen %14 iste biz önce %8 diyelim sen itiraz et, pazarlık yapar gibi görünelim ve sonra sendikanız isteği olan %14 ü verelim diye senaryo hazırlamışlar diye düşündüm. 

Yanılmışım…Teknik A.Ş nin son teklifi %9,17 Allah akıl Fikir Versin İnşallah…Ahmet Karaman sözleşme görüşmelerine girmiyor diye duydum. işi Fazıl beye ihale etmişler. Fazıl bey hesap uzmanı 2008 de THY’ye girmiş. Mesleği hesap uzmanı ya hemen ona devretmişler toplu iş sözleşmelerini. Adamcağız havacılığı ne bilsin. Sıradan bir iş yeri gibi görüyordur. Onun bakış açısı ile hepsi sıradan işçi. 

Hesap uzmanına, iki kere iki  kaç eder diye sormuşlar oda düşünüp siz kaç olmasını istersiniz efendim demiş misali.

İşte aynı böyle bir durum yaşanıyor. İlker Bey’in iki kere ikinin kaç olması gerektiğini bir an önce Fazıl beye söylemesi gerekiyor.  

Toplu sözleşmelerde önemli olan ilk yüzdeli rakamdır. Sonraki dilimlerde enflasyon ve enflasyon +1 -2 gibi rakamlar hep fasa fisodur. (reel enflasyon hesaplanmadıkça)

Sevgili THY yönetimi;

Siz bu kafayla giderseniz önce sendikadan istifalar başlayacak. İlk önceleri dayanışma ödemek zorunda kalacaklar ve sonra bir başka sendika çatısı altında toplanmaya çalışacaklar. Sizler de boş durmayacaksınız e-devlet üzerinden kim nereye geçmiş onu bulup atmaya başlayacaksınız. Huzursuzluk diz boyu olacak. Bu iş veriminin düşmesine ve teknisyenin dikkatinin dağılmasına sebep olacak. İş dikkati dağılırsa ne olacak? Ona da siz cevap verin…
Ne gerek var ki. Sendikayı seçtiren sizsiniz. Sendikacılar şirketi sizden iyi düşünmüş ve %14 le karşınıza gelmişler. Belki de Fazıl Bey ile sendikacılar anlaştı ve son dakikayı bekliyorlardır. Birde bakarsınız ki %9,17 bir anda %14 olmuş. Tabii ki yerseniz.

Şimdi ne yapmak istiyorsunuz. Grevi isteyeceğinizi aklımdan bile geçiremiyorum. Ancak gidişat da greve doğru. Yasalarda başka çözüm de yok.

Her ne kadar yapılan toplu iş sözleşmesi, toplu iş sözleşmesi bekleyen diğer kurum ve kuruluşlar tarafından örnek teşkil edilme riski varsa yani çalışma bakanlığı sendikalara ve devlet teşekküllerine ikaz edip % li rakamları fazla vermeyin tarzında görüş ilettiyse (Gerçi THY özel şirket statüsünde ama yinede dikkat çekebilir) onunda kolayı var.  Toplu iş sözleşmesi öncesi yapın bir iyileştirme sonra sözleşme maddelerini tartışın. Veya, her kadroya seyyanen verilecek rakamları yüksek tutun. (seyyanen verilen rakamlar dikkat çekmez aralara kaynar gider)
Neyse artık yazıyı sonlandıralım.

Sonuç olarak;  

Top yine İlker beyin ayağına geldi… Hadi İlker bey, sıktı bu iş artık. Fazıl beyi arayın ve iki kere ikinin kaç olması gerektiğini tekrar söyleyin.

NOT/ Tüm havacılık çalışanlarının sesi kulağı olan Airlinehaber’e iş yerlerinde erişim yasağı konduğunu duymaktayım. İyi yapmışsınız. Çalışma saatleri içinde okumak ve tartışmak bence de yanlış. Okumak isteyen mesai saatleri dışında evden,cepten her yerden okuyabilir.

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum Airlinehaber moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tüm Yorumlar (297)
 • 4444
  0 0

  Helal sana sefa baba gurur duyuyırum seninle sana beton yetmez.

  • Adam adam
   0 0

   Hangi organa beton yetmez yaz onu anlasın millet,. Bileğime doların boynuma asarim onu helal sana efsane baskan

  • F/S
   0 0

   Arkadaşlar dun teknigin ust duzey yoneticileri hat bakim yemekhameye gelip yemek yediler,kaç yildir gormuyordunuz?Ortami gormeye gelmişler,fakat maşAllah herkes kendilerine gülücükler saçıyorlardı,eminim her şey çok güzel demişlerdir

   • Torpilliler
    0 0

    O gülücükler sacanlar zaten oraya kendi emekleriyle gelmeyenler

  • Sefa mı
   0 0

   Ver gazı amk

 • Thy teknik
  0 0

  İlker bey konuyu bilse zaten gerekeni yapar bundan eminiz.Sorunu ona aktaracak yürekli yönetici yok ki teknikte.İnşallah teknik yönetimi komple değişir.Böyle Korkak adamların yöneticilikle ne işi olur.

  • Burak
   0 0

   İlker Bey konuyu bilmiyor öyle mi. Şirketimizin Ceo’su bu işten haberdar değil öyle mi. Cahil ve cehalet arasında ince bir çizgi vardır. İlker Bey neyden haberdar değildir? Örneğin; filanca uçağın filanca malzemesinin depoda olmayışından haberdar değildir. Hangi atölye çalışanının neden mazeret aldığından haberdar değildir. Hangi çalışanın hangi tip eğitimine katılacağından haberdar değildir. Ama! Çalışanlarının ne kadar zam alacağından, şirketin bu verilecek hak ve maddi iyileştirmelerden dolayı kasasından ne kadar para çıkacağından haberdardır. Yalaklık bu düzenin kanseridir kanseri.

  • Korkak hatçılar
   0 0

   Sizin gibi korkak çalısan olursa çok iyi işi olur

 • Teknisyen Bey
  0 0

  Şirket yapılan yorumlara tahammül edemiyor. Bütün bilgisayarları airline haber e girmeyi engelledi. Yazıklar olsun. Elinden gelse tlf ları da engelleyecek.

  • Ergene
   0 0

   Girip ergen gibi saatler geçirirsen tabi engeller

 • teknikkkkk
  0 0

  sefa bey elınıze sağlık cok güzel bir yazı olmuş umarım lker bey okur.aynı zamandada biçok arkadaş e devlet üzerinden CİMER e şikayet yazdık.bakalım sonuç ne olacak.

  • Cimer
   0 0

   Ulan burda isim yazamıyon korkudan cimere mi tc kimlik no ile yazacan yaz yiyosa ismini

   • oktay al yazdım
    0 0

    sağa sola laf yetiştireceğine beynını çalıştırda yorum yaz..kımseye mınnet yada yalan borcum yok yazdım dediysem yazdım cimere yazacak kadar korkaksan burda klavye delikanlılığı yapma..cimere yazmakta ne var saf..senı deşifre edip şirketten kovdurmuyor korkma.

    • Salla
     0 0

     Memnun oldum bende xxx

     • BAY X
      0 0

      anca sen böyle sallayabilirsin işte klavyeci seni.

      • Biruni
       0 0

       AlayınıZa gider . Yiyorsa müdürünle konuş bu maaş bize yetmiyor Fazıl beye iletin huzursuzum desene bişey denicem.

      • B1b1
       0 0

       Ben söyledim müdürüme konuyu, hak verdi, hatta siz teknisyenler birlik olsanı istediğinizi alırsınız da dedi. Yukarıdaki konuşulanları anlattı, diğer müdürlerin genel müdür yardımcısına durumu anlatmadıklarını,söylemediklerrini paylaştı.. ee hadi sen müdüründen korkuyorsun diye herkes öyle mi olsun. İnsan onlar da , aynı şirkette çalıştığın iş arkadaşın hatta, yarın yanına atelye mühendisi olarak gelmeyeceğinin garantisi var mı?

      • Ben
       0 0

       Ben dedim.

    • Kamil
     0 0

     Sen öyle san Kamil

     • kamiill
      0 0

      BAY KAMİL burayı korkaklar basmış yalandan yazı yazıp durmayın sizin gibiler oldugu için bu şirkette grev olmaz..senın gibilere yüzde 2 bile fazla

     • fuzuli
      0 0

      korkak kamil sende böyle küçük düşünmeye korkmaya devam et alırsın üçün birini….fuzuli.

 • Okuyucu
  0 0

  Sefa Bey taşı gediğine koymak dedikleri bu oluyor sanırım. Yazılarınız çok güzel, teşekkürler.

 • Sektörün kemiği
  0 0

  İsyan yok abi isyan yok !

 • Bluetooth
  0 0

  Ağzına sağlık sefa abi, buraları herkes okuyor diye tahmin ediyorum. Ama hala kayıtsız kalıyorlar, yazık. %11 üstünde zam vermeyin kimseye diyenler vasıfsız sendikayla dalga geçiyorlar.

 • Tech
  0 0

  İşimiz İlker Beyin bu yazıyı okumasına kaldı anlaşılan.

 • Güzel espri
  0 0

  iki kere iki kaç eder Fazıl bey:) Ben bilmez İlker bey bilir:)

 • Technic inc.
  0 0

  Sefa başkan, çok rutin olacak fakat yine taşı gediğine koymuşsun.Teşekkürler.

 • Teknik
  0 0

  Her zaman ki gibi muhteşemsin sefa abi. Çık gel sendika kur etrafında birleşelim. Lider gerek teknisyenlere senden de başka lider cikaramaz bu camia. yoksa paramparça olup gidicez başka şirketlere. THY milli şirketimizi kimler nasıl kimlerle ortak olup anlasmislarsa toplantı masaların da ileriyi düşünmeden heder edicekler.

  • Bırak bu ayakları
   0 0

   Ne milli şirketi Allah aşkına bırakın bunları korkuyoruz iş bilmiyoruz herşeye eyvallah çekiyoruz desene. Kim tutuyor seni çok git özele yurt dışına.

  • Yanlis
   0 0

   Yaniliyorsun. Aycil’e sahip cikan tek is yeri teknik di.

  • xxyyzz
   0 0

   dostlar zamanında Ayçine sahip çıkmadınız, allah kolaylık versin

  • sefa abiye çağrı.
   0 0

   evet sefa abi. gir bir sednika temsilciliğine yada yapılabiliyorsa kur bir sendika. sana %3 vermeye şimdiden razıyız.

 • Hat-Rev
  0 0

  Sefa Bey, öncelikle rahatsız olunan tüm yaralara nasıl tuz döküldüğünü dahi anlattığınız için tesekkur ederiz. 2012 de ki sözleşmede de yine aynı baskı ve tehditler vardı. Herkes tedirginken insan faktörü riski sıfırdan milyonlara çıkmışken yaşanan iş kazaların faturasını dönemin müdür ve başkanları koltuklarından olarak ödediler. Biz bir daha kaza yaşansın istemeyiz. Hakkımızı istiyoruz!

 • Cemal
  0 0

  Sefa abi bugün müdür çağırdı sendika aleyhine konuştuğum için “sefa inan ı okuma işinin başına dön dedi.hat bakım ve a bakımda çalışan bazı abilerimizide çağırmışlar . Bu işin sonu nereye gidiyor

  • Aslan
   0 0

   Aslana bak aslana dik dursaydın aslanım ben emeğimin peşindeyim deseyrin klavye kahramanlıgı kolay demi

 • Süreyya
  0 0

  Hat bakım baştemsilcisi xxxxx sağda solda bizi gaza getirmeye çalışıyor. Bu şirketten cacık olmaz bu sendikadan adan olmaz gibisinden gençler mesaiye kalmayın diyor . Ama kalmayan arkadaşlarımızı müdür çağırdı

  • Rnav
   0 0

   Doğru söylemiş

  • Teknik
   0 0

   Dik durmuşlar helal olsun en azından onurlu durmuşlar peki soru şu, ekip arkadaşları bu arkadaşların arkasinda durdumu ilgili hangi müdür çağırdıysa tepki geldimi yoksa herkes bir köşeye sindimi? esas mesele bu adamlar kelleyi koltuk altına alıp dik durmuşlarda peki geride kalanlar ne yaptı esas onu soyle bu adamların ardında durdularmı…

 • Teknik
  0 0

  Guzel bir yazı olmuş … sendikanın o kadar mail atıp sonra hiçbir maddeden bahsetmeyip sadece %14 ile yetinmeside ayrı bir güzellik…. aynı maddeleri tekrar atıp yeni madde gibi yutturuyorlar. Teknik desteği lisans alınca ne olarak çalıştırmayı düşünüyorlardi zaten ?

