THY VE HAVA İŞ ARASINDA YAPILAN 26.TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNİN TAM METNİ

THY VE HAVA İŞ ARASINDA YAPILAN 26.TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNİN TAM METNİ

THY VE HAVA İŞ SENDİKASI ARASINDA YAPILAN 26.TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNİN İMZALI TAM METNİ AŞAĞIDAKİ GİBİDİR.

26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri taraflarca imza altına alındı. İmzalanan Toplu İş Sözleşmesi ile aşağıdaki kazanımlar elde edilmiştir:

 

Geri

7
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
KOKPIT

Bu kadar içi boş, beklentilerden uzak, çalışma huzurunu bozan, tek taraflı (aslında sadece THY Yönetimi ve Hava İş çıkarına) bir TİS görmemiştik. Umarım tüm uçucu personel, TGS ve diğer yer personeli için bir aydınlanma olur ve haklarını elde etmek için HAVESEN’e geçerek insanca çalışmak için baharın gelmesine vesile olurlar.

haram-iş

Haramcı sendika ekip odasında simit dağıtmaya başlamış. Hırsız ağabeylerinden işi iyi öğrenmişler. Can sıkan konu ise insanların 2 kuruş için ahlaksızlığın tarafını tutmaları. Genel ahlak zafiyeti bütün bir toplumu zenginiyle fakiriyle sarmış durumda.

Rumbacı

THY zannediyor ki bu TİS’le zafer kazandım. Aslında bu anlaşma THY zararınadır. İlerde pilot bulamayınca göreceğiz ama bu TİS’i imzalayanların bazıları burada olmayacak. Bazılarıda maaşlarını almaya devam edecek.

işçi

28 gunde 8 bosu 7 gune dusurmeyı teklıf edıyor sendıka boyle birşey nasıl olur ? bunun bir adı var burda söyleyemiyeceğim.biz çalıştıgın gun kadar ucus saati dıyoruz, boşları dusuruyorlar.

Rumbacı

Olmadı Afşin, olmadı Erkan. Bu TİS’i imzalamayacaktınız. Muhakkak itiraz ettiniz ama imzalamayacaktınız. Madem imzalamak zorunda kaldınız istifa edecektiniz.
İstifa etmezsiniz kimsenin suratına bakamazsınız.

audi

Verilecek zam sadece hava is uyelerıne verilecek gibi bir algı var .. bu zam THY calısanları icin mı ?? yoksa hava is uyeleri icin mı ?? boyle bir sey cok buyuk haksızlık olur :(((

Selami

Eskisini imzalayıp grçmişler. Hani erkeğe kreş yardımı. Benim eşim eczacı cocugum var ve sırf erkeğim diyemi kreş yardımı alamıyorum patates cuvalımı bu amacınız nedir ayrımcılık yapmakmı sanki süt izni istiyoruz kreş, yardımının cinsiyeti olmaz yobazlar