THY uçağında rahatsızlanan ve ateşi çıkan yolculara doktor müdahale etti

THY uçağında rahatsızlanan ve ateşi çıkan yolculara doktor müdahale etti

THY uçağında rahatsızlanan ve ateşi çıkan yolculara doktor müdahale etti. Doktorların yaptığı müdahalenin ardından, yolcularda olumsuz bir duruma rastlanmadı.

Mauritius-İstanbul seferini yapan Türk Hava Yolları (THY) ait yolcu uçağında bulunan 10 yolcunun yüksek ateş şikâyeti paniğe neden oldu. Bulaşıcı hastalık şüphesiyle uçağa Hudut Sağlık ekipleri davet edilirken, olağan dışı bir durum yaşanmadığı ve yolcuların transit uçuşlarına devam ettiği açıklandı.

Edinilen bilgiye göre, Türk Hava Yolları’nın (THY) TK-161 sefer sayılı TC-JJN kuyruk tescilli, Airbus A330 tipi 261 yolcusuyla İstanbul seferini yapmak üzere Mauritius’tan havalandı. Uçak Atatürk Havalimanı’na iniş için yaklaşma yaptığı sırada uçakta bulunan 10 yolcu kabin ekiplerine yüksek ateş şikayetinde bulundu. Bunun üzerine uçağın kaptan pilotu Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi’yle irtibata geçerek bulaşıcı hastalık şüphesiyle uçağa Hudut Sağlık ekiplerini davet etti. THY uçağı sabah saatlerinde Atatürk Havalimanı’na iniş yaparken, ekipler yüksek ateş şikayetinde bulunan 10 yolcuya ilk müdahaleyi yaptı.

Konuyla ilgili olarak Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “Doktorların gerçekleştirildiği kontrol akabinde yolcuların sağlık durumlarının iyi olduğu tespit edilmiş ve olağandışı bir durum yaşanmamıştır. Hastaneye sevk ya da takip gerektiren bir vaka ile karşılaşılmamıştır” denildi.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Comment
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Mahmt cpt
1 yıl önce

JJN 77dir 330 değil..