THY VIP UÇAK ALDI

THY VIP UÇAK ALDI

Türk Hava Yolları (THY) VIP hizmetlerde kullanmak için yeni Airbus ACJ318 alacağını açıkladı. THY devletin zirvesinin kullanacağı uçaklar için VIP alımlar gerçekleştiriyor.

Türk Hava Yolları (THY) VIP hizmetlerde kullanılmak üzere bir adet ACJ318 tipi uçağın satın alınmasına karar verdi.

Şirket tarafından KAP’a yapılan açıklamada, “Ortaklığımız Yönetim Kurulunca, VIP hizmetlerde kullanılmak üzere 1 adet ACJ318 tipi uçağın satın alınmasına karar verilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

1

ACJ318 model uçak 19 yolcu kapasitesine sahip. Uçak mürettebatı 2 pilot, 1 uçuş mühendisi ve 2 uçuş görevlisinden oluşuyor. Ayrıca uçak, 8 tek, 3 çift kişilik yatak kapasitesine sahip.

21.26 metre uzunluğu olan uçağın genişliği 3.71, yüksekliği ise 1.91 metre. 850 kilometre hız yapabilen uçağın menzili ise 6390 kilometre.

THY en son Cumhurbaşkanlığı için A340 – 500 tipi bir uçağı 77 milyon dolara satın almıştı.

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
ya herro ya merro

thy den nefret ediyorum.Ulan bunca hhavlimanına inemeyen ucaklar örnek a380 gibi ucakları vip olarak kullanacagına halka acsana .Sen kimin parasıyla büyürursun kimin parasını büyük g….t lere tahsis ediyorsun.Dünyanın parasını harcıyorsun carcur ediyorsun devlet destegi olmazsa PEGASUS sun tırnagı olamaz rekabet edemezsin.Derhal bu alımdan vazgecip SİİRT ,TOKAT gibi büyük uçakların inemeyeceği ucakları al.Sen kimi kandırıyorsun yok calısma yapıyoruz yok ticari bakmıyoruz ulan 27 senden beridir SİİRT havalimanı var ve halen calısma yapıyoruz dıyorsun ondan sonra halen calısma yapıyoruz dıyorsun .Hakkım sana helal olmazsın THY