THY Yabancı Pilotlarına Sağlık Desteği Sağlamıyor mu?

THY Yabancı Pilotlarına Sağlık Desteği Sağlamıyor mu?

THY Çalışanlarından gelen ve aşağıda aynen yayınladığımız iletiyi okuduğumuzda, THY’nin rahatsızlanarak hastanede yatan 2.pilotu için yardım toplanmasını anlayamadık. Anlayamadığımız 2.nokta ise bu yardımın,neden kabin ekiplerince toplanması için mail atılması oldu. İlgili yardım metni, pilotlara da atılmış mıdır?

Ayrıca; THY gibi bir şirketin sağlık anlaşması yok mudur? Yapılan sağlık anlaşması sadece Türk pilotlarına yönelik midir? Pakistanlı 2.pilotun hastane masraflarını THY karşılayamaz mı? Yabancı pilotları, Türkiye’ye çekmeye çalışan THY’nin, hastalanan yabancı pilotunun hastane giderlerini,sosyal sorumluluk projesi adı altında kurulan bir fonla karşılamaya çalışmasını duyan yabancı pilot THY’ye gelir mi?

THY’nin yabancı ülkelerde gelen pilotlarla yaptığı anlaşma neleri kapsıyor bunu bilemiyoruz ama 3 aydır hastanede tedavi gören pilotuna, şirket olarak sahip çıkılacağına, neden çalışanlardan maddi destek arayışına girilmiş bunu anlayamıyoruz. Yoksa, işgüzar bir çalışanın yaptığı bir saçmalık mıdır bu? 

İşte; “Kabin İletişim Şefliği” kurumsal ismi ile Atılmış o ileti; 

********** 

Değerli Kabin Ekibimiz,

Ortaklığımız bünyesinde oluşturulan ‘’Widen Your Heart’’grubu bildiğiniz üzere kurumsal sosyal sorumluluk projesi yürütmektedir.

Bu kapsamda biliyoruz ki birbirimize ihtiyaç duyduğumuz her an destek olmak için hepimiz buradayız.

II. Pilotlarımızdan birinin rahatsızlığı sebebiyle 3 aydır hastanede tedavisi devam etmektedir.

Pakistan’lı II. Pilotumuz için maddi destekte bulunma isteyen arkadaşlarımız aşağıdaki Iban numarasına ‘’Sağlık Desteği’’ notu ile Pazartesi günü (26.03.18) saat 17:00’a kadar yardımlarını iletebilirler.

İyi uçuşlar dileriz.

Zeynep Metin

Yapı Kredi

IBAN: TR 200006701000000051577548

Geri

5
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Fly

Yardımlar kabin ve kokpitten,Cezalar kabin ve Kokpite,Hakaret ve tehditler kabin ve kokpite,Kesintiler(Şirket kara geçmesi gerekiyor)diye kabin ve kokpitten.Gidad,Genel müdürlük kabin ve kokpit sayesinde maaşlarını alırlar.Kabin ve Kokpitin fırsat düştükçe ellerine Çan’larına okurlar.Kabine ve Kokpite yaşattıklarınızı yaşayın

halktan bir zaat

thy nin yaptıgı saglık anlaşması ilk iki gribinizi karşılıyor üçüncüyü karşılamıyor. tamamıyla acıbadem sigortayı kurtarmak maksatlı yapılmış bir anlaşma bizlerin çıkarına degil. ve bu yukarıdaki yardım konusu ve diger sorular sigortayı yapan şahsa sorulmalı

Lütfen empati

Öncelikle bu asil, yardımsever davranışlarından dolayı THY kabin memurlarını gönülden kutluyorum. Sonunda bu konuda bir olduklarını görüyoruz, umarım bu vesileyle her konuda birlik olurlar. “Hepimiz Birimiz, Birimiz Hepimiz İçin” olmalı. Hasta pilot 3 aydır hastanede tedavi olduğuna göre önemli ve uzun süreli bir hastalığı var. Kendisine Allah’tan şifalar dilerim. Yabancı bir ülkede hasta ve garip olarak kalmış. Allah bilir hastanede ziyaretine gidip moral veren, geçmiş olsun diyeni de yoktur. Peki THY ne yapıyor?, hiç yakışıyor mu? THY yöneticilerine de “Widen And Soften Your Heart” dememiz lazım sanırım. Adam hastanede yattığına göre uçamıyor ve maaş da alamıyordur. Lütfen empati yapın ve… Devamını oku »

pilota

adam pilota gelmedi kabine geldi demiyor ki…. thy nin sosyal sorumluluk gereği böyle bir durumu üstlenmeyip personeline yıktığını anlatmış haberde. bir kabin memuru olarak bir pilota tane tane anlatacağımı düşünmezdim.

plt

Sefa bey pilotlara da geldi mesaj. Kabin ile ne ilgimiz var anlayamadım. Bence işgüzarlık yapılmış