THY yolcularına ilave haklar tanıdı

THY yolcularına ilave haklar tanıdı

Türk Hava Yolları (THY), Fas’ın Marakeş ve Kazablanka kentlerine yapılacak seferlere biletleri olan yolcularına, ülkede meydana gelen deprem nedeniyle ücretsiz iade ve değişiklik haklarının tanındığını duyurdu.

Türk Hava Yolları (THY) tarafından yapılan sosyal medya açıklamasında, Fas’ta meydana gelen deprem felaketinde hayatını kaybedenlere başsağlığı dilemiş ve Kazablanka ile Marakeş’e yapılacak uçuşlarını gerçekleştiremeyecek yolculara ilave haklar tanındığı belirtilmiştir.

Açıklamada, deprem nedeniyle 8 Eylül 2023 ve öncesinde düzenlenmiş biletler için 9-23 Eylül tarihlerindeki Marakeş ve Kazablanka seferlerine kayıtlı tüm THY ve Anadolu Jet yolcularının, 23 Eylül’e kadar işlem yaptırmaları kaydıyla rezervasyon değişikliği, iade ve bilet süresinin 30 Ekim’e kadar uzatılması haklarından faydalanabilecekleri kaydedildi.

Bu hakların sadece THY ve Anadolu Jet tarafından icra edilecek seferleri kapsadığı belirtilen açıklamada, yolcuların çağrı merkezinden ve biletin satın alındığı acenteler aracılığı ile değişiklik taleplerini yerine getirebileceği belirtildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir