THY Teknik A.Ş. Çalışanları için Yeni Toplu İş Sözleşmesi: Unvan Değişiklikleri ve İntibaklar!

THY Teknik A.Ş. Çalışanları için Yeni Toplu İş Sözleşmesi: Unvan Değişiklikleri ve İntibaklar!”

THY Teknik A.Ş. çalışanları adına yürütülen yeni dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri, dördüncü oturumuyla tamamlandı. İşveren vekilleri ve Özçelik-İş Sendikası temsilcileri arasında gerçekleşen görüşmelerde, önemli değişikliklere imza atıldı.

Doğum İzni Süreleri Arttırıldı

Doğum / Babalık İzni maddesi kapsamında yapılan değişiklikle, erkek personelin eşi doğum yaptığında kullanabileceği izin süresi 6 günden 10 güne çıkarıldı. Aynı zamanda, doğum yapan kadın işçilerin 12 aylık süt izni kullanma süresi de 18 aya çıkarıldı.

Unvan Değişiklikleri: Uçak Boya Personelleri ve Boroskop Yetkilileri İntibakları

Görüşmelerde ayrıca, Uçak Boya Personellerinin iş grubu değişikliğine gidilerek, mevcut harf ve kademeleri korunarak 5.1 Operatör Tekniker İş Grubuna “Uçak Boya Teknikeri” unvanıyla geçirildi. Hat Bakım’da çalışan Boroskop yetkisi olan personel ise 10.0 İş Grubundan 10.3 Teknisyen İş Grubuna intibak sağlandı.

Korunan Maddeler ve İlerleyen Süreç

Geçmiş dönem Toplu İş Sözleşmesi’nde yer alan bazı maddeler ise değişiklik yapılmadan korundu. Bunlar arasında Yıllık Kıdem ve İş Tazminatı Kademe Terfii (Madde 35), Fazla Çalışmanın Saat Başına Birim Ücreti (Madde 36), Geçici Görev ve Geçici Görevde Fazla Çalışma (Madde 54), Mazeret İzni (Madde 61) bulunuyor.

Toplu iş sözleşmesi süreci devam ederken, sendika üyelerine daha fazla bilgi verilecek ve bir sonraki toplantının sonuçları paylaşılacak.

Özçelik İş tarafından üyelerine yapılan açıklamada;

Kıymetli Üyelerimiz,

Değerli THY TEKNİK A.Ş. Çalışanları,

THY Teknik A.Ş.’de alınteri akıtan siz değerli üyelerimiz adına, işveren vekilleriyle yürütmekte olduğumuz yeni dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin dördüncü oturumunu bugün(03.02.2024) itibariyle gerçekleştirmiş bulunmaktayız.
İşveren tarafıyla üzerinde anlaşma sağlanan maddeler aşağıdaki şekildedir:
Değişiklik yapılan maddeler:
1. Madde 63: Doğum / Babalık İzni
Erkek personelden eşi doğum yapanlara tanınan 6 günlük izin 10 güne çıkarıldı.
Doğum yapan kadın işçilerin 12 ay boyunca kullanmakta olduğu günlük 1,5 saatlik süt izni kullanma süresi 18 aya çıkarıldı.

2. Geçici Madde: Uçak Boya Personellerinin 05-1 İş Grubuna İntibakı
4.1 Uçak Boya Personelleri mevcut harf ve kademeleri korunarak 5.1 Operatör Tekniker İş Grubuna “Uçak Boya Teknikeri” unvanıyla geçirildi.

3. Geçici Madde: Boroskop Yetkisi Olanların 10.3 İş Grubuna İntibakı
Hat Bakım’da çalışan Boroskop yetkisi olan 10.0 İş Grubundaki personel 10.3 Teknisyen İş Grubuna mevcut harf ve kademeleri korunarak geçirildi.

7. Dönem Toplu İş Sözleşmesi’ndeki şekliyle geçen maddeler:
1) Madde 35: Yıllık Kıdem ve İş Tazminatı Kademe Terfii
2) Madde 36: Fazla Çalışmanın Saat Başına Birim Ücreti
3) Madde 54: Geçici Görev ve Geçici Görevde Fazla Çalışma
4) Madde 61: Mazeret İzni
Toplu iş sözleşmesi sürecine ilişkin sizleri bilgilendirmeye, yapacağımız bir sonraki toplantının sonuçlarını da sizlerle paylaşmaya devam edeceğimizi belirtir, kazasız, sağlıklı ve huzurlu çalışmalar dileriz.

Özçelik-İş Sendikası Genel Merkezi

© AirlineHaber.com

Not: Haber sitemizde yapılan havacılık haberleri kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Bizi her yerde ve her zaman takip edin www.airlinehaber.com duyarlı bir tasarıma sahiptir ve sayfayı herhangi bir bilgisayardan, mobil cihazdan veya web tarayıcısından açabilirsiniz. Daha güncel haberler için Google HaberlerLinkedInTwitter ve Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkan Yorumlar

 1. 3 hafta önce

  Bütün CS’ler de süt izni ne olacak diye merak ediyordu.

 2. 3 hafta önce

  12 Saat görüşmede boş boş konular konuşulmuş belli. Şirketimiz her zamanki gibi çalışanını ÇOK ÖNEMSİYOR :)Personelinin sorunlarını hemen çözüyorlar. Bi kaç ay sonra en mutlu çalışan şirketi ödülünüde alırız :)

 3. 3 hafta önce

  Son aylardaki beyin göçü ve teknisyen istifalarının devamı gelecek gibi gözüküyor. 4. Görüşmede halen en büyük sorun olan ZAM konusu konuşulmamasıda şirketin çalışanına verdiği değere devam.

120 Yorum

 1. 3 hafta önce

  İse göre para vermezseniz, paraya göre iş yapılır.

 2. 3 hafta önce

  Şimdi tüm yöneticiler zamlı maaş alacak

 3. 3 hafta önce

  Şu sirkette hangi birimin hangi pozisyonun iş kazası geçirip sakat kalma ve hatta hayatından olma riski var. Biz teknisyenlerin en ufak bir dalgınlığımızda yaşamımı yitirme riski var. Madem bu iş bu kadar tehlikeli bu kadar risk alınıyor buna degmeli. Bu şirket bir bakim şirketiyse kazancının büyük bir kısmını uçak bakımından kazanıyorsa bu şirkette uçak bakım personelinden fazla kimse maaş alamaz. Ne kadar hayati risk o kadar para.

