THY VE HAVA-İŞ EL ELE

THY VE HAVA-İŞ EL ELE

Dünyanın en saygın havayolu şirketlerinden biri olan Türk Hava Yolları’ne çalışan 84 kabin memuru, yabancı dil sınavında başarısız olmasından sonra ikinci sınav zamanına kadar ücretsiz izne gönderildi.

İkinci sınavda da yeterli puan alamamaları durumunda işten çıkarılacak olan kabin memurları için Hava İş Sendikası harekete geçti ve İngilizce eğitmen tutarak kabin memurlarına sınav zamanına kadar çalışma imkanı sundu.

Türk Hava Yolları’nda çalışan 84 kabin memurunun yabancı dil sınavında başarısız olup ücretsiz izne çıkarılmasının ardından Hava İş Sendikası İngilizce eğitmen tutarak kabin memurlarına eğitim imkanı sundu. Şimdiye dek 40 kabin memurunun başvuru yaptığı eğitimden Hava İş Sendikası’na üye olanlar ücretsiz faydalanabilecek.

Hava İş Sendikası Sessiz Kalmadı Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hava İş Sendikası Başkanı Ali Kemal Tatlıbal, dil sınavlarında istenilen puanı alamayan tüm sendika üyelerine dil eğitimini ücretsiz olarak vereceklerini ve bu konuda Türkiye’deki en önemli İngilizce eğitmenlerden biriyle anlaştıklarını, sendika üyesi olup da kursa katılmak isteyenlerin bu eğitimden ücretsiz faydalanacaklarını ifade etti.

84 Kabin Memuru Ücretsiz İzne Yollandı Türk Hava Yolları bünyesinde çalışan 84 kabin memuru yabancı dil sınavında başarısız olmasının ardından ikinci sınav zamanına kadar ücretsiz izne gönderilmişti. İzne gönderilen kabin memurlarının ikinci sınavda da başarısız olmaları durumunda işten çıkarılacakları söylendi.

Geri

Bir Yorum

 1. ne desek boş   - Tarih: 6 Aralık 2016 - Saat 20:06   - Cevap Yazın

  Şirkette bırakın yabancı dili,türkçeyi şiveyle konuşanlar,şiveyle mail atanlar var!
  Hamdi gibi şiveyle konuşan başkan bile gördük! İmam cemaat hesabı. Şirkette birçok uzman,şef,müdür yabancı dil bilmiyor ya da çok az biliyorlar, bilenler de eğer eski personelse bir kenara itiliyorlar. Yolcu hizmetlerinden tutun kargoya, pazarlama satıştan, aprona kadar birçok yerde durum böyledir. Yurtdışına iş görüşmesine giden müdüre lokal personel eşlik ediyordu niye müdür ingilizce bilmiyor da ondan! Kargo’da bir eleman Amerika’ya tayin edilmişti ama bir sorun vardı o da adamın
  ingilizce bilmemesi idi! Buna rağmen gönderildi tabii orada her daim yanına dil bilen birisi verilemediğinden müşteriler,şirketlerle vs görüşemedi bu şikayet konusu oldu geri çekilsin dendi ama torpili devreye girdi 8 ay daha kalsın bari dil öğrensin dedi ve 8 ay daha kaldı! Thy, yolcuyla muhatap ya da dil gerektiren bölümlerde çalışan tüm personeli için sınav mecburiyeti koysun, adam gibi sınav yapsın görelim bakalım ne oluyor?

  0

  0