THY Yönetim Kurulu Başkanı ve Özçelik İş Genel Başkanı Arasındaki Kritik Görüşme: Toplu İş Sözleşmesi Müzakereleri 5. Oturumu Bugün

THY Yönetim Kurulu Başkanı ve Özçelik İş Genel Başkanı Arasındaki Kritik Görüşme: Toplu İş Sözleşmesi Müzakereleri 5. Oturumu Bugün

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürlük Binası’nda saat 11:00’de gerçekleşecek olan 5. oturuma, THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat ve Özçelik İş Genel Başkanı Yunus Değirmenci arasında katılım sağlanacak.

Özçelik İş tarafından yürütülen Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri kapsamında, bugünkü toplantının ana aktörleri olan Yunus Değirmenci ve ekibi ile THY Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat ve THY TEKNİK A.Ş. Genel Müdürü Mikail Akbulut, önemli konuları masaya yatırmak üzere bir araya gelecek.

Bu görüşmenin, Toplu İş Sözleşmesi sürecinde taraflar arasındaki diyalog ve müzakerelerde yeni bir aşama oluşturması bekleniyor. Görüşmelerin hangi konulara odaklanacağı ve tarafların beklentileri konusunda henüz detaylı bir bilgi bulunmamakla birlikte, önemli bir iş gücü anlaşmazlığının çözümü için gerçekleştirilen bu toplantının sonuçları sektör ve çalışanlar açısından önem arz etmekte.

© AirlineHaber.com

Not: Haber sitemizde yapılan havacılık haberleri kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Bizi her yerde ve her zaman takip edin www.airlinehaber.com duyarlı bir tasarıma sahiptir ve sayfayı herhangi bir bilgisayardan, mobil cihazdan veya web tarayıcısından açabilirsiniz. Daha güncel haberler için Google HaberlerLinkedInTwitter ve Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkan Yorumlar

 1. 3 hafta önce

  Teknik git gide arka siralara atılmaya başlandı. En basitinden SAW’da sözüm ona otopark çıkışında kalabalık olmasın diye memur vardiyası dışındakiler 5 dk geç kart basıyor. Öyle bir şirket düşünün ki otopark sırasında bile adam kayırma var. Bir de maaşta adalet mi bekliyorsunuz?

 2. Daha önce hava-iş ten önce açıklayarak gol yenmişti, yine aynı gol yenecek ve hava iş çelik iş’ten fazla alacak gibi gözüküyor, ben bu görüşmenin böyle alel acele yapılmasına sevinemedim.

 3. 3 hafta önce

  Hava-iş’ten önce anlaşmaya varılması, Teknik için sıradan bir taşeron olma yolunda bir adımdır. Zaten ofis çalışanları için yeni oluşturulan kariyer planı da bu amaçla yapılmıştır. Kademeler arasında maaş artışı daha uzun vadeye yayılıp personel giderlerini düşürmek hedefleniyor diye düşünüyorum. Zaten ünvan geçişlerinde de bir çok mağdur olduğu sürekli konuşuluyor.

37 Yorum

 1. 2 hafta önce

  Burasıı teknisyene değer vermeyen güya çok büyük şirket…
  Bunun memurla mühendisle teknisyenle alakası yok sadece ofiste oturan birkısım işgüzarlarla alakalı, teknisyenleri kasıtlı olarak salak görmeye çalışmakta alakalı…

  Aynı lokasyon aynı vardiyada kart basmanın zorunlu olduğu bir şirkette
  Bir kesim elbise değiştirmeye ihtiyaç olmadığı halde nasıl olurda HEM 10 dk geç kart basıp; çokda çalışmış gibi 5 dk önce kart basmak, adilmi, etik mi?

  Bazı birimlerin hiç gelmeyip zaten maili fwd lamaktan başka bişey yapmıyorlar , pandemideki gibi uzaktan çalışsın bari kalabalık yapmasın…
  Veya böyle devam edecekse 7-15 /15-23 gelsin.

 2. 3 hafta önce

  SAW memur neden 5 dk erken basıyor?
  üzerini mi değiştiriyor veya kimyasal bulaştığı için duş mu alıyor?
  neden ?

  • 2 hafta önce

   Çok çalışıyorlar ondan 10 dk geç kart basıp 5 dk da önce çıkıyorlar …

 3. 3 hafta önce

  Sanki önerilen taslaktan bir madde geçirebilmiş gibi ilginç.

