THY TEKNİK PERSONELİNDEN BÜYÜK FEDAKARLIK (!)

THY TEKNİK PERSONELİNDEN BÜYÜK FEDAKARLIK (!)

Yaşadığı ekonomik sıkıntı nedeniyle kokpit ve kabin personelinin 2017 zamlarını donduran Türk Hava Yolları’nda THY Teknik çalışanları da maaş zamlarını dondurdu.

Yaşadığı ekonomik sıkıntı nedeniyle kokpit ve kabin personelinin 2017 zamlarını donduran Türk Hava Yollarına bir iyi haber de THY Teknik çalışanlarından geldi. Çelik İş Sendikasının THY yönetimi ile yaptığı protokolle maaş zamlarını dondururken, az maaş alan personel bu uygulamadan ayrı tutularak maaş zamlarını tam alacak.

DÜŞÜK MAAŞ ALANLAR KARARIN DIŞINDA

Türk Hava Yolları ile 2017 maaş zamlarını dondurma protokolü imzalayan Çelik İş Sendikası düşük maaş alan üyelerini bu protokolden ayrı tuttu. Türk Hava Yolları ile Çelik İş Sendikası arasında imzalanan protokole göre destek personeli, teknik destek personeli, uçak bakım, boya personeli, mefruşatçı personel 5. dönem toplu iş sözleşmesinde ön görülen yüzde 5,23 zammı alacak. İmzalanan protokolle THY Teknik yönetimi, protokolün geçerlilik süresi boyunca 4857 sayılı iş kanununun 29. maddesi kapsamında toplu işçi çıkarılamayacak.

“THY SIKINTI YAŞARSA ÜYELERİMİZ DE YAŞAR”

THY Teknik’de zamların dondurulma kararını alan Çelik İş Sendikası İstanbul Havacılık Başkanı Yavuz Güver,”Üyelerimize anket yaparak çalışma huzurunu bozmak istemedik. Onları ‘Evet’ci veya ‘Hayır’cı olarak ikiye bölerek, çalışma huzurunu bozmak ve çalışanları zor durumda bırakmak istemedik. Eğer sendika isek, sorumluluk makamı isek, bu kararı bizim almamız gerekirdi. Bu kararı da biz aldık. Bu şirket bizim şirketimiz. THY sıkıntı yaşarsa bizim üyelerimiz de sıkıntı yaşayacak. Bu nedenle bu kararı aldık. THY çalışanlarımızın haklarını sonuna kadar verecektir. Bizde sendika olarak çalışanlarımızın haklarını sonuna kadar takip edeceğiz” dedi.(Alıntı:haberler.com)

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

22 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Thy teknik
3 yıl önce

Teknik destek personellerin Teknisyen olma durumu nedir ?

Anonim
3 yıl önce

Teknik destek personellerin Tekniseyen olma durumu varmıdır ?

?
3 yıl önce

Airlinehaber, sayfanızda yorumları ”beğen’ ya da ‘beğenme’ butonu neden yok, olması gerekir…

Gözlemci
3 yıl önce

Thy şirketlerinde kaç müdür müdür yardımcısı var? Bilen varsa yazabilir mi

Teknik
3 yıl önce

Eyy hakkımızı savunan Çelik iş sendikası!! Teknik Desteklere zam yaptın A0 teknisyenlere neden yapmadın? Bizim aldığımız maaş çok mu yüksek geldi Allah aşkına? Brüt 3000TL diyor elimize geçen para 2300’dü geçen ay.

SAW
3 yıl önce

Sendika da fedakarlık yaparak bu süre zarfında aidat almasın.O zaman anlarız tek taraflı fedakarlık olmadığını.

Sefa Bey
3 yıl önce

Bu Alıntı haberle sizin görüşünüz tamamen zıt. Haber sitesi nemalanmış mıdır acep. Neden teknikte çalışanlar ile bir söyleşi yapılmaz ki.Tek taraflı habercilik mi olur.

Saçma
3 yıl önce

Gazetecileri bağlayıp haber yaptırtmış bu çelik iş. Tabii tepki müthiş hemen diğer haber sitelerini devreye sokmuşlar

bak şu konuşana
3 yıl önce
Cevapla  Saçma

ufaklık önce bir iki sözleşme gör sonra konuş

Mahmut kara
3 yıl önce

Ne sözleşmesi japon askeri biz iki tane çelik iş in sözleşmesini gördük onların berbat olduğunu da gördük sen galiba sendikadan bi menfaatin var yoksa böyle bir şeyi aklı olan biri savunmaz

?
3 yıl önce

bu şirketin bu hale gelmesinde en büyük pay hamdi ve temel ile onların şirkete kendileri gibi torpille sokulan yöneticileridir neden onlardan hesap sorulmuyor ? neden hala yöneticilere dünya kadar maaşlar ödeniyor abuk sabuk reklamlara vs milyonlarca dolar ödeniyor? neden bunlar olurken çalışanlardan feda isteniyor?

Teknik
3 yıl önce

Thy teknik 31 ocak 2017 de küçülmeye gidiyoruz diye işten çıkardılar.60 yaş dediler.60 yaş üstü birçok kişi varken 60 yaş altı işten çırıldılar.Allaha havale ediyorum.