THY Uçağı İnişte ILS Antenlerine Çarptı

THY Uçağı İnişte ILS Antenlerine Çarptı

Türk Hava Yolları’nın (THY) TC-JDN A340  uçağı İstanbul’dan Mauritius’ seferinde inişte ILS antenlerine çarpması sonucunda hasar oluşmuş. Yolcular için başka bir uçak tahsis edildi.

İstanbul’dan Mauritius seferini yapmakta olan THY uçağı iniş sırasında ILS antenlerine çarpması sonucunda uçakta hasar oluştu. Yolcular için başka uçak tahsis edildi. Oluşan hasarın giderilip uçağın yolcusuz döndüğü söyleniyor.

Uçakta üç kaptanın birlikte bulunduğu iddia ediliyor.
Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

15 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Yorum
4 yıl önce

Elektronik bilgisi olan biriyim. Geçen gün sahil yolundan havalananına gidiyordum. GSM’ci arkadaşlar tam uçağın iniş yoluna bakacak şekilde yönlü panel anten monte ediyorlardı. O sırada uçak iniyordu ve antenin uçağa uzaklığı 75 metre civarı. Bu antenler uzun mesafeye gönderim yapabilmek için sinyali bir bölgeye odaklayan yüksek güçlü antenlerdir. Durum tehlikeli gibi geldi bana.

Anonim
4 yıl önce

İls anteni pistte mi?

Fatih
4 yıl önce

Geçmiş olsun!

Saçmalamayın beyler
4 yıl önce

Sabah yazılan bu haberde hala ILS antenine çarptı ifadesi değiştirilmediyse kesin doğrudur. Sefa bey teknik adam yaş tahtaya basmaz. Ayrıca Lastik patlamış. Antene ilk vuran tabiki Teke olmuştur ve patlamıştır . Bu kadar basit kardeşim

Anten
4 yıl önce

Evin çatısındaki uydu antenine çarpmasından iyidir.Doğru haber..Sefa bey araştırmadan yazmaz..

salla
4 yıl önce

salla vur duvura olmus

Main Tire replaced
4 yıl önce

Uçak 6 nolu lastiği hasarlanıp basıncı 0 oldugu icin 5 ve 6 nolu lastikler değistirilmek zorunda kaldı.Ilgili meydan allaha emanet oldugu için lastik bulunamadi.Istanbuldan 2 lastik ve 2 kisi gonderilip lastik degisimleri sonra ucak sefere verilmis.

İyi
4 yıl önce

İyi başka bi yere çarpmadı anten uzun muydu bari.

yanlis
4 yıl önce

haber. yok daha neler. eger dogru olsaydi kirima ugramasi gerekirdi.

Doğru haber
4 yıl önce

Bu ne bilgi kirliliği bu medyadaki . Biri arıza diyor arızayı yazamıyor diğeri iniş takım arızası diyor. Bir tek siz doğruyu yazmışsınız ayrıca ışıklara vurduğunda lastiği bile parçalanmış. Yuh bu Pilotlar ne kadar acemi