 4. 3 hafta önce

  Burdan boyacıları çekemeyenlere sesleniyorum
  Siz çok iyi çok tecrübelisiniz ya gelin değiştirelim sizin yaptığınız işleride görüyoruz şimdiye kadar hep size öncelik hak tanındı ama boyaya gelince mi kudurdunuz boş boş konuşmayın hayatında eline zımpara makinesi pistole almamış cahiller olarak kendiniz geliştirin önce saygılar.

 5. 3 hafta önce

  Biz nasıl insanlar olduk kabının gözü kokpit maaşında teknisyenin gözü ı kabin maaşında habomun gözü teknisyenin maaşında TSS ve TGS nin gözü teknisyenin maaşında valla yeter ya şükür edin biraz beğenmeyen gitsin tutanda yok yani

 6. 3 hafta önce

  Merhaba
  Motor, Apu, faal etme sorumluluğunu alan mühendislik orderları kapatan (AD/EC) Tesellüm bölümündeki Teknisyenlerin de sesi duyulmuyor . Böylesine önemli bir bölümde teknisyenler tek düze bir skalaya sahip sadece 10.0 var. Grup A yetkisi almak 2 seneye yakın sürebiliyor. (Dil yeterliliği, OJT (7AY) ingilizce/ kalite mülakatları süreçleri mevcut.) Sendikaya bizler de bu durumu çok ilettik fakat sonuç alamadık.. Şirketimizde faal kart basabilen ender bölümlerdeniz. Umarın yakın bir tarihte bizlerde 10.3 skalasına geçebiliriz.

  • 3 hafta önce

   :D çok güldürdün beni Allah gönlünce versin. bence 10.3 değil de daha da yüksek bir skala da yerini almalısın C/S ve S/S bile senin kadar sorumluluk, risk ve stres yaşamıyor . İşin zor gardaş, masa başında klimalı ortamda kart basmak herkesin harcı değil. :))

  • 3 hafta önce

   Bence şirket herkesi 10.3 yapalım duruma göre iş yoğunluğuna göre depoda ki personel de hat bakımda çalışsın hat bakımda ki adam da depoda çalışsın. :))

   Satınalmada ki adam satış pazarlama yapsın fala filan .

   Bu arada A kategori tesellum için teknisyen olma şartı var mı ? Yoksa o kadar da kendinizi önemsemeyin şahsen ben hat bakım da B1/B2 C/S olarak kendimi önemsemiyorum bu şirket o kadar büyük ki kimse önemli ve vazgeçilmez değil en yukardan en aşağıya .

  • 3 hafta önce

   Olumsuz yorum yapan arkadaiları saw lokasyonuna bekleriz. Bizleri daha yakından ve ne iş yaptığımızı öğrenmeniz açısından. Sizin ne kadar ground etme stresiniz varsa emin oluın bizim sizden daha fazla ground etme stresimiz var. Siz verilen işleri yapar köşenize çekilirsiniz. Bizde böyle bir durum yok malesef. Klimalı ofisten kart basan biri uçak nasıl ground eder? Komik değil mi? (İsmimi REPLY TO: B1/B2 C/S olarak kendini önemsemeyen ve diğerleri yaptım ek olarak kendinizi bu kadar değersiz görmeyin bu şirketin her bir ferdi önemlidir. Biz vazgeçilmez olduğumuzu iddia etmedik. Kendi isteklerimizi belirttik. Saygılar.

   Cevapla
 7. 3 hafta önce

  Hak verilmez alınır. Sen hakkını almak için çaba sarf ettin mi yok! Eee hep başkası benim hakkımı arasın diye beklersen ooooooo ölme eşeğim ölme. O zaman kaderine razı olacaksın arkadaş. Kimsenin aldığında gözün olmayacak.

 8. 3 hafta önce

  Teknik destek arkadaşlar sesinizi ona buna çamur atarak çıkarmayın . Önce uçağı öğrenin , emek verin ondan sonra konuşun . Çeneniz kadar uçakçılığınızda çalışsın . Siz sek sek oynarken biz uçak onarıyoduk .

  Daha attığınız emniyet teli sabihaya gitmedi .

  Al Yds den 50 varsa dilin teknisyen ol . Olamıyosan da sus . Atölye dediğiniz , borescope dediğiniz kişiller ingilizcesizyle de uçak bilgisiylede sizi cebinden çıkarır .

  • 3 hafta önce

   :)

   Cevapla
  • 3 hafta önce

   Boş yapma broskop yap

  • Kral yalakası umarım hakkın hep yenir ömrün boyunca, “yds 50 alınmış” ulan Cs’ leri soksan sınava yarısı kalıcak hala bunu savunuyorsun yazık sanada egonada, bir başkasının hakkının yenmesine göz yumabilmek anca senin ki gibi egoyla olur çok ezdiler seni herhalde

 9. 3 hafta önce

  Değerli arkadaşlar

  Öncelikle bu TİS sürecinde o birimde çalışan daha önemliyim bu birimde çalışandan daha sorumlulukum alıyorum bütün birimler bütün çalışanlar hepimiz aynı gemideyiz hepimiz biriz ve zincirin bir parçasıyız şu birbirimizi küçümsemek veya kazandığını abartmak yakışık almıyor uçak altında çalışan temizlik ve destek personeli de önemli yetkili teknisyende önemli memur da önemli mühendis de önemli inşallah sektörde diğer çalışanlara örnek herkesin hak ettiğini aldığı bir sonuç alınır burası sektörün lokomotifi evet şu an düşük maaşlar ve çok vergi ödüyoruz piayasa daki diğer şirketlerin çalışanlarıyla aramızda ki makas açık şekilde ortada. Birbirimizi kırmayalım imkanı olan daha iyi şartlar da fırsatları herzaman değerlendirecek tabi ama gidemeyenler için boş muhabbetlere girmeyelim . Hayırlısı olsun beklentimiz en az %65 ve vergi düzenlemesi

 10. 3 hafta önce

  Dost acı söyler, milletin aldığı hakka laf atıp ertesi gün adamları görünce yüzüne gülme yumuşaklığı göstereceğinize az erkek olun işinizi adam gibi yapın, hakkınızı arayın. Ne kadar zayıf csler olduğunu biliyoruz bu şirkette. Shgm sınava tabii tutsaydı görürdüm boyunuzun ölçüsünü, uçucu sınavından çakıyorsunuz, shgm sınavında neler olurdu Allah bilir.. İyi olan cslere lafım yok. Üzerine alınan alınsın.
  Bu gözler neler gördü neler.

