THY Yönetiminden Flaş Açıklama! Uçuş önceliği sıralamasındaki haksızlık sona eriyor - Airline Haber

THY Yönetiminden Flaş Açıklama! Uçuş önceliği sıralamasındaki haksızlık sona eriyor

 

Airline haber ailesi olarak sürekli gündeme getirdiğimiz uçuş önceliği sıralamasındaki haksızlık sona eriyor.

Bizzat genel kurullarda yönetim kurulu başkanlarına sürekli dile getirdiğimiz bu sorunun giderilmesi ve işe giriş tarihi ile sicil sıralamasına göre yeniden düzenlenmesi tüm çalışanlar tarafından sevinçle karşılandı.

Bizlerde okurlarımız adına bu olayda emeği geçen Başta Yönetim kurulu başkanı Sayın Ahmet BOLAT ve THY Teknik Genel Müdürü Sayın Mükail AKBULUT’u Airline Haber ailesi olarak teşekkür ediyoruz.

Pass bilet dışında her aile ferdi için aylık 5 ced bilet hakkı tanınarak emekli ve engelli personellerde bilet hak ediş süreleri güncellendi. 10 yıl hizmet etmiş personelin emekliliği ve 5 yıl çalışmış engelli personelde bu haklarında güncel fiyatlandırmalarla tanınacağı duyuruldu.

İşte İnsan Kaynakları Başkanlığından Yapılan Açıklamada Şu Bilgilere Yer Verildi;

Değerli Çalışma Arkadaşlarımız,

Şirketimiz adına PASS Bilet ve Özel Ocretli Bilet (CED) ile ilgili Yönetim Kurulumuz tarafından yapılan düzenlemeyi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Uçuşa kabul ve upgrade sıralamasında yapılan değişiklik ile şirketimizde yönetici unvanları dışında diğer unvanlarda yer alan çalışanlarımızın uçuşa kabulde, Türk Hava Yolları A.O. ve %100 iştirak şirketlerinde yönetici unvanı dışındaki diğer unvanda çalışanlar ile aynı seviyede uçuşa kabul edilmelerine karar verilmiştir. Buna göre yönetici ve belirli statüdeki unvanlar dışında, ana markamız Türk Hava Yolları A.O. ile birlikte %100 iştiraklerindeki tüm çalışma arkadaşlarımız, PASS ve CED bilet uçuşlarında işe giriş tarihine göre uçuşa kabul edileceklerdir.

Bu kararın uygulanması, teknik altyapı hazır olduğunda, ilgili sistemlerde tanımlama yapılmasının akabinde sağlanacak olup güncellemeler tamamlanınca bilahare çalışanlarımıza bilgilendirme yapılacaktır.

Düzenleme ile ilgili detaylı bilgilendirme ise ayrıca yayınlanacaktır.

Bu kararın alınmasına öncülük eden başta Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Ahmet Bolat’a, Yönetim Kurulu üyelerimize ve Genel Müdürümüz Sn. Mikail Akbulut’a şükranlarımızı arz ediyor ve THY Teknik A.Ş. ailemize hayırlı olmasını diliyoruz.

Bu vesile ile bayramınızı kutlar, sağlıklı ve mutlu nice bayramlar dileriz.

THY 1

©AirlineHaber.com

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum Airlinehaber moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tüm Yorumlar (30)
 • Türkish gurur
  28 2

  Hayırlı olsun güzel emekçi teknisyene

 • Tüm Teknik aş çalışanlarına hayırlı olsun. Başta Ahmet Bolat bey ve Mikail bey olmak üzere emeği geçenlerden Allah razı olsun. Yurtdışana gidecek paramız mı var deyip memnuniyetsizlik belirten sazanlar yorumuma atlamasın lütfen.

 • çalışan
  10 3

  PASS ve CED bilet uçuşlarında işe giriş tarihine göre uçuşa kabul edilecek…. Hayırlısı olsun.

 • Let the linç begin
  40 7

  Çaycı tamirci şöför kavgası çıkar birazdan 🙂 olması gereken oldu, emeği geçenlere teşekkür ederim. ama işe giriş tarihi diyor. %100 iştiraler dahilse habom girişinden itibaren alınmalı. Sonuçta haboma 2011 de girdik tekniğe 2014 de alındık. İkisi de %100 iştirak. Tazminat almadığımız için bu hakkımızın devredilmiş olması gerekmez mi? Sadece bir soru…

 • Flaş Açıklama?
  4 3

  Bu kararın uygulanması, teknik altyapı hazır olduğunda diyor açıklamada ???? Yani ne zaman olacağı belli değil…. Kafamda deli sorular :)))

 • Hangi şirketler dahil bu açıklamaya A.O ve. TEKNİK mi dahil sadece?

 • Arbitrum
  12 3

  Ahmet bolat sen neymişsin Allah razi olsun.

 • Teknisyen
  17 3

  Ahmet Bey, Mikail Bey ve emeği geçen tüm yöneticilerden Allah razıolsun.

 • Ek Bilgi
  1 1

  Pass bilet dışında her aile ferdi için aylık 5 ced bilet hakkı tanınarak emekli ve engelli personellerde bilet hak ediş süreleri güncellendi. 10 yıl hizmet etmiş personelin emekliliği ve 5 yıl çalışmış engelli personelde bu haklarında güncel fiyatlandırmalarla tanınacak.

 • Tech
  5 2

  Emeği geçen herkese teşekkürler. Artık kimse üst perdeden bakmaz herhalde. Hepimiz bir aileyiz 👍

 • İştirak
  5 0

  Thy iştirakleri kendi sitelerinde belli. pass sıralaması sadece teknik, teknoloji, kargo iştirak şirketlerine kalktı. Diğerleri eski düzenden devam edecek. Soran arkadaşlar için söylüyorum..

