THY UÇUŞUNDA YOLCUNUN HAYATI KURTARILDI

THY UÇUŞUNDA YOLCUNUN HAYATI KURTARILDI

THY’NİN JOHANNESBURG-İSTANBUL  UÇUŞUNDA HİNTLİ YOLCUNUN HAYATI KURTARILDI

Johannesburg-İstanbul uçuşunu, TK43 sefer sayısı ile icra eden, TC-JNT kuyruk tescilli, Airbus 330 tipi uçakta Hintli bir yolcu rahatsızlandı. 

Uçağın kalkışından 5 saat sonra gerçekleşen olayda uçağın kaptan pilotu doktor anonsu yaptı. Şans eseri uçakta bulunan yabancı bir doktor kabin ekibiyle birlikte derhal yolcuya müdahale etti ve yolcu hayata geri döndürüldü. 

25 yıllık tecrübeli Kaptan Pilot Tuncay ÜRKMEZ, İstanbul’a inişte uçak başına sağlık görevlilerini çağırdı. 04:30 sularında iniş yapan uçağa gelen sağlık ekiplerinin yaptığı kontroller sonrasında yolcunun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. 

TK43

Geri

8
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Tecrübe

Tecrübeli pilota denk gelmek önemli.

Kaptan mı

Pilotun olaya bir müdahalesi olmaz. Olay tamamen kabin ekibinin yönetimindedir. Pilotun olaydan haberi, ancak anons yapılıp müdahale başladıktan sonra olur. Kabin ekibi kaptana “bir yolcumuz rahatsızlandı, anons yaptık, doktor çıktı müdahale ediliyor” der. Doktor, acil tıbbi yardım gerekiyor derse kaptanın görevi divert ile başlar.

Burada biri yolcunun rahatsızlığı üzerinden tuncay ürkmezin reklamını yapmış :)))

Kaptana Ya!

Sen tecrübesize denk gelirsen anlarsın. Olayın detaylarını öğren ondan sonra konuş bence.

Ejder

THY ekibini canıgönülden tebrik ederiz. Herkes görevini gayet güzel yapmış ki hasta hayatta kalmış. Ya tam aksi olsaydı!!!

Ekip

Uçuş ekip işidir. Zincirin bir halkası aksarsa zincir kırılır.Hastanın hayatta kaldığına dair duyguları ve ailesinin duyguları emin’im ki başta kaptan, ekip ve tüm THY ailesinin hayatında güzel bir anı olarak yer edecektir…..

Teknik

Tuncay Kaptan hem pilotaj hemde insani olarak on numaradir.

Hayata dokumak

Bir insanın hayatına dokunmak!!!Ne güzel, Allah ekibin ve THY nin yolunu acık tutsun.

Burak

bu hintliler en ufak biseyde hemen tantanaya baslar para verdiler ya ilgi manyakları hemen herkes bana baksin hostesi doktoru vs