 11. 3 hafta önce

  Bir Tis’de zamanında imzalansın, maaşımızı zamlı alalım ama nerde..

 12. 3 hafta önce

  Hergün beraber çalıştığım arkadaşlarımın boya , borescope diyerek prim kasmaya çalışmalarını , onlar için sevinecekleri yerde şirkete olan kızgınlıklarından kendi arkadaşlarına sallamalarını gördükçe utanıyorum . Yazıklar olsun size . Sizden hiçbi olmaz .

  Borescope cu dediğin adam filoda ki bütün motorlara faal gayrifaal kararı veren adam . B1 in uçağa verdiği crs i motora veriyor .

  Boyacı dediğin adam kimyasalın içinde çalışıyor .

  Belli başlı iyileştirme yapmışlar .

  Ben olmasam uçak uçmaz kafasından çıkın artık hepimiz aynı gemideyiz .

  Yazık…

  • 3 hafta önce

   Birilerine çok verip diğerlerine az vermek adaletli ise senin dediğin doğru ama öyle bir durum yok şuan o yüzden sen saçmalıyorsun. Adaletsizlik var adaletsizlik

  • 3 hafta önce

   Doğru boyacılar ve borescopcular olmazsa uçaklar uçmaz çok haklısın.
   Şirket yönetimi “uçaktan çok anladığı” için bunu yapmış yoksa yaparlar mıydı?
   Ezilecekleri ezmiş zaten

  • Kaporta ve plug açmayıda başarırsınız artık umarım :)

 13. 3 hafta önce

  Teknik A.Ş yönetimi bu tis sürecini uzatarak iş yerinde huzursuzluk hakim olduğunun farkında değil galiba.
  Yani şurada yazılan yorumlara baksa sürecin şirkete ne kadar zarar verdiğinin farkında olur. Bütün birimler birbirine sallıyor peki neden ?
  Herkes geçim derdinde TİS süreci uzamış zam oranı belli değil, sen onu aldın sen bunu yaptın.
  Bu sürecin uzaması şirkete zarar vermeye devam edecek.
  Aklı başında bir yönetici buradaki yorumları okuyarak bu çıkarımı yapabilir.
  Temennim odur ki güzel bir ZAM oranı ile bu iç karışıklığın önüne geçilmesi

 14. 3 hafta önce

  Hat bakımda Kullandırılmayan izinlerin sözleşmeye tekrar konması çok iyi olmuş aman aman aman Bknz Mazeret izni

 15. 3 hafta önce

  Boyacılardan teknisyen olanda var bunlara ne gibi bir düzenleme yapılacak boyacı arkadaşların geri kalanı bu şekilde susturulacak mı yoksa şirketimiz düzen ve adalet için gerekeni yapıcak mı bu içerde oluşan büyük bir sıkıntılardan bir tanesidir herkese tanınması gereken hakkı bu şekilde herkesin önünü kesip bu şekilde kapatılmasına pek hoş görmüyorum dışarıda o kadar sıkıntı varken şirketimizin bu düşüncede boyacılara yapılan haksızlığına ya hep birlikte dur demeli ya hep birlikte hak edenler gibi devam edilmeli

 16. 3 hafta önce

  Şirkette bu zamana kadar boyacı skalasına yapılan birşey yokken orada azda olsa gördüğünüz arkadaş olarak veya iş yeri olarak gördüğünüz halde bu şekilde başka birim fiyat hesaplanması veya orayı küçümseyerek konuşulması hakarettir

  • 3 hafta önce

   Alınan bütün zamlardan 4.1 almadı mı ne anlatıyorsun aklıyla oynama milletin.
   Sizin aldığınız değil mesele alamaylar meselesi bu şirket görsün bu yorumları.

 17. 3 hafta önce

  Uçak üzerinde çalışan teknisyen veya yetkili teknisyen kadar rezil değersiz hiç bir şirket dünyada sanmıyorum.
  Yetki teknisyen nasıl olunur, başkasının yaptığı veya kendinin yaptığı sorumluluğu burda değinmeyeceğim.
  Uçak bakım şirketinde memur )gerçi uzman oldu şimdi herkes ) mühendis daha değerli.
  Size soruyorum akşama kadar ( devamlı telefonları şarjda)koltukta oturan 4 senelik ofis elemanıyla teknisyen nasıl aynı alır hatta ikramiyelerde ofis daha fazla alıyor.
  C/s lere gelince yok 1500 lira olan ek yetliye %2 den %4 e çıkacakmış yok şöyle olacakmış uzatmıyacam.

  Uçak üzerinde çalışan teknisyenin skalası kesinlikle 1 tn jumper değiştiremeyen kendini kaliteye atan elemandan farklııııı olmalı. İkisinin de gurubu 10.3 olmaz kardeşim.
  Şirket yetkili teknisyenleri geri zekalı görüyor gidin başka firmalara bakın. Sıralama nasılmış kokpit, teknik( c/s) ,diğerleri. Ama bizim TT AŞ memur, mühendis cenneti.

  • 3 hafta önce

   gel memur ol adam lazım kart basmaya, madem maaşı daha fazla, yapıştır gel hocam.

   • 3 hafta önce

    Vallahi olurum. Sen 5 dk traxdan filtrele mail at sonrasında olursa yanlış çizilen kartları çıktı al. İddia ediyorum ofis çalışanlarının geneli 2 maili fwd etmekten başka 1 saat çalışmıyor.
    Sen uçağa crs ver, işi bütün riskleriyle ( yağmur çamur sıcak kimyasal iş kazası) demeden yap en ufak durumda yok yetkini alsınlar yok Meda, Mısır yapsınlar. Bu şirkette teknisyen den başka kullanılan kesim yok. Çok bilmişlik yapma

    Öyle üstten üsten konuşma, varsa ihtiyaç yaz yerini direk başvuracam.

 18. 3 hafta önce

  İngilizce iste,
  Kısmi yetki iste,
  Yetki iste,
  Mülakatlara gir de
  O kadar logbook lisans otoritelerle uğraştır.
  Komple uçağı söküp taksın mührünü vursun bir halt olursa başı yansın.
  Yok sen 3.1 din de sınav yap geçsin sınavı hakaret gibi ikinci sınava tabi tut onu da geçenin kademesini 5 sene düşür.
  (Hala aynı işi yapıyoruz tabi)
  Adın değişti skalan değişti desin kul hakkı yiyen yöneticiler ondan Harfini düşürdük desinler hakkını yesinler.
  Ama belli grup uzmanda mühendiste harfi değiştirmeden intibakını yapsınlar.
  Niye bizim hakkımız yenmeye daha müsait çünkü.
  Kıyak istemiyoruz hakkımızı istiyoruz.
  Belirli gruplara yaptıklarınızı diğer teknisyen gruplarınada yapın 10.0 10.3 3.1 gibi
  Yapmayıp sadece belirli gruplara kıyağınızı geçip bu tis biterse;
  Söktüğüm her vidadan her puluna söktüğüm rudderından motoruna iniş takımından galleyine floor panelinden tamirine yaptığımız her işten para kazandırğımız şirkkete hakkımızı gasp edenlere
  HARAM ZIKKIM OLSUN

 19. 3 hafta önce

  Bizle ilgili bir sıkıntısı olan varsa yarın gelsin boya hangarına oturalım konuşalım burdan erkeklik yapmayın.

  • 3 hafta önce

   Tozdan , kimsayaldan içeri girmeye cesaret gösterebilirseniz her zaman bekleriz.

  • 3 hafta önce

   Arkadaşlar aldığımız hak ile alakalı sıkıntınız var ise boya hangarına hepinizi bekleriz. Vicdan ve adalet terazinizi o zaman tekrardan görmek isteriz. Tabi toz ve kimsayaldan dolayı hangara girebilecek cesareti gösterebilirseniz. Saygılar

  • 3 hafta önce

   ne yapacaksınız önce primer atıp sonrada beyaz boyayla boyayacakmısınız klavye delikanlılarını :))

  • 3 hafta önce

   Aynen bizim orayada bekleriz

  • 3 hafta önce

   Biz boyarız ama kapatamayız mı diceniz :))))))))))))))))))))))))))))

  • 3 hafta önce

   Bro tineri kendine değil boyaya kullan maske takmayıda ihmal etme

 20. 3 hafta önce

  En azından üç dil bileceksin
  En azından üç dilde
  Ana avrat dümdüz gideceksin
  En azından üç dil
  Çünkü sen ne tarih ne coğrafya
  Ne şu ne busun
  Oğlum Mernus
  Sen otobüsü kaçırmış bir milletin çocuğusun.

 21. 3 hafta önce

  İşiniz çok basit vergiyi sabitleyin enflasyona razı herkes 6 aya da alın yüzde 15-10 bitsin gitsin

 22. 3 hafta önce

  Bu sözleşmeden sonra baya bi yetkili kaybedecek thy.

  • Çokta önemli değil 1 ayda doldururlar yetkilenmeyi bekleyen personel dolu:))

  • 3 hafta önce

   Arkadaşlar şirketi düşünerek zam alamazsınız. Yok şirket yetkili kaybedecek, yok vasıflı personel kalmayacak. Bırakın bunu size zam vermeyen yöneticiler düşünsün. Siz kendinizi düşünün. İşinizi tam , doğru ve zamanında yapın, vakti gelince gitmek istiyorsaniz başka şirkete gidin. Profesyonel olun, maraba olmayın

 23. 3 hafta önce

  Güzel bir zam gelmezse ellerinde yerkili personel kalmayacak ama bunun farkınanda değiller. Bugun uçak üzerinde hiç bir yetkisi olmayan kabin memuru bile yetkili teknisyenden falz alıyorsa thy elinde teknisyen tutamaz ki easa lisansı olanlarıda artık yetkilendirmiyor. Yöneticilerin tekniği arka bahçe olarak görmeyi bırakmaları gerek iş ilten geçmeden.

 24. 3 hafta önce

  C/S ler boroscop lar yetkiler tazminatlar havalarda uçuşuyor maşallah. Komponentte CS olmak için 15 yıl beklemen üstüne bir de birilerinin adamı olman lazım. İngilizce var mı? Var . Torpilin var mı? Var. CS oldun. İş yapıyor musun, yeteneğin işçiliğin güzel mi soran yok. Köşede otur mühür bas iki işe takıl kafana göre basteknisyenin görmezden gelir. Nasıl olduysa bir ara iç anket yapıldı. Görülen manzara karşısında hemen üstü örtüldü gelen tepkilerin. Sözün özü iyi bir yalaka isen her yerde işin görülüyor.

  • 3 hafta önce

   2 kere yalan 5 6 yillik cs ler var burda kompenent cs i isim verip ifsa etmeyelim

   Cevapla
   • 3 hafta önce

    Arkadaş 10 yıl boş oturup kendinden sonra gelenler dil bilgisini komponent prosedür bilgisini geliştirip her işe atlayarak kendini öne çıkarıp CS olunca ondan sonra ağlamaya başlamış yazık :)

    Cevapla
  • 3 hafta önce

   10 yıl oturmuş boş boş sabit işleri yapmış kendinl yormamış ondan sonra gelen adam her işe atlamış dil bilgisini geliştirmiş denetlemelere girmiş kendini göstermiş CS olmuş sonra bunlar da ağlıyor işte.işe başladığın da ÖSYM ingilizce puanın kaçtı sayın 15 yıllık personel.senin devrelerinde en basiti ingilizcesini kanıtlamış herkes CS tir ağlama boşuna

 25. 3 hafta önce

  Sendikanın bu şekilde aşama olarak skalarla ilgili bilgiler paylaşması etik olmadı. İş grubu maddelerini tek seferle açıklanması gerekiyordu. Sonra çalışanlar kendi aralarinda polemiğe giriyorlar. Hepimiz aynı gemideyiz arkadaşlar. Birbirimizle tartışmaya gerek yok.

