THY UÇAKLARINI BAŞKA ŞİRKETLERE KİRALIYOR

THY UÇAKLARINI BAŞKA ŞİRKETLERE KİRALIYOR

THY son zamanlarda yaptığı bazı yanlışların ceremesini çekiyor.  Airlinehaber’e gelen bilgiler doğrultusunda, THY’nin bilhassa kargo şirketlerine uçak kiralamak için girişimlerde bulunulduğunu duyduk. Uçuş ekibi eksikliğinden ground olan bazı uçakları kiralamayı düşünüyorlarmış.

Başta MNG kargo olmak kaydı ile bir çok şirketlerle görüşmeler devam etmekteymiş. Düne kadar kargo uçağı kiralamak isteyen THY’nin bugün elindeki mevcut uçakları başka şirketlere kiralamayı düşünmesi ilginç…

Sadece MNG kargoya teklif edilen 4 adet A330 uçağı olduğu ve MNG den cevap beklendiği yine tarafımıza gelen duyumlarda mevcut.

THY’nin bu açmazdan bir an önce çıkması şart.

Çok hızlı büyüme trendine giren THY’nin, bu büyüme aşamasında etrafındaki yabancı şirketlere daha dikkatli bakması ve  tüm dünya şirketlerindeki büyüme hızlarını gördükten sonra ortaya çıkacağı baştan belli olan sorunları, bugünlere gelmeden çözmesi gerekirdi.   

En başta, THY yönetimin,sendikal konularda çalışanları ile barışmasının yanı sıra belirli suç iddiaları ile yollarını ayırdığı,ancak bu iddiaların doğru olmadığı mahkemelerimiz tarafından belirlenenlerin, iş başı yapmaları gerekiyor.

Ayrıca; Çalışanların maaş skalalarına bir kez daha bakmakta fayda var. Pansumani çözümlerle sorunları çözmek olacak gibi değil…Madem Avrupa şirketiyim diyorsunuz. O halde şarklı düşünüp Avrupalı olunamayacağını da bilmelisiniz.

Aksi takdirde, THY olarak filo küçültmenin yanı sıra verdiğiniz uçak siparişlerinden vazgeçme durumunda bile kalabilirsiniz.

Geri
Etiketler:

17
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

M. Afak Yanç

THY’deki diğer filoların uçucu personel durumunu bilemem. Duyumlar doğrudur, ya da abartılmıştır-orasını da bilemem. Ancak TK, “yıldızlaştığı” kargo operasyonlarındaki eldeki 9 adet 333F’ten dördünü kiralamaya çalışıyorsa (ve yıl sonunda da 3 adet 777F gelecekse…) bunun altında uçucu ekip eksikliğinden başka nedenler de olsa gerek. Yeni (3.) Havalimanında “Cargo City” denilen ve bittiğinde devasa boyutlar ve kapasitede olacak kompleksin daha kazması atıldı sayılamaz. Zaten “kargo uçuşlarının” daha bir süre AHL’dan devam edeceği söyleniyor; THY burada yeni yaptırdığı Kargo terminalinin büyüğünü Yeni Havalimanında inşa ettirecek ama acaba ne zamana yetişecek? İşin buradaki garabeti bir başka yönde: şimdi diyelim ki Yeni Havalimanı açıldı… Devamını oku »

one-eighteen-eight

Uzun zamandır havacılık sitelerinde gördüğüm en başarılı yorum/analiz. Tebrik ediyorum.

ekipaj

Mng bu ucaklara nereden ekip bulacak . Ya THY deki kuskunlere el atacak ya da THY nin de baktigi expat pazarina bakacak. MNG yerine yabanci bir hava yoluna kiralansa anlardim.

Ekipaja yanıt

Sen oyle zannet. Onurdan ayrılan ve ayrılmak için haber bekleyen bir çok kaptan haber bekliyor.

Yolcu Abbas

Eyyy thy yöneticileri kokpit le kabin i bir tutarsan yabancı havayolu şirketleri pilotlarını balık avlar gibi transfer eder pilotsuz kalırsın … sonrada yoldan geçenlere eğitim şartı aramadan gel 140.000 euro borçlan sana eğitim vereyim pilot ol dersin yine de bulamazsın. Biran önce kokpit ekibini elde tutacak tedbirleri almanızı tavsiye ederim. Dubai , katar veya çin havayolları kadar veremiyorsan avrupa emsalinde ücret verirsen belki kaçışları durdurursunuz.

Normal

Torpilliler yönetici olursa böyle şeyler olur normal. Kimse ağlayıp sızlamasın…

Kaçan kaçana

Bu daha başlangıç.kaç uçağını kiralayabilecek bekleyelim görelim

KPT

Daha iyi günler bunlar. Biz bas bas bağırdık uçaklar ground olacak düzelin acilen diye, siz bizi dışladınız. Şimdi kokpit olmadan uçurun uçakları bakalım. Bunlar daha iyi günler.. her filodan groundlar başlıyor bekleyin.. Yorgunluktan ölüyoruz zaten max limitte uçuyoruz daha gelen uçak yerde yatar. Ama biz kaç yönetim kaç hükümet gördük. Biz hep burdaydık, siz kaç aydır burdasınız?

uçucu

HAVA-İŞ KURTARSIN !!!! ARTIK HAVA SEN BİLE KURTARAMAZ SİZİ.

ziyaretçi

kına yakarsın…

iha thy

pilotsuz yolcu uçağı çıksa da artık ,alsa şu THY….ne de olsa kaptanlar kabin ekibi ne yapıyor ki dimi THY,,oturuyorlar sadece ..

Metin

Bu yorumlara kendiniz bile inanmiyosunuz ama niye yazarsiniz boyle anlamiyorum sizi thy dunya sirketlerinin giptayla baktigi bir sirket

Gözdikilen

Evet hatta sıraya girdiler.kaptanlarını işe almak için

flaş

THY li yöneticiler mi yönetemeyiciler mi ?