  Cevapla
 4. Sayin Ahmet Bolat TSS yaptığınız zamlarla haksızlığı acilen düzeltin sendikamız yok diye bizi ezmeyin ve ezdirmeyin senelerini u şirkete adayan insanların haklariniz verin yıllık izinlerini ve madenlerini düzeltin elinizi vicdanınıza koyun %40 %45 için acilen düzeltmesini istiyoruz Ahmet Bey

 5. % 56 artı imza parası

  Cevapla
 6. Bu srket teknisyen şirketi olmadı olmayacak. Tas üstüne taş koyan ne olsun bundan sonra. Masa başındaki memurla uçağı uçuran adama aynı maasi vermenin bi bedeli olur

 7. 3 hafta önce

  Hayırlı olsun imzalanmış.

  Cevapla
 8. 3 hafta önce

  Ağam imzayı atmaya gelmiş boşuna gelmez

  Cevapla
 9. 3 hafta önce

  Şu mükemmel zammı ne zaman duyuracaklar acaba

  Cevapla
  • 3 hafta önce

   Biz teknisyenlere yapılan muamele devam ettikçe şirket kan kaybetmeye devam edecektir. Pegasus un alım yapması hangar açacağı haberi bile sektörün canlanmasına yeterli diye düşünüyorum. İmkanı olan gidebilen gitsin düşüncesindeyim değişen hiç birşey olmadı olmayacak. Kapılar şuan sonuna kadar açıldı THY teknik teknisyeni için Swiss Air e Emirates e bakım yapıyoruz sektörün zirvesine bakım yapıyoruz yaranamiyoruz. Hakkımızı yiyen elbet bir gün cezasını çekecektir. Koltuklarda oturanlara o an geldiğinde bu adamları neden kaçırdınız diyecekler sonra o çok sevdikleri koltuklarından degaji yiyecekler. Allah haklilarladir.

   Cevapla
 10. 3 hafta önce

  Eğer bugün imza atılırsa yazık, belliki ao ya bizden yüksek zam verecekler…

 11. 3 hafta önce

  Teknik git gide arka siralara atılmaya başlandı. En basitinden SAW’da sözüm ona otopark çıkışında kalabalık olmasın diye memur vardiyası dışındakiler 5 dk geç kart basıyor. Öyle bir şirket düşünün ki otopark sırasında bile adam kayırma var. Bir de maaşta adalet mi bekliyorsunuz?

 12. 3 hafta önce

  Yüzde 83.76 zam + 3 maaş ikramiye + %15 cs tazminatı + %10 şeflik tazminatı + %5 tip başına ek tazminat + %17.5 vergi sabitlemesi + birer araba + iphone 15 promax cs lere, iphone 15 pro teknisyene + iphone 15 açık yeşil rengi teknik desteğe … bitmedii + 10 yılını doldurana istanbulda 1 ev + 20 yılını doldurana ekstra bir tane yazlık… yav hadi bakın işinize al %50 yi git. İngilizcesi yeten 100 tane adam zar zor çıkar teknisyende dışarı gidecek. Ryanair açtı sizi bekliyo koşun hadi parayla aldığınız lisanslarınızla. Oturun çalışın boş yapmayın. Otoparkda yer yok yer, öpücüklemi alındı o kadar araba.

  • 3 hafta önce

   Bu arkadaşı telaş sarmış anlaşılan.Kalifiye kişiler gidince iş bilmeden bankamatik memuru gibi dolaştığı ayyuka çıkacak diye telaş yapmış.Adamlar dünya standardının yarısını bile alamıyoruz diye isyanda bu gelmiş otoparktaki arabaları sayıyor.Oldu olacak Almanya bizi kıskanıyor diye slogan at.

  • 3 hafta önce

   Bu seviyesiz ile aynı yerde çalışmak utanç verici

  • 3 hafta önce

   Yorumcuların en omurgasizi için like alalım beyler.

  • ne dert olmuş.

  • 3 hafta önce

   Trolsün.

  • 3 hafta önce

   Oldu başka istersen ev kiramızı versin altımıza araba çeksin sen buharın hepsini vereceklerini sanıyorsan güzel valla

   Cevapla
  • 3 hafta önce

   Bu kadar boş lafa gerek yok güzel kardeşim, çalışanlar sadece insan gibi yaşanacak ve emsallerinden geri kalmayacak şekilde haklarını istiyor,bu gayet normal,bu pencereden bakmayı dene????