 26. 3 hafta önce

  Baroskop yetkisini 1 haftada alabiliyorsunuz ybaroskop atölyesinde 25 kişi var bu 25 kişide 1 haftalık eğitimle baroskop yetkisi alabiliyor . Biz B1 c|s olmak İçin 5 yıl dirsek çürütüp İngilizce yeterlilik mülakat derken anca b1 olabiliyoruz. O h ne ala he bide lisans İçin en az 60 bin TL ödüyoruz

  • Borescope yetkisi 2 yılda alınıyor . Boroskop yetkili olan kişi de lisanslı ve ingilizce yeterlilik sağlamalı . Ağzı olan konuşuyor ne güzel dünya ya . Neden zorunuza gitti bu kadar anlamadım

 27. 3 hafta önce

  Hayırdır kardeşim senin ne sıkıntın var borescope la ? Mühürlü yetkili adam tabiki 10.3 olacak . Sana dokunan ne oldu ? Bende hat çalışıyorum . Beni bul

 28. 3 hafta önce

  TİS süreci hayırlı olsun herkese.ama yapılanlar adetli olsun bir taraf gülerken bir taraf üzmeyin.bazı grupları hem harf kademesini hem maaşları artıyor bizler teknisyenler 10.0 grupları 10.3 grupları ne olcak bir tarafdan sıfır sorumluluk yüksek maaş bir yandan sorumluluk çok maaş az .sayın sendikacalar lütfen çözüm bulun maaş farkı arada hiç yok.

  • Bunlar kimin ne iş yaptığını bilmiyor en çok diretene vermişler zamla ve geçişlerle birlikte yüzde 300 leri geçen zam ver üst kademelerde, 10.0 10,3 3.1 e kuru zammı reva gör seyyanen 10 ar bin zam verilmeli.
   Ya da hiç zam vermeyin kademe atlattığınız değerlileriniz boyacılar borescopcular uçağı söker takar!!!!

   Cevapla
 29. 3 hafta önce

  Kardeşim gelin hangarin ortasına toplantı masasını kurun çalışanın gözünün içine bak baka verin zam kararını. Bunu ne sanıyorsunuz bilgisayar oyunu falan mı? İnsanların çoluk çocuğunu, evlenme hayalini, ev alma isteğini, insanca yaşama arzusunu düşünerek verin kararlarınızı. Şirket resmen ne koparirsak kârdır kafasıyla hareket ediyor. Ne kadar verirsen o kadar alırsın, bu kadar basit bir hesabı dahi göremeyecek kadar kör olmuşsunuz.

 30. 3 hafta önce

  Teknisyen arkadaşların konuşmalarından duymuştum istenilen zammı alamazsalar kendi çaplarında iş yavaşlatacaklarını ucakları ucurmayacaklarını ve bunu kaliteye ve kitaba uygun hareket ederek yapacaklarını ve insiyatif almayacaklarını söylüyorlardı,şirketin korkması gerekli bence bu biraz şirketi için kötü olabilir ve yukarıya cok ses getirebilir hatta müdürlerin koltukları bile sallanabilir diyorlardı

  • 3 hafta önce

   Aynen kardeşim kimse çakmadi teknisyen olduğunu :D şaka bir yana yazdıkların doğru. Biz hep çabamız görülür de güzel maaşlar alırız diye deli gibi çalıştık. Ama bu yönetime fazla bunlar. Kitaba uygun bundan sonra herşey …

 31. 3 hafta önce

  Arkadaşlar birbirimizin aldığı kazançlara göz diktigimiz sürece hiç birşey elde edemeyiz,Bilmediğiniz durum şu boyacilarim bulunduğu eski skala da ilerleme diye birşey yoktu 2sene de bir 50-100 lira zam alınıyordu,TDP ile kiyasladiginiz da,onlar lisansi bir şekilde alırken boyacilarin lisanslanma süreci komple kapali,yani hiç mi yüzümüz gulmesin be kardeşim,akşama kadar cigerlerimiz boyadan,zimparadan solsun,yillar sonra 2-3 liralık hak kazancimiz oldu oda CS’e,yeni yetme teknisyene kadar rahatsız etti,şimdi alın parayla alınmış,hak – helal lisanslarınızı,dışarıda motor söküyoruz biz diye anlatmaya devam edin,şirkette de çay sigara yapmaya devam=),Hepimizin istediğine göre bir tis olur inşallah,Allah herkesin gönlüne göre versin.

  • 3 hafta önce

   Kanka şuraya perçin attım boya lazım,kanka şunu sökerken ( kabin+kokpit) çizdim boya lazım arkanızı boyacilar toplasın ne güzel iş değil mi.. bir arkadaşta tahsile laf etmiş kardeş görüyoruz liseden mezun olup ta işe başlayan teknisyen adaylarını 100 yetkili varsa 99 unuzun kimden aldığını biliyoruz modülleri isterseniz bu konulara girmeyelim.

   • 3 hafta önce

    Eren bey’e selam olsun,ama siz tanimazsiniz eren beyi pardon siz shgm easa falan orlardan almissinizdir =)))

   • Kardeş arka toplamak degil o yapman gereken iş. O perçine boyayı sen atmayacaksın da ben mi atıcam ? Itemı kartı olan her şeyi yetkin kapsamında yapmak zorundasın. Millete iş ogretmeyi birak da kendi işini yap. Sınavlarımın hepsini SHGM+EASA olarak şirketten verdim, YDS puanım 85, biri havacılık olmak üzere iki üniversite mezunuyum. Benim eğitimime vasfıma laf edebilecek kişinin dilini koparırım. Ha yapılan sınavlar hakkında şüphen varsa kalite orada otorite orada istedigin yere sikayet edebilirsin, alnımız ak.

    • 3 hafta önce

     Pegasus başta olmak üzere bi dünya yabancı şirket B1 arıyor deli gibi.Teknikte ne işin var o kadar yetkinsen?Bak iş çözebilen çoğu adam arkadına bakmadan gitti.Senin bu kadar vasfın varsa hala burda olmanı ben sorgularım…

     • Sen nereye gidebilirsin acaba bu tahsil ve meslekle milleti aşağılamaya çalışırsan aşağılanırsın bunu bil!
      İstiyorsan çalış çabala teknisyen ol

      Cevapla
      • Yaaa boş konuşma çok çalışmışlarda kendileri teknisyen olmuş sanki hepiniz para ile modül verip de teknisyen oldğunuzu biliyoruz madem o kadar kendinize güveniyosunuz bu şerketin be kadar maaş verdiğini biliyodunuz nie başka firmalara gitmediniz çünkü almazlardı sizde biliyodunuz . Bu yüzden boş konuşmayı bırakın

  • 3 hafta önce

   Kişi herkesi kendi gibi bilirmiş.
   Ricam havacılık sayfalarında da teknisyen adı altında yorum yapmaman
   Kendini ve bizi rezil etmemen
   Genel konuşmadan önce gel iga hat bakım tarafına insanlar ne yapıyor gör.
   Bu mecralarda, sen boyacısın sen kabincisin gibi tartışmalara girmeyin
   Seviye düşük oralarda biliyoruz ama bu kadar dışarı yansıtmayın

