THY, TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK İKİNCİ ŞİRKETİ OLDU

THY, TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK İKİNCİ ŞİRKETİ OLDU

Capital Dergisi, bu yıl 21’ncisini hazırladığı Türkiye’nin 500 büyük şirketini ortaya koyan Capital500 araştırmasını ağustos sayısında yayınladı. Buna göre listenin ilk sırasında Tüpraş yer alırken, onu THY ve Petrol Ofisi takip etti

Geçtiğimiz yıl Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin ciroları nominal olarak yüzde 31,0, reel olarak da yüzde 18,3 büyüdü. Şirketlerin kârı da nominal yüzde 67,1, reelde de yüzde 50,8 arttı. Milyar TL cirolu şirketler kulübü 68 yeni şirketin katılımıyla 302’ye yükseldi.

Listenin ilk sırasında 53 milyar 948 milyon 110 bin TL ciroyla Tüpraş yer alıyor. Onu ikinci sırada 39 milyar 779 milyon TL ciroyla THY, üçüncü sırada ise 38 milyar 515 milyon 999 bin TL ciroyla Petrol Ofisi izliyor.

 

Geri
Etiketler:

2
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Cihan

Ama bu kotu bı hizmet şirketi yani hizmet üreten oda çok emek yoğun hizmet üreten bir şirket 2. olduysa burda bir sorun var sanayi teknoloji şirketleri nerde zaten yıllardır tupras hep 1. buda sorun petrol doğalgaz işleyen şirket 1.ise sorun bi an önce adam gibi bir egitim sistemi adam gibi siyaset kavga dövüş olmadan kalkınmayı becermeliyiz aksi durumda, 2 sınıf ülke olmaya devam ederiz köpek saldırtırlar insanimiza yaptırım uygularlar kafalarına göre dalga geçip dururlar mısır gibi bar gibi ülkeler tehdit eder duruma geliriz hatta esad artık özguvenle tehdit etmeye başlar sen güçlü olursan gerçekten ama.hava cıva ile değil kimse bunları… Devamını oku »

Taş.

Sorsan Para Yok Ama :)) Hemde Özel Yani Sonuçta Kadroda Yok Maaşlarda İyileştirme de Yok :))