THY Uçuş Akademisi mezuniyet töreni 

THY Uçuş Akademisi mezuniyet töreni 

Aydın’ın Çıldır ilçesinde eğitimlerini tamamlayan 24 pilot adayından oluşan 71. filonun mezuniyet törenine, THY Genel Müdürü Bilal Ekşi de katıldı

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, Aydın’ın Çıldır ilçesinde eğitimlerini tamamlayan 24 pilot adayından oluşan 71. filonun mezuniyet törenine katıldı.

Twitter’daki hesabından törene ait fotoğraflar paylaşan Ekşi, “Pilot olma sırası şimdi sizde! Aydın Çıldır’da yaklaşık 2 yıllık eğitimlerini tamamlayarak mezun olan 71. filonun törenine katıldık. Siz de #Pilot adayı seçimlerimize katılın ve geleceğinizi #THY ile şekillendirin. Emniyetle uçun!” ifadelerini kullandı.

Törene, Ekşi’nin yanı sıra Uçuş Eğitim ve Havalimanı İşletme AŞ Genel Müdürü Sunay Karamık, Uçuş İşletme Başkanı Kaptan Mehmet Kadaifçiler, Uçuş Eğitim Başkanı Kaptan Aykut Alpa, Uçuş Akademisi Müdürü Kaptan Yusuf Tuzcu’nun da katıldığı öğrenildi.

Böylece THY Uçuş Akademisi mezunları, THY filosuna ikinci pilot olarak katıldı. Törenle birlikte 24 pilot adayı mezun edilerek, toplam mezun sayısı 554 oldu.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
.
2 yıl önce

oo borçlar hayırlı olsun gençleer

Göktürk
2 yıl önce

Tüm pilot adaylarımızı tebrik ederim.Bugünkü kurla €140,000, yaklaşık olarak 770,000TL’ye tekabul ediyor.Euro artarsa 1,000,000 TL’yi bulur tahminimce.Hem iş açısından hem ödeme açısından işleri zor.Allah yardımcıları olsun diyorum, başarılarının devamını dilerim.

Anonim
2 yıl önce

Euro kurunu sormuşlar mı sayın Ekşiye =)

Avrupa Merkez Bankası
2 yıl önce

Avrupa Merkez Bankası bunu beğendi.

Thy kendi pilotunu yetistirdigi hava limaninin ismi cildir
2 yıl önce

Cildir ilcesi mi yok daha neler cildir havalimani o thy nin ucus akademisi