featured

THY Uçak İçi Ürün Ve Hizmetleri 4 Ayrı Kategoride Ödüle Layık Görüldü

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ WhatsApp Image 2021 05 25 at 11.58.25 1Her yıl düzenli olarak küresel ölçekli havayolu şirketlerinin seyahat setlerini ve yolcuya sunduğu diğer önemli hizmetleri ödüllendiren Travel Plus organizasyonu, bu yıl da sektörde farklılaşan ve önem arz eden ürünleri değerlendirmek için düzenlediği yarışmada, Türk Hava Yolları’nı farklı kategorilerde ödüle layık gördü.

Bu yıl yarışmada yer alan kategorilerin içeriği, pandemi süreci ile uyumlu olarak havayollarının önem verdiği “Hijyen”, “Sürdürülebilirlik” ve “Sağlık” alanlarındaki yeni standartlar göz önünde bulundurularak şekillendi. Bu kapsamda Türk Hava Yolları, misafirlerine sunduğu hijyen seti, battaniye ve kulaklık ürünlerinin paketlemesinde kullandığı kompost ambalajlar; çocuk yolcular için özel tasarlanan oyuncak setleri, uçak içi eğlence sistemi ve uçuş sırasında yolculara eşsiz bir seyahat deneyimi yaşatan PLANET ile beraber farkındalık kategorilerinde “ Gold “ statüsünde ödüllendirildi.

  • Yolcu Hijyen Kiti Kategorisinde Gold Standart
  • Sürdürülebilir Ambalaj Girişimi Kategorisinde Gold Standart
  • Çocuk Sağlığı Girişim Kategorisinde Gold Standart
  • Yolcu Sağlığı Teknolojisi Kategorisinde Gold Standart

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ WhatsApp Image 2021 05 25 at 11.58.25Yarışmada yer alan hijyen kategorisi; hem havayollarının hem de tedarikçilerin, yenilikçiliğini ve beraberinde sundukları çözüm önerileriyle reflekslerini ölçmeyi amaçladı. Türk Hava Yolları’nın, yolcularına güvenli bir seyahat ortamı sunmak için tasarladığı hijyen kitleri içerisinde uçuş süresine göre maske, antiseptik mendil ve el dezenfektanları yer alıyor. Sette yer alan ürünler, rakiplerine göre tasarım, içerik ve kalite açısından farkını yansıtarak  ‘’Gold” statüsünde ödüle layık görüldü.

Havacılık sektöründe çevre bilincinin her geçen gün daha da önem kazanmasının ardından sürdürülebilirlik kategorisinde de ödüller veriliyor. Türk Hava Yolları’nın misafirlerine sunduğu battaniye ve kulaklık ürünlerinin paketlenmesinde plastik poşet yerine %100 biyolojik olarak parçalanabilir (biodegradable) ve kompostlanabilir çevre dostu özel bir ambalaj kullanılıyor. Bayrak taşıyıcı havayolunun doğa dostu ürünleri, çevresel bir soruna getirdiği çözümle rakiplerinin arasından sıyrılarak “Gold” statüsünde ödüllendirildi.

Küresel marka sağlık (wellness) kategorisinde ise iki farklı alanda ödüllendirildi. Gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmayı önemseyen Türk Hava Yolları’nın dış hat seferlerinde çocuk yolcularına sunduğu oyuncak setleri doğal malzemelerden üretiliyor. Bayrak taşıyıcı, çocuk misafirlerinin sağlığını korumak için plastik yerine ahşap oyuncaklar tercih ediyor. Türk Hava Yolları, Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın verdiği bilgiler doğrultusunda hazırladığı broşürler ve yaşam alanı tehdit altında olan hayvan figürlerinden oluşan “Oyuncağım Doğadan’’ konseptli oyuncaklar ile birlikte çocukların çevre bilincine katkı sağlıyor. Üretiminde Adventure firması ile işbirliği yapılan bu proje, Travel Plus organizasyonu tarafından yine “Gold” statüsünde ödüle layık görüldü.

Sağlık kategorisindeki bir diğer ödül ise uçak içi eğlence platformu PLANET aracılığıyla yolculara sunulan farkındalık kategorisine verildi. Uçak içi medya platformu PLANET’e eklenen içerikler uçuş sırasında yolcuların kendilerini daha rahat hissetmesini ve konforlu bir uçuş deneyimi yaşamasını sağlıyor. Özellikle uzun uçuşlarda yolcuların uyku kalitesinin artmasına yardımcı olan içerikler arasında stresi azaltma, sakinlik, motivasyon, bilinçli farkındalık, beden sağlığı ve nefes kontrolü gibi konular yer alıyor. Çocuklar için özel hazırlanmış videolara da yer verilen platformda, 9 farklı dilde içerikler sunuluyor. Seyahati daha konforlu bir hale getirmeyi amaçlayan bu kategori, Travel Plus organizasyonu tarafından “Gold” statüsünde ödüllendirildi.

Tüm havayolları tarafından titizlikle takip edilen “TravelPlus Havayolu Amenity Awards” organizasyonu, Türk Hava Yolları’nın uluslararası arenadaki başarılarına katkılar sunması açısından önemlidir. Tüm operasyonlarını; topluma, ekonomiye ve çevreye karşı sorumluluk bilinciyle yürüten ve sürdürülebilir kalkınmaya her geçen gün daha da katkı sağlayan bayrak taşıyıcı, başarılarını yükseklere taşımaya devam ediyor.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ 001 scaled Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ 002 1 scaled Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ 003 1 scaled Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ 004 1 scaled Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ 005 Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ 006 1 scaled Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ 007 Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ 008 Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ 010

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir