featured

THY Teknik A.Ş. emekli aylığı tahsisine hak kazanan çalışanları için düzenlemeler yaptı

 

THY Teknik A.Ş. emekli aylığı tahsisine hak kazanan çalışanları için düzenlemeler yapıldığını duyurdu.

Yapılan duyuruda;

Değerli Çalışma Arkadaşlarımız,

Yönetim Kurulumuz, şirketimizin en değerli sermayesi olan insan kaynağının verimli ve etkin şekilde yönetilmesi kapsamında genel, standart ve kalıcı uygulamaya yönelik yeni bir Emeklilik Politikası benimsemiş ve bu politikanın ilk adımı olarak aşağıdaki ilkeleri belirlemiştir.

Şirketimizde en az 10 yıl fiili hizmet süresini tamamlamış ve Sosyal Sigorta Mevzuatımızın aradığı sigortalılık süresi, prim ödeme gün sayısı ve yaş şartlarını karşılayarak emekli aylığı tahsisine hak kazanan çalışanlarımız için aşağıdaki düzenlemeler yapılmıştır;

1.1. Emeklilik aylığı tahsisine hak kazanmış çalışanlarımızın şirketimizdeki son çalışma günü, gerekli şartları karşıladıkları ayın son günü olarak belirlenmiştir.

1.2. Bu şartları sağlayan çalışanlarımız İnsan Kaynakları Başkanlığı tarafından yapılacak kişisel bildirime uygun olarak emeklilik müracaatında bulunmaları halinde emeklilik teşvik kapsamına alınarak;

1.2.1. Kıdem tazminatına ek olarak ikramiyeye esas 4 aylık brüt ücret tutarında emeklilik teşvik ödemesine hak kazanacak veya

1.2.2. Kendilerinin talebi ve bağlı bulunduğu başkanlığın da onayı olması halinde, kıdem tazminatını alarak emekliye ayrıldıktan sonra, ekte sunulan Danışmanlık Hizmeti Genel Şartlarına tabi olmak üzere kendilerinden danışmanlık hizmeti alınacaktır.

Şirketimizde en az 10 yıl fiili hizmet süresini tamamlamış ve Sosyal Sigorta Mevzuatımızın aradığı sigortalılık süresi, prim ödeme gün sayısını tamamlamış olmakla birlikte yaş şartını karşılamadığı için henüz emekli aylığı tahsisine hak kazanmamış çalışanlarımız, emekli olarak şirketimizden ayrılmayı talep etmeleri halinde kıdem tazminatına ilaveten 1.3.1. maddesinde belirtilen emeklilik teşvik ödemesinden faydalanabilecektir.

Emeklilik Politikası genel, istisnasız ve kalıcı şekilde uygulamaya konulacaktır. Şirketimizdeki son çalışma günü; emeklilik hakkını kazanmış olanlar için 31.10.2022, emekli olarak istihdam edilmiş ve şirketimizde 10 yıl fiili çalışmasını tamamlamış çalışanlarımız için 31.09.2022, daha sonra emekliliği hak edecek çalışanlarımız için ise emekliliği hak ettiği tarih olarak belirlenmiştir.

Emeklilik Politikası kapsamına giren çalışanlarımızla İnsan Kaynakları Başkanlığı olarak ayrıca iletişime geçiyor olacağız.

Ülkemizin işgücü piyasasının genel durumu da dikkate alınarak, genç istihdam politikalarına katkı sunulması, çalışan beklentileri, kurumsal hafıza ve tecrübe aktarımı gibi tüm hususların değerlendirilerek, tamamen nesnel kriterlere bağlı oluşturulan yeni emeklilik politikası kapsamında İnsan Kaynakları Prosedürü’nün revize edilmesi için gerekli çalışmalar en kısa zamanda neticelendirilecektir.

Yeni Emeklilik Politikası çerçevesinde uygulamaya konulan kararın THY Teknik A.Ş. ailesi için hayırlı olmasını temenni ederiz.

İyi çalışmalar dileriz,

İNSAN KAYNAKLARI BAŞKANLIĞI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

27 Yorum

 1. 2 ay önce

  Merhaba Degerli arkadaşlar oncelikle hepi ize selam ben 54 yasinda 27 yıldır c/s olarak çalışan bir abiniz olarak bazı tavsiyelerim olacak bizler ise girdiğimizde kimsenin nekadar maaş aldığını merak etmedik sadece abilerimizin tecrubelerinden faydalanmaya ve bu kutsal (benim için ) idi öğrenmeye çalıştık saygi ve sevgi çerçevesinde bizim zamanimizda da yasi geçmiş teknisyen abilerimiz vardi ama biz onlara sayvida kusur etmezdik. Isi bilsin bilmesin. Ayrica korkmayın bizim bu şirket kimseyi magdur etmez , yani bizler çalışıyorsak sizin tabirinizle moruklar ,sizlerinde yükselmesi için isibilen abilerinizden tavsiye almanız bile sizin geleceğiniz icin bir yol haritası olabilir. Inanin bizim iste oyle bir an olurki super bir cs in bile basireti bağlanır o arızayı cozmek icin ise yaramaz dedigin abinin bir tecrübesi size yol gösterir. Lutfen birbirimize sahip çıkalım gunu saati dolan zaten gidicek. Sizleri seviyorum.

  Cevapla
 2. 3 ay önce

  Adam yıllardır bahçe beller. Melemen yapar. Kafasına göre takılır. Şimdide akşama kadar çay demler kahve içer hayvan bakar. Alır torba torba maaş…Yazık çok yazık. Ah bi Ahmet bey bilse bu ve bunun gibileri ahh ahh… Neden korursunuz böylelerini. O adamın aldığı para yıl ortalaması 50-60 bin ne yapar hiç birşey ama adam namaz kılıyor kuran okuyor dimi… Ye kürküm Yee…Elbet bitecek bu düzeniniz. Ahmet Bolat bey siz ve sizin gibileri kapının önüne koymasına çok az kaldı. Haksız kazanç sahipleri. Gençlere de saygı, sevgi, din öğretmeyin. Siz önce hakedin haram yemeyin.

  Cevapla
 3. 3 ay önce

  Hasetimizden çatlayacağız. Orta yerimizden hem de. Önce iş grupları birbirine düşmandı. Şimdi gençler yaşlılara. Yorumları okuyunca mesai arkadaşlarımdan utandım açıkçası. Yan yana çalıştığı insanın ekmeğine düşman olan bir insan dünyanın en cevval en iyi teknisyeni, mühendisi vs olsa ne yazar. İnsan olamadıktan sonra pek önemli değil. Yaş 29. Linç edecekler için ön bilgi olsun.

  Cevapla
 4. 3 ay önce

  SAYGISIZ DEDİĞİN BEĞENMEDİĞİN O NON C/S GENÇLER SENİ BU KADAR YIL İDARE ETMİŞLER. ONLAR SENİN İŞLERİNİ YAPMASA SENİN NE YETKİN KALIRDI ŞİMDİYE NE DE İŞİN. TRAXTAN İŞ KAPATMAYI BİLMİYORSUN DEFTER YAZARKEN ZAYIF İNGLİZCENDEN DOLAYI BUNU NASIL YAZACAĞIZ DİYE YANINDAKİ NON C/S E SORUYORSUN REFERANS BULAMAYIP NON C/S E SORUYORSUN ÜSTÜNE ADAMI ADAM YERİNE KOYMUYOR YERİN DİBİNE GÖMÜYORSUN TÜM BUNLARIN ÜSTÜNE GELMİŞ BURADA 60-70BİN MAAŞ ALIP O GENÇLERE 10 BİN MAAŞ ALIYORSUN ŞÜKRET DİYORSUN SONRA DA GELMİŞ TECRÜBEDEN BİLMEM NEYDEN BAHSEDİYORSUN. ASIL SAYGISIZ SİZİN GİBİ OLANLAR.(Gerçekten tecrübesi ile şirkete değer veren büyüklerimiz hariç)

  Cevapla
 5. 3 ay önce

  eskiler gidince sana ne faydası olacak

  Cevapla
 6. 3 ay önce

  Şirkete yeni alınan coğu arkadaşın malesef ne iş bilgisi nede ingilizceleri mevcut. Bakım dökumani okumak bir yana dursun basit taskları dahi okuyamaz halde. Bence atıp tutmadan herkes kendi işine baksın. Atıp tuttuğunuz abilerin çoğu bizim ustalarimiz. Ve bu işin kültüründe usta çırak ilişkisi var . İsteyen gider isteyen kalır.

  Cevapla
 7. 3 ay önce

  Tecrubesi ile bizlere ışık tutan iş öğreten abileri ayrı tutarak , sicili 47 binden aşağısının gönderilmesi gerekli. İşinden başka her işi yapan , sivil takılıp elinde çay kahve günü geçiren adamlara 40k 50k paralar veriliyor.şirketi Ali babanın çiftliği olarak gören dinazor tayfa yollansın.

  Cevapla
 8. 3 ay önce

  Yıpranma payı olmalı ve herkes 50 yaşında emekli edilmeli iş zaten ağır ve stresli, neden emekli olmamak için bu kadar uğraşıyorsunuz o da ayrı bir sorun. Burda herkes eşit iş yapmıyor hiç iş yapmayan tabii emekli olmak istemez o zaman sirkülasyon yapacaksın ki emekliliğe teşviğe bile gerek kalmaz.

  Cevapla
 9. 3 ay önce

  Darısı Motor atelyesinde yangel yat yapan 50k maaş alıp fitneden beslenen dinazorların başına ama şey prdon onlar olmadan motor çıkmıyor.Allah başımızdan eksik etmesin

  Cevapla
 10. 3 ay önce

  Tecrübeli abilerimiz bizlere ve şirkete çok şey kattılar. Şirkette yetkili adam yok iken bizlerin de katkısıyla uçağı sorunsuz bakımdan çıkarttılar. Bildikleri konuları da hiçbir zaman bizden esirgemediler. Şayet şirket böyle bir karar aldıysa Allah onların yolunu ve bahtını açık etsin. Sakin ve huzur dolu emeklilik hayatı yıllar onların hakkı. İnşallah bahtiyar olurlar. Genç arkadaşlarimizda bu bayrağı devralıp en güzel sekilde taşıyacak donanıma geldiler. Böyle kırıcı yorumlar bizim camiaya yakışmaz.

  Cevapla
 11. 3 ay önce

  Yarın bir gün zamanı gelince bende senin bir yerlerinde ağaran kıllarını görecem.İnşallah senin torunlarında seninle şimdi bizlerle dalga geçtiğin gibi seninle dalga geçerler.Hadi şimdi naş,fazla suyunu sıkmadan.

  Cevapla
 12. 3 ay önce

  hiç yoktan teknisyenler olarak birbirimize destek olsak. Her haber altında birileri birileriyle kapışıyor

  Cevapla
 13. 3 ay önce

  çok şaşırmıyorum. Dinazor dedikleri abilerimiz aslında hatalı bu terbiyesizliği yapanlar zaten onların yaşına emeğine hürmet etmeyenler. Elbetteki ingilizce bu kadar eskiden önemli bir dil değildi çünkü Türk olmak diye birşey vardı. Şimdi yenilendiğimiz için kurallar değişti eskiler çok maaş almıyor sadece hakkını alıyor ama işe girip 1 2 sene kedi gibi davrananlar sonraları kabarmaya başlıyor. Bilmiyor ki bugün gencim diyen yarın kendisi de o abilerin yerine gelecek ama büyük fark var kalite…. 15 20 yıllık adamın bilgisine 3 5 yılda bastekn masasına oturtulan adam aynı olamaz. Ama kayırma gözle görülür şekilde bu devranın ne zaman değişeceğini görmek güzel olsa gerek

  Cevapla
 14. 3 ay önce

  Yine terbiyenizi belli etmiş oldunuz.Dinazorun evinden maaşından arabasından size ne ne kadar içerlemişsiniz.Zamanla sizin daha çok olacak,sizde bu para aşkı varken mesai için uçuş için görev için 50 takla atarken hepsine sahip olacaksınız merak etmeyin.Nasıl olsa parayla lisans İngilizce sınav hepsini geçiyorsunuz.az daha sabır hepsi sizin olacak merak etmeyin heee unutmadan bu uçuşlar kurslar mesailer için yaladığınız adamlar da Dinazor unutmayın

  Cevapla
 15. Kurmayın birbirinizi

  Cevapla
 16. 3 ay önce

  Zamanı geldiğinde gitmesini biliriz yaş 60 beni de mesai ye yazın diye ağlamayız, bu sene de göreve gidemedik diye ağıt yakmayız meraklanmayın yetkili abi.

  Cevapla
 17. 3 ay önce

  Zamanı geldiğinde size de good BYE diyecekler. Dinazor işe yaramaz diyecekler, bilmediklerini soracaklar ve kullanıp atacaklar.sırayla bu işler

  Cevapla
 18. 3 ay önce

  Zamanı gelir senide gönderirler koçum.İnşallah o zaman,girecek delik bulamayıp fare deliğine muhtaç kalırsın.

  Cevapla
 19. 3 ay önce

  Saygısızlar yazan teknik sen mi öğreteceksin saygıyı çoğunuzun ağzından lütfen rica kelimeleri çıkmaz bize terbiye verecek bir de. Kimse doldurulamaz değil ne dün ne bugün nede yarın. Size istanbulu versek doymazsınız görüyoruz dış istasyonda dünyadan habersiz yaşayan o abilerimizi çekin artık şu gençlerin üstünden elinizi sürekli baskı mobbing fişleme arkadan konuşma bari çocukları kendinize benzetmeyin gün gelecek uçağın merdivenini çıkarken öleceksiniz gidin torun sevin

  Cevapla
 20. 3 ay önce

  SAYGISIZLAR diye baslayan şahıs ilk işe baslayan 10bin TL ile basılıyor demissin kusura bakmada o para artık ev kirası ve gıdaya anca yeter oldu lütufmuş gibi söyleme birde bu eğitim sisteminde 12 yıl aile destegi yle okumak bir gencin en buyuk zorlugu ne beklıyordunuz tüp yag kuyruklarınımı yaşamalıydık ozaman mı zorluk cekmıs oluyoruz.Vaktin süren dolmuş yuzde 90 ınızın 2 3 dairesi var kirada bırak aç gençlerin önünü bundan önce emekli olanlar gittiğinde tökezledimi işler sankı kimsenin yeri doldurulmaz değildir kimler geldi kimler geçti size iyi istirahatler artık

  Cevapla
 21. 3 ay önce

  Her haberde olduğu gibi yine iğrenç fikirlerinizi buralara dökmeye başladınız. O dinozor dediğiniz abiler sayesinde bu şirket bu zamana kadar ayakta kaldı. İstihdam ayağına bütün vasıfsız işe yaramaz insanları şirket’e doldurdular. Her işe yeni başlayan gençler zımba gibiymiş de bilmem ne. Hangisi bu yaşa kadar bir zorluk ile mücadele etmiş. Çoğu yatarak para kazanmanın peşinde. Adamı tool almaya yollarken anasına sövmüşüz gibi tavır sergiliyor. Hayatında hiç bir zorluk çekmeden gelip 10 bin e işe başlıyor ve kendilerini birşey sanıyorlar. O dinozor dediğiniz adamlar gidince mi herşey yoluna girecek. Babanız yaşında adamlar ile bu şekilde konuşma hakkını kim vermiş size. Evet 10 kişiden 1’i dediğiniz gibi bir işe yaramıyor ama oda dediğim gibi 10 kişiden 1 kişi. 1 kişinin yaptığı şeyi herkese yıkamazsınız. Edepsizlik yapmayın. Giden gider, gitmeyen işine devam eder. Bırakın da buna onlar karar versin.

  Cevapla
 22. 3 ay önce

  İstisnasız , emekliliği hak eden başkanlar bile emekli edilecek diye 2 aydır söyleniyordu zaten bakalım ne olucak 31 ekimde son karar olmasıda ayrı insanlar kabul mu edicek arada mı kalıcak , dava mı açıcak yoksa 4 ikramiyemi alıcak, dava 8 maaş diye denilen ücret ne zaman sonuçlanıcak bir sürü soru

  Cevapla
 23. 3 ay önce

  Sözlerim, aldığı paranın hakkını veren az sayıda tecrübeli abilerden münezzeh olarak ; mesai boyunca sivil şekilde çay-kahve içip 50 bin maaş alıp birde ekonomi çok iyi diyerek eve gidenleri gönderirseniz hayata yeni başlayan donanımlı gençlere yaşama fırsatı verirsiniz 👍🏻

  Cevapla
 24. 3 ay önce

  25 yılı dolduran gitsin abi. Gençlerin önü açılsın.

  Cevapla
 25. 3 ay önce

  Emekliliği hak etmeyenler için 1.3.1 madde teşvik uygulanacak diyor ama yayınlanan bildiride 1.3.1 diye bir madde yok.1.2.1 maddesi kıdem tazminatını ilave 4 brüt ikramiye kadar teşvik ücreti diyor.Bu kadar önemli bir duyuruda nasıl bu kadar dikkatsiz olunuyor anlamıyorum…Umarım bunun gibi başka hatalı bilgiler yoktur bildiride.

  Cevapla
 26. 3 ay önce

  Çok sükür gençlerin önü acılsın artık sivil kıyafetiyle gelip yıllardır masa başı bos beleş takılan bakan maaşı alan 30 yılını verip yetki bile alamayan ing sınavını gecemeyen dinazorlara elvede darısı askeriyeden gelen kronik hasta tayfası ihtiyarların başına birsürü üni mezunu çakı gibi gencler beklıyor sırada

  Cevapla
 27. 3 ay önce

  Yerinde bir karar hızlı bir şekilde 47 bin ve altı siciller aynı zaman da habomdan geçiş yapanların şirketten gönderilmesi lazım.

  Cevapla