   Cevapla
  • Yaptığının laçkalık olduğunu eminim bir çok ofis çalışanı onaylayacaktır.
   İnsanları şirkette tutan sırf para değildir.
   Birçok teknisyen bu sorumluluk, hava şartları riski çekipte farazi konuşuyorum 5 yıllık ofis çalışanı, kabin çalışanı ile maaş karşılaştığında düşük üçret layık görmesi.
   Dikkati çekiyorum burda uzman, kabin yüksek para alıyo demiyorum.
   Sen kaç yıldır burdasın bilmem , burda mühendislede, memurlarda evli olan bir çok kişi var bu empatiyi eminim onlar yapıyor. Birkaç memur meraklısı, teknisyen düşmanlığı yapan yöneticinin altından çıkıyo. Bu farkı çoğu çalışan iş arkadaşlarımız biliyo, bundan c/s olarak eminim.

   Cevapla
 13. 3 hafta önce

  Uçak Boya Personellerinin 05-1 İş Grubuna geçiriyorsunuz diğer atölye ve bölümler boya kokusu kaynak kokusu çekmiyor mu adalet nerede Belli yılı sağlayan TDP şartsız koşulsuz Teknisyen iş kadrosuna geçirilmelidir.

  • 3 hafta önce

   Kardeşim şartları sağlayıp geçtik de ne oldu.iki sınavı da geçtim.Lisan tazmınatı da alıyorum.Sonuç? Teknisyen A0 a geçirdiler 60 tl brüt zamla.Sınavı geçemeyen arkadaşlarım benden fazla alıyorlar.Başarmak daha büyük eşeklik bu şirkette

 14. Yapılan görüşmelerde zaten belirtilmiş.
  Tek bir atölyeye yada iş grubunu yükselterek ayrıştırılmış oluyoruz.
  Boya atölyesi tekniker 5.1 iş grubuna dahil ediliyor fakat diğer atölyeler sayılmıyor.
  Yan atölyeler kaynak kokusu veya boya kokusu çekmiyor ?
  Yan atölyeler hiç satılmıyor belli ki

 15. 3 hafta önce

  Gostermelik yuzde 1 zam yapin nasil olsa teknisyenler arasinda birlik beraberlik yok :) ne is yavaslatma nede ucaga crs vermeme luksleri var biri crs vermese digeri kosarak verir

 16. 3 hafta önce

  Tss olarak lütfen bize yapılan haksızlığı düzeltin. Zam da adalet istiyoruz, vardiya priminde adalet istiyoruz, mazeret izninde adalet istiyoruz.
  Bizi ezdirmeyin sayın başkanım.
  Teknik ve Ao içinde hayırlı haberler olur inşallah.

 17. 3 hafta önce

  Eğer ao zammı altında bir teklife imza atarsanız hakkım helal değildir. Zaten ünvan yapılandırması adı altında fark açıldı farkı daha da açacaklar belli ki. Merakla bekliyoruz.

 18. 3 hafta önce

  Hepinizin hak ettiği rakamı alıp size verecem. Rahat olun keyfinize bakın.

 19. 3 hafta önce

  hava iş nerdesi neredesi sessiz personel bilgi vermyor dalga mi geiyor anlamadım….

 20. 3 hafta önce

  Hava-iş’ten önce anlaşmaya varılması, Teknik için sıradan bir taşeron olma yolunda bir adımdır. Zaten ofis çalışanları için yeni oluşturulan kariyer planı da bu amaçla yapılmıştır. Kademeler arasında maaş artışı daha uzun vadeye yayılıp personel giderlerini düşürmek hedefleniyor diye düşünüyorum. Zaten ünvan geçişlerinde de bir çok mağdur olduğu sürekli konuşuluyor.

 21. 3 hafta önce

  Aodan da az bir oran alacağız bu tis belli oldu :))

 22. 20 küsür senelik teknisyenler yurt dışına gitti umrunda olmadı şirketin.boşuna klasik senaryoyu uzatıyorlar ,açıkla yüzde 50 yi kalan kalsın giden gitsin.geleceğimiz yok olmuş zaten.

 23. 3 hafta önce

  Tüm emekçi arkadaşlara hayırlı olsun. Bu enflasyon zamanı 6 ay beklemek de kötü. Artık ne verirlerse

  Cevapla
 24. Daha önce hava-iş ten önce açıklayarak gol yenmişti, yine aynı gol yenecek ve hava iş çelik iş’ten fazla alacak gibi gözüküyor, ben bu görüşmenin böyle alel acele yapılmasına sevinemedim.

  • Hava is toplantilari yapıldı, büyük ihtimalle zam orani belli ama bekledigimiz esas konu bekleniyor konuşuluyor zannımca.

   Cevapla
 25. Yüzde 57-58 zam + 1 ikramiye olacak.Cs tazmimatı gibi ufak ekstralar var,vergi sabitleme hakkında bilgi yok(muhtemelen olmaz). Hayırlısı olsun