THY uçağında korku dolu anlar! 29 yaralı

THY uçağında korku dolu anlar! 29 yaralı

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-New York seferini yapan uçağı inişe 45 dakika kala havada türbülansa girdi. Türbülanstan dolayı yaralanan 4 kişi piste gelen ambulanslarla hastaneye götürüldü.

Türk Hava Yolları’na ait İstanbul – New York seferini yapan TK 001 sefer sayılı Boeing 777-300ER tipi yolcu uçağı inişine az bir süre kala türbülansa girdi Türbülansa giren uçağın saat 17:30 sıralarında JFK Havalimanı’na iniş yaptığı, 29 yolcu ve mürettebatın çeşitli yerlerinden yaralandığı bildirildi.

Türbülanstan dolayı yaralanan 4 kişi piste gelen ambulanslarla hastaneye götürüldü. Yaralı kabin görevlilerinden birinin bacağının kırıldığı, yaralanmaların geri kalanının kesik ve morluklar gibi ufak yaralanmalar olduğu belirtildi.

Liman İdaresi sözcüsü Steve Coleman, Türk Havayolları uçağının inişten 45 dakika önce aşırı türbülans yaşadığını, yaralanan dört kişinin Jamaika Tıp Merkezi ve Queens Hastanelerine gönderildiğini, bir mürettabatın ayağının kırıldığını söyledi. Coleman, diğer küçük yaralanmaların havaalanı terminalinde tedavi edildiğini ve Türbülansa giren THY Uçağının saat 17:30’da JFK Uluslararası Havaalanına güvenli bir şekilde indiğini” söyledi.

İlerleyen saatlerde THY’nin konuyla ilgili bir açıklama yapması bekleniliyor.

Geri

4
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Engineer

Yıllardır uçuyorum.Haberdeki gibi gafil avlanmamak için bir saniye dahi kemeri çıkartmam uçuş esnasında. Ama kabin görevlilerinin böyle bir şansı yok. Geçmiş olsun, Allah tekrarından korusun.

Toygun

Allah korumus.gecmis olsun

Ekip odasi

Çok değerli kabin memuru (eski Purser) dusurdugunuz durumlara yaziklar olsun khb deki sorumsuzlar. Bu yaştan sonra onca yillik hizmetinin karsiligini cok guzel ödüyorsunuz… Çok geçmiş olsun Ahmet ağabey.

Khb

Kız adresi şaşırdın Burası türbülans haberi, tartışan kabin memurları başka sayfada….