 32. TDP arkadaslar lisansınızı alıp Teknisyen skalasına niye geçmiyorsunuz her sözleşmede ağlamak yerine ? Hadi SHGM sınavlarını geçemeyecek kadar vasıfsızsınız, kafanız da mı çalışmıyor erenden hacıdan vermiyorsunuz sınavlarınızı? Hiç bir emek çaba göstermeden teknisyen olmak istiyorsunuz. Bıktık artık ağlamanızdan. Zamanında koşa koşa otobuslerle sendikaya üye olmaya giden abilerinizin, sizin kazıgınız bu sektore, şirkete. O yuzden şimdi hiç dövünüp ağlamayın. Herkes hakettiği parayı almak ister ama önce “hak etmelisiniz”, öyle oturdugun yerden ben teknisyen skalasına gecmek istiyorum diye değil. Boyacılar da aynı sizin izinizden gidiyor, yakında uçak üzerinde racon kesmeye de baslarlar. Bi geçmişe donup bakın hangi sözlesmede yıllarca dirsek çürütmüş havacılık mezunu adamların hakkı savunulmuş ? Sanayiden 10 adam getirip boyacının yerini doldurursun da yetkili teknisyeninin açığını nasıl kapatacaksın sayın Bolat ? Artık habom zamanı gibi vasıfsız adam topla 5 yıl getir gotur yaptır, yetkilendir, istediğini yaptır, niteliği vasfı bilgisi olmadığı için şirkette kalsın gidemesin devri bitti. Gün gelecek o otobuse bu sefer biz bineceğiz ama yalamalarınız gibi kosa kosa sendikaya imza atmak için değil, ASGye gidip esyalarımızı toplamak için. O saatten sonra da boyacılara CRS verdirip uçurusunuz uçakları, tabi kaptanlarınız kabul ederse :)))) Adettendir söyleyelim “AUF WIEDERSEHEN”

  • Lisans alamayan komponent atölyelerinde calısan tdpler için nasıl cözüm onerisi sunuyorsun sayın cok bilmiş, bölümlerimizi biz secmedik sen ucaga sen buraya denildi, madem bi önerin var bizim içinde çözüm önerisi sunarsan cok iyi olur lisans alamıyoruzda

   • 3 hafta önce

    Lisansa gerek yok. Beş yıl çalıştıktan sonra veya diplomanı 4 yıllık fakülte yaptıktan sonra yds den 50 alıyorsun. Teknisyen kadrosuna geçiyorsun. Ha alamam diyorsan yapacak birşey yok.

    • 3 hafta önce

     herseyı cok bılıyosun ama teknisyenlik sınavına gırıpte ıstenılen sartları saglayanları teknısyenlıge gecırdık deyıp A0 skalasına gecırmelerını de anlat.Insanları 5 yıl TDP de kullan teknısyenlıge gecır sonra 0 dan tekrar baslat.ADALET nerede

     Cevapla
  • 3 hafta önce

   Boş yorum yapma.. Uçak boyanırken yada bir kompenet boyanırken gördün mü? Bu şirkete dışardan boya personeli adam getirildi uçakların içine edip geri gönderdiler. Ayrıca dirsek çürüten tek sizler değilsiniz emin ol sizden daha fazlası var bu atölyede. Yukarda arkadaş yazmış boya personelin önü kapalı diye sen yazıyı bile okumadan bedavadan sallamışsın. Akıllı olsun herkes… Uçak boya personeli de, mekanikçisi de, yapısalcısı da, kompozit atölyesi vs herkes o uçaklar üzerinde çalışıyor herkesin işi farklı. Bu şirket de en çok ezilen atölye de personel de boya atölyesine ait dir. Herkes yapılan işe saygı duysun ilk önce.

   • 3 hafta önce

    En çok ezilen olsaydın 3.1 den fazla maaş almazdın aç tis 7 yi bak istersen şimdi 10.0 ı da geçtiniz.
    Bir taraf gülerken diğer taraf üzülmez böyle birşey hakk değil yani.
    Sorumluluk = Maaş olmalı

    Cevapla
  • 3 hafta önce

   Senin gibiler disardan geliyor sirkete bak gordun mu mavi yelekli dolu hangarlar 5 ay boya ilani acik kaldi sirkette kimse basvurmadi cunku disarida daha fazlasini kazaniyor boyaci ve bu sirkette en yuksek kar marji boyanan ucaklarda sunuda bir sirketinin vitrini gorseldir o gorselde boya atolyesinden geciyor kimsenin isini kucumsemek icin soylemiyorum 10 gun de birinin eline tornavida tutturursun ama boya pistolesi tutturamazsin

   • Madem 10 günde eliniz tornavida tutuyordu niye tutmadınız ? Git bir araştır bakayım bir CSin saat ücretini, Komponent fiyatlarını, uçağa servis ücretlerini. Git en basitinden bir bak bakalım dış istasyonda 5 dk uçağın camını silmeye kaç dolar yazıyorlarmış. Çok biliyorsunuz her şeyi

    • 3 hafta önce

     Ah kardesim ucakda su boya isi bu su boya isi var demeyi biliyorsunuz yapisalin kompozitin ndt hatta mekanigin bazi islerinde bile kapi boyaya cikiyor yapilan tum islerin ustu boya ile kapaniyor az bir tornavida kaydirdigin zaman parca kal olmasin yamir olamsin diye atolye ye geliyor senin arkadaslarin abi bunu kapatalim diye kime neyi anlatiyorsun

     • 3 hafta önce

      Sanırsın sanayide kaporta boyacıya iş rica ediyoruz, ben item yazacağım sen de seve seve(!) boyayacaksın tabii ki, işin ne acaba pardon?

      • 3 hafta önce

       Onun boyanip boyanmayacigana sen degil ben karar veririm sen yazarsin istersen 50 nrc yaz karar bende bittikten sonra gerisi bos bir yazarsin iki yazarsin ama ucuncuyu sana ve senin gibilere yazdirtmam haberin ola

    • 3 hafta önce

     HUBF, ha sen ha klavyedeki SPACE tuşu arada hiçbir fark göremiyorum.

  • Aranan eleman HUBF sen kendini ne kadar yükseltmişsin. Uykudan uyandın hadi gerçeğe dön.