 • Laz bakkal
  0 0

  Ah ulan rıza yiğit çıplak doğar anadan . Nerde bu şirkette istifa edip gidecek 30 hat cs yermi hatçı astronot cs ler

 • Yalan dünya
  0 0

  Bugün müdür bizi çağırıp istifa etmek isteyen cs varmış dedi. Bilgimiz olmadığını söyledim .siz istifa düşünüyorsanız söyleyin İk hemen kabul edecek söyleyin başka istifa naraları atan cs varsa gelsin versin istifalarını blöf bize sökmez dedi

  • Patroncuk
   0 0

   Hayır müdüre ne?

  • Bi dost
   0 0

   Oldu. Bukadar yıllık tazminatımı bırakayım. Grev yapsınlar paşa paşa kovulayım. Tazminatımın 3 katını alayım

  • Tech
   0 0

   Üç günde lisans aldılar…

  • Mehmet
   0 0

   Abi sana sendika kurdurmazlar biliyoruz kursanda üye yaptırmazlar ama bi dernek kur sana zahmet uye olalim hic yoktan belki orda sesimizi duyurabiliriz birlik olabiliriz uted var deme uted teknisyen degil şirketin dernegi olmuş durumda

   • 30 sene çalıştı kursaydı abim burda toplumu germek daha kolay demi

    • kım olacak ya yönetim yalakasıdır yada bizim iş bilmeyip bol para kazanan yöneticilerimizden biridir başka kim olacak zoruna gitmiş baksana bunun gibiler hep bana hep bana der..torpilli makam sahibi seniiiiii….

    • asıl sen kimsin
     0 0

     allahını seversen sen kimsim görevin neki sefa abiyi burda eleştirmeye kalkmışşın. adam kimseyi ayırt etmeden yıllarca teknisyenleri her yerde savunuyor. eğer teknisyensen bir çok para onun sayesinde cebine girdi.

   • Sefa abi
    0 0

    Abi gerçek bi uçak teknisyeni derneği kursan

    • Uted
     0 0

     Oğlu var nected tahtı geri al abi

  • c/s
   0 0

   hangi birim hangi müdür bunlarıda yazın herkes bilsin

   • Geri vites
    0 0

    Bu hat bakım değilmiydi istida edelim gotur imzayı dilekceyi koy masaya dien bu adamlar değilmiydi yüzde 50 almadan gelme dien sonra alkıs kopartan ne oldu da geri vitee yaptınız

  • Part 1453
   0 0

   Eee gidip italyadan lisans alırsan yok eren yok bucan boyle sektroru rahatlatırdın kendi degerini bilmesen olacagı bu

 • Meydan okuyan cs abilerimiz nerde?? Uted nerde sendika artık üretimden gelen gücü kullanacağız işi prosedürüne göre yapacağız dedi ama başteknisyenler bize kamçı vuranda gaza getirende başteknisyen parayı çuvalla alanda başteknisyen abilerimiz . Ama biz onlara yalakalık yaparız bizi eğitime tip kursuna uçuşa yazsın diye

  • cevap
   0 0

   arkadaşım hat bakımda hiçbir başteknisyen lisanssız değil ki.İnsanları yanıltma lütfen.Ayrıca parayı çuvalla götürdükleri yok. Yüzde 5 gibi bir ekstra prim var sadece.

  • AirFranceSlap
   0 0

   Kanka birkac yorum yazmissin birinde 20 yillik teknisyen olmussun birinde 3 yillik shyo mezunu olmussun birinde basteknisyene yurumussun sen bence doktora gorun veya hekimlige git sana tuzlu serum baglasin.

  • Arap
   0 0

   Bi şekilde başteknisyen olmuş ordan gitse hiç bişey yapamayacağını biliyor.lisanssız olanlar

  • Sami
   0 0

   Haklısın kardeş kendini bi halt sanan shgm mezunu bazı arkadaşlar bizim itibarımızı düşürdü şirkete girene kadar yalamadıkları yer kalmaz girdikten sonra kendini hat bakıma aldırmak için yalamadık müdür bırakmaz hat bakıma geçip cs olunca isteriz isteriz der sonra biz atölye teknisyenlerini eleştirirler

 • Tech
  0 0

  Teknik her zaman olduğu gibi başarılıdır bunu müdürlerimizde maillerle teşekkür ederek bize iletmişlerdi fakat başarılı olan bi kurumu şimdi bunlar neden yapılıyor

 • c/s
  0 0

  Arkadaşlar, abiler, ablalar,kardeşler
  Lütfen artık kendimize gelelim. Tüm teknik ailesi olarak birim kısım ayırmadan bir beden olalım. Tek bir ağız olalım. Yakıp yıkalım demiyorum ama emeğimizin bir karşılığı var. Bunu almak için taşın altına elimizi sokalım. Onlar bu kadar almış şunlar bu kadar almış diye kimseyle uğraşmayalım. Hostesine amirine kaptanına memuruna hepsine hayırlı olsun güle güle harcasınlar. Ama biz de bu şirketin gözbebeği olmamız gerektiğini, o arkadaşların kendilerinin ailelelerinin sevdiklerinin uçtuğu uçakların bakımlarını yaptığımızı, uçuş emniyetinde en önemli halka olduğumuzu bu şirketin yönetimine, yöneticilere ve İlker Aycı’ya hatırlatalım. %9 %14 bunlar nedir arkadaşlar bunları konuşmak bile bize yapılan terbiyesizliktir.Kırıcı bir harekettir. Yapılan bu hatadan en kısa sürede dönülmelidir. İş barışı ve düzeninin bozulmasını kimse istemiyorsa , yönetim gerekeni yapsın hakkımız olanı versin. Herkes huzurlu kafası işinde bir şekilde işini yapsın. Yoksa %9 larla 14 lerle bu iş yerinde huzur barış düzen ve emniyet olmaz.

  • sayın cs’im
   0 0

   ne yapmamımız gerektiğini yazmamışssın be abicim. tamam bunları bizde biliyoruz. asıl soru ne yapacaz..

   • Prosedür uygun çalışın yeterli kapiş

    • Pardonn
     0 0

     prosedüre uygun çalış diyorsun sana başteknisyenin verdiği kartın saatine nekadar çok uyuyorsun 15 adam saatlik kartı 1 saatte bitirip vermek için can atıyosun birde gelmiş burada prosedürle çalış naraları atıyosun yürü ordan.

    • AMM
     0 0

     Aynen öyle en basit bir lastiği 25dk da değil de AMM in tüm procedurlerini yerine getirerek 2 saatte değiştir. Teknisyenin değeri o zaman anlaşılır.

 • MAŞALLAH DİYELİM
  0 0

  Valla abi kim ne derse desin tek başına sendikasın. Bilgin,cesaretin, deneyimin ve tabii ki iyi niyetin ile fark yaratıyorsun. Eski abilerimiz seni boşuna onursal başkan yapmamışlar. .

 • Tombiş
  0 0

  Sendikada yöneticilerinden biri ahl de eğitimde şef galiba eski ik cıymıs geçen 10 dakika dinledim beynim yandı işverene de bole konusuyosa bitmez bu sözleşme

  • saw
   0 0

   Beyler tanimadiginiz bilmediginiz insanlar hakkinda yorum yapip gunah almayin. Beraber oturup kalktigim insan bizim cikarlarimiz icin ozel hayatindan feragat ediyor.haysiyetli olun.

   • Eski İk
    0 0

    Yalanmı Habom zamanında işten atılanlara şirket için tanıklık yaptığı ??? Yalanmı insanları fişlediği?

    • SawTch
     0 0

     Teknik olmuşsun hala habom dedikodusu hala yaygara. madem bu kadar eminsin ne diye gidip o gün savunmadın arkadaşını. Burdan klavyeşörlük yapıp iftira atmayın millete. Tis için bütün şubedeki kardeşlerimizin canla başla nasıl uğraştığına ben şahidim. Bu iş ankarada biticek.Birlik olup yönetimin üzerinde baskı oluşturmaya harcayalm enerjimizi

  • Ayıptır
   0 0

   Adam askere gitmemek için kilo almış sonrada zayıflayamayınca midesini aldırdı ne tombişi gazi o gazi bu ülke için gazi oldu mide aldırdı

   • Antiroll
    0 0

    Ulan amma sıkıp günah almısın,kaç yıldır tanıyoruz adamı, agır hastalıklar geçirip ameliyat oldu,ustelık sef degil teknisyen.Tanıdıgım en iyi niyetli adamlardan biri.

   • Doldur boşalt
    0 0

    Gizlidir sinsidir . Her yere girer çıkar ama hiç seveni yoktur . O kişileri takip eder İk ya masasına oturup çalışanların bilgilerine bakar . Bir çok kişiyi fişlemiştir . Tetikçilik yapmıştır . Sicili bozuk satılmıştır. Bilin bakalım kim ?

  • Cumbalı ev
   0 0

   İşten atılanların mahkemesine giden sendika yöneticisi xxxx şimdi sendikacı olmuş

   • Haklı
    0 0

    Bizzat şahitlik yaptı ben şahidim

 • İşin aslı
  0 0

  İşin aslı bence böyle değil bence süreci uzatan taraf dış güçler unutmayın dünya 5 ten büyük

 • TK confidential
  0 0

  Sendika kimseye sormadan teklifini yaptı ve teknisyenlerin bir kısmı isyan ettiler. Sendika temsilcisine neden böyle olduğunu sordular. Sendika temsilcisi iyi eğitim alan birisi değil hayatta tek öğrendiği şeyler yaşadıkları. Yani önüne iki koyun koyuversen güdemez. İleriye dönük bir fikri yok. Amacı emekli olunca sendikada takılmak. Teknisyenlere cevap olarak hesaplayın dedi. Şirket zaten 10.0 diye bir kademe çıkardı ve milleti 3 kuruşa mahkum etti. Buna sendika göz yumdu şimdi pisliklerini temizlesinler bakalım. Hesap böyle yapılır. Eğitimin önemini cahilliğin zararlarını birkez daha gözler önüne serdik sanırım. Biz eşek oldukça semer vuran çok olur. Teknik bu şirketin şamar oğlanı olmuş. Telsizden şöyle sesler duyabiliyorsunuz.
  “Arkadaşlar bu uçakta lastik değişen kim yakıtcı arkadaşımız yakıt alamıyor”
  “Arkadaşlar galley de çalışan kim doco personeli uçağı boşaltcak”
  Bunları söyleyenler amirler, siz önce kendi çalışanınıza arkadaşınıza sahip çıkın. Kendi işinize saygı duyun. Siz kendinize saygı duymazsanız ne kabin ne tgs nede başkası sana saygı duyar. Mesela bu temsilcinin yakın arkadaşı teknisyenlere kötü bir söz ile hitap etti yani bütün arkadaşlarına hakaret etti. Ne olduğunu yazmayalım buradan seviyemiz belli olmasın. Birçok tis görmüş bu adamlar sözde cesur ama dışardan herkesten daha korkak gözüküyorlar. Sabır ile bekliyoruz bakalım şirket bize be verecek. Ah ulan Asuman.

 • Ahmed
  0 0

  Hat bakımda 20yıl üzeri çalışıyorum . Genç arkadaşlarımı dinliyorum bazı güzel gençleri tenzih ederek söylüyorum çok seviyesiz kaba çocuklar ne istediklerini bilmiyorlar daha 2 yıllık cs çocuk benim aldığım parada gözü var. Evimde gözü var arabamda gözü var ben alnımın teri ile kazanmış almışım ama maalesef “ abi evinde var arabanda bu hayat sana güzel “ diyebiliyor açıkça. Biz ustalarımızın bize işi öğreten abilerimizin yanında kız arkadaş muhabbeti yapamazdık. Sefa bey birazda yazılarınıza bu genç teknisyenlerin bu sorunlarını yazsanız . Desteğiniz için teşekkürler

  • bravo be
   0 0

   Boşverelim zammı şu yeni yetme gençleri terbiye edelim. Bravo bende 10 senemi verdim hatbakıma. Bu mu yani şimdi derdimiz

 • Ahl base
  0 0

  A bakımda çalışan shgm mezunu 3 yıldır çalışıyorum ama buradaki Başteknisyenlerimiz bize işkence yapıyor resmen prosedüre göre yaptığımızda bize beceriksiz muamelesi yapıyorlar işi geç yaptığımız için . Müdür beye iletmekten çekiniyorum sefa abi yardım edin bize

  • Saw teknik
   0 0

   Dostum sms yaz şikayet et ismine siciline kadar. Biliyosun sen de bunları ve anonim şekilde şikayet edebiliyorsun.

   • C/S
    0 0

    Adamların bazıları Şef olacağım diye yalakalık peşinde. Smsler bile silinebiliyor. Bunu da gördük. A Bakım bitmiştir.

 • Authorized Staff
  0 0

  %9.17 herkesin anlayacağı üzere psikolojik bir harekettir.Nabız yoklamasıdır. Bunun farkında olarak hareket etmeliyiz. Kanun, yönetmelik ve talimatlar doğrultusunda hareket ederek hakkımızı aramalıyız. Cahilce hareketlerden kaçınmalı. Bunun dışında alacağımız zammın kendim açımdan söyleyeyim maddi bir önemi yok. Artık bu iş itibar haline geldi. Öncelikle itibarımızı göstermemiz gerekiyor. Zamanla kaybedilen itibarı kazanmamız gereklidir. O lisansı burdan almış yok şöyle olmuş gibi konularlada birbirimizi yıpratmak bu süreçte sadece bizi komik duruma düşürür. Herkes bir silkelenip önce kendinin ne değerde olduğunun farkında olsun. Özellikle B1, B2 ve C kategori yetkili personelin bu şirket yada bu sektör içerisinde nerede yer aldığını hatırlaması gereklidir. Umarım kimsenin üzülmediği bir süreç olur.

  • c/s
   0 0

   Tebrik ederim çok sağduyulu bir yazı. Kendi kendimizi yemeyi bırakalım iç meselelerimizi bir tarafa bırakalım, zaman birlik olma zamanı.

 • HABABOM
  0 0

  Abi gerçekler acıtır engellenmen normal. Ama merak ediyorum hiç bu kadar saçma şekilde çalışanları greve zorlayan bir tis görüşmesi yaşadın mı daha önce? Şirket 1 yıl öncesine kadar zararımıza ortak olun biz bir aileyiz diyip zamları çalışan isteğiyle ertelerken şimdi kar üstüne kar açıklayıp, kaptanlar gitmesin diye 3 ayda 1 zam yapar olmuşken ( ki bence daha da fazlasını hakediyorlar dünya standartları ortada) teknisyene ağustos ayı enflasyonu %17 çıkmışken %9 değil %10 değil %9.17 gibi saçma sapan bir rakam verip inatla işi yokuşa sürmeleri normal mi? Bu şirkette İlker Bey’e gidene kadar arada hiç mi aklı selim yönetici yok da ya biz bu adamlara eziyet ediyoruz resmen diyemiyor. Birde son olarak abi hadi sendika kurmuyosun olanın başına geçmiyorsun bari dik duruş kursu açta bazı arkadaşlara omurga kazandıralım vatana millete faydamız olsun.

  • Glide slope
   0 0

   Arkadaşım seninle birçok konuda aynı fikirdeyim ancak herkes aynı hatayı yapıyor. Ağustos ayı enflasyonu demek bir önceki yıla göre demek yani 12 ayı kapsamaktadır. İş verenin teklif ettiği ise 2018 in ilk 6 ayı için verilen rakamdır (%9,17). Kısaca ikisi ayrı şeylerdir. Lütfen itirazımızı dile getirirken basit mantık hataları yapıp gülünç duruma düşmeyelim. Saygılar.

   • HABABOM
    0 0

    Dostum güzel uyarın için teşekkür ederim fakat %9.17 enflasyon oranının farkındayım ve ilk 6 ay için açıklanan enflasyon oranının çok üzerinde olan ağustos ayı verilerinin üstüne birde hazine ve maliye bakanının çıkıp önümüzde ki yıl 2019 için daha da kötü olacak 2020 den önce toparlanmamız güç diyerek gidişatın olumsuzluğunu belirttiği şartlarda yaşarken daha önceki tis de alınan enflasyon + 0.5 zamlar %9.17 ler komik duruyor ve ne çalışana ne işverene yakışıyor buna dikkat çekmek istedim. Daha açıklayıcı olabilirdim fakat uzaktmak istemediğim için yanlış anlaşıldım sanırım. Saygılar bizden.

 • İsimsiz
  0 0

  11 yıllık C/S yim bugüne kadar hiç düşünmemiştim ama cumadan beri istifa düşüncesi yeşermeye başladı. İstifa edermiyim belli olmaz ama şuan filiz yeşeriyor.
  Bunu sadece sendika ve iş verenin samimiyetsisliğinin meyvesi olduğunu belirtmek için yazıyorum.
  Bağlılık anketinde aksine cevap vermiştim ama o rakam artık değişmiş oldu.
  Bu benim için bir milattır.

  • Soloturk
   0 0

   Yok sen kal sirketine bagli adammissin. Biz gideriz sikinti olmaz.

 • Gövdeci
  0 0

  İlker beyin haberi yok mu diyorsunuz ? Bende tam aksini düşünüyorum. Fazil çiftciye ne diyorlarsa masada oda onu söylüyor sendikaya. Yönetimdeki insanlar kafalarına göre rakam söyleyemezler yönetim kurulu ne diyorsa onu yaparlar. İlker bey çıkar %14 değil %20 veriyorum der puanları toplar tıpkı tshirtler giyip çalışanların arasına katılıp gözlerini boyadığı gibi. Haydi ilker bey plusları topla !!!

  • tech9
   0 0

   Show time… çok sürmez toplar artıları.

 • Ruhi
  0 0

  Kimler kimlerle beraber reis .sendika işverenle beraber .başteknisyenlerimiz işverenle beraber ,sendika iktidarla beraber . Sefa abi biz seninleyiz

 • Sessiz sendika
  0 0

  Şu sendikanın sekreteri var bitane genç bir çocuk profesyonelmiş falan geçen geldi konuştu sessiz sessiz konusuyor birşey bile duyamaıyoruz bu mu işverene sesini yükseltecek sendikaci dediğin az gür sesli olur

  • Nüüü
   0 0

   Tek vasfı Akp li Mahir ÜNAL yiğeni olması. Ne bekliyosunuz??

   • Tech
    0 0

    Hahahaha.. abi neyi konuşuyoruz biz o zaman. Hadi ben kaçtım.

   • Heleyeye
    0 0

    Orada da mi torpil…

 • Saw daki temsilci
  0 0

  Sawda bir tane baştemsilci var adı muhammed kambur geziyor ortalıkta bu teklifi o kadar beğenmiş ki adam öve öve anlatamadı ses çıkıncada şirketin maaşı bize yetmiyor katar 8 bin dolar veriyor diyince şükrünü bilmiyosan hala beğenmiyosan istifa et çık git katara dedi bana kendisi havada uçak görse kuş sanar bole adamı temsilci etmişler 1 yıllık çalışanmış birde

  • Saw
   0 0

   Tabi der kendisi ayda 7000 tl sendikadan maaş alıyor 5000 de burdan alsa 12000 oh mis

  • Oooo
   0 0

   Seçerek mi alıyorlar

 • Fazıl istifa
  0 0

  İlker bey sana güveniyoruz Fazıl denen şahısin THY yi kamuoyunda küçük düşürme gibi bir amacı var sanırım . THY gibi kurumsal bir şirketin çalışanlarınin greve gideceğini haberlerde duymak ne kadar içler acısı olur .Sen THY sin tekniğe sahip çık

 • BİRLİK OLALIM
  0 0

  ARKADAŞLAR HEPİMİZ BİRLİK OLALIM BUZAMANDA BU TEKNOLOJİYLE NASIL BERABER HAREKET EDEMEYIZ.GELİN Bİ WHATSAPP GRUBU KURALIM HERKES KULLANIYOR NASILSA HERKES EKLENSİN HERKES AYNI ANDA HAREKET ETSİN HEP BİRLİKTE ÖRGÜTLENELİM VE BİZ KAZANALIM EL Mİ YAMAN TEKNİSYENMİ YAMAN GÖRSÜNLER.

  • tech9
   0 0

   İçimizde hain çok insanları fişlemekten başka bir işe yaramaz o gruplar…

 • 444
  0 0

  Sefa vey ilker beyin duyması için ne yapabiliriz

 • çok merak ediyorum acaba hiçmi vicdanları sızlamıyor bu yöteticilerin bakın bay HAMDİ TOPÇU ya şimdi esamesi bile okunmuyor bitti gitti kimsede hakkında iyi konuşmuyor ve hakkımızı haram ediyoruz allahından bulsun..şimdikilerde sanıyorki yalaka olunca hep burda kalıcaz burda olacak kalacak kişi sadece teknisyendir sayın yöneticiler gerek yok hak yemeye..

 • Saw tek
  0 0

  Teşekkürler sefa bey inanin sendikamız bizi sizin kadar bilgilendirmiyor gidişat konusunda. Teknisyen arkadaşlarımız birlik içinde değildi malum sendikal olaylar neticesinde fakat sirket dalga gecer gibi rakamlar sunarak sagolsun bizleri bir araya getirdi. Şimdi bir grev kararı alınsa sendikadan degil şirketin yoneticilerine sinirinden çıkıp en önde koşacak hale geldi. Umarım İlker bey yazılanları görüp dediğiniz gibi olaya müdahil olup cozer aksi halde kimsede çalışacak istek kalmadı

 • Babel
  0 0

  Hat bakımda temsilci var ismi Arif. Siz Sefa’nın yazdıklarına bakmayın o reyting peşinde diyor. Adam senden çok hakkımızı savunuyor. Sen kraldan fazla kralcısın.

 • Sefa bey
  0 0

  Ya şuan 6 günlük süre kesin ne zaman bitiyor biliyor musunuz?
  Arabulucu raporu taraflara ulaştı mı ulaşmadı mı?

 • Öneri ?
  0 0

  Teknik a.ş ve diger şirketlerin senelik kar orani belli degil mi ? kar orani uzerinden teklif verilsin..senelik şu kadar ciro elde edilmiş biz bu kadar zam istiyoruz denilsin.başka turlu cozulecek gibi degil.Sendika bu tür olaylari hep pas geçiyor malesef ..

 • Ceo ilker ayci bosuna teknisyen kiyafetiyle aramizda gezmedi. Teknisyenlerin ne zorluk icinde calistigini en cok ilker bey bilir.

  • Base maint
   0 0

   Hee bilir bilseydi bugün bu halde olmazdık en azından sinyorite halletmişti.İşi gücü show

 • CQM
  0 0

  Arkadaş, ben 2 yıldır bu şirketteyim, komponent atelyelerinden birinde çalişiyorm, KT olmak üzereyim bu ay 2.956 TL maaş aldım. Vallahi geçinemiyorum, aç degilim ama yaşamiyorumda şükredin diyenler olmuş. Şükürler olsun ama yüzbin dolarlık malzemeler elimden geçerken ben kira mi fatura mi cocugun masrafları mı diye düşünüyorum

  • habomcuu
   0 0

   ne bekliyosun 100 bin dolarlık egecen her malzemeden sana da yüzde pay mı versinler. Aaa bak bu çocuk gecen ay 2 milyon dolarlık komponent tamir etmiş verin çocugun 200 bin dolarını çabuk, verin, sen de haklısın. 🙂

   • CQM
    0 0

    Elektrik dogalgaza %50 ye yakın zam gelmiş, faturami ödeyip, kafam rahat çalışmak istiyorum.

   • Habomcu ya
    0 0

    Kardes ben sana da mantigina da bisey diyemiyorum. Tek kelimeyle yazik.

    • habomcuu
     0 0

     dostum sen bu şirkete girerken şartları biliyor muydun? biliyordun maaşı biliyor muydun? biliyordun? yüzde 100 zam diye bir şey mi bekliyorsun, Kimini anlamak zor, çelik iş tis imzalasa bile senin eline geçecek en yüksek ücret taş çatladı 3500-3700 olcak. 700 tl seni bi anda açlıktan sefaletten mi kurtaracak, Ben de senin mantığını anlamıyorum.
     Herkes de bi isyan, dışarda çalışanlar intahar etsin o zaman, adam çöpçü adam madenci adam inşaatta işçi, ne sağlık güvencesi var ne bir sosyal hakkı sadece ekmeği için çalışıyor, biraz şükredin şükredin, dışarda boğaziçi mezunu mühendis alamıyor kiminin aldfığı parayı.

     • CQm
      0 0

      Beyin yerine saman mi taşıyorsun, afrikada millet aç aç de bari

     • Dogru söze ne hacet
      0 0

      Adam dogru söylemis beyler. Ne demisler bal tutan parmagını yalar. Bu tüm sektorlerde gecerli iken neden havacılıkta gecerli olmuyor. Niye sizde bu kendini kücuk görme alıskanligi var anlamiyorum.bu aşağılık kompleksi niye. Niye bukadar benimsediniz bu emperyalizm düzenini.

  • 7/16
   0 0

   Ne geldiyse başımıza bu şükücülerden geldi. Nedense başları hiç şükretmiyor. Ha bire bana habire daha fazla!!!

  • Yumuklusucurta
   0 0

   Sen iyi aliyosun 8 yildir sirketteyim kademem B habomdan gectim.qm yetkim var ama 2860 lira net maas aldim.

 • Teknisyen
  0 0

  ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■
  Gelirde %100 iştirak zam vermede ÖZEL şirket.
  ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■

 • Teknisyen
  0 0

  Allah yardımcımız olsun arkadaşlar… İnşallah hak hukuk yerini bulur…

 • avitech
  0 0

  calisanin hakkini teri kurumadan verin… biz teknik ekip olarak uzerimize duseni hep layikiyla yaptik.. simdi hakkimiz olani istiyoruz.

 • Ba2
  0 0

  Şirketin yaptığı anket %73 iyi çıkıyor ben işveren olsam vurun bu eşşeklere daha çok semeri derim ki onlar da öyle yapıyor kimse kusura bakmasın bu anketleri çöp niyetinde görenler zamı rüyalarında görürler.

  • Yalan dolan
   0 0

   Ankett sonuçları yalan. Herkes memnun degil herkes aksini belirtiyor.ama her nasil oluyorsa sonucları pozitif cıkıyor.

   • Base maint
    0 0

    Aslında yalan değil onlar ankete katılanların memnuniyeti çoğu teknisyen katılmadı bile.Ayrıca teknik sadece teknisyenlerden oluşmuyor.Teknikte teknisyen hariç herkes piyasaya göre iyi kazanıyor.Yorumları okuduğun zaman bunu net anlayabilirsin.Sadece teknisyenlerin sesi çıkıyor.

    • Ba2
     0 0

     Peki teknisyen bu şirketin neresinde arkadaşlar ankete katılma ona katılma buna katılma ee zamda isteme ozaman aklınız 5 karış havada elle tutulacak somut örneklerınız yok gelmişsiniz zam zam aldın zamı

    • Ba2
     0 0

     İlk cevabı veren arkadaş size göre herşey yalan faso fiso sizin için ne gerçek kardeşim siz bi ağzınızdakini deyin hele bir önceki çalışan memnuniyeti anketi %54’tü sen hangi alemde yaşıyorsun.Bilmem nereni kaşıyorsun !

     • Sen masa basında o kastettigin yerlerini kaşırken bizler tüm yıl boyunca uçakların kaşımadığımız bir yeri kalmadı. Tüm kış boyunca nefessiz çalıştık. Sadece teknigi degil A.O yuda kurtardık. Sirket sayemizde borsaya kar açıkladı. Ayrıca bizler anketlere full katılım yaptık. Ne diyecekti sirket % 75 memnuniyetsizlikmi çıktı diyecekti sonuçlardan. Hak aramaya geldimi niye ortalarda yoksunuz. Sanal alemde bile kendi adınıza konusamıyor kendi hakkınızı isteyemiyorsunuz( gerci biseyde hak etmiyorsunuz ya). Onu bile bizler yapıyoruz. Ama sonuçta sizlerde nemalanıyorsunuz. On dönüm bostan yan gel yat osman

      • Bakya
       0 0

       Doğru söylüyorsun kardeş kafan çok güzel efektifmiş güle güle kullan..Kendine göre çok arkadaş bulursun yalama yalanları doğrular yapan bu hayatta sana başarılar.Arada bi nefes al malum yerınden solumuşsun bellı kı bunu yazarken.Ön yargını kes görmediğin kişiler hakkında yorumda da bulunma.

 • Memur
  0 0

  Abi bunları Fazıl bey okuyordur İlker bey de okuyordur. Sorunları çözer mi zor. Hakikaten komik tekliflerle geliyorlar. Bakalım İlker Bey duruma müdahale edecekmi

 • B1 c/s
  0 0

  TİS istediğimiz gibi olmazsa Sendikadan istifalar çığ gibi büyüyecek. Herkes hazır. Bakalım ne olacak.

 • JJJ
  0 0

  Bence durum sendika icinde zor. Sendika yonetimindekilerin basiretsizliğini bir yana birakalim sendikanin bagli bulunduğu hakiş konfederasyonunun gobeğinden şimdiki hukumete bağli oluşu, konfederasyonun sendika uzerine baskisi, havacılık şubenin her aldiği karari genel merkeze kabul ettirmesi, aradaki siyasi bağlantilar ve THY nin devlet ortakli bir şirket olmasindan kaynaklanan siyasi baskilar olaylari içinden çikilmaz bir hale sokuyor. Sendika yonetimi iyi niyetli ve basiretli davranmak bile istese bu tahakkumler buna firsat vermiyor. Tam bir ortadogu ulkesi silueti çiziliyor karşimizda. İşverenin karşisinda muhalif bir sendika olmadikça işci buyuk kazanimlar elde edemez, bu özellikle devlet ortakli şirketlerde ve patronlari hükümete yakin duran şirketlerde Türkiyenin şu anki siyasi yapisi nedeniyle malesef boyle ilerliyecek.

  • Ba2
   0 0

   Teknisyenin zorlandığı bir işte sendikadan yardım dilenmiyorsak,Sendikanında teknisyenden böyle bir yardım dilenmeye hakkı yok eğer bu sendika Teknik tarafından seçilmiş ise zor olduğunu beyan ettiğiniz durumlardan kılçıksız sıyrılmak durumundasınız ya yeterli Türkçeleri yok yada burada gerçekten ne iş yapıldığını bilmiyorlar habomdakı muhabbet gıbı.

 • B1 cs
  0 0

  Fox tv ye de yazdım arkadaşlar tekniğin uçaklar ve uçuş güvenliğiniçin önemi whatsupp ihbar hattından ,sizde yazın sesimiz daha gür çıksın

 • Teknik
  0 0

  Hatbakımda istifalar başladı. Başka şirketlere gidişler start aldı. HAYIRLARA VESİLE OLSUN İNŞ.

 • teknisyen
  0 0

  Fazıl Çiftçi, C/S ‘ler gitmeyi düşünüyor lafına “Gidebilen gitsin. Kapıda sıra bekleyen adamlar var. Bizim şartlarımız bu bun a uyan kalsın uymayan zaten gitsin. Müdürden fazla maaş alan teknisyen olur mu. Bu kadar abartmayın teknisyenliği. Ayrıca gereğinden fazla C/S sayımız da var.” diye cevap veriyor. Örnek teşkil etmesi açısından, thy pilotları zam istediği zaman yönetimin 8 möi verelim 9 mu verelim laflarına karşı 120 tane pilot aynı anda istifa dilekçesini vermesiyle %56 zam alındı. Ama thy’deki teknisyenlik camiasında bir araya gelinmesi imkansız malesef.

  • Bende sorarım ey gerizekalı. Pilotlar mmudurden başkandan fazla alıyor bu nasıl düşünce. Teknisyenler tabi ki alacak. Otomobil tamircisi mi bunlar neyle kiyasliyorsun.

 • 6 günlük süre başladı mı? Ne zaman bitecek bu 6 gün?

  • Çalişan
   0 0

   Ya bu sorunun cevabını bilen bir kimse yok mu

   • Teknisyen
    0 0

    Yarın sendika toplanıyor kardeş. Cuma bilgilendirme yapacaklar

 • Base maint
  0 0

  Fazıl çiftçinin fetöyle bağlantısı araştırılsın

 • Leylek
  0 0

  Rötar olmasın diye kırk takla atan şefime buradan selamlarımı iletiyorum. Zulmü sende tadacaksın.

 • tek
  0 0

  esenbogada bugunden itibaren ayaklanma basladi is yavaslatma basladi ve devaminda is durdurma olacak…… esenboga ekmeginin pesinde… hakkinin pesinde….

 • Yavaş yavaş…
  0 0

  Bizler işlerin hızlı ilerlemesi için çay, yemek saatlerimizden feragat edelim, ama mevzu zama gelince yokuş üstüne yokuş. Hadi bakalım bundan sonra bütün çalışanlar her şeyi tam olarak prosedüre göre yapsında uçaklar çıkıyor mu görelim bakalım. Yetti artık. Kıvılcım ateşlendi.

 • E=mc2
  0 0

  Şu haberlerin, olayların altında bir tane mühendisin, memurun sesi yok. Hayat size güzel be sirkede kurt yaşar gibi yaşıyorsunuz. Ne etliye, ne sütlüye karışıyorsunuz çünkü potansiyel müdür adayısınız sanki yöneticilik okunuduz . Vicdanınız da rahat. Çelik-iş te sizin korkunuz üyeliğiniz yüzünden geldi. Ne şanslı insanlarsınız siz? İşiniz devlet memurundan iyi valla.

 • Zam
  0 0

  Pegasus tekniğine %76 zam yapmış haberleri dolanıyor. Bizdeki duruma bak bir de

 • B1
  0 0

  Sefa abi,
  lütfen bir sendika kurup başına geçin. Bizler teknik camia olarak bu zor günlerde güvenebileceğiniz, bizi anlayabilecek içimizden birine çok ihtiyacımız var. Sizin de takdir edeceğiniz gibi Görev ve sorumluluk yeri geldiğinde hiç kimsenin kabul etmeme gibi lüksü olamaz.sendikayi kurduğunuz gün tüm teknik personelin sizinle beraber yürüyeceği zaten aşikar’dir. Burada köşe yazılarınız ile bizim sesimiz olduğunuzu zaten farkındayız ancak malesef şimdi teknik camia olarak köşe yazılarınız’dan çok daha fazlasına ihtiyacımız var.

 • Zamm
  0 0

  Allah sonumuzu hayır etsin bıktık usandık geçim derdiyle uğraşmaktan.Sefa beye sonsuz teşekkürler…

 • YSÖM
  0 0

  Arkadaşlar kimse gücenmesin. Herkes kendi havasında, unutma seni senden başkası düşünemez. Sendikadakiler kimin adamı,hepsi torpilli ve yalaka,kendilerine bir şey olmasın diye seni beni satarlar. Sorsan hepsi Müslüman, onlara dokunmayan yılan bin yaşasın.Elbet bir gün sıra onlarada gelecek, o zaman göreceğiz gerçek yüzlerini.

 • boşnak
  0 0

  SEFA abi yorumlar hakkında yorumunu alabilirmiyim.
  burada bile birlik olamadıktan sonra işverene karşı nasıl birlik olacağız.

 • Km663884
  0 0

  İlker aycı dediğiniz adam yolcunun yaşadığı sorunu anlatınca bile elini sallayarak ‘amann boşver’ diyen biri. Çalışanı umrunda mı olur Allasen.

 • Tktktkt
  0 0

  İlker ayci hiçbir şey yapmaz teknik AŞ için kilini kipirdatmaz. Göreceksiniz bakin

 • Editor
  0 0

  Arkadaşlar;
  Yarın ve fuar boyunca Airshow da olacağım. Fuar alanına girdiğinizde hemen en sağda büyük AİRLİNEHABER yazan yerdeyiz. Ziyaret ederseniz bu konuları da konuşabiliriz. Sefa İnan

 • Temsilci
  0 0

  Çelik iş sendikası yarın toplanıyor. Greve gideceğiz arkadaşlar siz merak etmeyin. Söke Söke hakkımızı alacağız

 • Temsilci
  0 0

  Memurlar uzmanlar mühendisler sizler neden susuyorsunuz. Ne kadar rahatsiniz değil mi. Nasılsa teknisyenler halleder. Siz oturduğunuz yerden kalkmayi bilmiyorsunuz maalesef.

  • selami
   0 0

   neyin temsilcisisin acaba ?? adamlar gelinen süreçle alakalı bilgilendirme yapacaklar. burada çamur atma ahmak.