 • B1f2g5z6h9
  9 1

  Emekli teknisyen gec alinmis bir kararda olsa thy calisanlari ve emeklileri icin cok sevindirici bir karar emegi gecen herkese sonsuz tesekkurler Oncelikle tabiki Sefa baskan a

 • Yasemin Yüksel
  7 1

  Çok teşekkür ederim.Bu uygulama ile umarım hak ettiğimiz davranışa maruz kalıp, özgürce seyahat edebiliriz.Ayrıca dağa önce pass yolcularımız taninan rezervasyon hakkını ödeyerek,sürünmeye seyahat imkanımız bize tekrar verilirse daha da mutlu oluruz.İyi bayramlar.

 • Tech1
  14 0

  Helal olsun safa bey ta genel kurul öncesinden itibaren pas bilet konusunu canlı tuttun. Sizin bu hırslı mücadeleniz nihayet leyhimize sonuçlandı. Çok ama çok teşekkürler

 • Seniority
  15 0

  Koskoca bir bravo da benden gelsin. THY genel kurulundan bu güne pass bilet sorununu canlı tutmak ve devamlı konuyu gündeme getirmek önemliydi. bu başarı sizindir sayın İnan

 • teşekkürler
  7 0

  biz de sana teşekkür ediyoruz Sefa abi , sağolasın

 • Verilmeyen emeklilerin pass bilet ve emekli kimlik kartları hakkında olmasına rağmen bu hakkımız halen verilmemiştir

 • Sinan
  4 7

  Valla oğlum 9.5 yıldır THY de kabin memuru idi, amir oldu. Ya bir ya da iki kere uçtum. Pass biletle yer yokluğundan az kaldı uçamıyordum. Kendisi de uçamadı veya geç uçtu bir kaç defa… Bence artık yer bulup uçmak daha da zorlaşacak herhalde.

 • Siyahii
  1 1

  Sendika seçimi yaklaştığı için Yunus efendi çok yalvarıp kararın bir an önce açıklanmasını istemiş..ulan anca koltuk korkusu iş yaptırıyor

 • Ahmet tiryaki
  1 1

  Tgs personeline ced bilet hakkı verileceği söylendi. Kimseden çıt yok.

 • Ali
  2 0

  30yıl THY çalışmış iş hakkı haksız fes edilmiş mahkeme kararı ile işe dönüş kararı çıkmış Yargıtay onamış olan arkadaşların emekli kartı ve Pass haklarının verilmesini talep ediyoruz daha fazla gecikmeden bu haksızlığa son verilmesi lütfen bu THY için bir züldür THY ye hiç yakışmıyor.Yabancı hava yollarında 15 yıl çalışmış bir personel işten ayrılma sebebine bakılmadan THY dem Pass bilet alabiliyor ben THY de 35 yıl görev yaptım haksız iş akdim fes edildi haksızlığı mahkeme ve Yargıtay onadı THY hala haksızlık yapıyor emekli kartı ve Pass bilet hakkımızı verin ltf

 • Ff
  1 4

  pass bilet haklari bu kadar genisletilmis ama emekli personelin kardesleri icin hala bir guncelleme yok ne yazik ki.Calisan personel kardeslerine verilen hakkin emekli personel kardeslerine de verilmesini bekliyoruz.

 • A.yaşar
  1 3

  Eski türk havayollarını özlüyoruzEskiden çok güzel ikramları vardı..gitdide porsiyonları küçültüler kilo haklarını küçültüler,bu durumda tercih sebebimiz ortadan kalkıyor .Birçok kişi artık karayollarıyla gitmek zorunda kaldıllar..bu arada fiyatları gitdide yüksrltiler..

 • Papazın Pilavı
  0 0

  TEKAÜTLERİN DURUMU NE OLUYOR, LÜTFEN BAHSEDERMİSİNİZ?SABUNLUKLAR DİYE İPTAL Mİ?

 • Ibrahim
  0 2

  THY tam bir fırsatçı rusyadan turkiye uçak biletleri 1000 dolar Almanya 100 euroya uçuyorlar rusya bagaj parası uygulaması başlatıldı çok yazık Rusya’daki Türk vatandaşların adeta sömürmeye geçtiler savaşı fırsat biliyorlar bundan sonra THY bilet almayacağım rus şirketleri daha ucuz

 • Emekli
  0 2

  Emekli.personelin annesine babasına kardeşine CED ve PASS vermiyorsunuz ki neyin ayda 2 tane biletinden bahsediyorsunuz?

 • 211
  0 0

  Her adaletsizlik düzeliyor bizlere sıra nezaman gelecek alnı secdeye inen yöneticimiz Allah korkusu var olduğunu bildiğimiz yöneticilerimiz

 • Şoför
  0 0

  Allah razı olsun Ahmet Bolat beyden inşallah en kısa sürede hazır olur

 • Ali Tartar
  0 0

  Şirketimizin önce yalan yere konuşanların değil asıl çalışanları dikkate alması gerek çalışanlara kaytarıp iftira atanlar ya şef ya müdür oluyor olmayanlar şeflik ünvanı alıp şef olarak değil işçi memur gibi çalışıyor asıl çalışanlar iftira ile işten çıkarılıyor çoğunda fark ediliyor lakin geri çağırmak politika ya uymuyor bu hükümette daha fazla arttı

 • B1/CS
  0 0

  Yönetici ve belirli statünün kapsamı nedir bilen birileri varmı?Sıradaki haber:

Take Off programı kapsamında 150 genç THY ailesine katıldı

Hızlı Yorum Yap

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Airline Haber'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Airline Haber'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.