 33. 3 hafta önce

  İş barışını bozuyorsunuz asagida türlü türlü pozisyonlarda kalifiyeli personeller çalışıyor. Hepsinin kendince zorluğu ve önemi var. Geçen sene başka grubu 10.3’e alıp bu sene başka grubu 10.3 alıyorsunuz diğer pozsiyonlarda devam edenler ile ciddi farklar olusuyor.

  • 3 hafta önce

   Uçakta çalışmayan adamları 10.3 kadrosuna geçirdiniz, tesis bakımda klima ayarlayan adamları, çay şeker bardak dağıtan adamları tekniker yaptınız ama asıl işi yapan personelleri hep görmezden geliyorsunuz. Çay, şeker, bardak dağıtan adamın tekniker kadrosunda ne işi var?

 34. 3 hafta önce

  Yurtdışı iş teklifine sosyal çevrem ve ailem için pozitif bakıyordum ama bu tis sonrası netleşecek kararım.

 35. 3 hafta önce

  Ofiste memur olup uçak bakım lisansı olan başka bir yer var mı bilmediğim için soruyorum …

 36. Mühendislere uygulanan saçma kıdem sureci konusunda değişiklik talep ediyordunuz? Bir mühendisi en alt kademeden emekli olabilirler mevcut sistemde. Başkanın iki dudağının arasındasın.

 37. 3 hafta önce

  Bundan sonra boyacilara verdirsinler crs sen git havacilik oku mezun ol ingilizce yeterlilik sagla yok modül yok logbook bilmem surekli caba sarf et adam boyaci olsun herhangi bir liseden mezun olmak yeterli baska sart yok gelsin senden yuksek maas alsin sonra is barisi de

  • 3 hafta önce

   Kabzimal kardeş yıllardır tesis bakım uçakla uzaktan yakından alakası olmayan uçak görmeyen bölümde 5.1 skalasindaydi kimsenin sesi çıkmıyordu boyacılari rahat bırakın bence bazı kişilerden ücreti karşılığında aldığınız yetkiyi kullanarak uçak parçalarına verdiğiniz zararı kapatmak için boya atölyesine geldiğinizde utanmayın. İki üniversite bitiren çok insan var boyada kimseyi küçümsene küçük görme bu insanlık ayıbıdır

   • 3 hafta önce

    Ben 3 e 1 im kimseden parayla lisansta almadim ama duyduguma gore onlardandan sizde de varmis ;) modullerimi tektek sirketten veriyorum buyur sende dene icinden 1 tane gecebilcenmi herkesi kendin gibi bilme bende ki sorumluluk sende varmi hadi 5 e 1 gecirmek icin qm mulakati yapsinlar size yuzde 90 iniz gecemez isimiz dusuyormus sanki benim isimi yapiyorsun sana sirket boya yapman icin para veriyor bi zahmet yapacaksin tabi

    • 3 hafta önce

     Arkadaşım daha tornavida tutmayı bilmiyosunuz boş boş konuşmayın burdan ya biz TDP lilerinde ne iş yaptını biliyoruz vida sıkamıyosunuz vida tornavidayla kaç safer uçak parçası hasarladınız her defasında boya personeline hatırla iş yaptırıyosunuz . Bu şirketin en büyük hatası ülkede istihdam sağlıcam diye sizin gibileri işe aldı işde en büyük hatayıda orda yaptı

     Cevapla
    • 3 hafta önce

     Yaa güldürme bizi ya kahkaha attım sorumlulukmuş allah için ne sorumluluğunuz var TDP olarak sanki biz işe dün başladıkta sizin ne yaptıgınız bilmiyoruz .Şirketten modül veriyosun he hadi görelim seni ver bakalım hepsini verebilicekmisin o kadar zekisiniz ya :) :)

     Cevapla
     • 3 hafta önce

      300 tane adamsınız aranızda 5 -10 tane QM Var o beğenmediğin 10-0-3.1 teknisyenlerin yüzde 99.9 u kısmi yetkili QM.
      Kendinize gelin boyacılar alındıysa eyvallah deyin burda milleti tahrik etmeyin.
      Yanlış ata oynuyorsunuz.

      Cevapla
      • 3 hafta önce

       Boyacıyi asagilayarak muhabbeti başlatan sizlersiniz kardeşim biz hiçbir sözleşmede o bu şu ne kadar aldı demedik bu sözleşmede ayıp ediyorsunuz boya teknikerlerine hepimiz bir catidayiz arkadaşız kardeşiz bu tarz ithamlar yakışık almaz

    • 3 hafta önce

     Sana tak sok icin para veriyor yapicaksin adam gibi zarar vermeden anladin mi en basit soktugun slat paneli 4000 bin dolar sokerken kaydirinca derin cizik olunca agliyorsunuz

     Cevapla
   • 3 hafta önce

    Daha yetkili Teknisyen C/S nasıl olunur hangi süreçlerden geçilir haberi yok konuşuyor havacılık kimlere kaldı sevgili yöneticiler bu sizim eseriniz buyrunuz devam ediniz.

    Cevapla
 38. Ben yılların tecrübeli birisi olarak şunu derim,bir şirket ve kurum çalişanina iyi bakmak zorunda, çalışanın aklı geçim sıkıntısın da olmayacak,hele hele iş kolu dikkat isteyen bir iş kolu ise, çalışanıni eller üstünde tutmalı,bunu derim bunu bilirim.Ben Kanada firmasında bunu gördüm.Herkes mutlu ise başarı katlanarak gelir.

 39. 3 hafta önce

  Uçak üzerinde bir fiil çalıştırdığınız sıcağa soğuğa kimyasala maruz bıraktığınız teknik destek diye uyduruktan bir sklayla lisans alınca kurtulacağım diye umut eden ama artık lisans almaların da zorlaştığı şu ortamda teknik destek personeli diye bir skala var.Bununla ilgili bir sonuç alabildiniz mi diye de sormak istiyorum

 40. 3 hafta önce

  Yönetim istediği zammı istediği maddeyi geçiriyor sendikanın daha neyi talep ettiğini paylaşmadı. Bizlerde inşallah sözleşme bu ay alacağımız maaşa yetişir diye dua edelim maaş yatar yatmaz gidecek borçlar birikti ödeyemiyorum ama kimin umurunda? İlk fırsatta gitmezsem adam değilim.