   • Temsilci
    0 0

    Selami kardeş. Memurlar uzmanlar mühendisler grev yapmaya korkuyorlar. Yoklama çek bakalimm. Ben niye çamur atayım. Ben gördüklerime mi inanayım sana mı . Ahmak dedin cidden terbiyesizlik. Senin seviyene de inmiyorum. Gerçekleri göremeyen gözler var senin bu yolla selami

   • Çalişan
    0 0

    Ne zaman nerde yapacaklar üye olarak benim neden haberim yok bundan
    Toplantıyı sonlandırdık diye son bilgilendirmeyi yaptıklarından beri neden sesleri çıkmıyor nedem bize bilgi verilmiyor.
    Grev mi anlaşmamı olacak 6 günlük sürenin neden son günü bekleniyor.
    Yani sendikacılık bu mu sence şeffalık nerde yaşasın işçi sınıfı naraları nerde…

    • Selami
     0 0

     Sendika temsilcilerini bilgilendirecek sana Bilgi veripte ne yapacak kendi içinde toplantı yapacak

 • Sayin Sefa Bey,
  Acil WhatsApp ile paylaşım açabilir misiniz. En azından bir sanal buton eklettirin lütfen.
  Birlik olmadiktan sonra bu isler olmaz, herkese haber verelim, iletelim. Sendika hangarlara gelsin teknisyenler bizlerde tepkimizi gösterelim. E devletten çıkma ve yeni sendika kurma taraftarıyız biz cs ler olarak.

  • Insallah…
   0 0

   Arkadaşlar insallah kurabilirsiniz sendikayi.. Cok mantıklı bir adim..

  • Editor
   0 0

   Arkadaşlar yarın dan itibaren pazar günü akşamına kadar Airshow daki standımızdayım. Fuar alanındaki cadıra girdiğinizde en sağda köşedeyiz. Oraya gelin konuşalım

 • ????
  0 0

  Simdi ne olacak neden bilgi verilmiyo.Bir 6 gundur gidiyo,ne zaman bitiyo bu 6 gun.Sonra ne olacak ?

 • İsim
  0 0

  Bizimkiler daha sozlesmeyi yapamiyorken özel sektorde sirketler çalişanina nasilda sahip çikiyor
  https://www.facebook.com/171393949589921/posts/2158202807575682/

  • Isimli
   0 0

   Bizimkiler utanmasa suriyeli calistiracak.
   Koskoca thy teknik bitiyor.2 kere 2 li sahis sagolsun.

 • Flight TK
  0 0

  Sefa abi bence de durduğun hata sen kur sendikayı olalım üye bize en iyi tercüman sensin bunlarla olmayacak.

 • Teknik
  0 0

  Sefa bey haber sayfanızın üst köşesine THY Teknik TİS hakkinda yorumlarıniz ve görüşleriniz diye başlık acsaniz herkes yorumu oraya yazsa. Konunun dağılmaması için tek bir yerde toplanmasi dogru olmazmi.

  • Sedir
   0 0

   Bence de. Sabitlenirse daha iyi olur. Sefa bey gereğini yapar umarız.

 • Uçak teknisyeni
  0 0

  6 yıldır thy da teknisyen olarak çalışıyorum son 4 aydır yetkili olmak üzere.Bu sektörde yerini kolay dolduramayacağınız 2 grup var.Pilotlar ve uçak teknisyenleri.Bir teknisyenin çalışmaya başladıktan yetkili teknisyen oluncaya kadar geçirdiği aşamaları ,girdiği sınavları,uygulamak zorunda olduğu prosedürleri yazmaya kalksam okurken yorulursunuz.Ben bundan 6 sene önce işe başladığımda yani 1 günlük teknisyenken maaşım 1100 dolardı..Bugün tırnaklarımla kazıya kazıya elde ettiğim yetkili teknisyenliğin bana kazandırdığı 1000 dolar.Şirketin bana teklifi 1100 dolar.Başka sözüm yok.

  • Cemal
   0 0

   Ülkenin içinde bükündü hal ile alakalı senin deşiğin olay

   • Uçak teknisyeni
    0 0

    İşte bizim de bütün derdimiz bu.Verilen bütün mücadelenin temel amaçlı bu.Çalıştığımız şirketin elde ettiği gelirin(sattığı biletlerin) yüzde %80 i döviz.Hal böyleyken şirket zarar bir kenara kar açıklarken ve bu ortamda kokpit ekibine % 50 nin üzerinde iyileştirme yapılmışken(ki haklarıdır) biz teknisyenlerin alım gücü neden azalıyor?

    • Yetismesi zor iki grup diyerek (yine) kabini dislamissiniz. Pilot ve teknisyenin nasil yetistigini bilmemek, aldiklari egitimin ve ustlerindeki sorumlulugun ne denli agir oldugunu bilmemek cahilliktir. Bununla beraber -eski ve meslege asla donmeyecek bir kabin memuru olarak- eklemek isterim ki kabin memurlugunun zorlugunu bilmemek de buna benzer bir cahilliktir. Uzatmayayim bu kisim onemli degil. Onemli olan hak ararken atomize olmaniz. Birlikte olmak icin ayni sendika catisi olmak yetmez. Fikren ve kalben de beraber olmak gerekir. Sizlere insan cani emanet edilmistir. Bu emanetin sorumlulugunun bedeli olan haklarinizi bir an evvel almanizi dilerim. A’dan Z’ye butun birimlerin calisanlari ile birlikte elbette. Saygilarimla.

  • Süha
   0 0

   Hepimiz aynı ülkede yaşıyoruz senin hesaba göre asgari ücret 220 dolar oldu . O zaman asgari ücretliye ne denek lazım . Sen 4 aylık cs 20 yıllık cs in aldığı ücreti istiyorsun galiba

   • Süha ‘ ya
    0 0

    Cok gereksiz ve anlamsiz yorum yapmisin… (ya da adamin ne demek istediğini anlamamisin.. Madem anlamdin neden yorum yaparsın)

   • Uçak teknisyeni
    0 0

    Evet aynen öyle oldu da konumuzun asgari ücretle ne alakası var? Muhakeme yeteneğiniz beni büyüledi!! Çok açık bir şekilde 1 günlük teknisyenken ki alım gücümle şimdi ki alım gücüm arasında bir fark yok demeye çalışıyorum.Bunda anlaşılmayacak ne var? Bu normal bir durum mudur?

 • Oda servisi
  0 0

  AMİN

 • Editor
  0 0

  AIRLINEHABER OLARAK AIRSHOW’DA STANT AÇMIŞ BULUNUYORUZ. PAZAR AKŞAMINA KADAR ORADAYIZ. TÜM HAVACI DOSTLARIMIZI VE OKURLARIMIZI BEKLİYORUZ.
  SEFA İNAN
  https://www.airlinehaber.com/1-milyar-dolarlik-istanbul-airshow-yarin-kapilarini-aciyor/

 • ALINTERİ
  0 0

  Amin

 • Zebani
  0 0

  Bu kadar insanın ahıyla hakkıyla bedduasıyla fazıl bey e cehennem de başarılar dilerim işi zor

  • Yasın
   0 0

   Beddua ettiğin adamı ne kadar iyi tanıyorsun ?

   • Peki o hakkına girdiği yüzlerce teknisyeni tanıyor mu? Teknisyenler ve mesleğimiz hakkında neler söylediğini cümle alem biliyor. Bizi küçük görmekten hiç bir zaman vazgeçmedi, değer vermedi. Beddua etmeyi kim ister ki? Tamam o da emri yerine getiriyor fakat onu yerine getirirken ezdiği insanlar ne olacak?
    Ama biz insanlığımızı yapalım, Sefa Bey beddua ettiğim yorumu siler misiniz?

 • Editor
  0 0

  Arkadaşlar beddua yanlış oluyor. Tek suçlu olarak Fazıl beyi görmek yanlış olur. Oda bir emir kulu sonuçta
  Sefa İnan

  • Sayın editör
   0 0

   Kötü zamanda aile olan iyi zamanda dirsek gösterilen,milyonluk uçağa sıcak soğuk gece gündüz demeden,boyun bel fıtığı,omuz dirsek zedelenmeleri,hemoroid vs her türlü meslek hastalığına rağmen canla başla bakım yapan insanların hakkıyla ekmeğiyle oynarsan her türlü bedduayı hak etmişsin demektir.Allah belalarını versin çoluğundan çocuğundan bulsunlar.Ayrıca yorum silmeyi size ve sitenize yakıştıramadım.bu insanlar sadece haklarını istiyor o kadar…

   • Editor
    0 0

    Sayın Yorumcu; Bedduayı gerçek isminizle yazarsanız bu sizi bağlar ve yayınlarım. Bizim yorum sistemimizde mümkün olduğu kadar kötü sözcükler,küfür,ağır hakaret gibi ahlaki kriterlere uymayan yorumlara yer vermiyoruz (gözden kaçanlar olabiliyor) Burada nick le veya isimsiz yorumlarda atılabiliyor. Sitenin kalitesini düşürmemeye özen gösteriyoruz. Asıl küfürlü,bol hakaretli ve beddualı yorumlar kaliteyi bozar. Hak yemekten bahsediyorsunuz. Hak yiyen varsa siz hakkınızı almak için onunla veya onlarla mücadele edeceksiniz. Bunun beddua ile ne ilgisi var. Beddua ile para alacağınızı sanıyorsanız buna diğer çalışanları da inandırın hepsi sadece beddua edip yan gelip yatsınlar. Hak almanın metotları var. Öğrenmek istersen yarın fuara gel beni bul sana ne yapman gerektiğini anlatayım. Şimdilik senin yorumun la benim yorumumu birlikte yayınlıyorum ki diğer kişilerde örnek alıp bu tür yorumlara tenezzül etmesinler. Bu tarz küfürlere müsaade eden haber siteleri de var. Kendilerini tatmin etmek için küfredecek veya beddua okumak isteyenler oralara yorum atabilir. Sefa İnan

    • Sayın editör
     0 0

     İsmimi yazdığımda ne olacağını benden iyi biliyorsunuz.şirkette sitenize girişi yasaklayanlar bize neler yapmaz.hz ali bir sözünde haksızlık gördüğünüzle yapabiliyorsanız elinizle yapamıyorsanız dilinizle onu da yapamıyorsanız buğz edin demiş.birincisini yapmayız ikincisini sizin aracılığınızla yapmaya çalışıyoruz ki yorumumda hakaret vs yok beddua etmeyi tasvip etmiyorum yanlış anlaşılmasın ama bir şekilde nefsimizi tatmin ediyoruz.burdan da bişey elde edemezsek buğz edip allaha havale edecez.burada alamadığımız haklarımızı mizan kurulduğunda fazlasıyla alacağız bu da böyle bilinsin…saygılar

  • Kim ister ki!
   0 0

   Sefa Bey kim ister ki birilerine beddua etmeyi? Ama insanı çileden çıkarıyorlar. Zarar ederken aileyiz, kar olunca sürünsün teknisyen. Böyle mantık olmaz ki! Biz de yöneticilerimiz hakkında iyi konuşmayı isteriz. Onlar bizi zorluyor. Hamdi Topçu gerçeği ortada hala insanlar kinli. Sokakta birilerine denk gelse dayak yer belki. Ne gerek var böyle şeylere. Sadaka vermiyorlar sonuçta, emeğimizin karşılığını veriyorlar fakat bu adamlar anlayana kadar iş işten geçiyor.

   • Ben gördüm. Dijiturk binasinin yaninda oturmus kahve iciyordu. Belki taninmamak icin biyik birakmisti. 305 ve Habom olaylarinin mimari oldugundan aklimda cok mustesna bir yer edinmisti. Seferden gelmis ve ustumde uniforma oldugunu onemsemedim. Suratimda kinli insanlarin intikam aldiginda beliren bir gulumsemeyle yanina yanasip sadece O’nun duyacagi bir sekilde kufrediyordum ki yaninda iki kadin oldugunu farkettim. Kipkirmizi rujlari vardi hani bir ara bizim kizlara yasaklanan. Bahsi gecen sac ozurlu ise cocuklar gibi sendi. Bu hayat boyleydi. Baska eski tum muhasebeciler emekli olmusken bunun “thy eski ceo’su” gibi bir titri vardi ve orada karsimda bir titr iki kadina flortoz kahkahalar atiyordu. Yutkunup hayatimda ilk kez cehennemin gercekten var olmasi icin dua ettim. Sonra da kendimi bocek gibi hissedip, eve gidip yattim. Ama bu mutsuz bir son degil. Isten atildiktan sonra bile huzurluydum cunku bunlara karsi sesimi cikarma firsati buldum. K/m halimle. Siz bir de teknisyensiniz. Dilerim gucunuzun ve kiymetinizin ne oldugunu unutmazsiniz.

