featured

THY Teknik A.Ş. ile Özçelik-İş arasında yapılan 6. oturum gerçekleşti

THY Teknik A.Ş. ile Özçelik-İş Sendika arasında yapılan altıncı oturumda yapılan tüm müzakerelerde geçen madde olmadı.

Bir sonraki Toplu İş Sözleşme görüşmesi 24 Kasım 2021 saat 10.30’da yapılacak.

Özçelik-İş Sendikası tarafından yapılan bildiride şu bilgilere yer verildi;

Kıymetli Üyelerimiz,

THY Teknik A.Ş. ile Özçelik-İş Sendikamız yetkilileri, yeni dönem toplu iş sözleşmemize ilişkin bugün (17.11.2021) itibariyle altıncı oturumunu gerçekleştirmiştir.

Bir sonraki Toplu İş Sözleşme görüşmesi 24 Kasım 2021 saat 10.30’da gerçekleştirilecektir.

Bu oturumda yapılan tüm müzakerelerde geçen madde olmamıştır.

ÖZÇELİK-İŞ SENDİKASI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

92 Yorum

 1. Biz bu kafayla grevde yapamayız. Yok yeşiller yok beyazlar, cs yt dstek base line atölye vs bizi zaten küçük lokmalara ayırmışlar. Yutması kolay olur. boştan yere birbirimizi yemeyelim. İşveren istediğini verecek sendikada kabul edecek, etmezsede külliyede biter bu iş. o yüzden şapkamızı önümüze alıp düşünelim bir, dünya ve ülkemiz gerçelerini.Nerde hata yapmışız nerde yapmamışız. Yaşanan süreçler de dik duramadık. Genelgeler de , işten çıkarılan insanlara , haklarımıza ne kadar sahip çıktık bir düşenelim, biraz. Grev karaı alınır alınmasına, alınsın bence de , greve çıkamasakta en azından etkileşim olur , ak koyun kara koyun belli olur. O dirayeti gösterebilecek miyiz , test etmiş oluruz hem.

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  imzayı bırak oturum olmadan 12yi geçti. Açık Mert Korkuz.

  Cevapla
 3. 3 sene önce

  Yaparsa habomcular yapar ,yeter ki birlik olsun tüm habomcular.

  Cevapla
 4. 3 sene önce

  Sözleşme zamanı yönetim personele düşmanca yaklaşıyor personeli mutlu edeyim diyen yok unutmayın bugün konumunuzu bizim başarılarımıza borçlusunuz varsa hakkım haram olsun ey sendika sende bizi temsil ediyor görünüp iş verenle nasıl bir ilişki içindesin bu millet bunu unutmaz kimse caz geçilmez değil insanlar yeterince ezildi iş veren sendika bir olup güzel bir adım atmadınız hep kazık atıyorsunuz yüce rabbim sizi hallettiğiniz gibi karşılasın kul hakkı yemek nasıl bir şey elbet hesap vereceksiniz sırat köprüsünden bu suratla mı geçeceksiniz biz yoksak siz de yoksunuz alnımızın terini verin sadaka istemiyoruz kahpe düzenin yiğit çocukları olur siz kimin çocuklarısınız???

  Cevapla
 5. 3 sene önce

  kardeşim güzel yazmışsın. lakin cesaretimiz yok. senin gibi birkaç kişiden duyar görürsek kartopu misali gelir arkası. site mafyası gibi çökmüşler tepemize. sendikanın devrilmesi gerek.

  Cevapla
 6. 3 sene önce

  ne grevi arkadaslar. grev isverene karsi yapilir. isveren sucsuz degil elbette ama asil suclu lanet olasi sendika. sendikaya karsi mi grev yapacaksiniz. ?? bunun icin greve gerek yok. ben ciktim sendikadan 4 ay oldu. hala isten atilmadim. her ay 300TL capkin Ferhana hovardalik etmesi icin para vercegime kuru maasimi alirim daha iyi. bu arada sendikadan ciktim kaybim %5 civari. YANİ BOS KONUSMADİM. GREV SART AMA SENDİKAYA. O DA UYELİKTEN CİKARAK OLUR. SENDİKANİZİ ACLİK GREVİNE SOKUN BAKİN NASİL KAPİNİZA FİNO OLUP GELİRLER TEKRAR. para da (aidat) guc de sizde olmasina ragmen sado mazo gibi kendinize iskence ettiriyorsunuz. cikin hepiniz iki gune duser yetkisi. isten de atmiyorlar. atsalar zaten mahkemede surunen onlar olacak. iki yillik maasi pesin alirsin. korkmayin.

  Cevapla
 7. 3 sene önce

  Örgutlenelim ne gerekiyosa yapalim artik

  Cevapla
 8. 3 sene önce

  Her birimiz birer Hz. Hüseyin olup bu haksızlığa dur demezsek bir daha bu şirkette hic kimse zulme karşı dik durmaz. Onca hayal ile girdiğim bu şirketten artık beni bulur da işten atarlar korkusu olmadan yorum yazıyorum. Rızkı veren de kefil olan da Allahtir kimse unutmasın. Her koyun kendi bacağından asılır ve bence herkes bireysel grevini yapsin. Kış geldi çocuklarıma mont alamadım mont…! Ufacık kız çocuğu erkek botuyla geziyor. Soruyorum yöneticilerden hangisinin evladı yaşıyor bu yokluğu? Biri bana bunları yazacağımı söylese güler geçerdim ama GREV ŞART OLDU. Binlerce kişi aynı dusuncede olmasına rağmen öyle bir korku verilmiş ki ip den bulurlar işimden olurum diye yazmıyor kimse. Gelin bulun kardeşim suç mu işledik ? Siz yaparken suç değil biz hak ararken mi suç ? Vatana ihanet edenler benim hayal edemediğim maaşı alirken bu ülkenin değerleri için ter döken ben hak ararken mi utancam. UTANACAK BİRİLERİ VARSA ALLAH KATİNDA UTANACAK OLAN YONETİCİLERDİR…

  Cevapla
 9. 3 sene önce

  1.Modüllerimin hepsini şirketten verdim.2.si sen ve senin gibi kafası çalışmayanlar 2000 Euro verip alıyorlar lisansını. 3. Sınavlar kolay çok kolay hatta ama o kadar kolay olup vermediğine göre 2000 Euro ya dışardan almışsın. Kafan basmdığını kendine yediremeyip böyle çirkin yorumlar yazmışsın.4. Şirkette asıl abi çekenler sizin gibiler. Gelip işimizi yapıyoruz getir götür de olsa işimiz yapıyoruz bununla insanları aşağılamaya çalışmandan 2000 Euro ya satın aldığın egounu gösteriyorsun.5. Madem öyle 80bine pilot olsaydın? Hatta şirkette bedavaysi İngilizcen mi yetmedi yoksa? 6. Kendi kaliten de yazdığın yorumdan gayet iyi anlaşılıyor.

  Cevapla
 10. 3 sene önce

  7.görüşmede aynı tutum sergilenecekse Fazıl ile artık masaya oturmayız denilmesi gerekiyor. Bu Güven Özveri Tecrübe var mı?

  Cevapla
 11. 3 sene önce

  Grevmi. Kusura bakmayın beyler ayçin zamanında 2013 te kimse greve çıkamadı :) yemeyin beni . Hangi babayiğit çıkabilecek . Hepiniz tuvaletlere saklanırsınız . Temsilci arkadaşım mühür bırakırız gerekirse diyor . Hadi bırakında görelim mühürleri :) kardeşler bu şirkette teknisyen hiç bir şey yapamaz . Yapmaz . myteknik pegasus örneği verirsiniz ama oraya gidemezsiniz. Madem o şirketler çok veriyor hadi çıkın gidin oraya . Çıkıp ayrılan en az 10 yıllık tazminatını yakan arkadaşlarım oldu onlarda bir elin parmağını geçmez . Sizinki anca lafta .

  Cevapla
 12. Grev başlığı ile yazan arkadaşa katılıyorum. Onurumuz için haklarımız için grev yapalım. 3 verirseler 5 isteyin 5 verirseler 10 isteyin ama Grev yapalım. Iş haklarımız dünya standartlarında olana kadar direnelim. Ulan zaten battık. Kimden korkacağız. Atarsa atsın. Atsında görelim. Hiç değilse onurlu bir şekilde başımız dik olalım. Inanın daha çok enerji dolu olacağız. Sendika duy bizi. Grev kararı al. Asla yetinme.

  Cevapla
 13. 3 sene önce

  Ne 2000 euro’ymuş kardeşim. Öncelikle keşke sende verseydin de sende alsaydın. Yazdıklarını okuyunca cqm olduğun her halinden belli oluyor. Öncelikle bu bir sektör ve bu lisansı nasıl aldığın hiç önemli değil. Sanıyormusun ki shgm lisansları çok zor? Bende ikisi de var. Çoğunu muaf olduğunuz halde bie türlü bitiremeyecek kadar kafanız çalışmadığından bu kadar kinli olabilir misin? Seni hayatla tanıştırayım. Öncelikle çömez olduğun için tabi ki takımhaneyede sen gideceksin, bostiği de sen yapacaksın ve bütün angaryaları tabii! Sen hangi dünyada yaşıyorsun? Ayrıca millet easayı shgm biriremediği için değil, shgm nin dünyada bir karşılığı olmadığı için ve prosedürleri daha kolay olduğu için alıyor. O abilerine abi abi çekeceğine git bakalım yüzlerine söyle. İnsan gibi davrandıkları için sanıyorum ego yapmışsın. lisansı 2000 e satıyorlar diyorsun. 80 bine de pilotluğu satıyorlar haberin var mı? Hemde sorular veriliyor aleni, kural yani. O da pilotluk yapmasın. Böyle içten pazarlıklı adamlarla çalışmaktan nefret ediyorum. Aklı yok fikri var

  Cevapla
 14. Bugün gelinen noktada grevden korkucak bir teknisyen kalmamıştır bence. Şartlar çok değişti. Yani şu anda bu işle aynı parayı kazandıracak çok iş var ki ben 11 senelik bir c/s im. Çorbam kaynıyor sadece. Yeni arkadaşları saymıyorum ama söyle 5 sene üstü çalışan herkesin bir arabası vardır en azından. Konuyu dolaştırıcam, Bugün ev sahibim evden çık dedi kiralar 5-6 bin oldu çünkü. En kötüsünü düşünüyorum. Hem işten hem evden çıkarılsam, Arabamı satsam o para bana en az 2 yıl yeter, devletimiz sağ olsun arabası olana 200 bin tl prim verdi. (İronidir) elim armut da toplamıyor uçak olmazsa migros olur çalışırım 3-4 bin düşük alırım ama ölmem. 3-4 bin! Bugün grev kararı alınsa en önlerde beni görürsünüz. neden mi? Ben bu şirket olmadan da yaşarım ama siz bu şirket olmadan hiç bir b.k’a yaramazsınız. Ayrıca beni kovarsanız vereceğiniz tazminat ı ve arabamı satsam bankaya atsam verdiğiniz maaşı kesin alırım. Sendikal faliyetten de cezası olur birde. Birde işe geri alım davası acarım hauatım boyu çalışmam. Çok ciddiyim. 11×7=77 bin tazminat, 8×20=160 işe geri alım. Alabilirsek de tam emin olmamakla beraber yasal greve katılmadan dolayı bir tazminat alır 300-400 bine bu işi çözeriz. Yada en kötü 250 bin. 300 de araba yapsa 550 bin at faize 8 bin allah bereket versin 3,500 e sıradan bir işte çalışsam yemin ederim daha rahat edeim hanım da çalışıyor. Çok uzattım biliyorum ama çok kişi benimle aynı durumda. Birşey olacağı yok ya boşa yazıyorum işte. Ama valla yapalım. 1 gün dayanamaz bu adamlar

  Cevapla
 15. 3 sene önce

  Ne olacaksa olsun artık yönetim millet yoluna bakacak artık,teknisyenin iş düşünecek halı kalmadi yaptığı işte kafa dağınık yapıyor geçim sıkıntısından…

  Cevapla
 16. 3 sene önce

  grev neden olmaz biliyormusunuz,yetkili teknisyenlerin yüzde 80 i 2000 euro ile lisanslarını aldıkları, yds ye soksan 30 bile alamayacakları, yetki almak isteyenlerin de nerdeyse tamamının para ile bu sınavları verdiklerini bilmeyen var mı? yok. yetkili yetkisiz çalışan teknisyenlerin yüzde 70 i işten çıkarılsa hiçbir şirkete giremeyeceğini biliyor. çünkü kimse senin sıfır ingilizcene sıfır teknik bilgine para vermez, oto sanayici kafası ve karakteriyle çalışan topluluğundan başka bir şey değil. başlarına işi bilen 3-5 adam koy gerisi de parayla lisanslarını alıp kendini uçak bakım mühendisi sansın:D herşeye tamam şefim peki müdürüm, ben mühürlerim şefim, ben yapmadım o işi ama olsun ben mühürlerim şefim, yeter ki sen iste müdürüm, para vermeyin ben mesaiye kalırım şefim diyen tiplerle dolu bir işyeri. yarımşar saat arayla günde 7-8 kez 10 ar dakikalık sigara molanı, her zaman iş saatinde kıldığın namazını, ben cs im yağlama yapmam panel açmam,takımhaneye gitmem manteliteni hiçbir dünya şirketi kabul etmez. Sen bu şirketten başka yerde ça-lı-şa-maz-sın, o yüzden paşa paşa ne verirlerse onu alacaksın. sesi çıkacak insan 5 arkadaşı atıldığında da sesi çıkardı ama daha o kişilerin en yakın arkadaşları dahi şahit olamadı korkudan, sen mi grev yapacaksın :D. grev kararı çıksın; benim çocugum var benim borcum var diye koşa koşa gider çalışırsın. 10-12 yılda şirketi bilgisiz, daha bireysel olarak, duruş olarak olgunlaşmamış çocuklarla doldurup parayla lisanslarını, yine parayla dil belgelerini verdiler, başlarına da gerçekten iş bilen çobanları koydular, bu tezgahı kimse bozamaz. Hangara gir bak 30-35 yaşında insanlar çocuk çocuk hareketler, sulu sulu bel altı şakalar yapıyor, ne bir duruşu var ne konuşmayı biliyor ne kendini ifade etmeyi, para vererek, hakları olmadan aldıkları yetkiyle kısaca yedikleri haram lokmalara sesleri çıkmıyor kimsenin de maaşı düşünce grev grev diye ağlıyorlar, sanki o greve çıkabilcek karakterleri varmış gibi.

  Cevapla
 17. 3 sene önce

  Sadece bir ayda dolar %20 arttı, yani gelirin %20 arttı adam saati dolarla sat, ödemeyi tl yap.

  Cevapla
 18. 3 sene önce

  DOLAR 11 EURO 13 BEYBİLER, EKSİ 10 DAYIZ, NE ZAMAN BU ARTAN %30 DÖVİZ KONUŞULACAK?

  Cevapla
 19. 3 sene önce

  Engelliyim Thy TEKNİK den 39 yaşımda işten atıldım HASTAYKEN uzun seneler uçak bakım teknisyeniydim büyük bakımda çalıştım son seneler hastalanınca eskisi gibi çalışamadım hastayken AYHAN UÇARCAN tarafından zor bölüme gönderildim VEFA NEREDE atılma korkusuyla belgelensin anlayış olur engelli rapor cıkardım MİKAİL AKBULUT geldi müdür oldu uğraşmaya başladı kim ne dediyse raporlarımı götürdüm durumumu anlattım sakin ol dedi ama sonrasında yetkimi maaşımı düşürdü insank kaynakları adımı göndermiş 37 yaşımda emekliliğim dolmuş nasılsa MİKAİL de insan kaynaklarına gönderdi atmak istediler ben çalışmak istediğimi söyledim sakinleştirci ilaçlarla son senelerimde beynimdende hastalandım HAFIZA KAYBIM oldu hastalığım gözükmeyen polinöropati eller ayaklar güçsüzlük denge bozukluğu İNANMADI çok terlerdim yürürken üşütüp hasta olurdum yazın klima ve kışın açılan camlar hasta ederdi BEHÇET BİTMEZ de çok uğraşırdı MİKAİL e göre kul hakkıymış teknisyenler soğukta çalışırken ben çalışmıyormuşum odada keyif yapıyormuşum aslında odada her ekipte 3 kişi olurdu ama sadece beni hedef aldı 16 sene uçaklarda büyük bakımda hastalanmadan önce soğuklarda çalıştım görmedi Teknisyen başladım teknisyen atıldım yetkim vardı hiçbir uçuşa göreve gitmedim çok uğraştı kimmiş UYANIK MİKAİL müdürken atamadı ama aylar sonra vekili SÜLEYMAN ALPARSLAN ÇELİK attı VERİMSİZLİKTEN YETERSİZMİŞİM 1 hafta öncesinde azarlamak herhalde keyif için odasına çağırdı A bakım dar gövde tüm hatalardan ben sorumluymuşum A bakımdaki DIŞARDA DENK GELDİĞİMİZDE AYNI HAKARETLERİ SÖYLEYEBİLECEKMİSİNİZ ALLAH cc büyüktür hastalıklar herşey ondan ve onun ben seçmedim hasta olmayı en büyük intikam sahibi ALLAH cc dir kimsenin yaptığı yanına kalmaz BEKLİYORUM HEM BU DÜNYADA HEP AHİRETTE YAKANIZA YAPIŞICAM HESAP GÜNÜNDE HASTAYKEN UĞRAŞANLAR EKMEĞİMLE OYANAYANLAR 3 yıl oldu hiçbir işe giremedim tek çalıştığım şirket thy teknik idi hastalanınca atıldım HASTALIKLAR YORMUYOR ACIMASIZ İNSANLAR KADAR ALLAHcc yar ve yardımcımız olsun

  Cevapla
 20. GREV! GREV! GREV!

  Cevapla
 21. 3 sene önce

  Fırtınanın ortasında dalgaların insafına terk edilmiş metruk bir tekne misali çaresizliğin girdabına doğru yol alıyoruz.Artık GREV vakti gelmiştir. Elini vicadına koyan bütün emekçi kardeşlerimi GREVE davet ediyorum.

  Cevapla
 22. 3 sene önce

  Bu sendika çok boş bu kadar bıkmış insan varken grev açıklamıyorlar… Zaten bir gün çalışmasa teknisyenlerimiz her şey aksayacak memlekette

  Cevapla
 23. Bu kadar teknisyene yazık maaşlarımizi ve zamları verin yoksa, grev kesin görünüyor…

  Cevapla
 24. SENDİKA sana güle güle diyelim şimdiden artık canımıza tak etti istediğiniz kadar şirketin isteklerini imzalayın siz buradan gidince böyle bir yağlı kapıyı siz SENDİKA kaybedecek kactane şirketin calisanindan aylık 200 ile 600 TL arası aidat alabiliyorsun hiç bir yerden size bağlı olan tüm şirketlerin hepsine bedel THY teknik A.Ş siz düşünün bizden kesilenlerin haricinde en az %30 zam istiyoruz oda en az yoksa size by by

  Cevapla
 25. 3 sene önce

  Geldinen durum çok net. Seçim zamanı . Ya işverenin verdiğine razı olunacak. Ya da sahada mesaj verilecek. Ortası kalmadı.Kimse çıkıpta aldım edebiyatı yapmasın. Verene tavsiye icra dosyalarına bakın . Alana tavsiye ben ne yapmıyorum niye bu haldeyim diye sorun. NOKTA…

  Cevapla
 26. 3 sene önce

  Bu sefer grev çıkmazsa sendikaya güle güle, gençler toplanın… 3 kuruş zam değil , gecinecek maaş istiyoruz siz hala hangi Dünya’da yaşıyorsunuz…

  Cevapla
 27. 3 sene önce

  En güzeli içimizden bazı baba yiğitler sendika kuracak kaç bin çalışan var herkes maaşından 25 TL verse o bana yiğitler yetkiyi alana kadar biz onlara kol kanat gelicez sonra yetkiyi alınca zaten herşey yoluna girecek Ankara’dan müdahale edecek kimsede olmayacak

  Cevapla
 28. 3 sene önce

  Bütün personelin ağzında ayni cümle geçinemiyoruz ,memleket yangın yeri olmuş !Milyon dolarlar kazandırıyoruz kaşıkla geri bize vermiyorlar bile .Butun personel yüzde yüz zam alsa bile yine refaha ermiyor .Grev istiyoruz !!

  Cevapla
 29. 3 sene önce

  Tis in bir süresi var anlaşmazlıklar olacak hatta sendika bu konuda grev kararı da alır lakin grev yapılmaz sadece karar alınır okadar zaten hükümet grevi erteler sonra arabulucu devreye girer oradan da sonuc cıkmaz.sonra bir aksam ilker aycı ankaradakilerle masaya oturur sözleşme imzalanır.Zaten yılbaşına kadar kimse birşey beklemesin

  Cevapla
 30. GREV……

  Cevapla
 31. Siz haklarımızı almayın 2023 te celik çomak sendikası gider disk gelir ozaman kimsenin korkusu olmayacak

  Cevapla
 32. Arkadaşlar herkes GREV isteğini yazsın buraya da belki sendika da işverende görür

  Cevapla
 33. GREV pankartlarim hazır davul zurna da hazır tek çare GREV

  Cevapla
 34. İŞVERENİN İSTEKLERİNE İMZA ATARSANIZ SİZLERDE GİDİCİ OLURSUNUZ SENDİKA MERAK ETMEYİN MİLLETİN ARTİK TAHAMMÜLÜ KALMADI HEM ŞİRKET İÇİNDE HEM ŞİRKET DIŞINDA DOLAR OLDU 11 TL NERDEYSE 2023 SİZLERDE GİDERDİNİZ BUNU UNUTMAYIN HAKLARIMIZI FAZLASİ İLE ALMADAN GERİ GELMEYİN GEREKİYORSA GREV YOKSA SİZE DE 2023 BY BY DERİZ

  Cevapla
 35. Tek çare GREV

  Cevapla
 36. Tek yol GREV

  Cevapla
 37. GREV istiyoruz

  Cevapla
 38. İşçinin ve sendikanın en büyük gücü kozu grevdir siz sendika olarak hiç birşeyden feragat etmeyin geri adım atmayın grev kararı alın bakın eskiden olduğu gibi grev günü gece 12 de nasıl imzaliyorlar isteklerimizi bu gücü kullanın grev kararı alin

  Cevapla
 39. GREV istiyoruz arkadaşlar hakli bunlar ancak ozaman adam olur yola gelir

  Cevapla
 40. 3 sene önce

  GREV istiyoruz

  Cevapla
 41. 3 sene önce

  İlker bey. Mikail bey. Artık şu fazılı görevden alın. Yeter artık. Adam çalışan düşmanı.

  Cevapla
 42. Evet GREV istiyoruz geri adım atma yok

  Cevapla
 43. Tek çare GREV…

  Cevapla
 44. 3 sene önce

  Ortada bir hak yeme varsa bunu müslüman yapmıştır ortada insanın hakkını veren varsa bunuda HANS YAPMIŞTIR müslüman çalıyor gavur veriyor TEK çare GREV

  Cevapla
 45. 3 sene önce

  Her şeyi güzelleştirmek için gelenlerin, her şeyi mahvettiklerini gördük. F.Ç. sana yeni görevinde başarılar dileriz mesajını atacağımız günler çok yakındır.

  Cevapla
 46. 3 sene önce

  Sendika havagazı hep aynı teraneler dolar 10.88 Abiler.Neyi beklediğimizi neden beklediğimizi azda olsa vicdanı kalmış zendikacılardan cevap rica edicez.İnsanlarla oynamayın hesap günü var unutmayın.Yada haram aidat yemeyin ya!

  Cevapla
 47. 3 sene önce

  Asgari ucret bile belkide yeni teknik destek maaşından üstte olucak, biz dolar kazandıran maaşını ve giderlerini çalıştı 1. Gün çıkarıp geri kalan 22 günü şirkete kar kazandıran insanlarız! Bu enflasyon +2 hakaretten baska birsey degil…

  Cevapla
 48. 3 sene önce

  Mikail bey f.ç i görevden almalı diyenler like, hayır almamalı diyenler dislike.

  Cevapla
 49. 3 sene önce

  Grev olacağını sanmıyorum ama en azından; Mpm ve amm’e aykırı bakım yapmayın yapanları da easa’ya gizli bildirimde bulunun iş emri,uçak adı vb bilgileri kayıt edin.Birseyler yapılması gerekiyor.

  Cevapla
 50. 3 sene önce

  Hem faydasi yok hem bir yaptirimi yok hem calisanin degerinin farkinda degil hem tum calisanlari liseli coluk cocuk goruyor. Oz ise yaramaz sendikasi. Kral ciplak kankam.

  Cevapla
 51. 3 sene önce

  Siz yıllarca ugraşsanız geçemeyeceğiniz o sınavları 2000 euro verip cevap anahtarları ile sınava girip lisanslarını alan c/sler değilmisiniz? Burada 2000 euroluk konusma kotanızı doldurmadınız mı hâlâ ? 4 işlem bile bilmeden C/S olmak 2000 euro olduğunu en iyi siz bilirsiniz ama en çokta siz değerliyiz kafasındasınız. PESSS VALLAHİ…

  Cevapla
 52. Şuraya yazıyorum. Asgari ucret belli olduktan sonraki oturumda tis imzalanacak. Şu anda enflasyon beklenilenin uzerinde oldugu icin asgari ucretin ne olacagi kesinlesmedi. O bi kesinleşsin sonrasinda bizim sozleşmede imzalanir. En alt taban ucretleri asgari ucrete göre ayarlayacaklar. O yuzden surundururyorlar şu an bu süreci.

  Cevapla
 53. 3 sene önce

  Bu son fasil ey fazil sen de digerleri gibi gideceksin.Öyle büyük ah aldiniz ki sen ve avanelerin bu hesabin altindan kalkamayacaksin.Her son yeni bir başlangıctir.Hazir ol yakinda isik da dügme de elektrikte biz olacagiz.Bu sefer arkaniza bakip giden siz ve sizin gibi alin teri düşmanlari olacaktir.Bizim kazancimiz helal peki ya senin ki ? Milletim bogazindan kestigin her kuruşun bedelinin hesabi sorulacak

  Cevapla
 54. 3 sene önce

  Grev istiyoruz grev…. gitmedenYüzyılın patlamasını yaşaması gerek Fazıl …

  Cevapla
 55. Grev kararı alın geri adım atmayın

  Cevapla
 56. 3 sene önce

  Grev kararı alın geri adım atmayın

  Cevapla
 57. 3 sene önce

  Müslüm Gürses’in “yakarsa dünyayı garipler yakar” sözü ne kadar manidar ama gel gör ki “bu hikayede yanan” hep garipler olmuştur. Teknik desteğin, teknisyenin boğazına girecek iki lokma, tuzu kuru yöneticilerin ve pek muhterem çok muhterem hatta aşırı muhterem sendikacıların danışıklı dövüşüne bağlı, ne acı… Bizler alın terimizi de dökeriz, gerektiğinde “porsiyonları da küçültürüz”, üşüsek bile “doğalgazı da kısarız”… Enflasyon altına ezilmek dert değil güzel kardeşlerim; birilerinin rızkını belirleyecek konumdayken üç kuruş daha eksik nasıl veririm diye bin tane hesap yapmak, siyasi dengeleri gözetirken namusundan şerefinden taviz vermek asıl dert. Bizler pazarda eşimize, markette çocuğumuza mahcup olacak duruma gelmişken ekonomik dalgalanmalarda yaprağı bile kımıldamayan kerestelerden insaf beklemek ne tuhaf değil mi? Her şeyin farkında olup hiçbir şeyden kendini sorumlu hissetmeyen insancıkların iki dudağının arasından çıkacak söz gerçekten bizim kaderimizi etkileyecek ya, beni seni bizleri bundan daha çok küçülten bir şey yoktur biliyor musunuz… Bizim alın terimizin karşılığını belirleyecek rakamlar, o kirli ağızlardan çıkacak. Her ayın sekizinde hesabımda gördüğüm ücretten daha çok bu durum benim uykularımı kaçırıyor.Öz-Çelik İş ve raconu kesecek yöneticilerin içini hala sızlatmıyorsa içinde bulunduğumuz durum, biz zaten bitmişiz. Daha kaç oturumda oturup kalkacaklarını bilemeyiz. Ama şu da bir gerçek, greve de çıksak, masanın üstüne çıkıp tepinsek de onların rakamları çoktan belli. Günü geldiğinde gagalarından dökülecek o rakamlar ve biz yine ailemize mahcup olarak yola devam edeceğiz. Mahcup olacağız ama mağlup olmayacağız. Beni hem üzen hem de sevindiren bir şey aslında bu. Mahcubuz ama mağlup değiliz. Nasıl mağlup değiliz, onlar gibi olmadığımız için mağlup değiliz. Bir yerlerde binlerce insanın anası ağlarken, kendi köşelerinde keyif çatabilenler kadar küçülmedik. Bu da bir teselli.Mevcut duruma rağmen yaşamak zorundaysak eğer, hâlâ yaşanılır bir yer olarak bakmamız lazım ülkemize. Mevcut durumda bile çalışmak mecburiyetindeysek, hâlâ çalışılabilir bir yer olarak bakmamız lazım şirkete. Aslında tuzu kuru olanların sığındığı şey de bu: “bunlar mecbur, ne verirsek alırlar”. Evet biraz mecburuz ama çok şükür hâlâ şerefimizle mecburuz. Pek sağlam değil ama yine de psikolojimize sahip çıkalım. Bir avuç alın teri döken emektarız. Bugünler de gelip geçer. Şairin dediği gibi: “hangi akşam gördün, sabah olmamış”… Şair demişken Ziya Paşa da şöyle demiş:”Ne günlere kaldık ey gazi hünkar, Katır mühürdar olmuş, eşek defterdar.”Müslüm Baba’dan girdik, Ziya Paşa’dan çıktık. Belki bir gün düştüğümüz durumdan da çıkarız…

  Cevapla
 58. 3 sene önce

  Yaparsa hat bakım yapar. Base bakımda yapacağın grev, tavşan dağ ilişkisi gibi olur. Hat bakımda 1 gün iş bırak bak nasıl sözleşme yarın imzalanıyor. Ha, linecıların bir yeri yer mi? Yemez. Kimsenin yemiyor çünkü.

  Cevapla
 59. 3 sene önce

  Yeter artık Sendika ve Işveren. Bizleri oylamayın. Bizler bizden gasp ettiğiniz haklarımızı ve almamiz gereken paramızı istiyoruz. Şirket yöneticisi kanal kanal gezip kar açıklıyor. Kimin sayesinde yapıldı bu karlar. Bizim bankalara odeyemedigimiz borçlarımız sayesinde. Çocuklarımızın, evimizin rızkı sayesinde kar açıkladık diyorsunuz. Bu hak değil mi. Siz bu hakkı gasp etmediniz mi. Geriye dönük ödeme yapmayı konuşuyor musunuz?

  Cevapla
 60. 3 sene önce

  Sendikadan bir şey olmaz yönetimde oyalıyor işte giden gidiyor , kalanında borcu var işte bizlerle dalga geçiyorlar yazıklar olsun…

  Cevapla
 61. 3 sene önce

  Her zaman çalışan teknisyen alt tabaka ama maaşa zam yok o zaman teknisyen den fazla bir iş beklemeyin yönetim teknisyen geçim derdinde…

  Cevapla
 62. Grev kararı alın diyor adam açık açık… ama nerde bunlarda o yürek

  Cevapla
 63. 3 sene önce

  Binlerce dolarlik malzemelerin değişip değişmeyeceğine biz karar veriyoruz bundan sonra şirketi maliyeti ve düşünene yaziklar olsun her şeyi değiştirin. Maasinizin 100katı maliyeti bir günde çıkar o zaman kafalarına dank eder.

  Cevapla
 64. Vermeyin bu maaş bana yeter. Tool yok sehba yok zaten çok bile veriyorsunuz. Anlayan anlamıştır saygılar.

  Cevapla
 65. 3 sene önce

  Grev kararı almazsanız Allah b….versin

  Cevapla
 66. 3 sene önce

  bugüne kadar her işi prosedürüne göre yaptım bi allahın kuluda bişey demedi niye prosedüre göre yapıyorsun diye el altından iş yapan kendi yapıyodur kimseye çamur atmayın yöneticinin her dediğini yapmayı adet edinmişsiniz siz

  Cevapla
 67. 3 sene önce

  Yetkisi olmayan teknisyen, sırf göze girip yükselmek için yetkili teknisyen gibi çalışır başkasının mührüyle uçak çıkarırsa, yetkili teknisyende yattığı yerden para kazanırsa, eee sonuç olarak ne olur? şirkette yetkiliye ihtiyaç yok fazlada para vermemek için önüne karma sınavıda koyar daha bı dünya şeyde koyar. Siz daha başta kaybediyorsunuz. 7. Oturuma geçtik halaaa yetkin sorumluluğun üzerinde iş yapıp işverenin ekmeğine yağ sürmeye devam et, ben olsam böyle çalışana enflasyon harici zam vermem.

  Cevapla
 68. Sizleri öteki dünyada Allaha şikayet edeceğim.

  Cevapla
 69. 3 sene önce

  Kendimi yönetici yerine koyuyorum ve şunları düşünüyorum; ya bu çocukları o kadar magdur ettik paralarını kestik, halen harıl harıl çalışıyorlar, ne birazcık işleri yavaşlattılar ne şu tool yok bu yok diyip iş durdurdular, bir de ücret almadan mesaiye kalmayı kabul edenleri var :) IK başkanına plaket versinler bu kadar omurgasız, işine mesleğine, arkadaşlarına, hakkına sahip çıkmayan insanı topladığı için. vallahi yönetici olsam kırbacı vuran tüm müdürlere ve IK da bu beraber çalıştığım karaktersiz birçok kişiyi işe alanlara 10 binlerce dolar ödül veririm. Böyle bir çalışan kitlesi arkadaşlarıma müstehak, arada sadece bir kaç iyi onurlu karakterli insan yanıyor. Teknisyenin yani bizlerin en büyük düşmanı ne sendika ne yöneticiler, biziz biz. bunu algılayamayacak kadar aciz, o bastıkları mühürleri pat pat pat diye sorgusuz sualsiz çalışmadığı karta dahi basan omurgasız kitlesine az bile bunlar.

  Cevapla
 70. Bu ayda ek hesaptan yeriz

  Cevapla
 71. 3 sene önce

  Deli çavuş kızdı sendika düşecek , yönetim gidecek

  Cevapla
 72. 3 sene önce

  Her tis aynı şeyler.fazil cargoya geçmemiş miydi.insana verilen değer.isverene çok kizmamak lazım asıl karaktersiz sendikadir.onuda başımızda tutan biziz.o zaman cizirdiyacagimiza çözüm üretmeliyiz.aciz diyen adam dağı sendikadan istifa edemiyor.herkes başkası adım atsın benim işim düzelsin Derdinde.neyse ben bu görüşmeden içilecek çayın markasından bardakların şekline kadar bir dolu karar alınır diyordum oda olmamış.

  Cevapla
 73. 3 sene önce

  Maaşları şerefi kadar olan yöneticiler kulaklarınız çınlıyordur umarım !!!

  Cevapla
 74. 3 sene önce

  her hafta neden boşu boşuna birbirlerini yoruyolar anlamıyorum hiç , aralık ayının son haftası tek toplantı yapın kabul edin yada etmeyin o zaman , zaten anlaşma olmayacak herkes biliyo neyin çayı kahvesi bu

  Cevapla
 75. Madem bu kadar uzadı bu tis. Eğer saçma sapan bı anlaşma yaparsanız Utanmaz Şarlatansınız! Herkesin beklentisi çok büyük. Özellikle GERİYE DÖNÜK ÜCRET KAYBI konusunda NOKTA!

  Cevapla
 76. 3 sene önce

  Biz sıkıyoruz canımızı yönetim Fazıl sendika. bu dünya size ve sizin gibi zihniyeti bozuklara güzel herkes kulaklarınızı anınızla değil anladığınızla anıyor bilin istedim sizden cacık olmaz

  Cevapla
 77. 3 sene önce

  Adamlar resmen maçanız yiyorsa çıkın greve demiş .Bos boş konuşmayın yiyen varsa aha meydan ,sizin gibi korkak zavallılar anca söylenir bimin kasiyeriyle ayni maaşı alıyorsunuz ,hala korkaksınız !Adam olan bu saatten sonra is yavaslatir,Grev dendigi zaman meydana cikar !

  Cevapla
 78. 3 sene önce

  Birileri hangarda hava atıyordu sıkıntılarınızdan bılgımiz var hersey guzrl olcak brazdaha sabır sosyal medyada yazmayın isteklerinizi bize iletin felan dıyordu noldu. Ama az kaldı 1 sene sonra burdan kovalandıgınızda ozaman gorcez

  Cevapla
 79. 3 sene önce

  Şeref, haysiyet, onur, utanma duygusu, karakter….olmayınca olur böyle şeyler.Oynat Uğurcum…Arabulucu süreci çoktan başladı, neden hale görüşme yapılıyor , kalplere perde inmiş çoktan üzülmenin anlamı yok

  Cevapla
 80. 3 sene önce

  Sizleri Allah’a havale ediyorum teknisyene başka sendikaya başka oynayan genel müdürüm 2 yıldır sıkıntıyla geçen bu süreçte dilerim sizlerde hem bu dünyada hemde ahirette öyle sıkıntılar çekersinizki itibar gördüğünüz yerde itibarsızlaşırsınız inş.

  Cevapla
 81. 3 sene önce

  Sizin gibi sendikanın da, yönetimin de alayının Allah belasını versin.

  Cevapla
 82. 3 sene önce

  greve gidin diyen adam.yetkili teknisyene grev diyin bakalım hiçbiri yerinden kalkmaz.gerisininde yapacağı eylemlerin tamamı boşa çabadır bu şirkette.

  Cevapla
 83. ONUR kaç TL?

  Cevapla
 84. 3 sene önce

  Karşılıklı sakkkkii yapılmış siz adamı deli ederdiniz boş insansınız yönetim ve sendika yazıklar olsun dalga mı geçiyor adam mı seçiyorsunuz ekonomik bunalımdan insanlar işten ve sizden tiksiniyor bunu amel defterinize yazın ?

  Cevapla
 85. 3 sene önce

  F. Ç. nin isterseniz greve gidin dediği söyleniyor. İnsanların hiç olmadığı kadar ekonomik bunalıma girdiği bir ortamda bu lafı ediyorsa aynı durumun daha beterine düşmesini dilerim.

  Cevapla
 86. 3 sene önce

  Ey sendikacılar; hani en fazla 6 oturum yapılıyordu tis. Sahada öyle SÖYLEMİŞTİNİZ, neden halen uzadıkça uzuyor. Biz çalışanlar olarak ne yapmamız gerekiyorsa gelin birlikte hareket edelim. Ya kopsun kıyamet yada uzadıkça uzasın.

  Cevapla
 87. 1 madde geçmedi ki işe yarayan. Ne oldu temmuzdan beri? Düzeltmeyi sirket verdi. Duş mu? Leş gib çalışmayan duşlar geçti. Ya aslında düzen bu çok kurcalamayın. Sendika diye bir şirket iş yapıyor altında para topluyor ve bunu kılıfa uydurmak lazım sözler öyle verlmiş. Bu bizim şirkette değil türkiyenin tamamı böyle. Şirket de zam yapacağı günü ve miktarı biliyor onu bekliyor. Bari söyleyin şu gün diye bizde sesimizi çıkarmayalım. Paşa paşa bekleywlim

  Cevapla
 88. 3 sene önce

  Alirlar bndan snra babayı. Madem bizim yuvamizi dagitirken vicdanlari sizlamiyor, bndan snra çalışanın aklima şaşayım ben

  Cevapla
 89. 3 sene önce

  maddeler neydi onlardan neden bahsedilmiyor isiniz gucunuz gereksizlik bu kadar beceriksiz bi sendika kimlerin eline kaldik allah sizleri Islah eylesin siz bizim ekmegimizle oynuyorsunuz Allah sizi o ekmege muhtac eylesin insallah rantci cetesi

  Cevapla
 90. 3 sene önce

  oturduk, çay kahve sohbet, süper geçti. maddeler nerede? hangi madde?utanmadan hala şirket ve sendika devam ediyor. 8 temmuz da maaş aldığımızda 8,70 di dolar. artık imza da 11,70 olur.hee tabi biz dolarla maaş almıyoruz bize ne ki 100bin dolarlık malzeme kal olursa bana ne !!!

  Cevapla
 91. 3 sene önce

  Çaylar içilmiş yanaklar sevilmiş

  Cevapla
 92. Mührünü tehlikeye atıp çalışmaya devam mı? :)

  Cevapla