THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat'tan Stratejik Hedefler: 2033'e Kadar 100 Bin İstihdam ve 55 Milyar Dolar Gelir Hedefi!

THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat’tan Stratejik Hedefler: 2033’e Kadar 100 Bin İstihdam ve 55 Milyar Dolar Gelir Hedefi!

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, havacılık sektöründeki 11 farklı iş sahasında faaliyet gösteren 17 iştirakleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bolat, 2023 yılı sonu itibarıyla 50 binden fazla çalışanlarıyla birlikte 10 milyar doların üzerinde ciro/gelir elde ettiklerini belirtti. Ayrıca, tedarik zincirindeki iş ortakları ve çalışanlarıyla birlikte ülke ekonomisine yaklaşık 20 milyar dolar ekonomik katkı sağladıklarını tahmin ettiklerini ifade etti.

Bolat, 2033 yılına kadar iştirak şirketleriyle birlikte en az 100 bin kişilik yeni istihdam yaratmayı ve toplam gelirlerini 55 milyar dolar seviyesine çıkarmayı hedeflediklerini açıkladı. Bu stratejik hedefler doğrultusunda iştirak şirketlerine katılmak isteyenlerin ilgili şirketlerin web sitelerini takip etmelerini önerdi.

THY’nin gelecek on yıldaki stratejilerinin çalışıldığı bu dönemde, şirketin büyüme hedefleri ve ekonomiye olan katkısı ön plana çıkıyor. Ahmet Bolat’ın açıklamaları, Türk Hava Yolları’nın sektördeki lider konumunu koruma ve büyüme vizyonunu sürdürme amacını vurguluyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkan Yorumlar

 1. Tss nin bir stratejisi var emek sömürme sayın başkan kulağınızın üstüne yatıp olan biteni duymamak çözümolamaz verilen vaatlerle gerçekler bir değil insana sormazlarmı hani kadro iştrakler özgü uygulama yaptığınız ve kadro deyip taşeronu arattınız .

6 Yorum

 1. 2 hafta önce

  Sayın başkanım, Tss neden unutuldu, yazık günah değil mi yüzde 40 zam, kiralar aldı başını gidiyor.
  Bizim sendikamız yok, TGS bizden daha fazla sosyal hakka sahip, banka promosyonu neden yok?
  Ramazan ayı giriyor bizleri ayırmayın Mart ayındaki primden. Lütfen Tss ye iyileştirme yapılsın.

  Cevapla
 2. 2 hafta önce

  Havacılık yönetimi apron memurları mağdur atama bekliyor gençler beklemekten yoruldu niye farklı bölümler havacılık yönetimi nden memur alımları yapmıyor

  Cevapla
 3. 2 hafta önce

  Zekeriya ne yapıyor, beraber Okyanus ötesine gidiyor musunuz…

  Cevapla
 4. Tss nin bir stratejisi var emek sömürme sayın başkan kulağınızın üstüne yatıp olan biteni duymamak çözümolamaz verilen vaatlerle gerçekler bir değil insana sormazlarmı hani kadro iştrakler özgü uygulama yaptığınız ve kadro deyip taşeronu arattınız .