 • 3 yıllık tek.des.personeliyim evliyim çocuğum var.işe girerken bir sürü sınava girdik.muhur yetkisi için İngilizce ve kalite sınavlarına girdik.Hala teknisyenlik için sınava girecekmisiz neyi baz alacaklar sınav için? Zaten istenen şartları yerine getirdik.Sendika detayları paylaşmıyor sadece hak kazandınız diyor.artik istemiyorum teknisyenlik geçirebilmek istiyorum ise girdiğimde maaşım 1000 dolardı şimdi 450 dolara düştü.Sanayi ortaminda çalisan arkadaslarim benden çok maas aliyor.Cocugumun kalemini kiyafetini alırken 10 yer geziyorum. Bu mu THY teknik çalışanın hali utancımdan diyemiyorum tanıştığım insanlara thy teknikte çalışıyorum diye.
  Bizi bu hale getirenleri Allah’a havale ediyorum.Elbet eğri ile doğru ayrılacak.

  • Authorized Staff
   0 0

   Katılıyorum. Bıraktığım şirkette benim yerime giren arkadaş benden daha fazla kazanıyor şu anda. Ve ben kendimi aptal yerine konmuş gibi hissediyorum eski düzenimden daha kötü şartlarda çalıştığım için. Teknisyen ilanı verip mülakatları geçtikten sonra iş teknik destek olayına döndüğünde bir kişi bile doğru düzgün açıklama yapmadı içeriği nedir diye. Keşke en başından söyleselerdi belki bu ilanla gelen bir çoğumuz kabul etmezdik sonuçta işsizlikten gelmedik hepimizin bir düzeni vardı. Milli şirketimizdir, daha iyi olur, bir katkımız olur, biz ona sahip çıkarız o da bize sahip çıkar düşüncesi ile geldik. Kendi açımdan havacılığı hep sevdim bir şekilde parçası olmayı hep istedim bu yüzden burada çalışmayı çok istedim. Hani Ferraride çalışan bir İtalyanın yolda bir Ferrari gördüğünde gururlanması gibi lise yıllarımdan beri bende bir uçağın kuyruğunda yaban kazını gördüğümde gurur duyuyordum. Belki başka bir şehirde olsaydık daha kolay olurdu herşey ama İstanbul dünyanın en pahalı şehirlerinden birisi maalesef..

  • Cabir
   0 0

   A lisans B1B2 lisansını al geç teknisyen kadrosuna
   Daha fazla bilgiyi sendikanı ara öğren

 • technic
  0 0

  ilker bey hakkimiz olan en az %40 greve zorlamasinlar bizi sirketimize kazandirmaktan baska niyetimiz yok!

 • bu sessizlik çok garip ya… şimdi neyi bekliyoruz arkadaş anlayan beri gele… bir sonraki toplantı ne zaman ?

  • C/S
   0 0

   Pitot lar yerde elektrikle ısıt
   ılır olucaktı doğru cevap

  • Kabinici
   0 0

   Bugün toplantısi var sendikanın. Grev kararı almak için toplandılar. Bugün bildiri gelir olmadı yarın bildirirler.

   • Çalişan
    0 0

    Ben dün sordum toplantıdan falan bahseden olmadı

    • Kabinici
     0 0

     Calisan kardes. Bugün Toplantı var yapıyorlar suan kardeşim.

 • B1-C/S
  0 0

  Arkadaslar ben yetkili mekanik teknisyenim, inanin en kritik islerde hep ben calisirim.. Özgüvenim yuksektir is bilgim becerim iyidir.. isim söylesem herkes tanir da gerek yok.. diyecegim sey;
  cidden yoruldum artik.. geçim derdine düstüm ise odaklanamiyorum.. yillarimi bu sirkete verdim baska sirkete en verimli zamanlarimda gitmek istemiyorum..
  Sn Ilker Bey.. Sirkette benim gibi istekli, özverili calisan bi dolu arkadasim var.. herkesin ortak düsüncesi bu.. grevle yahut istifa ettirip baska sirketlere gitmek zorunda birakmayin.. belki siz Fazil beyin gördügü gibi herkesi birer kelle olarak görmezsiniz.. Saygilar

 • Karbeyaz
  0 0

  Şişecam Türk Telekom ecoplast Siemens vb şirketler bile ilave zam yaptılar. Bizim THY yönetimi uyuyor ayakta. O kadar kar acikliyorsunuz kaybımiz yok aksine çok karimiz var falan. %14 u bile çok görüyorsunuz ya pes diyorum. THY yönetimi kendi koltuklarını sağlama alma derdinde. Ayıp yaptığınız ve utanin. Çalışanların parası eridi. Paramız eridi valla. Kreş 300 TL zam yaptı kira sahibi 140 TL zam yaptı giyim gıda marketlere ete zam geldi. Vereceğiniz zam bile bizi kurtarmiyor. Yazıklar olsun

 • Kruger
  0 0

  Bence yüzde 9.17 yi de vermeyin şirketimiz biraz daha büyüsün teknisyen parasına ihtiyacı var sanırım

 • Doğanın kanunu
  0 0

  Burda herkesi birbirine girmiş bölünmüş parcalanmis zannetme işveren. Nasil ki iki kardes kendi arasinda kavga eder küs olur, başkasına karşı birleşir. yarin grev olursa burdaki herkes tek yumruk olur. Boşuna ağzının suyu akmasin..

 • Hat bakim
  0 0

  Arkadaşlar bugünkü toplantıda sendikanın kararı belli oldu.
  Net olarak verdiğimiz teklifimizin arkasında olduğunu işverene bildirecegiz. İşverenin kararını bekleyeceğiz cuma ya kadar. Aksi halde grev kararı alınacaktır.

  • Teknik
   0 0

   Yönetim sabah hat bakımı tehdit etmiş diye söz dolanıyor. Yöneticiler o tren kalktı artık şimdi oturup siz düşünün birlik beraberliğin gücüyle neler olabileceğini hak yemek öyle kolay degil hem burda hem ahirette hesabı var…

   • GAZIL
    0 0

    Tehdit edilmedi kimse ama resmen dalga geçildi. Cumhurbaşkanı bile sizden az maaş alıyor denildi sırıta sırıta. Türkiye şartlarında maaşınız iyi daha ne istiyorsunuz denildi.

 • Teknikk
  0 0

  Sendikacılar kimseyi %14 için greve çıkartamazsınız!!! Bırakın aymazlığı şapşallığı once %56 iyileştirmeyi isteyin sonra tis maddeleri için masaya oturun onurlu durun rezil olmayın boşuna ÖNCE %56 İYİLEŞTİRME!!!!! ISTEMEDEN BU IYILESTİRMEYİ SAKIN HANGARLARA GELMEYİN KIYAMET GİBİ SENDIKADAN İSTİFA EDİCEK ADAM VAR YETKİNİZ DÜŞER ŞAPA OTURURSUNUZ!!!!

  • ziyaaaa
   0 0

   atma recep din kardesiyiz.

   • Atma recepciye
    0 0

    Senin gibi tiniyeti bozuklara zam bile fazla atma ziya diyen kılıksız senle aynı havayı soluduguma utanıyorum bu kafayla teknisyenliği bitirdiniz… Gereksizsiniz.!

 • Uçak teknisyeni
  0 0

  Bu şartlarda iyi seviyede İngilizcesi olan lisansına tip işletmiş teknisyeni elinizde tutamazsınız.Kaybeden sizce teknisyen mi olur yoksa bünyesinde yetişen kaliteli çalışanlarını bir bir kaybeden ve bakım kalitesi düşen şirket mi? Teknik birimi yöneten ve teknisyeni bu denli değersiz gören yöneticiler her kimse THY na ihanet etmektedirler.Uzun vadede bunun bedelini bu şirkette çalışan herkes öder.

 • Tech
  0 0

  Sinavda flameout lu bi dogru cevap şıkkı vardi degil mi?

 • HAT BAKIM
  0 0

  Sefa Abi
  bugun hat ve revizyon cay ocaginda Fazıl Bey 9.17 de kararlı olduklarını dile getirmişler. Herkes diken üstünde iş huzuru diye bir şey kalmadı ne yapacağımızı bilmiyoruz. Sitenizde havacılıkla alakalı haberler geldikçe biz alt sıralara düşüyoruz. Sizden ricamız Türkiye havacılık sektöründe gündemin THY TEKNİK olması gereken bir ortamda bunu yapabilecek tek mecra tek medya burası olduğu için Manşetlerden bizi düşürmeyin. Desteğinizi bizden eksik etmeyin. Sevgilerle

  • JJJ
   0 0

   O öyle diyecek tabi kardesim, ya ne diyecekti ya. Sendikaya yerse ayaği yaptik aslikda 12 verecez mi diyecekti.

  • Bu görüşmeler çerçevesinde bizim muhattabımız yönetim mi? Sendika mı? Eğer yönetimse neden sendika var? Varsa böyle bir toplantı bizim neden haberimiz yok iyice saçma sapan bir hal aldı..

  • 10nokta3
   0 0

   Yuzde yuzde yuzde.. yuzde de onemli de primlerde durum nedir ? Yetki tazminatinda 600 yetki priminde 500de anlasildi mi ? Hat bakim primi okey mi ? Coklu motor yetkisi icin 240 kabul edildi mi ? Yoksa bunlar da kalibrasyoncu komponentci kardeslerimiz gibi is tazminatinin yuzde 20 mi olacak ? Bana yetki tazminati yuzde 20 ver istersen yuzde 9.17171717 zam yap kardesim. Cay ocaklarinda gezmene gerek yok

  • Fazıl bey son günlerini yaşıyor herhalde. İpini çekerler onu yakında böyle devam Edip de diretirse. Hat bakım toplu istifaya kalkışırsa altından kalkamaz. Gerçekten böyle bir şey var mı haberim yok benim. 9.17 den bir imza olsun bak bakayım neler oluyor. Lisanslı teknisyen olarak istifaya dün gibi hazırım. Ben ve arkadaşlar hazırlayacağız dilekçeyi merak etmesinler. anlaşmayı onaylasinlar sikiysa zaten cesaret edemezler çünkü korkaklar. Cozerse İlker bey çözer. Aksi boş benim için.

 • Kruger
  0 0

  Bence 14 isteyene 9 müstehak

 • UzmAn
  0 0

  Sendika Grev kararı alsın Uzman Çalışan olarak katılmazsam Allah belamı versin.
  Hak varsa bizimde hakkımız var sizlerinki kadar olmasa da.

 • Teknisyen
  0 0

  Bakıyorum piyasada hiç adı duyulmamış firmalar bile minimum %35 zam yapıyor.Hayretle izliyorum yemin ederim.arkadasımla aldığım ücret arasında 1500 lira fark vardı şimdi benden fazla alıyor çok değil iki bucuk yıl geçti…umutlar tukeniyor

 • Hayırdır
  0 0

  Bugün aba altından sopa gösterdi yönetim. Gitmek isteyene işte kapı denildi. 9.17 den fazlası size cok pilotlarla aynı kefeye koymayın kendinizi denildi. Ülkede kriz yok soğan 2 lira, durumunuz iyi neyinize yetmiyor aldığınız maaş, 25000 lira alan tec var hepinize 25000 veremeyiz denildi. İyi sindirmek lazım bu lafları.

  • tek
   0 0

   kim nerede söyledi bunlaeı

  • Az Ucucu
   0 0

   25 verme 10-12ver. 6.5-7.5 verme mesela cs’e. Biraz yukselt. Ne uzadi be kardesim. Milletin agzina sakiz olduk. 25 nasil alir ki tec ? Anca mudur akrabasi yurtdisi teknisyeni alir 25. Ne de olsa maas dolar.

 • Mavi yaka
  0 0

  THY Teknik ten birşey çıkmaz ne verirlerse kabul ederler grev de neymiş. Tekniğe giren lisanslı 6 yıllık tecrübeli bir teknisyen 3500 lira maaş alırken THY AO ya giren yeni kabin memuru 4000 lira ile iş başı yapıyor kimsenin aldığı parada gözümüz yok ancak adalet te olmalı bir yerde. Uçak teknisyenliğini THY ülkemizde çok şükür bitirdi ayaklar altına aldı.

 • Circuit breaker
  0 0

  Bakım hataları artık artarak devam eder bu şirkette şüpheniz olmasın Fazıl Bey unutmayın ki ufak bi komponent bile binlerce dolar ediyor.Bundan sonra şirketin edeceği hiçbir kar umrumda değil.Bende maşımı alır geçerim ilk fırsattada basar giderim.Tıpkı birçok arkadaşım gibi.Unutma Fazıl Bey bu şirket babanın değil senin

 • Roma
  0 0

  Greve çıkacaz ama sağdan soldan devşirme tonla satılık adam var bunlar ile greve çıksak intihar etmiş oluruz.

 • Tech
  0 0

  Arkadaşlar, kim nereye gelip ne dediyse ve sessiz kaldıysak bu sessiz kalmalara aldırmayın. Şu an ortada bir grev kararı yok, grev kararı açıklandığında (ismi konulduğunda) gelen kişi(ler), diken üzerinde olacaklar. Kendileri de tahmin edemedi bu kadar uzayacağını şu an onlarda yanıp tutuşuyor. Lütfen birileri geldiğinde aciz gözlerle muhtaç gözlerle bakmayın dik durun hiç bir şey söylemeseniz bile. hatta dinlemeyin işlerinizin başına bile dönebilirsiniz. Ancak grevin ismi konulduğunda lütfen 1 kişi konuşuyorsa aramızda teknisyen kardeşlerimizden arkasında durun. Gün birlik olma günü, esenboğa sabiha gökçen istanbul, herhangi bir şekilde uçaklarda aksaklık olduğunda revizyondaki işler daha da uzadığında anlayacaklar. Size şefiniz başteknisyeniniz hadi hadi ya da bu iş niye olmadı diyebilir onun da iş tanımında bu var. Siz prosedüre göre yaptığınızda kimse size bir şey soramaz. Mühürünüzü adam yok diye kullandırtmayın. Herkes kendi ailesinin rızkı için burada bizim ne kaptanlarımızın ne amirlerimizin ne kabin memurlarımızın maaşında gözümüz var. THY çalışanı olarak biz de gurur duymak şirketimizi daha iyi yerlere taşımak istiyoruz. Ancak bu şartlarla değil teknisyene verilen değeri ayaklar altına alarak değil..

 • Cevap hakki
  0 0

  Bugün Fazıl beyin konuşmasını dinledim siz maaş konusunda kendinizi bir üst level atmak arabanizi sıfırlamak kısacası daha lüks yaşamak için uğraşıyorsunuz diyor.bu konuşmanın cevabını biz bireysel olarak veremeyiz sendika cevap vermesi lazım üslubuyla…

 • Fazıl beye
  0 0

  Teknik destek ve boyacılar kısacası işçi diye ayrım yapılan mazlumların hayat kalitesi ne olacak mazlumun ahini almayın sizi o makam dan ah cekerlerse sözleşme yi görünce birdaha Allah ta sizi makaminizdan alır

 • Fazıl beye
  0 0

  Hayat size güzel vereceğiniz yüzde 14 sadaceydi şimdi yüzlerce ah aldınız

  • Tktktkt
   0 0

   Eğer gerçekten Fazıl bey işi uzatiyorsa söylenenlere göre fazla maaş alıyorsunuz diyorsa al benden de o kadar. O makamda fazla oturamaz.

 • Base Maint
  0 0

  Sefa Reis biz adam gibi zam alırsak gene sayende alırız Burdan teknisyenleri küçük gören diğer meslek gruplarına sesleniyorum aranızdan bir Sefa İnan gibi bir adam çıktı mı? Yaşayan efsane

 • Müdür
  0 0

  Fazil bey namazinda niyazinda bir adam. İnsanları küçük düşürücü sozlerden kaçınmalı. Yok maaş neyine yetmiyor yok maaş fazla gibi. Bunlar ayıp şeyler Fazıl bey. Orası sizi ilgilendirmez. Siz işinizi yapın. Herkesin bir standardı var hayatta. Ona. Göre harcama yapar ona göre borç yapar ona göre kredi kullanır vesaire. Ne kadar maaş alırsan ona göre yasarsin. Fazıl bey eğer böyle abuk subuk şeyler söylüyorsa çok ayıp ediyor. Bu lafları söylediğine inanmak istemiyorum. Eğer söylediyse yazık.

  • Teknisyen
   0 0

   Fazıl bey bunları söylediyse eğer gerçekten adam değildir. Soylemediyse adama iftira atiyorlarsa büyük günah isliyorlardir. Arkadaşlar Fazıl i mazili bırakın. Biz birlik olacak miyiz o önemli olan. Birlik olursak amacına ulaşırız.

 • Base
  0 0

  Fazil bey kendinizi bir üst levela atmak arabanizi sıfırlamak kısacası daha lüks yaşamak için uğraşıyorsunuz diyor ancak makam araclarini daha yeni 4×4 alman mali (yerli de degil) luks araclarla degistirdi.

 • ROMAcı
  0 0

  Eeee gittik Roma’ya bastık parayıı aldık lisansı İngilizce de yok şirkette bunu bilmiyor mu tabii biliyor ya Erkan’dan parayla TİP alan kabiniçi teknisyenlerine ne demeli mekanikten yok demiyorum … adam ingilizceden bi haber herşeyini parayla halletmiş sınava girse tek sınavı geçemez İngilizce yazmayı bilmez yarın bu adam CS OLACAK sonuç ortada işte

  • Gps Disagreement
   0 0

   Zaten şuan rahatsız olan kesim hakkıyla o lisansı alıp tip kurslarını layıkıyla vermiş kişiler bahsettiklerin zaten yuzde 1 e razı

  • Romacı ya cevap
   0 0

   Senin gibi pire yavrulari yüzünden bu iş olmaz böyle ayristirici konustuktan sonra bir olmayı ogrenemedikten sonra hakkaten adam degilsin ya senin gibi adamlar la ayni yerde calisiyoruz

   • Wzzz
    0 0

    Ok

   • CS
    0 0

    Keşke şirket İngilizce sertifika vb evrakları sadece devlet kurumlarından alınanları kabul etse böyle şeyler hiç olmazdı

   • Kopyacı
    0 0

    Anlasılan sende roma cısın öyle parayla sınav geçip burda artistlik yapmakla olmaz arkadaşlar biz şirkette sınava girelim o kadar ugraşalim sizin gibiler de hazır cevaplarla geçsin ohhh bide gel burda konuş yazık iki kelimeyi bi araya getirmeyen adamlar essey yazıyormuş hemde ingikizce

   • Teknik
    0 0

    Zaten birlik olmadığımızı fırsat biliyor yönetim. Umarız en kısa sürede birlik olup hakkımız olanı alırız.

  • T.teck
   0 0

   AİR ADRİAYa can alanlar saf da çalışan adamlar bile sınav vermiş ADRİA da

 • Sağduyu
  0 0

  Birlik olmalıyız dedikçe insanlar ayrışıyor ve kavga ediyorlar. Teknisyenler memurlar mühendisler şefler birlik olun bırakın o ne yapmış bu ne yapmış. Hakkınızı aramayı bilin. Saçma işleri bırakın. Birlik olun.

  • blabla
   0 0

   yeni jenerasyon yönetim bir garip. tepeden inme atölye şefi ben yönetimi temsil ediyorum diyor. onunla mı birlik olacağız?

 • Line Maint.
  0 0

  Arkanda bağıran bunca kardeşin , Aşık sana Sefa Reis.İşte hayat İşte Cefa , Bu Alemde Kral Sefa

 • Fazil’a
  0 0

  Fazil cifti surda dursan dursan bu sirkette 2 sene daha durursun bir dahaki sozlesmeyi gormeyebilirsinde. Deger mi bu kadar insanin ahını günahını almaya… Saf personeli ile bizi kiyaslamisin.. Onlarin aldigi risk ile bizim aldigim risk ayni degil bunu sende biliyorsun.. Sizin yuzunuzden gecim derdini dusunmekten ucaktaki arizaya kendimi veremiyorum ama bu durum sizin umurunuzda değil.. Allah’a havale ediyorum sizi ve tüm ekibinizi bizi bu hale dusurdukleriniz icin..

 • Fazla Bey
  0 0

  Cok fazla istiyorsunuz lukus yasam sizin neyinize. Cumhurbasqani hepinizden cok mayis almali. Asagi indim cay ocagina cayiniz bile tatsiz. Ben yokari cikiyeam orda yemekhanemiz cok temiz caylar cok leziz.

 • Uçak Teknisyeni
  0 0

  %9.17 değilde %14 zam alsam ilk işim arabamı yenilemek olacaktı!! ee sonuçta lüks yaşama geçiyoruz hakkını vermek lazım.
  % 4.83 lük fark yüzünden level atlayamıyoruz.Fazıl bey üstün zekasıyla zaten rahat bir hayat süren teknisyenlerin bu şımarıkça lüks hayata geçiş taleplerini geri çevirerek şirketine faydalı bir yönetici olduğunu üst yöneticilerine kanıtlamış oldu!!! Bravo Fazıl bey !!! Biz sanayide çalışan suriy aman pardon şımarık uçak teknisyenlerine haddimizi bildirdiniz!!!

 • Tis
  0 0

  Bu tis mevcut yaşanan döviz kuru krizinde bir kazanım değil geriye gidiştir. Sektörde maaş skalası en az ortalama seviyelerde olması gereken THY son sıraları zorlamaktadır. Olması gereken %30 düzeltme + % 9.17 enflasyon farkıdır. Sonraki aylar enf+2 çok güzel bir kazanım olur. Ayrıca dil sinav surelerinin 5 yıldan 3 yıla düşürülmesinden sendika bihaber ve bu kayıp da düzeltilmeli. Uçuşlarda Sinyorita (3. Sınıf vatandaş ) probleminin önüne geçilecekti ve bununla alakalı duyuru yapmıştı sendika. Fakat üstü örtüldü. Bu devlet vatandaşları arasında olsa irkcilik, THY catisi altında olunca yasal oluyor. Aslında tekniğe bakış acısıdır bu. Ao yönetiminin ırkçılığıdır. Tekniği ezik hissettirmenin en güzel yoludur. Ozet şudur şirket personeline değer vermek ve beraber kazanmaktan, beraber büyümekten yana değil, tamamıyla somurmekten ve kapitalizme kole yapmaktan yanadir. Olsun bunu da gören biri var. Adalet ancak onun terazisinde tecelli olur ve olacak da. Umutlarımız, dualarımız ona

  • İsim
   0 0

   Adamlarin istediğide buya zaten. atiyorum bundan 7-8sene once bir cs maaşiinin asgari ucrete orani 1/10 iken şimdilerde 1/7 ye duştuyse bu bir geri gidiştir. Boyle boyle maasi dusurmeyi planliyorlar. Benim yakinimda çok somut bir ornek var mesela iş bankasi. Bundan 15 sene once normal memurun maaşi bile devlet memurundan fazlaymiş. Önce ikramiyeyi maaşa katarak operasyona başlamişlar, sonra enflasyon +1/+2 puanlarla yapilan zamlar ile maaşlari zaman içerisinde tabana çekmişler. Şu anda bir banka memuru asgari ucretten 200 tl fazla alıyor hatta asgari ucrete her yapilan zamda maaslar asgari ucretin altina kaldigi için duzeltme yapip zam donemine kadar asgari ucret veriyorlar.

 • Şımarık teknisyen
  0 0

  Araulucunun süresi dolduktan itibaren 6 gün içinde mi grev kararı alınmak zorunda veya arabulucu raporu oluştuktan sonra mı ??? Eğer ilkiyse hala daha ne bekleniyor. İkincsiyse rapor daha ulaşmadı mı ?? Sendika hiçbir bilgilendirme yapmıyor. Bilgiyi onlar vermesi gerekirken…

  • B C/D
   0 0

   Arabulucu raporu sendikaya ve işverene ulaştığında 6 gün içinde grev kararı alır. Çarşamba günü rapor hala ulaşmamıştı bugün cuma ulaştımı bikmiyorum bir bilen arkadaşımız umarım yazar

 • Grev
  0 0

  Sizce %14 isteyen sendika için greve gidilir mi?

  • Grevv
   0 0

   Sendika için değil kendi haklarınız için greve gideceksiniz. Grevi sendika değil çalışan yapar.

 • Doğrucu Davut
  0 0

  Burada yorum yazanların bir çoğu WhatsApp easa grubuna dahil . Adamlar her hafta Yunanistan’a gidip para karşılığında lisans alıyor hediye olarak Yunan sivil havacılığına Fax yazıcı tarayıcı fotokopi cihazı vb vb şeyler alıp komşuluğumuzun göstergesi bahanesi ile yalakalık yaparak lisans alıyorlar . Vatan hainisiniz. Böyle bir şeyi Türk SHGM yapsa adamlara rüşvet veriyoruz dersiniz.

