THY UÇAK ARIYOR

THY UÇAK ARIYOR

Geçtiğimiz hafta babası vefat eden Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi’ye havalimanında görev yapan gazeteciler taziye ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında “Şu an uçak arıyoruz. Dünyada gidip bakmadığımız yer kalmadı. Dünyada da genelde bir iyileşme var.O yüzden şu anda uçak arıyoruz” dedi

ABD Ulaştırma Güvenliği İdaresi (TSA), Türkiye’den hava yoluyla gelen malların kapsamlı taranmasını gerektiren yeni bir güvenlik yönetmeliği yayınlayacağını açıklayan Ekşi “Güvenlik prosedürlerindeki değişikliğin kargoya yönelik yeni tehditlere karşılık verebilmek ve havacılıkta küresel güvenlik eşiğini yükseltmek için yapıldığını ifade edildi.Bu zaten yapılıyordu. Amerika bazı ülkelerden gelen kargolarda özel arama istiyor. Onunla alakalı biz TSA onaylı X-Ray’ler alıyoruz. Kargoda çok fazla problem çıkacağını beklemiyoruz. İlave eleman koyuyorsunuz. 3 kişiyle yapacağımız işi 5 kişiyle yapmış oluyorsunuz. Paleti eskiden bir bütün olarak gönderirken şimdi bunları ayır tek tek X-Ray’den geçir diyor.Kargo bütün olunca zaman zaman içindeki bir şeyi tespit etmek zorlaşabiliyor.Kargo bizi fazla üzmez orada ilave eleman alır koyarız ama yolcuyu öyle yapamıyorsunuz. Kargoyu zamanında ulaştırırım 10 lira kazanacağıma 9 lira kazanırım. Kargoda çok fazla bir endişemiz yok.TSA’nın karıştığı yer uçak altına gelmeden önce kargonun depoda ellenmesindeki güvenlik kriterlerine ile ilgili. TSA yaklaşık 2 ayda bir gelip burada inceleme yapıyor.” dedi.

UÇAK ARIYORUZ

Geçen yıl 35 adet uçağın yerde beklediği ve bu sene son durumun sorulması üzerine Bilal Ekşi; “Şu an uçak arıyoruz. Hatta Emirates’in indirdiği uçaklar vardı, B787-900 ve A350 uçakları. Dünyada gidip bakmadığımız yer kalmadı. Dünyada da genelde bir iyileşme var. O yüzden şu anda uçak arıyoruz. Bu sene Rusya’da charter taleplerimizi durdurduk. Uçağımız olmadığı için. İnşallah gelecek sene zaten öyle bir şey düşünmüyoruz. Gelecek sene uçakları çok daha fazla koşturacağız. Eğer geniş gövde uçağı bulabilirsek wet lease olarak almaya çalışacağız.” dedi.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
KAPELLA
2 yıl önce

Siz sipariş verin yine. Bir tane prestij uçak yok. Yeni havalimanı dendi. Uçuşlar artacak gözüyle bakılıyor. Ancak nafile. Emirates 100. A380 i aldı. Bizde daha tik yok . Böyle mi zirveye adım atıcaz? Yazık günah. Ver siparişi artık Thy !

mafaky
2 yıl önce

1) Türk Hava Yolları gibi dünyanın her yerine uçuş koyan/koymaya çalışan, iç hatlarda ise siyasi irade zoruyla yine heryere ve zararına uçurulan, yaz ve kış tarife dönemlerinde potansiyel olarak ciddi yolcu ve hatta destinasyon farkı olan, aramız düzeldi diye (neyse, iyi ki düzeldi!!!) kışın Antalya’da yatırmak zorunda kaldığı 13 adet Airbus 332’nin hemen tamamını ve çoğunlukla günde 2 kez AYT-Rusya (ağırlıklı Moskova) arasında tarifesiz seferlere yollamak zorunda olan bir havayolundan ne kadar uzun vadeli planlama beklenebilir ki? 2) Diğer “ciddi” havayolları planlama yapamıyorlar mı? Tabi ki yapabiliyorlar, ellerinden geldiğince sağlıklı ve uzun vadeli olarak. Bir nedenle pazarda daralma oluşursa “kötü… Devamını oku »

mafaky
2 yıl önce

TK’nın 40 adet 787 siparişi vermesi ne zaman olmuş da sonrasında bunları iptal etmiş!???

breh breh
2 yıl önce

40 tane 787 iptal etmeniz, çok başarılı bir hareketti, aferim.

Zamlar?
2 yıl önce

Zamlar ne durumda. Geri verseniz de biz de sevinsek. Yoksa yil sonu olusacak kari yapilan harcamalarla sifirlamak icin mi alim yapiliyor.