Thy uçağında yolcu kokpite saldırdı

Thy uçağında yolcu kokpite saldırdı

Türk Hava Yolları yolcuları çığlık atan ve uçağın kokpitine saldıran adamı bastırdı….

Türk Havayollarına ait Boeing 737-9F2 tipi ve TK680 sefer sayılı uçakta Sudanlı bir yolcu olay çıkarttı. İstanbul’dan Hartum (Sudan) seferini yapan uçak kalkışından yaklaşık 2 saat sonra İstanbul’a geri dönmek zorunda kaldı.

Kalkıştan kısa bir süre kabin memurlarını iterek kokpit kapısına saldıran yolcu daha sonra uçak camına tekme attı. Hemen akabinde oksijen maskesinin olduğu kapağı kırarak maskeyi yüzüne tutmaya çalıştı. Sudanlı yolcu nefes alamadığını ifade etmeye çalıştı.

Kabin memurlarının ve yolcuların müdahelesi üzerine yolcu etkisiz hale getirildi. Yolcuyu sakinleştirmek için yaklaşık 15 dakika uğraşıldı. Bu süre zarfında diğer yolcular da korkudan bağırıyorlardı ve çocuklar ağlıyorlardı. Sudanlı yolcu ilk önce sakinleşmesine rağmen bir süre sonra sonra tekrar nefes alamadığını söyleyip kokpit kapısına saldırdı. Kabin memurları ve yolcular bu sefer plastik kelepçe takarak yolcuyu etkisiz hale getirdi. Kokpit ekibi kalkışından iki saat sonra İstanbul’a geri dönüş kararı aldı. Uçakta yılculuk yapan Associated Press Fotoğrafçısı Hüseyin Malla olay görüntüsünü çekti.

İstanbul’a inişinin ardından 35 yaşındaki Sudanlı yolcu polis ekiplerine teslim edildi. Türk Hava Yolları’nın yolcu hakkında yasal işlem başlatıp başlatmayacağı henüz bilinmiyor.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

6 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Teknik
1 yıl önce

Ekibi kutlarım.sadece işini yaparak para kazanamıyosun. Zaman zaman böyle andavallarla ugrasmak zorunda kalabiliyorlar. THY alsın kara listeye. Havada böyle hareketler yapamaz kimse. Bunun bir de şunu yemme bunu yememciler var. Yemezsen yeme lan. Sanki restauranta gelmiş. Yolculuk yapıyosun sadece. İkramdan yersen ye yemezsen yeme.

Selami
1 yıl önce

Yasal işlem başlatın kardeşim herzaman yolcu memnuniyeti diye birşey yok kara liste yapın yakında ucakta bir kabin memuru, yolcu tarafından öldürülse ne yapacaksınız millete çelik çatal bıçakla yemek veriyoruz uçakta bıçağın ne işi var

320
1 yıl önce

Geçmiş olsun ekibe

tabi
1 yıl önce

Bu süre içinde diğer yolcular korkudan bağırıyorlardı ve çocuklar ağlıyorlardı.

Ekip Suçlu
1 yıl önce

Adam başından söylemiş nefes alamıyorum diye. Sakinleştirsene. Yardımcı olmak yerine adamı kalpten götürtecek. Anca action olsun. Magazin olsunlar. Kaç kişi yanında sakinleştirmek için uğraştı acaba ?

Komiksin
1 yıl önce
Cevapla  Ekip Suçlu

ekip suçluymuş:) sakinleştirmediklerini nerden biliyorsun? Uçuşta mıydın? Allahtan yolcuların küçük bir kısmı sen gibi andaval yoksa ne olurdu milletin hali