THY YASAKLARA RAĞMEN YOLCU SAYISINI %2,5 ARTIRDI

THY YASAKLARA RAĞMEN YOLCU SAYISINI %2,5 ARTIRDI

Aralarında İstanbul’un da bulunduğu 8 ülkedeki 10 havalimanından ABD’ye doğrudan sefer yapacak uçaklarda 22 Mart tarihinde başlatılan uygulamayla yolcuların uçağa cep telefonundan büyük elektronik cihazları sokmaları yasaklandı. Yasağın başlamasıyla Türk Hava Yolları’nın (THY),  yolcu sayısında düşüş beklenirken tam tersi oldu. THY’nin İstanbul’dan New York’a yaptığı seferlerde yolcu sayısı Nisan ayında yüzde 2.5 artarak 49 bin yolcuya ulaştı.

THY’nin New York Müdürü Cenk Öcal yasağa rağmen yolcu sayısında yaşanan artıştan memnuniyetini belirterek, kısa süre önce başlayan bedava internet hizmeti ve business class yolcularına dağıtılan dizüstü bilgisayarlarla yolcularına yasağın getirmiş olduğu kısıtlamayı da aştıklarını bildirdi.

Öcal,’ İstanbul New York hattında Nisan ayında doluluk oranı yüzde 2,5 arttı. Yasağa rağmen artış kaydetmemiz sevindirici. Business yolcumuza uçak içinde laptop dağıtıyoruz. Laptoplarında yaptıkları çalışmaları yine uçak içinde ücretsiz olarak yolcumuza usb bellek kartına yükledikten sonra götürebiliyorlar. İstanbul’da güven içinde toplanan elektronik cihazları New York’ta varış noktasında valiz alınan konveyörün hemen yanına stand açarak hızlı bir şekilde yolcumuza iade ediyoruz. Dağıtımı yer hizmetleri şirketi değil özellikle bizim personelimiz dağıtıyor. Bu dağıtım için toplam 4 personelimiz çalışıyor ‘ dedi.

Öcal, yolcuların ne kadar sayıda laptopla seyahat ettiğinin örneğini de vererek ‘ geçtiğimiz günlerde yolcularımızdan alınan ve New York’ta iade ettiğimiz  laptop sayısı 126’yı buldu ‘ diye konuştu.

NEWARK HAVALİMANINA UÇULABİLİR

İstanbul’dan New York’a günde üç sefer uçtuklarını kaydeden Öcal, Newark havalimanına uçmak için yolcuların isteği olduğunu bildirerek, ‘Daha önce Newark havalimanına uçuluyordu. Şimdi yeniden yolcuların istekleri var. Biz de bu doğrultuda pazar araştırması yapıyoruz ‘şeklinde konuştu.  Newark havalimanı New Jersey’de bulunuyor ve burada çok sayıda Türk vatandaşı yaşıyor.

AVRUPALI ŞİRKETLER YASAK UYGULAMASINA KARŞI THY’Yİ ÖRNEK ALIYOR

Bu arada, THY’nin elektronik cihaz yasağı ile birlikte yolcularını mağdur etmemek için geliştirdiği reaksiyonu Avrupalı şirketler de öğrenmeye çalışıyor. Büyük tartışma getiren yasak  artan risk nedeniyle tüm Avrupa’dan yapılan uçuşlara da uygulanmaya başlayacak. Avrupalı havayolu şirketleri bu konuda deneyimi olan THY’nin çalışmasını izliyor. Edinilen bilgiye göre New York’a uçan Avrupalı şirket New York JFK havalimanı’n da THY’nin uygulamasını inceleyerek hazırlık yapmaya başladığı öğrenildi.

Geri
Etiketler:

4
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
sen nelere kadirsin ey torpil !

bu artistik poz veren zat thy’ye ne zaman,nasıl girmiş,ne kadar sürede,nasıl müdür olmuş,kul hakkı yemiş mi onu da böyle poz vererek anlatsın da görelim !
şüphesiz bileğinin hakkıyla, torpil yapmadan,yaptırmadan işe girip de o makama gelmiştir ! yersen !!!

Uçuş İşletme

Bu arkadaşın ve nicelerinin sakal olayı nedir böyle? THY’yi bu imaj mı temsil ediyor? Saç sakal yönetmeliği değişti de bizim mi haberimiz yok?!

Gürkan

İnsanların saçına sakalına müdahale etmek senin haddine mi? Adam gayet yakıştırmış kendine..

Uçuş İşletme

Gürkan yandaşı, benim yorumuma gocunup saçma sapan cevap vermek senin haddine mi? Çok beğendiysen sen de yanına git, çalış. İki torpilli takılırsınız. Nasılsa sizden geçilmiyor şirket artık.