THY TEKNİK A.Ş DE BASKILAR PROTESTO EDİLECEK

THY TEKNİK A.Ş DE BASKILAR PROTESTO EDİLECEK

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) yarın THY Teknik’te işçilere yönelik baskıları protesto etmek üzere bir basın açıklaması yapacak.

DİSK Genel Başkanı Kani Beko ve Birleşik Metal İş Sendikası Başkanı Adnan Serdaroğlu’nun da katılacağı açıklama THY Teknik’in Atatürk Havalimanı’ndaki binasının B kapısında, saat 14.30’da gerçekleştirilecek.

‘HAK-İŞ’E GEÇİN’ BASKISI

THY Teknik’in metal işkoluna geçirilmesinin ardından DİSK’e bağlı Birleşik Metal İş’in işyerinde güçlenmesi, Bakanlığı ve Hak-İş’i rahatsız etmiş, işçilerin yönetim eliyle Hak-İş’e bağlı Çelik-İş’e üye yapıldığı ortaya çıkmıştı.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

4 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Boş oy
4 yıl önce

Meclis baskanı seçilirken boş oy atan mhp gibisiniz

HELAL OLSUN
4 yıl önce

”DİSK Genel Başkanı Kani Beko ve Birleşik Metal İş Sendikası Başkanı Adnan Serdaroğlu’nun da katılacağı açıklama THY Teknik’in Atatürk Havalimanı’ndaki binasının B kapısında, saat 14.30’da gerçekleştirilecek”

EVET BÖYLE ŞEYLER BEKLİYORUZ:)

İşçiler Aman ha
4 yıl önce

Teknik gidip güzel güzel diske üye ol. Ama açıklamaya katılıp destek verip işinden olma. Bu beylerin en sevdiği şey fotoğraflardan seçip göstermelik 3-5 kişiyi işten atmak.

kul hakkı
4 yıl önce

Kul hakkı bilmeyen insanlar olduğu sürece protesto etsen ne olur. Allah korkusu yok ki. Allah tan korkun müslüman kardeşlerim kuldan değil. Sadece namaz kılmak oruç tutmak değil müslüman olmak. Biraz olsun karakterli ve dik durmasını bilmeli müslüman hakkı savunmali haksizliga karşı dimdik durmalı. Allah dan kokun kuldan değil.