  • Öğrende gel
   0 0

   Yunanistan lisans için herhangi bir ücret talep etmiyor.Gruba dahil isen alınan fotokopi cihazı neden alındı biliyorsundur. Burda artislik yapma. Bilmeyenler için kısa bir bilgi makinaları bozulduğu için lisanları basamıyolardı. Ordaki yetkilerle konusulup hediye almak istediğimiz söylendi. Sonuçta hiç bir ücret almadan bizim için uğraşıyorlar. Ama Shgm bir ücret alıyor. Ona rağmen sorun cıkartmakta işi geç yapmakta üstüne yok. Vatanını en çok seven onun için çalışandır. Ben shgm de böyle bi şey görmedim. Sorduğumuz sorulara bile net bi cevap veremeyen bi kurum benim gözümde. Bunu bi kenara koyalım. Hiç bir otorite lisans dağıtmaz sen gereklilikleri sağladığını isbat edersen başvurur lisansını alırsın. Yunan sivil havacılığı sınav yapmıyor lisans da dağıtmıyor yani.

   • La koca yunanistanın parası yokmu karfeş şu 3. Dünya ülkelerede bir yardım etsene baya zenginsen ulan yunanistanda lisans sınavına nasıl geçiyonuz onu bilioz bence girmeyin bu konuya ses kes şafak dinle

   • 0 0

    Shgm yede gerekliliklerini sağladığını ispat edersen lisans veriyor shgm nin aldığı değerli kağıt ücreti yunanıstana gidip gelmek için verdiğin paradan fazla değildir. Neden shgm almıyorsun

   • ???
    0 0

    Vay anasını satim yunanlılara cihaz mı aldınız

 • Teknik
  0 0

  Sefa beye soru; abi şuan TİS ne aşamada sizin haberinize göre ? Greve ne zaman gideriz. Sendikadan hala bilgi yok. Bakanlıktan falan yazı ne zaman geliyor ortalama 20.sinde dolmuştu ya. Belli bir süre var mı şuan. Şuan ne bekleniyordur.

 • Wing
  0 0

  Ne oldu ? Var mı bir gelişme?

 • SAF lar adına
  0 0

  Taşeron kardeşlerini düşünen hiç yok. Dinimizde önce komşusu için istenir sonra kendisi için. Ben bir taşeron olarak inşallah gönlünüzce olur istediginizi alırsınız diyorum. Sonrada bize inşallah.

  • Tktk
   0 0

   TİS sözleşmesinin senlen ne ilgisi var. Saçma sapan konuşmayın. Kadrolu personel mısın. Komik olmayın. Şirketiniz saf a söyleyin abuk subuk konuyu dağıtma.

 • Kibar fazıl
  0 0

  Bilen biri açıklarsa sevinirim.bugün yasal süre olan 6. gün değil mi?sendika bugün grev kararını acıklamazsa yetkisi düşmüyor mu?

  • Kibara
   0 0

   Kardeş arabulucu raporunu sunduktan sonra 6 gün başlıyor . Rapor daha gelmemişti sendika ya çarşamba bilgi aldığımda. Tebliğ edildikten 6 gün sonra grev kararı alınamaz ise sendikanın yetkisi düşüyor.

  • Birisi
   0 0

   Pazar günü ne oldu ki bugün 6. Gün olsun

 • At bakım
  0 0

  Milyonluk aletleri tamir ediyor teknisyen.hep sirketimizi milli serveti dusunuyoruz ama bizi kimse dusunmuyor demekki.kotu geri donusu olacaktir bu yapilanlarin

 • 9.17
  0 0

  Duyduğum şey, ki bir sürü şey söyleniyor. 9.17 ye imza atılacağı.

 • Ground Engineer
  3 0

  Şurada 250 yi aşkin yorum var neredeyse hepsini okudum, ve gorunen o ki olaylari realist olarak yorumlayan olanlari ve olabilecekleri anlayan yorum yapanlarin arasindan 10 yada 15 kişi anca. Kimisi bedduaya bağlamiş kimisi kul hakki demiş kimisi easa lisanslilara sallamiş. Yahu bilader sagduyulu olup ne yapabiliriz i duşuneceğinize anca onu bunu gomuyorsunuz. Ben yonetici olsam bu yorumlari okusam bu güruha cokda emek harcamaya gerek yok diye dusunurum.
  – Bu sozleşme meselesi kul hakki degildir. Adam sonuçta sendika araciliğla sana bir sozleşme sunuyor. Eger bu işi yapacaksan sana bu para diyor kabul edersen çalişirsin etmezsen çalişmazsin başka iş ararsin. Gerçektende aranilan elemansan zaten istifa etme diye şeflerin mudurlerin seni memnun etmeye çalişacaktir merak etme. bunda kul hakki yoktur. Eger sozleşme hukumlerini uygulamazsa işveren o zaman hak hukuk meselesi doğar.
  – Yunandan bucandan italyadan sinava girip lisans alanlarinda bir kabahati yok, insan doğasi gereği firsatlari kollamaya işi kolaydan çözmeye meyillidir, özellikle Türkiye gibi her işi prosodüre boğan bir ülkede daha meyillidir.. Asil suçlular liyakatsiz adami tip kursina gonderip sonrada yetkisini imzalayan mudurlerdir. Bi kişi ne lisansi alirsa alsin muduru o kisinin yetki başvuru belgesini imzalamadikça o kisi yetki alamaz cs olamaz.
  – İşvereni temsil eden F.. ya da buradan beddua etmek kufretmek hiçkimseye fayda sağlamaz anca kendi kendinize negatif enerjinizle kalirsiniz.
  Bir olun iri olun diri olun birbirinizin arkasinda durun yeter. İnsanlara sabahtan akşama sövseniz hiçbir kazanim elde edemezsiniz.

  • Glide slope
   2 0

   Beddua, ağlama küfretme konusunda sizinle aynı fikirdeyim. Ancak uçak teknisyeni topluluğunu kanser gibi yiyip bitiren gerçek liyakatsız yetersiz kimselerin paraları karşılığında lisans satın alıp yine paraları ile tip satın alarak kısa yoldan haksız kazanç elde etme isteğidir. Yüzlerce lisanslı adamı gören iş verenin gözünde tabi ki bu mesleği yapanların bir değeri olmaz, uçak teknisyeni artık kelle sayısından ibaret olur. Şimdi biz bu hastalığın tespit edilip ortadan kaldırılmasını isteyince ayrıştırıcı mı oluyoruz. Hani yolda yürürken para bulursun da sahibi kimdir diye sorarsın cebine koyamazsın vicdanın el vermez işte sizin tezinize göre bir kişi doğası gereği o parayı alır cebine koyar çoluğuna çocuğuna da yedirir, yetmez helal haram noktasında da midyenin mekruh mu tartışmasına girer bu da gayet normaldir. Kısa ve net üç kağıt yöntemlerle elde edilen lisans,tip, yetki o kişi için ne ahlaki ne yasal nede o yolla elde edilen gelir helaldir. Bunları söylemek ise ayrıştırıcı olmak değil aksine hastalığın teşhis edilip tedavisinin istenmesidir. Saygılar

  • ???
   0 0

   İyi güzel yazmışsın da şurayı açar mısın? Bu şirkette kişiye özel sözleşme varda benim mi haberim yok? Eğer yoksa şefler ve müdürler seni nasıl memnun edecek.

 • 2.pilot
  1 0

  Pilot olarak yazıyorum, hostese zam yapıp tekniğine zam yapmayan şirketin sonu yakındır.

 • Mak 62
  0 0

  Gerçekten yaptığınız tespitler çok yerinde.Yazılarınız sayesinde kokpit personeli olarak tekniğin problemlerini görmekteyiz ve çok üzücü bu olaylar.Enflasyon yüzde 15 herşeye zam gelmiş teknik kardeşimize 9.17 sanki mikro incelenmişte yapılmış zammı uygun görüyorsunuz.Sene sonu olsun kendinize 3 maaş alırsınız yine.Yazık emeklerine arkadaşlarımızın.

  • Teknisyen
   0 0

   Her ne kadar bizlerde sizler kadar donanımlı olsakta başka bir şirkete başka bir ülkeye gidememek için nedenlerimiz var çoçuklarımızın okulu aile yaşantımız borçlarımız gibi. Ve şirkette bunu bilerek koz olarak kullanıyor.

 • C/S
  0 0

  En güzeli kendimizi geliştirip yolumuza bakmak. Bu şirkette huzur-barış kalmadı. Hem içten çatırdama var. Hem ekonomik çatırdama. Ucuz işçi politikası havacılığa göre değil. Herkes pilotları katıyor çünkü dünya piyasası böyle. Teknisyenlerinde dünya piyasası ve değeri bellidir.

 • Teknisyen
  0 0

  Yönetimin teknisyene bakış açısı toplantıda netleşmiştir, teknisyenin maaşı belirlenirken, bir uçağın uçabilmesi için teknisyenden sonra imza yetkisi olan
  pilot maaşı değilde, hiçbir vasfı olmayan taşeron firma çalışanları baz alınıyor. Teknik yönetimin ve A.O. nun gözünde Teknisyen taşeron dan farksız, olsada olur olmasa mantığı var, ancak unuttukları ve çok önemli olan şey şu ki, o en az alanı 20 bin tl alan f/o ve pilotların bindiği uçakların güvenliği ve güvenilirliği taşeron maaşına endeksli maaş alan teknisyenlerin elinde, o pozisyonlara bu maaşlarla getireceğiniz kişiler yakın gelecekte taşeron işçi vasıflarında ve tecrübesiz kişiler olacak, ve iş işten geçmiş olacak !

 • Technic
  0 0

  Thy A.O yönetimi ve Teknik yönetimi’ne sesleniyorum!!.
  Teknik çalışanlarına üvey evlat muamelesi yapmayınız.
  Bizi kucaklayın, Bizi hoş edin. verdiğiniz zam oranlarıyla ilgili dalg geçmeyin. NEt olun. Dalga geçmeyin bizimle.
  İnsanları yüksek maaş alyorsunuz veya ülkede asgari ücret alan var gibi söylemlerle kalbimizi kırmayın. Herkesin kendine göre yaşam standardı vardır.
  Çalışan arkadaşlarımız ve biz inanın psikolojik olarak etkileniyoruz, buna hakkınız yok. Bizi üzmeyin Sayın yöneticilerim.
  Sizden Ricam bizi üzmeyin. Zaten yeterince bunaldık. Üzmeyin ve sonlandırın bitirin işi.

  • kucak
   0 0

   kucaklıyorlar işte, çok sağlam kucaklıyorlar daha ne istiyorsun 🙂

 • tdp
  0 0

  Sefa Bey uçak bakım mezunu teknik destek personellerinin durumuyla ilgili de bir yazı yazın lütfen.

 • Emekli
  1 0

  sendikalar hiç bir zaman uçak teknisyenine özel para alamamıştır. Her zam UTED tarafından alınmıştır.

  • Hava
   0 0

   Neden uted in hiç sesi çıkmıyor teknik as. De olanlara ? Aidat toplamak dışında ne amacı var

 • Huzursuz
  0 0

  Sayin Sefa Bey ve Teknisyen Abiler Arkadaslar;
  Inanin kimsenin aldiginda gozumuz yok okumussusunuz kiminiz emekle kiminiz torpille THY gibi bir kurumda calismaya hak kazanmissiniz.
  Rabbim hepinizin gonlune gore versin kimsenin hakkini kimseye birakmasin insallah.Ancak THY Teknik gibi bir kurumda taseron olarak calismakta olan bizler asli astari ve herhangi bir kanit gosterilmeden isten atilmaktayiz.Kurban bayraminin arefesinde baslayan taseron personel kiyimlari devam etmekte.Ne olur bizleride sizlere elimizden geldigince yardimci olamaya calisan bizlerinde sesi olun.Gerek burada gerek sirket icerisinde sizlerin desteginize ihtiyaclarimiz var. Iyi aksamlar.

 • Memur
  0 0

  Sefa abi THY yönetimi 3.havalimani açılışında mı müjdeyi vermeyi planlıyor acaba. Sanki gidişat bunu gösteriyor. Çalışma bakanlığından raporun gelmemesi buna bağlı olabilir mi. Ne bileyim aklıma bu geldi. Antalya toplantisini hatırlatırım.

 • UTED
  0 0

  Bu UTED ne işe yarıyordu hiç sesi çıkmıyor acaba ne zaman açıklama yapacak

 • UTED
  0 0

  Eskiden cay ocağına falan gelirdi bu aralar hiç gözükmüyorSıradaki haber:

Azur Air finansal sıkıntıyı aşamayınca uçuş operasyonunu durdurdu

Hızlı Yorum Yap

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Airline Haber'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Airline Haber'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.