 41. 3 hafta önce

  Ocak ayı enflasyonu tüik tarafından %63.5 olarak açıklanmışken biz hala neyin kazanımını sağlayacağız ?Maalesef son 10 yılda ortada CS diye birşey bırakmadınız EZDİRDİKÇE EZDİRDİNİZ Tekniğin belkemiği ve tüm uçak bakımının TEK ve EN ZOR yetişen personelini dünya standartı olan rakamların YARISI BİLE ETMEYEN rakamlara mahkum ettiniz!!!SEBEBİNİ herkes biliyor ben bu kadar sene okudum MüHENDİS oldum ama bir teknisyen benden fazla alıyor! Mantığı ve kibrinden LÜTFEN uzaklaşın!Biz bir hizmet sektörüyüz imalat sektörü değiliz bir avuç insanla bu kadar çok uçağı uçurmak zaten BAŞARIDIR! Ama bir avuç insanın HAKKINI YEMEK VE VERMEMEK yerler ve gökler yerinden oynar HAKKIN GÜCÜNE GİDER
  BEDEL ÖDETİR !YAZIKTIR HEM BU İNSANLARA HEM DE TR NİN EN GÜZİDE ŞİRKETİNDEKİ ADALETSİZ PAYLAŞIMLA SENDİKA DA BUNA ALET OLUYOR
  Beyler lütfen ODAKTA eliyle bedeniyle beyniyle kısacası herşeyiyle kendini ORTAYA KOYAN diğer tüm departmanların etrafında varolduğu bu bir avuç insana HAKKINI verin!

 42. 3 hafta önce

  Maaş konusunu 11. ayda falan konuşurlar sanırım aceleye gerek yok kısık ateşte yavaş yavaş.

 43. Boya personelini tekniker iş grubuna geçirdiniz kıdem kaybı yaşatmadan, 5 senelik uçak boya teknikeri ile 5 senelik teknisyenin skalalarını kıyaslayın , uçak boya personeli şuan teknisyeni geçmiş durumda. TDP yi saymıyorum yanına gelemez şuan diyeceğim bu kadar, Hayırlı olsun.

 44. 3 hafta önce

  Her tis sürecinde bir grup 10. 3 e geçiriliyor geçen tis kalibrasyon geçmişti eğer bu hızla gidersek 18 yıl sonra bütün şirket 10.3 olacak ha gayret

 45. 3 hafta önce

  Allah sizleri ve sizin gibileri bildiği gibi yapsın. Tabii Allah korkunuz varsa, yazıklar olsun.

 46. 3 hafta önce

  Hat bakımda çalışan bir cs olarak bu görüşme de beni ilgilendiren tek mevzu 4 gün babalık izni .Bu şartlar da o izni de kullanmak hayal gibi duruyor çünkü bir çocuk dünyaya getirip onun eğitimine vs ayıracak ekstra bir maaşımız yok.Bu görüşmeleri yapmadan önce bir gün hat bakıma gelip ne şartlarda ve hangi işleri yaptığımızı görürseniz hat da çalışan cs lere ekstra birşeyler vermemenin ne kadar büyük bir haksızlık olduğunu görmüş olursunuz.
  Neyse çözümü bulmuşsunuz umarım BOROSKOP atelyesinde ki 10 3 yaptığınız Teknisyenlerle hat operasyonunu çevirme konusunda başarıya ulaşırsınız .
  Çözümler mükemmel böyle devam edin…Beklentimiz yok kalmadı ,2. Bir seçenek aramak gerçekten farz oldu .

 47. Kendinizi yormadan üzmeden çalışın, iyi imkan bulursanız gidin

 48. 3 hafta önce

  Süt iznini çok sevdikleri memur kadrosu için verdiler arkadaşlar. Teknik personelleri burada eşek olduğu için bir şeyler beklemek bizim ayıbımız olur. Gerekeni yapmışlar şükür

  • 3 hafta önce

   Arkadaşlar bazen ne kasar boş konuşuyorsunuz
   Bizim gibi kadın teknisyenler için de iyi bir gelişme bu

   • 3 hafta önce

    Kardeşim umarım çocuğun vardır/olur ve bu izinden daha fazlasını alırsın. Sen beden gücüyle çalışan bir insansın. 1000 teknisyen içinde 30-40 kadın teknisyen vardır fakat yönetim binasına baktığınızda çalışmaya gönlü olmayan kadın çalışan dolu. Çoğunu yerinde bile bulamazsın mesai saatleri içerisinde. Demem o ki sizin nezdinizde iyi olacak bir şey bizim de hoşumuza gider ama burada daha büyük sorunlar varken bu (şu an için en azından) sonraya da bırakılabilecek bir maddeydi. İnsanların çoğu geçim peşinde 3-5 gün fazla izin peşinde değil.

    Umarım söylemek istediğimi doğru anlarsın :

 49. 3 hafta önce

  Tam 12 saat görüşme sonrası yazılanları görüyorsunuz.teknik a.ş yönetimi çalışanı gram umursamıyordur bu artık netleşmiştir bu artık alelen bilinsin de isteniyor.Biz bu şirkette çalışmaya devam ederek hiçbir hayalimizi gerçekleştiremeyiz ve herzaman köle muamelesi görmeye devam ederiz yazıklar olsun

 50. 3 hafta önce

  Yıllardır aynı politika, sureci süruncemede bırakıp insanları psikolojik buhrana sokup; ne olacaksa olsun , ne vereceklerse versinler artık dedirtmek fakat gecen TİS sureci ile bugünkü surec arasinda cok fark var, son 2 yılda yetkilenen üniversite mezunlari cok daha bilincli

 51. 3 hafta önce

  Bütün CS’ler de süt izni ne olacak diye merak ediyordu.

 52. 3 hafta önce

  Son aylardaki beyin göçü ve teknisyen istifalarının devamı gelecek gibi gözüküyor. 4. Görüşmede halen en büyük sorun olan ZAM konusu konuşulmamasıda şirketin çalışanına verdiği değere devam.

 53. 3 hafta önce

  12 Saat görüşmede boş boş konular konuşulmuş belli. Şirketimiz her zamanki gibi çalışanını ÇOK ÖNEMSİYOR :)Personelinin sorunlarını hemen çözüyorlar. Bi kaç ay sonra en mutlu çalışan şirketi ödülünüde alırız :)

  • 3 hafta önce

   Şubat ayı maaşı büyük ihtimalle 0 zam ile gelecek, 2 ay sonra zammı toplu yatiracaklar ve bugünün 100 lirasi bile 2 ay sonra 100 lira ermeyecek, yine enflasyona yenik bir güruh olarak devam edilecek